وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
اختصاصی: قیمت جدید تعرفه‌های تلفن همراه اعلام شد + لیست قیمت‌ها
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   تعرفه قبلی سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول در بخش شهری ۴۴۷ ریال، در بین شهری ۷۶۰ ریال و در جابجائی تماس‌های شهری ۵۳۶ ریال و بین شهری ۸۴۹ ریال بود که پس از اجرای مصوبه ۱۸۴ و یکنواخت شدن شبکه ۵۷۰ ریال تعیین شده است. همچنین در سیم‌کارت‌های اعتباری این اپراتور نیز همین نرخ‌ها تا سقف ۵۰ درصد بالاتر اعمال می‌شد که هم‌اکنون بصورت یکنواخت ۶۷۰ ریال تعیین شده است.

تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی از مبدا ایرانسل جهت مکالمات سیار به سیار برون شبکه‌ای و یار به تلفن ثابت از دقیقه‌ای ۶۲۵ ریال به دقیقه‌ای ۴۹۹ ریال کاهش یافته است.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره تعرفه اپراتور رایتل عنوان کرد: نرخ‌های درون شبکه سیم‌کارتهای دائمی از مبداء رایتل از ۵۵۵ ریال به ۴۹۹ ریال و نرخ مکالمات درون شبکه سیم‌کارتهای اعتباری رایتل از ۶۹۵ ریال به ۶۲۰ ریال کاهش یافته است.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: ممکن است اپراتورها در شرایط رقابتی، این نرخ‌ها را مجدداً کاهش دهند.

جدول مقایسه‌ای تعرفه اپراتورهای تلفن‌همراه به شرح زیر می‌باشد :

٭شهری: ۴۴۷ ، بین شهری: ۷۶۰ ، جابجایی برای تماس های شهری: ۴۴۷ + ۲ پالس :۵۳۶ ریال ، جابجایی برای تماس‌های بین شهری ۷۶۰+ ۲ پالس: ۸۴۹ ریال

* شهری ۶۷۰ ، بین شهری :۱۱۴۰ ، جابجایی برای تماس های شهری ۶۷۰ + ۲ پالس :۷۵۹ ریال ، جابجایی برای تماس‌های بین شهری ۱۱۴۰+ ۲ پالس: ۱۲۲۹ ریال

۱- سیار به سیار درون شبکه‌ای: به مکالماتی گفته می‌شود که مبدا و مقصد درون شبکه یک اپراتور می‌باشند (به عنوان مثال درون شبکه‌ای همراه اول یعنی سیم‌کارت‌های مبدا و مقصد هر دو متعلق به همراه اول باشند)

۲- سیار به سیار برون شبکه‌ای : به مکالماتی گفته می‌شود که مبدا و مقصد از دو اپراتور متفاوت می‌باشند. (به عنوان مثال برون شبکه تلفن همراه یعنی با سیم‌کارت همراه اول به اپراتورهای ایرانسل یا رایتل تماس برقرار شود)

۳- سیار به تلفن ثابت: به مکالماتی گفته می‌شود که مبدا تلفن سیار و مقصد تلفن ثابت باشد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اختصاصی از خوزستان چه خبر : نگاهی کوتاه به آسیبهای اجتماعی شادگان باتوجه به بافت اجتماعی مردم
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

مطلب ارسالی اختصاصی از خوزستان چه خبر

 

خوزستان چه خبر  ؛   نگاهی کوتاه به آسیبهای اجتماعی شادگان باتوجه به بافت اجتماعی مردم شادگان که صمیمیت واشنا بودن برای همه برای ان ها ارزش به حساب می اید.

اکثر والدین فرزندان پسرخود رابه حضور درمجالس وتجمع ها تشویق میکنندکه خود ازنظراجتماعی شدن وچگونگی ارتباط بادیگران و اشنایی بافرهنگ جامعه وغیره قابل تحسین است لیکن اکثرا غافل ازاین امرکه فرزندان انها ممکن است گریبان گیر گروه های سوء استفاده کننده بیافتند درشهرشادگان نوجوانان ما با ماده ی مخدر حشیش و الکل درعروسی ها اشنا می شوند فروشندگان این قبیل موادبا این کلمات نوجوانان را گول میزنند که این ماده باعث میشود که شما با جرات و بی باک می شوید وهیچ گونه ترس و واهمه ای از این جمع زیاد در شما نخواهد ماند و راحت می توانید درحضور جمع زیاد به پایکوبی و عرض اندام بپردازید انها را جهت کسب سود و فروش مواد خود تشویق می کنند اما نکته ی قابل تامل اکثر پدران ازدیدن فرزندان خود در وسط میدان پایکوبی یابهتر بگوییم رقص اماتور خرسند می شوند وبه این باورغلط میرسند که بله پسرمن برای خود مردی شده وروز بعد جلوی اعضا خانواده باافتخار به تمجید و تحمید فرزند خود می پردازند متاسفانه سالیان سال مردم این خطه به شهرت وقدرت غیر عاقلانه تفاخر می کنند افرادمتوحش که شبانه خانه های مردم راتیراندازی میکنند دراکثرخانه ها وحتی درمحیط عام به عنوان اشخاص شجاع وبی باک قلمداد میشوند غافل ازاینکه به صورت غیرمستقیم به فرزندان خود اموخته ایم که این کارهای غیرانسانی وبی ارزش درنوع خود ارزشمند هستند که امرباعث میشود که نوجوان ما که هنوز جویای شخصیت خوداست وازانجا سن ان اقتضا میکند که موردتوجه وتمجید دیگران قراربگیرد به دنبال رابطه دوستانه بااین اشخاص بپردازد وهنگام برقراری رابطه بااین اشخاص که همگی مبتلا به اعتیادبه موادمخدری بنام حشیش وشیشه موردسوء استفاده ی مالی وجنسی می شوند.

 

نوشته شده توسط استاد البوغبیش - تیر ماه ۱۳۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی/ دانلود اوقات شرعی به افق اهواز (1435 ه.ق)
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   روز یکشنبه 8 تیر 1393 مصادف با اولین روز ماه مبارک رمضان 1435 هجری قمری است و یکی از مسایلی که در این ماه اهمیتش دو چندان می شود موضوع اوقات شرعی است. ما در این گزارش اوقات شرعی تمامی مراکز استان ها را در روزهای ماه مبارک در اختیار شما قرار می دهیم .

 

جدول اوقات شرعی در ادامه مطلب . . . .

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
امکان ثبت نام حج عمره تا 4 سال آینده وجود ندارد/متقاضیان تمتع 15 سال به انتظار بنشینند
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر   ؛    رئیس سازمان حج و زیارت  با اعلام این خبر گفت: در صورت فراهم شدن تمام امکانات مورد نیاز زائر در عربستان، امیدواریم بتوانیم بعد از 3تا 4 سال آینده ثبت نام عمره را  انجام دهیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 68 درصدی اعزام به عمره امسال افزود: امسال با توجه به مشکلات به وجود آمده از جمله تخریب 2هتل در مدینه، توانستیم 815هزار نفر را به عمره اعزام کنیم، لذا سازمان حج و زیارت توانایی اعزام یک میلیون عمره گزار در سال را دارد.

اوحدی در خصوص زمان ثبت نام حج تمتع اظهار داشت: امکان ثبت نام حج تمتع تا15 سال‌ آینده وجود ندارد و متقاضیان اعزام به حج تمتع باید تا 15 سال آینده صبور باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به این که در گذشته ظرفیت مطاف 48هزار نفر در ساعت بود،خاطرنشان کرد: هم اکنون ظرفیت مطاف 38 هزار نفر است اما تلاش عربستان بر این است که این ظرفیت را به 100هزار نفر در ساعت برساند.

اوحدی در پایان بیان داشت: با پایان یافتن طرح توسعه‌ی مسجد الحرام و افزایش دو برابری ظرفیت مطاف، ظرفیت اعزام به تمتع ایران به 120هزار نفر می‌رسد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
رمضان مبارک - علی البوغبیش
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الی احبتی سکّان الفلاحیه

اخی ، قریبی،صدیقی، رفیقی، حبیبی، یامن جمعتنی معک ایام و لیال من هذه الدنیا باقی

بضعه ایام لشهر رمضان سامحتک من غیر علمک فسامحنی حتی لولم تعرفنی ، سامحنی حتی لو انک تعتقد بأنه لیس هناک دآع للتسامح .

اللهم أنت السمیع العلیم

بمناسبه قرب شهر رمضان الکریم أعاده الله علینا ، ونحن فی صحه و عافیه.

دعوه للتسامح ،  دعوه لتصافی القلوب  ،  دعوه للنسیان  ،  دعوه لتجدید المشاعر  ،  دعوه للاعتذار ... نعم الاعتذار ...

أنا آسف ... علی کل کلمه

أنا آسف ... علی کل نظره

أنا آسف ... علی کل اساءه

أنا آسف ... علی کل وعداً خلفته

أنا آسف ... علی کل سر أفشیته

أنا آسف ... علی کل سوء ظن ظننته

أنا آسف ... علی کل شی قلته او لم اقله و مع کل هذا احبکم فی الله ، احبکم فی الله.

 

"مدیر موقع خوزستان چه خبر"

موضوع : پیام ها
تاملی در سناریوی این روزهای رسانه‌های سعودی/ داعش به ایران وابسته است و از تهران مدیریت می‌شود!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  طی روزهای اخیر، همزمان با توسعه بحران عراق، رسانه‌های وابسته به عربستان سعودی به طور هدفمند و در پروژه رسانه‌ای گسترده‌ای که به نظر می‌رسد از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی شده است؛ در تلاش برای القای این مطلب به طور مستقیم و غیر مستقیم، به مخاطبان خود هستند که "تروریست‌های تکفیری بعثی" "داعش"، به طور پنهانی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران بوده و در حقیقیت حافظ منافع ایران در منطقه هستند.

 

ادامه مطلب . . . .

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
استیضاح فرجی دانا با 50 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح چهارشنبه خانه ملت اعلام کرد: طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته با 50 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

وی افزود: طبق ماده 223 آئین‌نامه داخلی مجلس در اولین جلسه‌ای که طرح استیضاح وزیری تقدیم هیأت رئیسه مجلس شود، هیأت رئیسه موظف است آن را اعلام وصول کند و متن استیضاح را چاپ و برای وزیر مربوطه بفرستد.

 
نادران همچنین تاکید کرد: البته نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر علوم را امضا کرده‌اند، آمادگی دارند در جلسه غیرعلنی مسائلشان را با آقای فرجی‌دانا مطرح کنند ولی نمایندگان استیضاح کننده به هیچ عنوان از حق خودشان در استیضاح وزیر کوتاه نمی‌آیند.
موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
ترانه جدید"حامد زمانی" علیه گروه تروریستی،‌ تکفیری "داعش"+ دانلود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

دانلود ترانه (کلیک کنید)

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
داور بازی ایران - آرژانتین، از ادامه قضاوت در جام بیستم محروم شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) اعلام کرد ، مازیچ داور صربستانی بازی ایران و آرژانتین به علت اشتباهات فاحش در این بازی از ادامه قضاوت در جام جهانی برزیل محروم شده است.
 
این داور صربستانی در بازی تیم های ایران و آرژانتین که  دوشنبه شب برگزار شد در اشتباهی فاحش خطای مسلم مدافع آرژانتین را روی اشکان دژاگه، مهاجم تیم ملی کشورمان را در محوطه جریمه اعلام نکرد و یک ضربه پنالتی را از ایران گرفت.

وی همچنین در چندین مورد با قرار گرفتن در مسیر توپ مانع ارسال پاس های بازیکنان ایران شد.

پس از این حادثه فدراسیون فوتبال کشورمان از این داور شکایت کرد.

علی کفاشیان درباره عملکرد این داور گفت: با کمک سفارت ایران در برزیل، شکایت را تنظیم و به فیفا ارسال کردیم تا با این داور برخورد شود، زیرا وی حق یک ملت را از بین برد.

 

اولین گل تاریخ جام جهانی +عکس در ادامه مطلب . . . . 

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
احتمال 98 درصد ، برای اولین برای در انتخابات مجلس دهم ، شادگان یک کاندیدای زن خواهد داشت
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   حضور کمرنگ زنان در پارلمان ایران نکته‌ای نیست که بخواهد از دیدها پنهان بماند ، طی گفتگوی حضوری با خانم    ...!...     با خبر شدیم که برای اولین بار در تاریخ شهرستان شادگان یک خانم کاندیدا می شود این در حالی است که مردم غیور شادگان در انتخابات اخیر  شورای شهر نشان دادند که حضور خانم ها برای مسئولیت پذیری در شهرستان شادگان لازم است .

با  اینکه خانم    ....!....    برای کاندیداتوری مجلس دهم اعلام حضور قطعی کرده است اما فعلا نظر داد تا نزدیک شدن به انتخابات، تبلیغ نکن و حتی اسمی از ایشان برده نشود . 

حال که شادگان از شهرهای عشایری و قبیله ای استان خوزستان بشمار می رود آیا می تواند برای اولین بار در تاریخ خود یک خانم را به عنوان نماینده مجلس به بهارستان بفرستد.

طی تحقیقات گروه خبری مردمی خوزستان چه خبر احتمال می رود که کاندیداهای دوره هم انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شادگان با ۱۰ نفر برسد.

 

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
سعید خنافره از روستای گیداری شادگان رتبه1 کارشناسی ارشد شد/ بعضی مسئولین شادگان نارحت اند!!!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛ مدت ها بود شادگان به غیر از بی توجهی بعضی مسئولین ، عمران ، اشتغال و غیره روی خوشی به خود نگرفته و خبری جدیدی هم به گوش شهروندان نمی رسد ، از انتقاد و فریاد مشکلات ورزشکاران گرفته تا کسبه ها و مردم محروم  ، همه اقشار دل خوشی از شادگان ندارند .

خوشحالی اکثر مردم به این است که گاها ورزشکاران مدالی ببرندو فوتبالیستهای محروم شادگان رتبه ای در جدول استان خوزستان کسب کنند یا بیشتر حافظان قران و مفسران نوجوان در سطح کشور خودی از خود نشان دهند و اکنون خبر مسرت کننده ای که شنیده شد کسب رتبه ۱ کارشناسی ارشد مجموعه تاریخ توسط فرزند شادگان سعید خنافره می باشد .

وی متولد ۱۳۷۱ و ساکن روستای گیداری شهرستان شادگان است ، به صراحت بگوئیم که وضعیت مادی و معیشتی این جوان برومند بسیار ناراحت کننده است ، وی با معدل ۱۸.۲۰ فارغ التحصیل رشته تاریخ دانشگاه دولتی یزد شد و در همان گام اولی ثبت نام در صدر نفرات برتر کشور با افتخار توانست رتبه ۱ کارشناسی ارشد را کسب کند و نام شادگان را بیش از پیش پررنگ تر کند.

دانشگاه دولتی یزد با درخواست جذب این جوان شادگانی اعلام کرده است اگر وی قبول کند که به این دانشگاه ملحق شود تمام مزایا به صورت رایگان به وی داده می شود و بعد از مدتی هم عضو هیئت علمی قرار می گیرد.

اما مسئولین ذیربط شادگان چه میکنند ؛ نه تقدیر نه امکانات و نه حتی مراسمی و تشکری از این افتخار کشوری که برای شادگان کسب کرد ، و بلعکس بعضا مانند دفتر  ....!.... و آقای ح رئیس ...!....  با برخود نامعقول و خنده ای بچه گانه این جوان را مایوس از شادگان کردند ، آقای "ح" شما که در امور چاپلوسی و تقدیر از آین و آن استاد هستید و با چاپ بنرهای چند متری و خرج هزارها تومان فقط به فکر حفظ منصب خود هستید برای یک بار فقط یک بار خدایی و بحق تمجید و تشکر کنید اما چه خوب شد که افتخار این کار خیرخواهانه را هم ندارید!!

 بد نیست یاد بگیرید شهرستان همسایه شادگان چون ماهشهر و آبادان و غیره برای ارزشها و کسب مقام های جوانانشان چکارها که نمی کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی: آخرین جزئیات روند درمانی آیت‌الله مهدوی کنی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   از پنجمین روز بستری ایشان در بیمارستان، به تدریج دستگاه‌های مربوط به تقویت قلب، کلیه‌ها و سایر موارد از آیت‌الله جدا شد و بعد از به پایان رسیدن هفته اول، آیت الله مهدوی کنی بدون هیچ دستگاهی که کنترل اندام‌های بدن ایشان را داشته باشد،روند بهبودی را طی می‌کنند.

وی ادامه داد: درحال حاضر تنها دستگاهی که به ایشان متصل است، دستگاه ونتیلاتور یا دستگاه تنفس است که این دستگاه نیز بنا به تشخیص پزشکان به آیت‌الله متصل است.

انصاریان با تقدیر از تیم پزشکی آیت‌الله مهدوی کنی، گفت: تیم پزشکی در طی مدت بیماری ایشان در احیا،تثبیت اندام‌های بدن و ادامه روند درمان، فعالیت‌های خوبی انجام دادند.

رئیس دفتر آیت‌الله مهدوی کنی همچنین در خصوص  وضعیت مغز ایشان اظهار داشت: متاسفانه  ایست قلبی باعث شده که اکسیژن به مغز آیت‌الله نرسد و به همین دلیل صدماتی را به مغز وی وارد کرده است.

وی تصریح کرد:  با توجه به روندی که در طی این مدت پیگیری شده، بخش‌های عمده‌ای از مغز فعالیت‌هایی از خود نشان داده، ولی این بهبودی از لحاظ پزشکی رضایت‌بخش نیست و هم اکنون نیز روند درمانی آیت‌الله در حال انجام است.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
به دلیل قطعی فیبر نوری شهرستان ماهشهر به حالت نیمه تعطیل درآمد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛ از صبح ۱ تیر ماه ۹۳ با بروز اختلال در شبکه فیبر نوری، آنتن‌دهی همراه اول و اینترنت قطع و خدمات‌دهی بانک‌ها و دفاتر خدمات الکترونیک در این شهرستان به حالت تعطیل درآمد.

تلاش خبرنگار فارس برای برقراری تماس با رئیس اداره مخابرات شهرستان ماهشهر و اطلاع از علت این اختلال و زمان رفع آن بی‌نتیجه ماند.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
حتما بخوانید: ناگفته ها در شادگان ، مسئولین و در راس آنها نماینده محترم پاسخگو باشد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  شهروندان ، مسئولین و نماینده محترم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، بدانید که به واقع کارهای کوچکی به صورت ناتمام و تمام شده در چند سال گذشته از نماینده سابق انجام شده است ، نمی گوئیم کارها خیلی خیلی بزرگ است اما به قول محلی ها "احسن من ماکو" !!

فولاد شادگان چه بود و چه شد !!؟

از ابتدای تاسیس فولاد شادگان اظهار نظرها زیاد بود ؟! عده ای می گفتند فقط اسم فولاد است و هیچ گونه سود و اشتغالی ندارد! عده دیگر می گفتند فولاد برای برادران خنافره است و خصوصی سازی شده ؟! عده ای هم که خدا حفظشان کند رک حرف می زدند و می گفتند برای دزدی آمده!! و . . .

اما شهروندان عزیز ، مسئولین محترم و نظردهندگان محترم حال فولاد شادگان چیست . .؟!!

هرچه قبلا بود شادگانی بود اما اکنون ۶۵ درصد متعلق به اهواز است و بهره و حتی کارگران و کارکنان و ریاست فولاد اکثرا با رای موافق اهواز انجام خواهد شد.

موضوع دیگر شرکت نورد شادگان است که قرار بود کارهای تکمیلی همچون صنایع شمش آهن و دیگر ابزارات فولاد شادگان را به عهده بگیرد که نزدیک به ۲ سال طول کشید تا مجوز تاسیس نورد شادگان اخذ گردد اما اجل به شیخ مفید امان نداد؟!! که اگر نورد شادگان به کار می افتاد طی امار گرفته شده از مسئولین ذیربط نزدیک به ۲۵۰۰ نفر به کار مشغول می شدند.

موضوع بعدی بندر ابوخضیر شادگان است ، که به قول حاج آقای شرفی امام جمعه شادگان فقط به اسم بندر است دیگر توضیحی نیست که بدهیم !!

 

اخیرا در چند روز گذشته شاهد مورد بسیار ناراحت کننده و غیرقابل پیش بینی بودیم. . . آری پتروشیمی جنب شهرک صنعتی شادگان به فراموشی سپرده شد و کامیون ها سنگ و مصالح ان را کم کم جمع آوری می کنند و مسئولین ذبریط شهرستان پاسخ می دهند "ما نمی دانیم!" دستور آقای  X  است ، مشکلی هست شکایت نتظیم کنید و به استان ببرید.!!

 

دیگر مورد دکل مخابراتی شادگان است "و ما ادراک ما دکل مخابراتی"

دکل شادگان که با سال ها پیگیری و متابعت مسئولین وقت افتتاح شد در چند هفته گذشته دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت !!

زمین مخابرات هم برای فروش قرار گرفت ،  علاقه مندان می توانند به پارچه نصب شده جنب کلانتری ۱۱ شادگان مراجعه نمایند. !!

در آخر : آقای تمیمی نماینده محترم شادگان ،انتظار زیادی برای ایجاد اشتغال و عمران از شما نداریم فقط داشته هایمان را داشته باشیم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
آخرین خبرهای استان خوزستان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر ؛  - پل بصیرت ماهشهر عصر دیروز با حضور معاون عمرانی استانداری خوزستان و جمعی از مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

طول کلی این پل 430 متر، شامل 6 دهانه بتونی هرکدام به طول 30 متر و دو رمپ ورودی و خروجی هرکدام به طول 125 متر است.

حداکثر ارتفاع پل از سطح زمین تا زیر عرشه شش متر و تا روی عرشه 7.5 متر است.این پل با صرف اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال از محل طرح‌های جاری و عمرانی شهرداری بندر ماهشهر و در مدت 17 ماه ساخته شده است.

 - علی‌اکبر علیمرادی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، اظهار کرد: استفاده از منابع مالی غیر دولتی به صورت‌های مختلف و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در برنامه کاری قرار می‌گیرد.

ظهر دیروز در مراسمی از زحمات محمدعلی صنیعی‌نژاد تقدیر و علی‌اکبر علیمرادی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان منصوب شد.

 - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی همایون قنـواتی را به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان معرفی و منصوب کرد.

در حکم علی جنتی آمده است: «نظر به سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعـالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و نیروهای کارآمد و فرهیخته و تعامل سازنده با مسئولان و مدیران استان و ارتباط نزدیک با اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ دوست و هنرپرور استان خوزستان در جهت رشد فضایل اخلاقی و شکوفایی و اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی موفق و موید باشید.»

 

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند...
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

چطور می شود مسئول و فرمانده و رئیس باشی

چنین امانت سنگین در دست داشته باشی

 

اهل سحر نباشی

 

از چه کسی امداد می خواهی؟!

 

الإمامُ العسکریُّ علیه‏السلام :

إنَّ الوُصولَ إلَى اللّه عز و جل سَفَرٌ لا یُدرَکُ إلاّ بامتِطاءِ اللَّیلِ .

رسیدن به‏خداوند عزوجل، سفرى است که جز با نشستن بر مرکب شب پیموده نشود .

"منتخب میزان الحکمة : 464"

موضوع : پیاله ای در دست من
آمار جالب هت تریک ها در جام جهانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   زمانی که یک بازیکن می تواند در طول 90 دقیقه بزی سه گل به ثمر برساند به اصطلاح فوتبالی هت تریک کرده است اما این کار اصلا آسان نیست.

در تاریخ بازی‌های جام جهانی فوتبال، 48 هت تریک صورت گرفته است که از این بین تنها چهار بازیکن موفق شده‌اند دو بار در جام جهانی هت تریک کنند.

 ساندرو کوچیس (مجارستان)، ژوست فونتین (فرانسه)، گرد مولر (آلمان‌غربی) و گابریل باتیستوتا (آرژانتین) بازیکنانی بودند که دو بار موفق به هت تریک شده‌اند.
گابریل باتیستوتا که گلزن‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال آرژانتین است، تنها بازیکنی است که موفق شده در دو دوره جام جهانی هت تریک کند.

در بازی های امسال کریم بنزما شانس هت تریک کردن را در بازی مقابل هندوراس داشت که البته گل به جای ثبت به نام او به نام دروازبان ثبت شد. در بازی آلمان و پرتغال توماس مولر اولین هت تریک خود را انجام داد.

موضوع : دانستنی ها
داعش ایران را تهدید کرد: پس از تخریب نماد شرک آلود در نجف و کربلاء، به ایران خواهیم آمد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛ گروهک تروریستی داعش در بیانیه ای توهین آمیز اعلام کرد: «رافضی»ها بدانند، که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

به گزارش انتخاب ؛ در چند روز گذشته گروهک تروریستی – تکفیری داعش، در تهدیدات گسترده ی خود مدعی شده بود که قصد دارد عتبات عالیات در عراق را با خاک یکسان کند، از این رو بسیاری از محبین اهل بیت علیهم السلام از تمامی نقاط جهان به عراق آمده اند تا که از مراقد شریف دفاع و حمایت کنند.

گروهک «داعش» امروز در صفحات توئیتر خطاب به تمامی شیعیان نوشت: «رافضی»ها بدانند که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد. در پایان، «داعش» از تمامی مسلمانان درخواست کرد که برای تطهیر زمین از «رافضی»ها بسیج شوند، تا هر چه سریعتر اسلام اصیل در جهان جریان یابد.

تکفیری ها بر اساس فتوای شیوخ وهابی، علاقه و عزیز داشتن فرزندان پیامبر (ع) و در دل داشتن محبت آنها و ابراز آن را شرک و بت پرستی می دانند. بسیاری از علمای اسلامی و حتی جامعه شناسان و روان شناسان تلاش کرده اند با توضیح و استدلال به تکفیری ها تفهیم کنند که بوسیدن پیراهن یوسف توسط یعقوب یا احترام گذاشتن پیامبر به سنگ سیاه کعبه به علت منسوب بودن به ابراهیم نبی شرک و بت پرستی نیست. اما تمام زحمات علما بی نتیجه بوده و وهابی هایی که نعلین چرمی و کهنه عبدالعزیز، بنیانگذار حکومت آل سعود را در محفظه ای تزئین شده نگهداری می کنند و آن را عزیز و متبرک می دانند، همچنان دوست داشتن و حب اهل بیت پیامبر و درخواست از آنها برای دعا و شفاعت نزد پروردگار را بت پرستی می خوانند.

اگرچه حمله به ایران و تخریب حرم فرزند پیامبر خیال خام و دور از دسترس وهابی ها و حرامیان است و آنها دو هفته قبل طعم دست درازی به مقدسات شیعه در سامرا را چشیده اند، اما وحشیگری آنها در نینوای عراق چندان بعید نیست و به احتمال زیاد بزودی تمام آثار باستانی و تاریخی تمدن بین النهرین را همانند مجسمه های بودا در بامیان افغانستان تخریب خواهند کرد.

بزرگان تکفیری ها در عربستان، طی سال های اخیر بیش از نود درصد بناهای تاریخی این کشور را به همین بهانه ها نابود کرده اند، اما دانشمندان و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ، امیدوارند بناها و آثار تاریخی که همچنان زیر خاک هستند، از جمله آثار قوم عاد دور از دسترس وهابی ها بماند.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اطلاعیه: قیمت پژو ۲۰۶ اصلاح شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر   ؛   شورای رقابت هفته گذشته با افزایش 3.7 تا 6.9 درصدی قیمت خودرو موافقت کرد. در این قیمت‌گذاری، نرخ پژو 206 معادل 28 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده بود که پایین تر از قیمت فعلی کارخانه‌ای این خودرو است.

در جلسه‌ای که امروز بین رئیس شورای رقابت و مدیر عامل ایران خودرو برگزار شد، قیمت پژو 206 اصلاح شد که قرار است به زودی لیست جدید قیمت خودروها از سوی شورای رقابت ابلاغ شود.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
تجلیل وزیر اطلاعات از جانبازان،آزادگان و خانواده های معظم شهدای عرصه گمنامی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات هم زمان با هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) مراسم تجلیل از جانبازان،آزادگان و خانواده های معظم شهدای عرصه گمنامی در وزارت اطلاعات برگزار شد.
 وزیر اطلاعات در این مراسم که از یک فضای گرم وصمیمی برخوردار بود، ضمن قدردانی از تلاشها و مجاهدتهای خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) به ویژه شهدای عرصه گمنامی با خانواده های این عزیزان دیدار و گفتگو کرد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
سیمان بالاخره گران شد/ افزایش قیمت از 31 خرداد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   روز گذشته در جلسه نهایی تولیدکنندگان سیمان و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت سیمان افزایش یافت به طوری که در هر تن 160 هزار ریال  به قیمت فروش سال 92 اضافه شد.

همچنین  در خصوص سیمان پولازین ویژه مبلغ فوق با 130 هزار ریال افزایش در هر تن توافق شده است.

افزایش فوق الذکر از تاریخ 31 خرداد ماه امسال در داخل کشور اعمال می شود.

گفتنی است؛ جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت هشتم اردیبهشت در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران خبر از افزایش قیمت سیمان از اول تیرماه داده و گفته بود: سیمان تا پایان خرداد ماه به قیمت سال گذشته باید عرضه شود وهر اقدامی غیر از این خلاف قانون خواهد بود ولی اول تیرماه سال جاری درخصوص بهای سیمان با انجمن مربوطه به توافق خواهیم رسید.

متن توافق نهایی انجمن صنفی سیمان با وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرح زیر است.موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
کاریکاتور‌هایی قابل تأمّل در روابط دختر و پسر
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : صرفا جهت استبصار !
موضوعاتی که امام(ره) به شخص هاشمی رفسنجانی ارجاع می‌دادند
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  بر اساس حکم امام(ره)، آقای هاشمی رفسنجانی - در آن زمان - جانشینی فرماندهی کل قوا را بر عهده داشتند. مثال دیگر اینکه در یک مقطع، بعضی از دانشجویان و طلاب از چگونگی رفتنشان به جبهه و جمع بین درس و جبهه و تعیین اولویت هریک سوال کرده بودند که به عرض رساندم.
حضرت امام(ره) سعی داشتند همیشه کارها از طریق مسئولان انجام شود و همچنین جایگاه آن‌ها و شان و مرتبه‌شان را مورد نظر داشتند اگر چه خود، بالاترین مقام و نافذترین کلام را داشتند ولی همواره کارها را به مسئولان مربوطه ارجاع می‌فرمودند، ضمن آنکه خطوط کلی واساسی تمام مسئولیت‌های نظام اسلامی را ترسیم می‌کردند وبه طور مداوم مسئولان را در حوزه مسئولیتهایشان زیر نظر داشتند.

بر اساس حکم امام(ره)، آقای هاشمی رفسنجانی - در آن زمان - جانشینی فرماندهی کل قوا را بر عهده داشتند. مثال دیگر اینکه در یک مقطع، بعضی از دانشجویان و طلاب از چگونگی رفتنشان به جبهه و جمع بین درس و جبهه و تعیین اولویت هریک سوال کرده بودند که به عرض رساندم. حضرت امام(ره) فرمودند:

بگویید از آقای هاشمی سوال کنند.حفظ مراتب در برخورد با افراد

حضرت امام(ره) ضمن آن‌که به طور شگفت‌انگیزی افراد را شناسایی و ارزیابی دقیق می‌کردند، با هر کس که با معظم‌له به نوعی ارتباط داشت، برخوردی متناسب با شأن و داشتند. همیشه در حفظ شئون و رعایت مراتب افراد، براساس معیارهای الهی خویش مقید و پایبند بودند. البته در بعضی موارد، رمز و راز برخورد آن حضرت در تأئید یا نفی، با بعضی افراد غیرمنتظره بود، گرچه در بعضی موارد با گذشت زمان معمّا حل می‌شد ولی معمّای بینش عمیق امام(ره) شگفت‌انگیزتر می‌نمود.

زمانی یک چهره‌ انقلابی و افسانه‌ای دیرین قرا بود برای اولین بار در کربلا به محضر امام(ره) مشرف شود. جمعی از دوستان نیز در ساعت موعود در منزل امام(ره) گرد آمدند و در قیاس با خود که دلباخته‌ی آن شخصیت بودند، انتظار ملاقات پرهیجانی را بین امام(ره) و او داشتند. اما وقتی که ایشان وارد شد، با کمال تعجب دیدیم در حالی که آن شخص با کمال احترام و تواضع در برابر امام(ره) زانو زد و دست مبارکشان را بوسید، حضرت امام(ره) در حد یک فرد معمولی با ایشان برخورد کردند. درحالی که تمام جمعیت حاضر در اتاق، با ورود مشارالیه به اصطلاح از جا کنده شدند، حضرت امام(ره) حتی کمترین حرکتی هم نکردند!‌ دیدن این صحنه همه را در شگفتی توأم با ابهام و نگرانی فرو برد. اما بعد از مدتی که اطلاع پیدا کردیم، فرد مذکور با اختیار خود، راهی ایران و آزاد شده‌است، تازه متوجه ژرف نگری امام(ره) شدیم. آن‌ها که آن روز در ذهنشان به وجود آمد، بعد از چند ماه پاسخ مناسب را یافتند و مثل بسیاری از موارد دیگر، با گذشت زمان، معمایی حل شد، اما معمای بینش عجیب و دوراندیشی امام(ره) دست نایافتنی‌تر شد.

موضوع : بیانات رهبر معظم انقلاب
اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال معرفی شدند
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت
بهرام افشارزاده، مقداد نجف نژاد، مسعود معینی، پندار توفیقی، سید سعیدرضا سیف افجه‌ای، رضا نثاری، صاحب پناهی و رضا صادق پور به عنوان اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال معرفی شدند.
 
لازم به ذکر است مدیرعامل این باشگاه فردا انتخاب خواهد شد.
 
در حکم وزیر ورزش و جوانان به اعضای هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال آمده  است:
 
با توجه به ضرورت ارتقاء و توسعه نظام باشگاه داری در کشور و با عنایت به تجربه و تعهد جنابعالی بدینوسیله به عنوان عضو هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال منصوب می گردید.

امید است با اتکال به خداوند و نصب العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، با همیاری سایر اعضاء محترم شرکت، موفق باشید.

در ذیل به برخی انتظارات مدنظر نظام ورزش کشور از هیات مدیره آن شرکت به اختصار اشاره می گردد:
 
1-   ارتقاء جایگاه باشگاه در سطح کشور و آسیا
2-   بهره گیری از تجارب نخبگان و پیشکسوتان ورزشی در تدوین سند راهبردی باشگاه
3-   کشف، تربیت و شکوفایی استعدادهای ورزشی
4-   معنوی سازی و تعمیق ارزشهای اسلامی حاکم بر فضای محیط باشگاه
5-   بکارگیری کادر متعهد، مجرب و دلسوز در باشگاه با هدف علمی کردن صنعت ورزش
6-   تحقق انتظارات هواداران و علاقمندان با انگیزه باشگاه
7-   رفع مشکلات حقوقی و قانونی باشگاه به منظور فراهم شدن شرایط واگذاری شرکت بر اساس حکم قانونی
8-   جذب منابع مالی پایدار و ایجاد یک نظام هزینه – فایده مناسب در شرکت
موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
چند دلیل برای بدحجابی!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

۱٫ چون از دست حکومت یا دولت (حالا به هر دلیلی) عصبانی هستم؛ و میخوام با این کارم اعتراضم رو بهشون نشون بدم.

۲٫ چون دوست دارم همیشه، از بقیه متفاوت باشم، تاپ باشم.

۳٫ چون میخوام مثل همه باشم، نمی خوام از مد عقب بمونم.

۴٫ چون بدحجابی گناه کبیره نیست!!!!

۵٫ چون وقتی فلان گناه رو از فلان باحجاب دیدم، دلم از حجاب زده شد.

این همه گناه تو سطح شهر؛ چرا گیر دادین به حجاب من؟ هر وقت همه درست شدن منم باحجاب میشم.

۶٫ چون از دست حکومت یا دولت (حالا به هر دلیلی) عصبانی هستم؛ و میخوام با این کارم اعتراضم رو بهشون نشون بدم.

بدون اینکه وارد مباحث سیاسی بشیم، و در خوشبینانه ترین حالت (به نفع شما) فرض می کنیم که عصبانیت شما از دولت موجّه هست و کاملا حق با شماست!

فقط یه سوال: شما همیشه توی زندگی تون اینطور اعتراض می کنی؟! یعنی اگه دیدی کسی داره اشتباه می کنه، بهترین راه اعلام نارضایتیت رو در آسیب زدن به خودت می دونی؟!

درست مثل این می مونه که کسی از باباش ناراحت باشه (حالا به هر دلیلی)، بعد بخاطر نشون دادن اعتراضش، درس نخونه! (از لج باباش که توصیه به درس خوندش میکنه)
آیا این کار منطقیه؟

ممکنه بگی، کی گفته “بدحجابی” مثل درس نخوندن، آسیب زدن به خود، محسوب میشه؟ من اینو قبول ندارم.

همینکه اینو گفتی، معلوم میشه علت بدحجابی حضرتعالی یه چیز دیگه ست (چون اونو آسیب حساب نمی کنی)، پس مشخص میشه که مشکلات جامعه، صرفا یک بهانه است و حتی اگه شرایط کشور هم گل و بلبل بشه باز شما بدحجاب خواهی بود (چون اونو آسیب حساب نمی کنی).

۷٫  چون دوست دارم همیشه، از بقیه متفاوت باشم، تاپ باشم.

اولاً تاپ بودن و تفاوتت رو یه جور دیگه نشون بده (در غیر معصیت خدا): مثلا اگه همه آرایش می کنند شما آرایش نکن! یا اگه همه لباس تنگ و جیغ می پوشن شما لباس گشاد و سکوت (متضاد جیغ!) بپوش. یا اگه همه اهل فیلم دیدن و اتلاف وقت هستند شما اهل مطالعه و درس خوندن باش.

میخوای تاپ باشی، اینجوری باش:
ای خدا، من باید از نظر علم از همه برتر باشم تا مبادا دشمنان، مرا از این راه طعنه زنند. باید به همه آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می فروشند ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو درآورم ، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین فرد روی زمین باشم. (شهید دکتر مصطفی چمران)

ثانیاً: بدون هیچ توضیحی، این حدیث پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آیه) رو برات نقل می کنم: کسى که لباسى را بپوشد تا مباهات کند و مردم به او نگاه کنند، خداوند به او نظر رحمت نمى‏کند تا اینکه آن لباس را بیرون آورد . (کنز العمال / ۴۱۲۰۰)

۸٫  چون میخوام مثل همه باشم، نمی خوام از مد عقب بمونم.

عزیزم، هیچ وقت، دلیل کاراتو “مثل همه بودن” قرار نده. توجه کن نمیگم مثل همه نباش، چون خیلی وقتا پیش میاد که آدم باید مثل همه باشه و هیچ عیبی نداره؛ بلکه میگم دلیل کارت، مثل همه بودن نباشه. یعنی اگه گفتن چرا بدحجابی؟ نگو “چون همه بدحجابن”. یه دلیل دیگه بگو. استقلال نظر داشته باشه. خطر تابع جمع بودن، وقتی برات مشخص میشه که بیفتی وسط مردم کوفه!
-همه میخوان برن امام حسین بکشن. تو هم میری؟!
- اومممم، خب چون همه میرن، منم…

نکته مهم: سوء تفاهم نشه. نمیگم بدحجابا، امام حسین کش میشن! حرف من یه چیز دیگه ست: هر کسی (حتی یه حزب اللهی) اگه دلیل کاراش “مثل همه بودن” باشه، اهل کوفه شدن، ازش بعید نیست!

۹٫  چون بدحجابی گناه کبیره نیست (ر.ک کتاب گناهان کبیره آیت الله دستغیب!)

کسی که اولین بار این شبهه رو مطرح کرده، معلومه که از کتاب گناهان کبیره، فقط فهرستش رو مطالعه کرده! و چون بدحجابی رو توی فهرست ندیده، شاد و شنگول، لای کتابو بسته و شروع کرده به شبهه پراکنی…

وگرنه، توی همون مقدمه اول کتاب، شهید آیت الله دستغیب، با ذکر دلیل، استناد میکنه که خود خدا و معصومین علیهم السلام هم، تعمّداً تعداد دقیق گناهان کبیره رو تعیین نکرده اند، چون اگه تعیین میشد مردم سعی می کردند فقط از اونا اجتناب کنند و بر سایر گناهان – به خیال اینکه صدمه ای نمی زنند- جرأت پیدا می کردند، و همین باعث جرأت بر کبائر هم میشد، زیرا کسی که نسبت به نواهی پروردگارش به صغائر بی پروا شد نسبت به گناهان کبیره هم بی باک می گردد.
شهید دستغیب تصریح میکنه “غرض ما در این کتاب، بیان و شرح گناهانی است که کبیره بودنش ثابت و مسلّم است نه انحصار کبائر است به آنها. به عبارت دیگر سایر گناهانی که در این کتاب، کبیره بودنشان ثابت نشده به حالت ابهام و اجمال باقی است یعنی صغیره بودنشان هم مسلّم نیست و بر اهل تقوا لازم است پرهیز از تمام آنها، شاید واقعا کبیره باشد و بر ما ثابت نگردیده.”

در ضمن، بر فرض که بدحجابی گناه صغیره (کوچک) باشه، آیت الله دستغیب، چهلمین گناه کبیره ای رو که با استناد به قرآن و احادیث ذکر می کنه “اصرار بر گناهان” هست و حدیثی از امام صادق علیه السلام نقل می کنه که: “گناه صغیره ای که بر آن اصرار شود دیگر صغیره نیست بلکه کبیره است چنانکه گناه کبیره ای که از آن پشیمانی حاصل شود و عزم بر ترک آن داشته باشد دیگر کبیره نیست یعنی عِقاب از آن ساقط می شود.”

همچنین امام على علیه ‏السلام می فرماید : أعظَمُ الذُّنوبِ عِندَ اللّه‏ِ سبحانَهُ‏ذَنبٌ صَغُرَ عِندَ صاحِبِهِ . (غرر الحکم، ۳۱۴۱)
بزرگترین گناه نزد خداى سبحان ، گناهى است که صاحبش آن را کوچک بشمارد.
پس کسی که بدحجابی رو کوچیک میشماره و بر اون اصرار میکنه، طبق احادیث بالا بدونه که نه تنها گناهش کبیره است بلکه نزد خدای سبحان، بزرگ ترین گناه محسوب میشه.

۱۰٫ چون وقتی فلان گناه رو از فلان باحجاب دیدم، دلم از حجاب زده شد.

در هر قشری آدم خوب و بد وجود داره و بخاطر یه بی نماز درب مسجد رو نمی‌بندند! چنانچه اگر ده‌ها دکتر بی اخلاق بشناسیم، درب دانشکده علوم پزشکی را مهر و موم نمی‌کنیم!
اگر بد بودن چند معلم، دلیل بد بودن “معلمی” نیست، اگر بی انصاف بودن چند مکانیک، دلیل بی انصافی “تمام مکانیک ها” نیست، پس دیدن چند محجبه ی بدرفتار، نه دلیل بد بودن “حجاب” میتونه باشه و ند دلیل بد بودن همه ی “باحجابها”. (لطفا به عبارات همرنگ دقت شود)

شکی نیست کسانی که پوشش حضرت زهرای مرضیه و زینب کبری و فاطمه معصومه و دیگر خوبان عالم رو برتن می کنند، باید خیلی مراقب رفتارشون باشند و شأن این لباس آسمانی رو حفظ کنند. اما نکته ی مهم اینه که محجبه ها معصوم نیستند و مثل بقیه ی آدما ممکنه توی زندگیشون گناهانی داشته باشند. پس لطفا خطا و گناهان فلان باحجاب رو به پای “شخص خودش” بنویسید نه به پای “عمل حجاب”.

۱۱٫  این همه گناه تو سطح شهر؛ چرا گیر دادین به حجاب من؟ هر وقت همه درست شدن منم باحجاب میشم.

انصافاً راس میگی. گناهان زیادی تو سطح شهر ریخته است: اسراف، چشم چرونی، بی نمازی، دروغگویی، غیبت، ربا، رشوه، گرون فروشی، احتکار و ده ها گناه دیگه…
اما خداییش! خودت بگو، آیا گناه دیگران، توجیه خوبی برای گناه کردن ما میشه؟ آیا روز قیامت، خدا چنین بهانه ای رو از ما می پذیره؟ یا نه، تک تک ما، جدای از دیگران و به تنهایی حسابرسی میشم؟

بعلاوه؛ بسیاری از گناهان، مثل بی نمازی، روزه خواری، عرق خوری(شرب خمر)، استماع موسیقی‌حرام، و غیره “حق الله” هستند و با تمام بزرگ بودنشون، در صورت توبه، بخشیده میشن، اما بدحجابی “حق الناس” و در زمره ی گناهان اجتماعیه. اون خانمی که خودش را آرایش می کنه و به خیابون میاد، تیپ می زنه و از ده ها نفر در طول مسیرش دلربایی میکنه و آرامش روحی شون رو به هم میزنه، دیگه گناهش شخصی نیست چون حق “آرامش روانی” مردان جامعه اش رو ضایع کرده.

درسته مردان هم وظیفه ی مراقبت از چشمشون رو دارند، اما اولاً حیطه ی “کنترل چشم” مطلق نیست، نمیشه که چشم بسته راه برند و رانندگی کنند.

ثانیاً، شما بگو! پیشگیری آسون تره یا درمان؟ اینکه جامعه، آروم باشه و فضای تحریک، محدود به خانواده و زن و شوهر باشه، یا فضای جامعه لبریز از صحنه های گناه و دلبری باشه بعد بگیم حالا مردان و زنان، همه حضرت یوسف بشن؟!

خوش انصاف! فرض کن اون جوون هجده نوزده ساله پسرته، داداشته. دلت به حالش نمی سوزه؟ با لباس تنگی که همچون قالبی، زیبایی های بدنت رو تو ویترین گذاشته، با روسری کوچکی که نه ظرفیت پوشاندن موهای مش کرده ات رو داره و نه توان استتار سپیدی گلو و سینه ات رو، با آرایشی که زیبایی چهره ات رو دوچندان و بلکه چندچندان کرده، با بوی ادکلنی که تا شعاع بیست متری، برد مفید داره و حتی کسی که نگاه نمیکنه رو هم از درک حضورت بی بهره نمیذاره، انتظار داری اون پسر دبیرستانی چقدر تحمل کنه؟ از خدا نمی ترسی تحریکش میکنی؟ مرحله ی بعد از تحریک، ارضاست. امکان ازدواج که نداره. پس یا مؤمنه که باید بسوزه و تقوا پیشه کنه، یا معمولیه که میره سمت گناه خودارضایی، و یا بی قیده که میره سمت جنس مخالف. به خدا قسم، در حق هرسه شون ظلم کردی و باید جوابگوی خدا باشی.

حالا گرفتی فرق گناه تو با بقیه گناهان سطح شهر چیه؟ گناه تو، اجتماعی و حق الناسه. توبه از حق الناس و بخشیده شدنش، وابسته به جبران حق ضایع شده یا جلب رضایت طرف مقابله. چطور میخوای حق این همه جوونی رو که دلشون رو لرزوندی و فکرشونو آشفته کردی، جبران کنی و یا حداقل پیداشون کنی و ازشون حلالیت بطلبی؟؟ اتقوا الله.

موضوع : دانستنی ها
اختصاصی: راضی سلمانیان رئیس آموزشگاه رانندگی صدرا خدمتگزار واقعی شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی از نعمات عظیم خداوندی است و مسند خدمتگزاری به مردم  توفیقی والاست.

خدمت به مردم از مجموعه تعالیم اسلامی و سیره اولیاء (ع) استفاده می شود که بعد از انجام واجبات برترین وسیله برای تقرب به خداوند متعال خصلت نیکوی خدمت به مردم مخصوصا خدمت به مومنان و صالحان می باشد.اولیای خداوند همواره در خدمت مردم بودند و شخصاً در رفع حوائج آنان اقدام می کردند ، باید گفت  اگر ما از خدمتگزاران خود سخاوتمندانه تشکر نکنیم، هیچ خدمتگزاری حاضر به خدمت در این شهر نمی‌شود.

در شهرستان شادگان  "حاج راضی سلمانیان"  رئیس آموزشگاه رانندگی  صدرا  یکی از عده شخصیت هایست که از خدمتگزاران واقعی شهرستان بشمار می رود ، وی سالهاست در این زمینه بعنوان مدیریت این آموزشگاه رانندگی به مردم محروم شادگان خدمت بی منت می کند.

حاج راضی سلمانیان در سال های گذشته توانست با پیگیری های مجدانه خود و باتلاش مسئولین ذیربط وقت اولین آموزشگاه رانندگی را در شادگان تاسیس کرده و افتخار و خدمتی دیگر برای شهرستان شادگان انجام دهد.

آموزشگاه رانندگی صدرا به مدیریت این فرزند شادگان تاسیس گردید و در طی چند سال اخیر با مدیربت صحیح و تلاش مکرر مدیریت و پرسنل، گام در سوی پیشرفت گذاشت. مربیان این آموزشگاه از مربیان مجرب استان بوده و با آموزش صحیح و اصولی خود درصد بالایی از قبولین گواهینامه شهرستان شادگان را به خود اختصاص داده اند.

همشهریان شریف شادگانی برای سلامتی و عاقبت به خیری این مرد بزرگوار و خانواده اش یک صلوات بفرستید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ابلاغیه: بانک مرکزی نرخ‌های جدید "سود سپرده بانکی" را ابلاغ کرد/ حداکثر سود 22 درصد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

متن نامه ارسالی به این شرح است:

«جهت مديران عامل محترم بانکهاي دولتي، غيردولتي و موسسات اعتباري توسعه، عسکريه و کوثرارسال گرديد.»

"باسلام؛

احتراماً، با اشاره به توافقات انجام شده بين مديران عامل بانک‌ها وموسسات اعتباري مجاز در حضور رييس کل محترم بانک مرکزي درتاريخ 3/ 2 / 1393 و با عنايت به هماهنگي‌هاي صورت گرفته در کانون بانک‌ها و موسسات اعتباري خصوصي و شوراي هماهنگي بانک‌ها درخصوص نرخ‌هاي سود سپرده‌ها، بدينوسيله به آگاهي مي‌رساند وفق توافق انجام شده، اين بانک ضمن تاييد و حمايت از تصميمات مذکور، به اجراي دقيق جدول نرخ‌هاي سود مطروحه نظارت داشته و با موارد تخلف در چارچوب ضوابط قانوني برخورد خواهد کرد.

مقتضي است دستور فرمائيد مراتب در اسرع وقت به کليه شعب و واحدهاي ذيربط اعلام و برحسن اجراي آن نظارت مستمر اعمال گردد. انتظار مي‌رود ضمن اجراي دقيق نرخ‌هاي مورد توافق از ارائه و اعلام هرگونه محصولي که نرخ موثر آن بيشتر از نرخ‌هاي مندرج در جدول مورد توافق باشد اکيداً خودداري شود.

مديريت کل نظـارت بر بانکها و موسسات اعتباري اداره نظارت بر بانکها و موسسات اعتباري"

روز گذشته، اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی از تعیین نرخ سود سپرده یک ماهه تا یک ساله بین 10 تا 22 درصد خبر داده بود.

نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از سه ماه 10 درصد، سه تا شش ماه 14 درصد، شش تا 9 ماه 16 درصد، بیش از 9 ماه تا کمتر از یک سال 18 درصد و سپرده های یک سال 22 درصد تعیین شده است.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
کسب مقام اول استانی سی ودومین جشنواره فرهنگی هنری توسط دانش اموزشادگانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  دانش آموززینب کاشی سازازآموزشگاه عترت توانست مقام اول استان خوزستان در سی ودومین جشنواره فرهنگی هنری رابه خوداختصاص دهد.گفتنی است این مسابقات به میزبانی ناحیه 3اهوازدر3اردیبهشت ماه سالجاری برگزارشد.روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان شادگان به نوبه خودکسب این عناوین رابه جامعه دانش آموزی وفرهنگی تبریک عرض می نماید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
آغاز رای‌گيری برای تاييد نامزدان انتخابات رياست جمهوری سوريه
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر ؛  به نقل از شبکه تلویزیونی سوریه، این شبکه لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: رای گیری برای تایید درخواست نامزدان عضویت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه در مجلس این کشور آغاز شد. 


بر اساس قانون انتخابات سوریه، افرادی می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوند که حمایت حدود چهل نفر از نمایندگان مجلس این کشور را به دست آورند.
موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اندیشکده های راهبردی آمریکا - قسمت اول
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

مقدمه

اندیشکده‌ها مؤسساتی هستند که به پژوهش، تحلیل و توصیه‌نگاری در مسائل سیاست عمومی در حوزه‌های ملی و بین‌المللی می‌پردازند. این مؤسسات را می‌توان پل ارتباطی میان دانشگاه‌ها و مراکز تصمیم‌‌گیری دانست. اندیشکده‌ها با هدف تأمین پایگاه اطلاعاتی لازم برای تصمیم‌گیری در شرایط پیچیده حاکم بر جهان و نیز برای کمک به ‌تصمیم‌گیران برای اتخاذ تصمیماتی آگاهانه‌تر و مؤثرتر، یافته‌های پژوهشی را به زبانی ساده و قابل فهم برای مردم و سیاست‌گذاران ترجمه می‌کنند.

این مؤسسات غیر انتفاعی، علاوه بر کمک به تصمیم‌گیران برای اتخاذ تصمیم‌هایی مستدل‌تر و آگانه‌تر، نقش‌های مهم دیگر نیز ایفا می‌کنند:

·         واسطه‌گری میان دولت و عموم مردم؛

·         اعتمادسازی نسبت به نهادهای عمومی؛

·         صدای مستقل و مطلع در بحث‌های مربوط به سیاست‌گذاری؛

·         شناسایی، تبیین و ارزیابی مسائل، پیشنهادها و برنامه‌های سیاستی؛

·         طرح اید‌ه‌ها و مشکلات نوظهور در قالب مسائل سیاستی؛

·         بازگویی مسائل، رخدادها و سیاست‌ها برای رسانه‌ها و تسهیل آشنایی عموم مردم با مسائل سیاستی ملی و بین‌المللی؛

·         ایجاد فضایی برای گفتگوی سازنده به منظور تبادل نظرات و اطلاعات میان ذینفعان کلیدی در فرایند سیاست‌‌‌گذاری؛

·         تربیت کارکنان مطلع برای بخش‌های اجرایی و قانون‌گذاری حکومت ؛ و ...

·         به چالش کشیدن خرد متعارف و رویه‌های معمول دیوان‌سالاران مقام‌های منتخب.

فعالیت‌های یک اندیشکده معمولاً در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرد: طرح مسائل سیاستی؛ پژوهش و نگارش کتب، مقالات، خلاصه‌های سیاستی و تک‌نگاشت‌ها؛ ارزیابی برنامه‌های دولتی؛ نشر یافته‌های پژوهشی(حضور در کنگره، رسانه‌ها و سخنرانی‌ها)؛ سازماندهی فعالیت‌های امدادی مختلف؛ شبکه‌سازی از راه برگزاری کارگاه ها، سمینارها و جلسات توجیهی؛ پشتیبانی از مقام‌های دولتی ارشد که هنوز بازنشسته نشده‌اند اما موقتاً از دولت خارج شده‌اند.

اندیشکده‌‌ها از نظر اندازه، منابع تأمین مالی و قلمروی فعالیت اختلاف زیادی با هم دارند. در حال حاضر بیش از 1800 اندیشکده‌ در آمریکا وجود دارد که حدود 90 درصد آنها پس از سال 1950 شکل گرفته‌اند. حدود نیمی از این مؤسسات به دانشگاهها وابسته هستند و حدود یک چهارم آنها (یعنی چهارصد اندیشکده‌) در واشنگتن قرار دارند.

بیشتر اندیشکده‌هایی که پس از سال 1981 تأسیس شده‌اند به موضوعات تخصصی (مثل امنیت ملی، امنیت هسته‌ای، گرمایش جهانی و ...) می‌پردازند. اما 30 اندیشکده‌ برتر آمریکا برنامه‌های پژوهشی متنوعی دارند. برخی از این اندیشکده‌‌های برتر، عملاً جزئی از فرایند تصمیم‌گیری در آمریکا هستند. مثلاً مؤسسه رند  یا مؤسسه اربن پروژه‌های متنوعی برای بخش‌های کلیدی دولت آمریکا اجرا می‌کنند. اما گروه دیگری مثل مؤسسه سیاست اقتصادی  یا بنیاد هریتچ، بدون این که پروژه‌ای از دولت بگیرند، پس از طی فرایند پژوهش و تحلیل، با بازاریابی میان نخبگان سیاسی و عموم مردم می‌پردازند.

یکی از واضح‌ترین و مهم‌ترین روندهای حاکم بر اندیشکده‌‌ها در سطح جهان این است که تعداد و اهمیت آنها در دهه‌های اخیر رشدی شگفت‌نگیز داشته است. امروزه تقریباً در هر کشوری چندین اندیشکده‌ به پژوهش در حوزه‌های مختلف و توصیه‌نگاری به منظور تأمین پایگاه اطلاعاتی لازم برای تصمیم گیری در شرایط پیچیده حاکم بر جهان مشغول هستند. کارشناسان دلایل مختلفی را برای توضیح این رشد سریع‌ برشمرده‌اند:

·         تقسیم‌کار میان سه نهاد اجرایی، قانون‌‌گذاری و قضایی؛

·         رشد فرهنگ مدنی و بشردوستانه؛

·         بی‌اعتمادی (سالم) عمومی به مقام‌های دولتی و مرجح دانستن نقش محدود برای دولت؛

·         گرایش شهروندان به حمایت از گرو‌ههای ذی‌نفوذ (مشترک‌المنافع) به جای احزاب سیاسی به منظور حفاظت از منافع و طرح ترجیحات سیاسی خود؛

·         گرایش عمومی به پذیرش نظرات خبرگان مستقل به جای دیوان‌سالار یا سیاست‌مداران؛

·         انقلاب اطلاعاتی و فناورانه؛

·         پایان انحصار اطلاعاتی دولت‌ها؛

·         افزایش پیچیدگی و ماهیت فنی مسائل؛

·         افزایش اندازه دولت‌ها؛

·         جهانی شدن و افزایش تعداد بازیگران دولتی و غیر دولت؛ و

·         نیاز به اطلاعات و تحلیل دقیق و به موقع.

نگاهی به رشد پیوسته بودجه اندیشکده‌‌های بزرگ آمریکایی، میزان اقبال به آنهارا آشکار می‌کند (جدول شماره یک). البته تعداد اندیشکده‌‌ها در جهان رشدی خطی نداشته است و طی یک دهه گذشته تا حدی از رشد تعداد اندیشکده‌ کاسته شده است (نمودار شماره یک). در باره علت کاهش نرخ رشد اندیشکده‌ها می‌توان به عوامل گوناگونی اشاره کرد:

·         بی‌اعتمادی برخی دولت‌ها به اندیشکده‌‌ها و سازمان‌های غیر دولتی؛

·         کاهش حمایت مالی بخش‌های خصوصی و دولتی از پژوهش‌های سیاست‌گذاری؛

·         گرایش حامیان دولتی و خصوصی به پروژه‌های کوتاه مدت با اهداف مشخص، به جای سرمیاه‌گذداری بر نهادها و مؤسسات؛

·         فعالیت شدیدتر رقبا، از جمله سازمان‌های وکالتی، شرکت‌های مشاوره غیر انتفاعی و رسان‌های الکترونیک؛ و

·         دشواری رقابت با اندیشکده‌‌های موجود.

 

جدول شماره 1: رشد بودجه اندیشکده از 1398 تا 2005

نام اندیشکده‌

1983 (به میلیون دلار)

2005 (به میلیون دلار)

درصد رشد

موسسه بروکینگز

13

5/41

219

مؤسسه کیتو

3/1

0/15

1054

مرکز مطالعات بین المللی و راهبردی

5/7

1/27

261

شورای روابط خارجی

6/6

3/31

373

مرکز اخلاق و سیاست عمومی

3/1

9/1

46

بنیاد هرینچ

7/8

6/37

323

موسسه هوور

3/9

7/30

230

مؤسسه هادسون

0/23

5/7

69 -

موسسه اقتصاد بین الملل

3/1

8

515

مرکز مشترک مطالعات سیاسی

0/2

2/5

160

موسسه پژوهش سیاست منهتن

925/0

8

765

بنیاد ریزن

2/1

2/4

250

صنایع برای آینده

5/5

11

100

مؤسسه منابع جهان

0/3

4/21

613

 

امروزه اندیشکده‌‌ها بازیگرانی فعال و کلیدی در مسائل داخلی و خارجی دولت آمریکا هستند. برخی از اندیشکده‌‌ها چنان به هسته‌های قدرت و مراکز تصمیم‌گیری نزدیک هستند که شناسایی تحلیل‌ها و رصد دائمی آنها می‌تواند بصیرت‌هایی در باره تصمیم‌های آتی دولت‌‌ها بیافرینند. هدف این گزارش درک بهتر اندیشکده‌‌های آمریکایی، دسته‌بندی آنها و شناسایی نقش آنها در سیاست‌های دولت آمریکا است.

موضوع : دانستنی ها
افتتاحیه نمایشگاه توانمندی بانوان شهرستان شادگان/ به مدت یک هفته از 7 تا 13 اردیبهشت ماه
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  بمناسبت روزجهانی کارگر و هفته بزرگداشت مقام زن ، نمایشگاه توانمندی تعاونگران زن و سازمانهای مردم نهاد با حضور نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان ، مسئولین ادارات و دستگاهها ، شهروندان و دانش آموزان روز یکشبنه مورخ07/02/93 به همت اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و کمیسیون بانوان فرمانداری شادگان  در محل سالن اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی افتتاح گردید.

البوغبیش معاون فرماندار شادگان در حاشیه این مراسم اظهار داشت : هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی زنان نخبه ،کار آفرین  و توانمند عنوان کردو افزود، تعداد 15 زن کار آفرین که تعدادی از آنها بعنوان برترین هایی  تعاونی های کشوری و استانی شناخته شده اند در این نمایشگاه حضور داشتند.
وی در ادامه بیان کرد : در این نمایشگاه سازمانهای مردم نهادو تعاونیهای زنان انواع صنایع دستی محلی وپوشاک صنعتی و کیف های چرمی  دست دوز  و...... در جهت بازدید عموم به معرض نمایش گذارده اند.
گفتنی است : این نمایشگاه به مدت یک هفته از مورخ 07/02/93 تا 13/02/93دایر می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه : واگذاری خودروهای پلاک اروند به عموم مردم در خوزستان آغاز شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛  عبدالکریم فدعمی از آغاز واگذاری خودروهای پلاک اروند به صورت مرحله‌ای به مردم خوزستان خبر داد و اظهار کرد: در مرحله اول طرح پرسنل استانداری خوزستان قرار دارند که همکاران برای ثبت‌نام و دریافت خودرو باید تا پایان وقت اداری بیستم اردیبهشت‌ماه سال جاری مبلغ 400 میلیون ریال به حساب شماره 0108139952000 بانک ملی شعبه استانداری به نام سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان واریز کنند و اصل فیش و فرم ثبت‌نام را به این سازمان تحویل دهند.

وی خاطرنشان کرد: قیمت نهایی خودروها در زمان تحویل تعیین می‌شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان در خصوص نحوه تردد این خودروها گفت: این خودروها در روزهای کاری هفته تا شعاع 120 کیلو متری هوایی از شهر آبادان مجوز تردد دارند و در روزهای تعطیل و پایانی هفته که از عصر چهارشنبه تا عصر جمعه بوده تردد آنها در تمام استان بلامانع است.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
حبیب‌الله ابوالحسینی مدیرعامل پالایشگاه آبادان شد/آغاز صدور کارت شناسایی هوشمند در آبادان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، حبیب‌الله ابوالحسینی به‌عنوان مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان منصوب شد.

پیش از این مسلم رحیمی مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان بود گفتنی است پالایشگاه آبادان در سال 1291 (1912 میلادی) با 2 هزار و 500 بشکه در روز به عنوان اولین تصفیه‌خانه نفت کشور آغاز به کار کرد.

رئیس اداره ثبت احوال آبادان گفت: از آغاز سال 93 کارت‌های شناسایی هوشمند در اداره ثبت احوال آبادان صادر خواهد شد. کسانی که به تازگی برای دریافت کارت ملی به این اداره مراجعه می‌کنند، کارت هوشمند برای آنان صادر خواهد شد، این افراد که اغلب شامل نوجوانان می‌شود، ضمن صدور کارت هوشمند، شناسنامه آنان نیز مکانیزه خواهد شد.

رئیس اداره ثبت احوال آبادان از تبیین دفا‌تر پیش خوان دولت برای تعویض شناسنامه‌های‌ قدیمی به مکانیزه خبر داد و افزود: تاکنون یک دفتر واقع در خیابان امیری (کوچه برق سابق) توسط این اداره برای تعویض و صدور، شناسنامه و کارت ملی راه‌اندازی شده و درصدد هستیم تا شعبه دوم را نیز تا پایان امسال در ابتدای خیابان یک احمدآباد افتتاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای تمدید و یا تعویض کارت‌های ملی قدیمی خود به این اداره مراجعه نکنند، زیرا بنابر اعلام دولت، این کارت‌ها تا پایان سال 94 اعتبار دارند و پس از آن، جای خود را به کارت‌های هوشمند خواهند داد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
افزایش قیمت برخی کالاها به بهانه‌های غیر منطقی/ از افزایش قیمت لوازم خانگی تا صعود قیمت خودرو
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  از چند روز قبل از اجراي مرحله دوم قانون هدفمندي برخي از کالا ها به صورت خود جوش افزايش قيمت داشته اند.
 
همچنين گفته مي شود عمده فروشان مواد غذايي در بازار از فروش کالا ي خود امتناع کرده و به انبار کردن آنها تا افزايش قيمت مجدد پرداخته اند.

بر اين اساس رئیس اتحاديه بنکداران مواد‌غذایی  گفت: تمام کالاهای موجود در انبارها کالاهای وارد شده در سال گذشته و به قیمت آن زمان است و با این وجود هیچ افزایش قیمتی را در مواد‌غذایی نخواهیم داشت.

 
وی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی گفت: در حال حاضر با توجه به اطلاع‌رسانی‌های مناسب انجام گرفته هیچ تنشی در بازار نیست و مردم به اندازه نیاز روازنه خود خرید می‌کنند و می‌توان گفت بازار در رکود به سر می‌برد.
 
حسنی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از عمده‌فروشان مواد‌غذایی از فروش مواد‌غذایی به خرده‌فروشان جلوگیری می‌کنند گفت: این کار غیرقانونی است و بازرسان ما با این مسئله برخورد خواهند کرد.
 
رییس اتحادیه بنکداران موادغذایی در ادامه افزود: البته اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد که در بازار رقابت است و همچنین انبارها مملو از کالاست و هیچ نگرانی از کمبود کالا وجود ندارد.
  

 

ادامه مطلب . . . . .

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
اختصاصی: "بابک زنجانی" بعد از پرداخت بدهی‌هایش آزاد می‌شود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  دادستان عمومی و انقلاب تهران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان تهران در جمع خبرنگاران در مورد پرونده بابک زنجانی، گفت: بابک زنجانی زمانی آزاد می‌شود که تمام بدهی خود را پرداخت کند.

گفتنی است؛ نام بابک زنجانی در جریان فعالیت‌های کلان مالی مرتبط با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و فساد اقتصادی مطرح شد. وی در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۲ توسط دادستانی کل کشور بازداشت شده و  براساس اظهارات بیژن نامدار زنگنه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰، اتهامات وی بدهی بیش از دو و نیم میلیارد یورو به وزارت نفت و بانک مرکزی و همچنین جعل اسناد بانکی با پرداخت رشوه به بانک ملی تاجیکستان است که همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
در 30 ثانیه سرعت RAM را افزایش دهید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛ امکان دارد که سرعت کامپیوتر شما نسبت به قبل کندتر شده باشد یا کامپیوترتان هنگام اجرای اپلیکیشن‌ها هنگ کند برای خلاصی نسبی از این مشکلات می‌توانید مراحل زیر را یک به یک دنبال کنید:


1- نرم‌افزار Notepad را اجرا کنید.

2- کد زیر را در آن تایپ کنید:


(FreeMem=Space(64000000 

3- در ادامه فایل متنی خود را با نام cleanRam.vbs ذخیره کنید.

4-حالا بر روی فایل جدید دو بار‌کلیک نمایید.

 این ترفند به کمک دستورات VB اجرا می‌شود.
موضوع : دانستنی ها
پیام تسلیت وزیر اطلاعات به مناسبت رحلت آیت الله ملکوتی(ره)
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت


بسم الله الرحمن الرحیم


انالله وانا الیه راجعون

حضرت آیت الله میرزا مسلم ملکوتی سرابی سالها در کسوت نمایندگی امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دام ظله) در آذربایجان سر منشاء خیر و برکت بود. رحلت این عالم، عامل و فقیه بارع را به محضر امام زمان(عج)، مقام والای ولایت (دام ظله )، مراجع تقلید،حوزه های علمیه، مردم ولایت مدار آذربایجان و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم مسئلت می نمایم.

سید محمود علوی

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اعضای شورای شهر شادگان در یک نگاه + آیا؟!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  ۹ اعضای محترم شورای شهر شادگان را در تصویر فوق می نگرید... سوال اینجاست چه کسی یا کسانی مسبب اختلاف و فتنه گری می باشند و به شورا را با افکار سیاسی و انتخاباتی می نگرند!!

آنهایی که اکنون مخالف مهندس جاسم مزرعه هستند و درخواست بیرون کردن آن را دارند تا دوماه پیش که به این شهردار رای موافق و قطعی داده بودند چه میکردند که حال پشیمان هستند؟! آیا با یک اهانت لفظی به شهرستان که معلوم نیست کذب است یا صحیح باید شهردار را از شهر بیرون کرد؟! اگر هم اهانتی شده باشد آن اعضایی که مدعی فرهنگ می باشند آیا مدعی العموم هستند که می خواهند شهردار را مجازات کنند؟! نقش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی چیست که اکثر اعضاء شورای شهر این نماینده  را علم دست خود گرفته و می گویند وی شهردار را انتخاب کرد ما نبودیم ما نبودیم .!!!

آیا آقای تمیمی چوب بالای سر شما گرفته بود که اینگونه ادعا می کنید..!؟! 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
خبر یا شایعه/ سنواتی فرماندار شادگان ماندنی شد!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  طی خبرهای رسیده و پس از حرف و حديث هاي فراواني كه در روز هاي گذشته از استانداري خوزستان به گوش مي رسيد كه اخبار مخابره شده از اين حيث بسيار قوي بود و تغیيرات فرمانداري شادگان را مسجل كرده بود تغيیرات فرمانداري شادگان را منتفي شده معرفي كرد .

اين مطلب را در پاسخ به پيام هاي فراوان شهروندان درباره تغیيرات فرماندار شادگان قرار مي دهیم كه اميدوارم در تحليل هایشان مثل هميشه رعايت انصاف را بکنند و جامع الاطراف برسي کنند.

منتظر نظرهای شما در این پست هستیم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم اختتامیه یادواره ورزشی شهدای دهستان بوزی و آبشار
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  مراسم اختتامیه یادواره شهدای دهستان بوزی و آبشار با حضور نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان ، عبدالله تمیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، طبری بخشدار خنافره و جمعی از مسئولان دستگاههای محلی به همت هئیت های ورزش همگانی و حوزه مقاومت بسیج والفجر در دهستان بوزی برگزار گردید.

 

در حاشیه این مراسم نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان اظهار داشت : که در این دوره از مسابقات 17 تیم شرکت داشتند که پس از طی مراحل گروهی و حذفی دو تیم دیمه و شهباز راهی فینال شدند و در مرحله فینال تیم دیمه با ضربات پنالتی توانست مقام قهرمانی این دوره را کسب نماید.
وی افزود : طبق هماهنگی بعمل آمده با شهردار شادگان در جلسه شورای ورزش و ساماندهی امور جوانان مقرر گردید یکی از تیمهای برتر شادگان تحت حمایت و پوشش شهرداری شادگان قرار گیرد.
در پایان این مراسم از دست اندرکاران برگزاری مسابقات یاد شده ،داوران ، بازیکنان برتر ، مربیان و تیم های اول و دوم با تقدیم هدایایی تقدیر و تشکر بعمل آمد.
گفتنی است که یادواره ورزشی شهدای دهستان بوزی و آبشار از تاریخ 92.12.20 لغایت 93.02.04 در دهستان بوزی برگزار شد .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مزرعه شهردار شادگان هفته کارگر را تبریک گفت/ پای کارگران لایروبی جوی ها را می بوسم
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

"نامه ارسالی مزرعه شهردار شادگان به وبگاه مردمی خوزستان چه خبر"

 

باسمه تعالی

"هفته کار و کارگر" را به کارگران زحمتکش و تلاشگر شهرداری شادگان تبریک عرض می نمایم .

با تشکر از ارشادات و فرمایشات استاد و برادر بزرگوارم امام جمعه مقتدر شهرستان حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای شرفی مبنی بر ارج نهادن به کارگران عزیز و زحمتکش ، بنده به عنوان شهردار شادگان حامی سرسخت و مدافع اول کلیه کارگران شهرداری بخصوص کارگران تلاشگر خدمات شهری می باشم.

بنده از این رسانه علام می نمایم که پای کارگران لایروبی جوی ها را می بوسم زیرا که این کارگران به این شهرمحروم خدمت میکنند و بنده نیز جهت خدمت رسانی به مردم ولایت مدار و خوب شادگان شبانه روز در خدمت این شهر و همشهریانم می باشم.

اینجانب با حداقل امکانات و باحمایت مردم شریف ، اعضای محترم شورای شهر ، امام جمعه، فرماندار و کلیه مسئولین استانی و شهرستانی انشالله کار های بزرگ و شایسته و خدمت رسانی خوب که در خور و شان مردم شیف شادگان است انجام خواهم رساند ؛ بنده خادم این نظام مقدس، خدمتگزار و فرزند شادگان هستم.

 

و من الله التوفیق – جاسم مزرعه شهردار شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رئیس کل شوراهای شادگان خبر داد: جلسه شورای اسلامی شهرستان برگزار گردیده شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  جلسه شورای اسلامی شهرستان شادگان مورخ ۳ اردیبهشت ۹۳ برگزار گردید و پس از رایزنی های طولانی مقرر گردید:

۱- حق مرزی فرهنگیان با توجه به داشتن مرز بین المللی شورای شهرستان ضمن هماهنگی وهمکاری مسئولین شهرستانی این  مورد را از طریق نامه نگاری با استان و پایتخت پیگیری نمایند.

۲- شهرداران محترم سه گانه شادگان،خنافره و دارخوین پس از عقد قرار داد و اخذ تعهدات لازم از پیمانکاران دستگاههای اجرایی تا اتمام کامل کار نسبت به اعطای مجوز حفاری اقدام نمایند.

۳- شهرداران نسبت به مکاتبه با اداره برق جهت اخذ استعلام قبل از نصب هرگونه پایه از طرف اداره اقدام نموده و شورای شهرستان نیز مورد فوق را از طریق نامه نگاری با فرماندار محترم و مسئولین شهرستانی جهت جابه جایی پایه های برق ایجاد کننده محدودیت در برخی از معابر پیگیری لازم را معمول نمایند.

۴- همچنین آقای رحمه عسکراوی عضو شورای شهرستان مورد تعاون مسکن فرهنگیان را مطرح و مقرر شد شورای شهرستان ضمن هماهنگی با فرماندار محترم جهت همکاری و دعوت از ادارات مربوطه در اجرای این پروژه جلسه ای در این خصوص برگزار نماید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دلار ۳۲۴۵ تومان/ سکه ۹۹۰ هزار تومان+جدول
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  از بعد از ظهر روز گذشته التهاب قیمتی در بازار ارز فروکش کرد که روند کاهشی قیمت‌ها تا امروز ادامه داشته است بطوریکه از دیروز تاکنون دلار آمریکا 80 تومان کاهش داشته است.

در بازار ارز  امروزدلار با 80 تومان کاهش نسبت به بعد از ظهر روز گذشته 3245 تومان، یورو با 45 تومان افت قیمت 4530 تومان و درهم با کاهش 15 تومانی 890 تومان به فروش می‌رسد.

همچنین سکه بهار آزادی طرح جدید از ساعت 12 ظهر به این طرف با 3 هزار تومان نزول 990 هزار تومان، سکه طرح قدیم با همان میزان کاهش 990 هزار تومان و نیم سکه با هزار تومان کاهش 535 هزار تومان فروخته می‌شود.

ربع سکه با هزار تومان کاهش 319 هزار تومان، سکه گرمی با هزار تومان افت 205 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با هزار تومان کاهش 101 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی نیز امروز بارها دچار نوسان جزئی شد و در لحظه تنظیم گزارش با 50 سنت کاهش 1285 دلار معامله می شد.

طلا و ارز قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 990000 تومان 3000- تومان
سکه طرح قدیم 990000 تومان 3000- تومان
نیم سکه 535000 تومان 1000 تومان
ربع سکه 319000 تومان 1000- تومان
سکه گرمی 205000 تومان 1000- تومان
هر گرم طلای 18 عیار 101000 تومان 1000- تومان
اونس 1285 دلار 50- سنت
دلار 3245 تومان 80- تومان
یورو 4530 تومان 45- تومان
درهم 890 تومان 15- تومان

 

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
قیمت بنزین اعلام شد+ جزئیات
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  نرخ های جدید بنزین – نفت گاز و سی ان جی را جهت اجرا از ساعت 24 روز پنج شنبه مورخ چهارم اردیبهشت 93 به ترتیب زیر است.

- نفت گاز هر لیتر 250 تومان

- بنزین سهمیه ای هر لیتر 700 تومان

- بنزین آزاد هر لیتر 1000 تومان

- بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر 800 تومان

- بنزین سوپر آزاد هر لیتر 1100تومان

- برای هر متر مکعب گاز(سی ان جی) برای خودروها نیز 450 تومان تعیین شده است.

- قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر 1000 تومان خواهد بود.

- تاکید می کند که سهمیه های 400 تومانی باقیمانده در کارتهای سوخت خودروهای سواری شخصی و موتور سیکلت ها کماکان معتبر بوده و دارندگان کارتهای سوخت می توانند این سهمیه ها را با همان نرخ 400 تومانی قبل از جایگاهها دریافت نمایند.

- میزان سهمیه ماهانه کلیه خودروها طبق روال قبل خواهد بود.

- از ساعت 24 روز چهارم اردیبهشت 93 سهمیه کامل اردیبهشت ماه خودروهای سواری شخصی و موتور سیکلت ها به کارتهای آنها تخصیص می یابد.

تهیه بنزین خودرهای عمومی از زمان تغییر نرخ برای باقیمانده اردیبهشت ماه با نرخ های جدید به کارتهای آنها تخصیص می یابد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
سرعت انتقال فلش به رایانه را افزایش دهید +آموزش تصویری
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

ترفندهایی برای افزایش سرعت در هنگام تبادل فایل، بین فلش ها و حافظه های جانبی با کامپیوتر وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

تنظیم کردن پورت های USB برای کارایی بهتر:

ویندوز بطور پیشفرض از روشی برای انتقال اطلاعات بین کامپیوتر و USB Device ها استفاده می کند که به Quick removal مشهور است. این روش باعث کاهش سرعت در انتقال اطلاعات است اما مزیت آن این است که اگر کاربر اتصال USB را بدون استفاده از Safely Remove Hardware قطع کند مشکلی پیش نخواهد آمد.

برای غیر فعال کردن این روش انتقال اطلاعات بصورت زیر عمل کنید:

1) عبارت Device Manager را جستجو کنید و آن را باز کنید.

2) قسمت Disk drives را باز کرده و دستگاه USB مورد نظر خود را با دابل کلیک باز کنید (باید به کامپیوتر متصل باشد)

3) در پنجره ی باز شده به تب Policies بروید و کنار گزینه ی دوم تیک بزنید و در صورت وجود گزینه Enable write caching on the device آن را هم فعال کنید و در پایان OK کنید.

توجه: در صورت غیرفعال کردن این گزینه فراموش نکنید که قبل از قطع اتصال دستگاه USB و فلش خود گزینه Safely Remove را انتخاب کنید.

بهترین کاری که میتوانید برای این منظور انجام دهید این است که یک Shortcut بسازید که شما را به منوی مربوط ببرد و در آنجا Safely remove را انتخاب کنید.

برای ساختن این Shortcut در محلی که باید آدرس فایل اصلی را بدهید این آدرس را وارد کنید:

%windir%\System32\control.exe hotplug.dll

فرمت کردن حافظه ی جانبی:

مطمئنا فرمتی که یک حافظه دارد، یکی از مهم ترین عناصر دخیل در سرعت انتقال اطلاعات است. با استفاده از فرمت NTFS می توانید بیشترین سرعت را داشته باشید.

اما عیبی که در استفاده از این فرمت وجود دارد این است که دیگر نمی توانید از فلش خود برای تلویزیون، مَک، ایکس باکس و ... استفاده کنید. در این مورد استفاده از فرمت FAT32 بهترین پیشنهاد است.

تغییر فرمت یک فلش در ویندوز کار بسیار آسانی ست و کافیست به My Computer بروید و روی Flash مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه ی Format را انتخاب کنید.

در پنجره ی باز شده و در قسمت File System ، فرمت مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی Start کلیک کنید. توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات شما نیز پاک خواهد شد.

اعمال برخی تنظیمات در BIOS:

یکی از امکانات موجود در BIOS به نام Legacy Mode باعث بروز مشکلاتی در هنگام تبادل اطلاعات بین یک فلش و کامپیوتر می شود.

برای رفع این مشکل باید ابتدا به BIOS وارد شوید که در صورت عدم آشنایی با نحوه ی ورود به آن این مطلب را مطالعه کنید.

پس از ورود به بایوس که در مادربردهای مختلف متفاوت است به دنبال قسمتی به نام Advanced یا Drives بگردید. سپس باید گزینه ای به نام Legacy USB Support را بیابید و در صورت فعال بودن آن را غیرفعال کنید. سپس تنظیمات را ذخیره و کامپیوتر را ریستارت کنید.

مجهز کردن سیستم به USB 3 :

پیشنهادی که در پایان می توانم به شما بدهم این است که از نسل جدید USB ها استفاده کنید و فلش هایی که از این فناوری پشتیبانی می کنند بخرید. برای بیان تفاوت میان USB 3 و USB 2 (نسل کنونی USB ها) همین کافیست که بگویم یک فایل 2.11 گیگابایتی با استفاده از USB 2 در حدود 10 دقیقه انتقال می یابد در حالیکه همین فایل با USB 3 در مدت 1 تا 2 دقیقه!!

موضوع : دانستنی ها
کرایه‌ها از هفته آینده 25 درصد گران می‌شود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت
خوزستان چه خبر  ؛   ابوالفضل قناعتی، عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس اعلام دولت مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا پایان هفته افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی نیز از ابتدای هفته آینده اجرایی خواهد شد.

در خصوص آخرین مباحث مطرح شده درباره زمان اجرایی شدن افزایش کرایه حمل و نقل عمومی گفت: مصوبه شورا مبنی بر افزایش 25درصدی کرایه‌ها می‌بایست از اردیبهشت ماه اجرایی می‌شد که به درخواست دولت تا اعمال فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها متوقف شد.   براساس اعلام دولت مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا پایان هفته  افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی نیز از ابتدای هفته آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: افزایشی که دولت برای قیمت حامل‌های انرژی در نظر گرفته رقم بالایی نیست و افزایش 25درصدی کرایه‌ها پاسخگوی آن خواهد بود اما در خصوص مترو و اتوبوس و بویژه مترو به دلیل برق مصرفی بالای آن می‌بایست تسهیلاتی از سوی دولت برای آن درنظر گرفته شود.

قناعتی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی تا پایان این هفته افزایش نرخ کرایه‌ها از هفته آینده قابلیت اجرا خواهد داشت.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
جبار سواری یکتا بخشدار شادگان به عنوان فرماندار آغاجاری منصوب شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   سواری بخشدار مرکزی شهرستان شادگان با حکمی از سوی مقتدایی استاندار محترم استان خوزستان به عنوان فرماندار شهرستان آغاجاری منصوب گردیده شد. گفته شده مراسم معارفه ایشان سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۳ می باشد.

وی نزدیک ۵ سال که به عنوان بخشدار مرکزی در محل فرمانداری شادگان خدمت کرده است و در کل کارنامه خوبی از خود در شهرستان محروم شادگان بجای گذاشته است.

شهرستان آغاجاری، از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

هیئت وزیران ایران در مردادماه سال ۱۳۹۱ با ایجاد شهرستان آغاجاری به مرکزیت شهر آغاجاری از ترکیب بخش‌های مرکزی به مرکزیت شهر آغاجاری و جولکی به مرکزیت روستای جولکی از ترکیب دهستان‌های سرجولکی و آب باران در تابعیت استان خوزستان موافقت کرد.


بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای جبار سواری یکتا
انتصاب شایسته حضرت عالی را به سمت فرماندارشهرستان آغاجاری صمیمانه تبریک عرض می نماییم. انتصاب مسرت بخش  شما برادر ارزشی ، مؤمن و متعهد وایثارگربه عنوان فرماندار آغاجاری بشارت دهنده محیطی پویا و سرشار از شور و نشاط  و  نوید بخش  افزایش فضای دانش و بینش در کالبد همه علاقمندان به این مجموعه گردیده است. 
ازدرگاه ایزدمنان عزت، سربلندی و توفیقات همه خدمتگزاران به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسالت داریم و برای جنابعالی مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این شهرستان تمنا دارد.
 
 

با تقدیم احترام / وبگاه مردمی خوزستان چه خبر

 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
حراج لوازم شیطان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

روزی شیطان همه جا جار زد که قصد دارد از کار خود دست بکشد و وسایلش را با تخفیف مناسب به فروش بگذارد. او ابزارهای خود را به شکل چشمگیری به نمایش گذاشت. این وسایل شامل خودپرستی، شهوت، نفرت، خشم، آز، حسادت، قدرت‌طلبی و دیگر شرارت‌ها بود. ولی در میان آنها یکی که بسیار کهنه و مستعمل به نظر می‌رسید، بهای گرانی داشت و شیطان حاضر نبود آن را ارزان بفروشد.

کسی از او پرسید: این وسیله چیست؟

شیطان پاسخ داد: این نومیدی و افسردگی‌ست.

آن مرد با حیرت گفت: چرا این قدر گران است؟

شیطان با همان لبخند مرموزش پاسخ داد: چون این مؤثرترین وسیلة من است. هرگاه سایر ابزارم بی‌اثر می‌شوند، فقط با این وسیله می‌توانم در قلب انسان‌ها رخنه کنم و کاری را به انجام برسانم. اگر فقط موفق شوم کسی را به احساس نومیدی، دلسردی و اندوه وا دارم، می‌توانم با او هر آنچه می‌خواهم بکنم. من این وسیله را در مورد تمامی انسان‌ها به کار برده‌ام. به همین دلیل این قدر کهنه است.

راست گفته‌اند که شیطان دو ترفند اساسی دارد که یکی از آنها نومید کردن ماست. به این طریق دست کم مدتی نمی‌توانیم برای دیگران خدمتی انجام دهیم و مفید باشیم. ترفند شیطانی دیگر تردید افکندن در وجود ماست، تا رشتة ایمانمان که ما را به خدا متصل می‌کند، گسسته شود.

پس مراقب باشید که فریب این دو ترفند را نخورید!

موضوع : صرفا جهت استبصار !
مراسم اهداء جوایزبه برگزیدگان مسابقه کتابخوانی اقتصادمقاومتی سوادآموزان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛  مراسم اهداء جوایزبه برگزیدگان مسابقه کتابخوانی اقتصادمقاومتی سوادآموزان اداره نهضت سوادآموزی شهرستان امروزصبح باحضورحبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش ،حمیدظاهری معاون پشتیبانی،عبدالستارصباحی مقدم سرپرست سوادآموزی شهرستان وصویلاتی کارشناس مسئول امتحانات نهضت سوادآموزی برگزارشد.درابتدای مراسم نخست مدیرآموزش وپرورش شهرستان شادگان باسخنان آغازین خودولادت حضرت فاطمه (ع) رابه بانوان حاضردرمجلس تبریک گفت.گفتنی است همزمان بااهدای جوایز،بمناسبت روززن، ازبانوانی سوادآموزی که نام آنان مزین به نام مبارک حضرت فاطمه(ع)است تقدیرشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دلم برای صیادم تنگ شده
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

یک شب خواب دیده بود که امام به او می گوید:

"شما کارتان درست می شود، نگران نباشید"

21 فروردین 1378 بود، کارش درست شد.

فردای روزی که به خاک سپرده بودنش، می روند سر خاک،

"آقا" هم آنجا بود،

زودتر از بقیه آمده بود،

می گفت: "دلم برای صیادم تنگ شده"

شادی روحش صلوات

موضوع : پیاله ای در دست من


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان