وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
ساعت 24 امشب سامانه "refahi.ir" فعال ميشود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛   مدير كل روابط عموميي سازمان هدفمندي يارانه‌ها گفت: اين سامانه با هدف به روز كردن سامانه refahi.ir و قرار دادن اطلاعات مربوط به فرم ثبت نام فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها به طور موقت بسته و از امشب ساعت 24 دوباره به روي متقاضيان باز مي شود.
 
وي در پايان گفت: از صبح فردا كار ثبت نام متقاضيان فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها از طريق سامانه www.refahi.ir عملاً آغاز مي شود كه اين ثبت نام با توجه به دو روز در نظر گرفته شده براي اصلاح اطلاعات ارائه شده از سوي سرپرستان خانوار تا تاريخ 30 و 31 فروردين ادامه دارد.

برای آموزش نحوه ثبت نام در سایت رفاهی و نمونه فرم ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

 

 

جزئیات "ثبت نام دریافت یارانه ها" +فرم ثبت نام در ادامه مطلب . . .

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
عکس/ مرحوم ملافاضل سکرانی،شیخ مجید ناصری نژاد، شیخ فاضل آلناصر (بنی کعب)
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مطالب کوتاه خواندنی و ماندنی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

دو گدا در خیابانی نزدیک واتیکان کنار هم نشسته بودند. یکی صلیبگذاشته بود و دیگری الله...

مردم زیادی که از آنجا رد می شدند، به هر دو نگاه می کردند و فقط در کلاه اونی که پشت صلیب نشسته بود پول میانداختند.

کشیشی از آنجا می گذشت، مدتی ایستاد و دید که مردم فقط به گدایی که صلیب دارد پول می دهند و هیچ کس به گدای پشت الله چیزی نمی دهد. رفت جلو و گفت:

رفیق بیچاره من، متوجه نیستی؟ اینجا مرکز مذهب کاتولیک است.

پس مردم به تو که الله گذاشتی پول نمی دهند، به خصوص که درست نشستی کنار یه گدای دیگری که صلیب دارد. در واقع از روی لجبازی هم که باشد مردم به اون یکی پول میدهند نه تو.

گدای پشت الله بعد از شنیدن حرفهای کشیش رو کرد به گدای پشت صلیب و گفت:

هی "اسدالله" نگاه کن کی اومده به ما بازاریابی یاد بده؟
 

مراقب باشید به لجبازی با یکی،

سکه تان را در کلاه دیگری نیاندازید.

موضوع : صرفا جهت استبصار !
پرداخت 574 فقره وام قرض‌الحسنه کارگشایی به مددجویان شادگانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  علیزاده رئیس کمیته امداد امام خمینی شادگان   اظهار کرد: خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی به منظور برطرف کردن مشکلات مددجویان و همچنین ایجاد زمینه توانمندسازی در آنها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: هدف کمیته امداد از ارائه خدمات به مددجویان برقراری عدالت اجتماعی و همچنین برخورداری مددجویان این نهاد از ظرفیت‌های موجود در جامعه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شادگان ادامه داد: کمیته امداد شهرستان در راستای حمایت از خانواده‌های زیر پوشش اقدامات متفاوتی را در طول سال ارائه می‌دهد.

وی افزود: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه یکی از این اقدامات است که به منظور رفع مشکلات اساسی و ضروری مددجویان پرداخت می‌شود. به‌همین منظور تاکنون 574 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه با اعتبار 5 میلیارد و 645 میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند پرداخت شد.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه این نهاد با در نظر گرفتن نیازهای مددجویان و براساس شرایط آنها جهت رفع مشکلات تحصیلی، فرهنگی، معیشتی و درمان در راستای توانمندسازی آنها پرداخت می‌شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری اولین جلسه کمیسیون کارگری شهرستان شادگان درسال 93
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مشکلات جامعه کارگری شهرستان و با رویگرد شتاب بخشی در رفع مشکلات کارگران و پرداخت حقوق و مزایای حقه کارگران ، به ریاست فرماندارشهرستان برگزارگردید.
سنواتی فرماندارشادگان دراین جلسه برشناسایی و رفع مشکلات کارگران دستگاههای اجرایی و بویژه شهرداریهای شهر شادگان و دارخوین و واحدهای کارگری و پرداخت فوری حقوق و مزایای معوقه آنان و عیدی سال 92 تأکید نمود و افزود: کارگران و کارفرمایان نقش کلیدی درتوسعه و پیشرفت کشور دارند و ازآنجا که اشتغالزایی دراولویت برنامه های دولت بشمار می رود باید با  تعامل منطقی و هماهنگی میان کارگر و کارفرما مشکلات این بخش را به حداقل رساند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
کنایه و توهین عجیب حداد عادل به دکتر احمدی‌نژاد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    احمد توکلی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی پایان سال خود با روزنامه دنیای اقتصاد نکات قابل توجهی را در زمینه تشکیل فراکسیون اعتدالگرایان یا حامیان دولت در مجلس و افراط گرایی در خانه ملت و خط قرمزهای آن اشاره کرده است. توکلی در قسمتی از این مصاحبه با اشاره به یک نقل قول توهین آمیز از طرف آقای حداد عادل نسبت به دکتر احمدی نژاد گفت : « آقای دکتر حداد عادل یک بار به شوخی گفت،‌ خدا احمدی ن‍ژاد را خلق کرد، بعد پشیمان شد و قالب اش را هم شکست! باید فراموش کنید که شخصی مانند احمدی ن‍ژاد وجود داشته و رویه اش چنین بوده یا چنان بوده. »

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
کاخ های فرزندان سید علی!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  مرکز خدمات حوزه علمیه یک مرکز برای ارایه خدمات رفاهی به طلاب است.چیزی شبیه فروشگاه فرهنگیان یا فروشگاه های اتکا .البته نه به آن بزرگی و تنوع.بیشتر مایحتاج اولیه زندگی طلاب را به صورت قسطی یا نقدی ارائه می دهد.این خاطره را یکی از نزدیکترین افراد خانواده که کارمند مرکز خدمات است برایم تعریف کرد:

هشت نه سال پیش زمانی که هنوز کارت های اعتباری خرید کتاب برای طلاب وجود نداشت بن هایی صادر می شد که طلاب برای گرفتنش باید به مرکز مراجعه می کردند و با ایستادن در صف های نسبتا طولانی با ارائه کارت شناسایی ان را دریافت میکردند.من هم بی آنکه سر بلند کنم کارت ها را می گرفتم ،مشخصات را وارد سیستم می کردم و بن ها را تحویل می دادم.یک روز طلبه ای کارت شناسایی به من دادکه روی آن نوشته بود:سید…..حسینی خامنه ای فرزند سید علی!

در کمال حیرت سر بلند کردم .لبخندی زد و به سکوت دعوتم کرد.سی هزار تومن بن کتاب را گرفت و رفت!

همین!

پی نوشت:سلامتی آقا صلوات.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
یارانه اسفندماه امشب به حساب مردم واریز می‌شود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت : ما در طول سالهای 58 تا 68 نفت را 8 دلار می فروختیم اما خدا رو شکر امروز نفت را 104 دلار و 70 سنت می فروشیم.

وی اضافه کرد: قرار بود تنها 50 درصد از عواید ناشی از هدفمند یارانه‌ها به مردم داده شود اما صد در صد عواید به علاوه 34 هزار میلیارد تومان یعنی رقمی معادل 130 هزار میلیارد تومان در طول این سه سال به مردم یارانه نقدی داده‌ایم.

نوبخت با اشاره به این نکته که تلاش شده تا حقوق و مزایای همه پرسنل دولتی پرداخت شود گفت: امشب ۱۹ اسفند ۹۲ هم یارانه اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
کارمزد جایگاه‌های سی‌ان‌جی دو برابر شد؛ نرخ جدید: ۸۰ تومان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   اردشیر دادرس  از تصویب نرخ کارمزد جدید جایگاه های سی ان جی در جلسه عصر روزگذشته شورای اقتصاد خبرداد و گفت: براین اساس نرخ کارمزد جایگاه های سی ان جی نسبت به گذشته افزایش یافت و به 80 تومان رسید.

وی یادآور شد: البته کارمزد جایگاه‌‌های شهرداری ۷۰ تومان در نظر گرفته شده است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی ادامه داد: با تصویب این نرخ مشکلات جایگاه های سی ان جی تا حد بسیار زیادی برطرف خواهد شد که این صنعت با شرایط جدید می تواند ادامه حیات دهد.

پس از اجرای فاز اول قانون هدفمندکردن یارانه ها کارمزد جایگاه های سی ان جی به 40 تومان رسید اما به دلیل نوسانات نرخ ارز و تورم ناشی ازاین نوسانات جایگاه داران سی ان جی نمی توانستند از عهده هزینه نگهداری جایگاه برآیند، از این جهت پس از 3 سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها نرخ کارمزد جایگاه های سی ان جی افزایش یافت.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
بازدید مسئولین ازبیمارستان شهید معرفی زاده و تقدیروتشکر ازپرستاران و پرسنل زحمتکش
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  بمناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روزپرستار ، صبح امروز یکشنبه (18/12/92) نعمت الله آلبوغبیش معاون فرماندارشادگان به اتفاق مدیریت شبکه بهداشت ودرمان ، آموزش و پرورش و اعضای شورای شهرشادگان با همراهی رئیس ، پرسنل و پزشکان بیمارستان شهید معرفی زاده ازمحل بیمارستان بازدید نموده و پس ازعیادت بیماران و تفقد احوال آنان با اهدای گل به پرستاران ، بهیاران و نیروهای خدماتی ، از زحمات شبانه روزی و کوشش ارزشمند آنها تشکروقدردانی نمودند.

 

بهتر نیست بجای بازدید های متعدد چهره ها و مسئولین مختلف شهرستان شادگان چاره ای به حال بیمارستان شهید معرفی زاده کنید!!

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی: امسال "سهمیه بنزین نوروزی" نداریم
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  کاظمی  با اشاره به تصمیم ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: امسال سهمیه بنزین ویژه نوروز برای مردم تدارک دیده نشده است، اما با وجود این ذخیره بنزین کشور در حد مطلوب است و هیچ نگرانی برای تامین سوخت سفرهای نوروزی نداریم.

وی تصریح کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های اعتقاد براین دارد که مردم را به فرهنگ صحیح  الگوی مصرف هدایت کند برهمین اساس تمایل چندانی به دادن سهمیه نوروزی ندارد.
 
وی با بیان این که ذخیره بنزین کشور از سطح یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون لیتر فراتر رفته است، گفت: همه جایگاه های سوخت کشور در تعطیلات نوروزی آماده خدمات رسانی هستند.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
فایل‌های حذف نشدنی در ویندوز را راحت پاک کنید +آموزش
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   مطمئنا بارها برای شما پیش آمده است که می خواهید فایلی مانند پوشه و یا هرچیز دیگری را از ویندوز خود پاک نمایید،اما با پیغامی مبنی بر این که "نمی توان این فایل را پاک نمود" مواجه می شوید.

در این مواقع باید به دنبال راه چاره ای برای پاک کردن این فایل ها گشت.یکی از این راه ها استفاده از برنامه "Unlocker"است.

این برنامه می تواند فایل هایی را که در حالت عادی پاک نمی شوند را براحتی پاک نماید.علاوه بر این،می توانید از این برنامه برای تغییرنام،کپی و انتقال فایل هایی که در حالت عادی نمی توان آنهارا تغییر داد،استفاده نمایید.

پس از نصب این برنامه، گزینه ای بر روی کلیک راست ویندوز اضافه می شود که می توانید با کلیک راست بر روی فایل مورد نظر، گزینه Unlocker  را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود.


در این پنجره باید نوع عملی که می خواهید بر روی فایل مورد نظر خود انجام دهید را انتخاب نمایید. اعمالی مانند: تغییر نام، انتقال، کپی و یا حذف فایل.

برای دانلود آخرین ورژن این برنامه اینجا را کلیک نمایید.
موضوع : دانستنی ها
۴ سناریوی وزارت نفت برای قیمت بنزین/ افزایش کارمزد جایگاه CNG از ابتدای ۹۳
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  منصور معظمی معاون وزیر نفت اظهار داشت: وزارت نفت بحث تک نرخی شدن قیمت بنزین را بیشتر از جهت قاچاق و فساد موجود در آن پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو سوم بنزین مصرفی سهمیه‌بندی است و یک سوم آن نیز به قیمت 700 تومان به مصرف می‌رسد، اضافه کرد: این عدد چندان بزرگ نیست،اما برای ادامه ساختار دو نرخی، مکانیزم‌ها و فعالیت‌های فراوانی باید انجام شود که اگر بنزین یک نرخی شود انجام عملیات آن ساده‌تر می‌شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت افزود: وزارت نفت در این باره تصمیم گیرنده نیست، اما پیشنهاد ما به مراکز تصمیم‌گیر تک نرخی شدن بنزین بوده است.

*دو راهکار وزارت نفت برای سهمیه‌های باقی مانده در کارت‌های سوخت

وی با بیان اینکه دو راهکار برای سهمیه‌های باقی مانده در کارت‌های سوخت مردم پیش‌بینی کرده‌ایم، اظهار داشت: یک راهکار آن است که سهمیه‌ها باقی بماند و در یک مهلت 4 یا 6 ماهه مردم فرصت استفاده از این سهمیه‌ها را داشته باشند،بنابراین هیچ سهمیه‌ای از هیچ خودرویی از بین نمی‌رود.

معظمی گفت: راهکار دوم آن است که اگر سهمیه 400 تومانی دارید و قیمت بنزین 800 تومان باشد، شما می‌توانید به ازای سهمیه 400 تومانی دو لیتر بنزین بزنید.

وی تصریح کرد: در هیچ کدام از سناریوهای وزارت نفت حذف سهمیه‌ها پیش‌بینی نشده است، چرا که این از جمله حقوق مردم است و نمی‌توان آن را از بین برد.

*چهار سناریوی وزارت نفت برای افزایش قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی

معظمی با بیان اینکه وزارت نفت 4 سناریو را برای قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاد داده است، افزود: در قانون هدفمندی یارانه‌ها سقف درآمدها دولت از محل اصلاح قیمت حامل‌های انرژی 48 هزار میلیارد تومان قرار داده شده است که بر اساس همین سقف قیمت نیز قیمت حامل‌های انرژی باید محاسبه شود.

وی اضافه کرد: ما برای سال 93 تلاش کردیم به گونه‌ای طراحی کنیم که مصرف فرآورده‌های اصلی مانند بنزین رشد زیادی نداشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت تاکید کرد: برای این کار تنها معتقد به سناریوهای قیمتی نیستیم و افزایش قیمت تنها یکی از سناریوها است.

*افزایش کارمزد جایگاه‌های CNG از ابتدای سال آینده/هزار جایگاه جدید احداث می‌شود

وی اظهار داشت: در استراتژی وزارت نفت در عین حال روی CNG تأکید زیادی وجود دارد در سال آینده علاوه بر اینکه راندمان جایگاه‌های موجود را افزایش می‌دهیم، طی دستورالعملی که برای تصویب به شورای اقتصاد رفته است هم حق‌العمل کاری و کارمزد جایگاه‌ها را افزایش داده‌ایم هم برای سرمایه‌گذاران این فرصت فراهم کرده‌ایم که منفعت بیشتری می‌برند.

معظمی با بیان اینکه این دستورالعمل‌ از ابتدای سال آینده اجرایی می‌شود،‌ گفت: این دستورالعمل در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد تصویب شده و منتظر تشکیل جلسه شورای اقتصاد برای تصویب آن هستیم.

وی اظهار داشت: برنامه دیگر وزارت نفت افزایش جایگاه‌های CNG است تا علاوه بر 2200 جایگاه موجود، هزار جایگاه جدید CNG نیز از طریق بخش خصوصی ساخته شود.

*مسئولیت خودروسازان در قبال کاهش مصرف سوخت و سلامتی مردم

معاون وزیر نفت با بیان اینکه سناریوی دیگری که باید دنبال شود بهینه کردن مصرف فرآورده‌های نفتی است، اضافه کرد:  باید توجه ویژه‌‌ای روی مصرف سوخت وسایل نقلیه انجام شود که این کار به حیطه مسئولیت وزارت صنعت و خودروسازان باز می‌گردد.

وی تاکید کرد: خودروسازان باید در قبال سلامت مردم مسئولیت بیشتری نشان دهند و مسئولیت اجتماعی خود را در این زمینه اجرا کنند.

معظمی گفت: درست است که خودروسازان بنگاه اقتصادی هستند و بنگاه اقتصادی نیز به دنبال سود بیشتر است، اما واقعیت آن است که بنگاه‌های اقتصادی هم در قبال مردم مسئولیت اجتماعی دارند؛ متأسفانه در این سالها تقریباً اکثر مجموعه‌های صنعتی کشور در زمینه برخورد با مسئولیت اجتماعی بسیار ضعیف عمل کرده‌اند.

وی اظهار داشت: این موارد برنامه‌های ما برای کاهش مصرف حامل‌های انرژی در سال 93 است.

معاون وزیر نفت افزود: ما درعین حال به دولت 4 سناریوی قیمتی برای بنزین و دیگر حامل‌های انرژی ارائه کرده‌ایم که در قالب این 4 سناریو 2 هدف سیاستگذاری‌های قیمتی و غیرقیمتی دنبال کرده‌ایم و منتظر تصویب دولت هستیم.

*افزایش 65 میلیون متر مکعبی تولید گاز در سال آینده

وی تصریح کرد: ما اگر چه نقطه‌نظر خود را ارائه کرده‌ایم اما روی هیچ یک از سناریوها تأکید خاصی نداریم، چنانکه موظف به تأمین انرژی هستیم و تلاش می‌کنیم در سال 93 با مشکلات کمتری انرژی مردم تأمین شود.

معظمی تاکید کرد: وضعیت ما در سال 93 از نظر تأمین گاز و فرآورده‌ها بسیار بهتر خواهد بود و پیش‌بینی ما آن است که در سال آینده اصلاً مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ما باید 100 میلیون مترمکعب در روز به تولید گاز کشور از پارس جنوبی اضافه شود، گفت:  اما اگر بدبینانه برآورد کنیم که احتمالاً در سال آینده روزانه 65 میلیون مترمکعب به تولید گاز کشور اضافه شود.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
بازدید ازجاده شادگان- سربندر و اطلاع ازنحوه انجام کار
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   در راستای نظارت برنحوه انجام کار و اطلاع ازروند پیشرفت فیزیکی پروژه جاده شادگان- سربندر ، فرماندارشادگان به اتفاق نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی و جمعی ازمسئولین دستگاههای محلی ،ازجاده شادگان- سربندر بازدید میدانی بعمل آوردند.

گفتنی است عملیات اجرایی این جاده که مدتی است به دلیل بالارفتن قیمتها راکد مانده بود اکنون باتوجه به پیگیریهای بعمل آمده توسط نماینده و فرماندار و تأمین اعتبار پروژه مذکور، آسفالت سازی لایه دوم و تکمیل زیرسازی قسمت باقیمانده جاده به سرعت و  شدت درحال اجراست.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اگر پدر من رئيس جمهور بود ....
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

به او توصيه مي كردم كه درشهر ها ي كوچك وروستاها افرادي وجود دارند كه از استعدادهاي فكري وذهني ودرسي بسيار بالايي برخوردار هستند اما به دليل دور بودن از شهرهاي بزرگ ومراكز استان ها كشف وشناخته نمي شوند ومن از پدرم مي خواستم كدر اين شهرها وروستاها مراكز وموسسه هايي براي كشف اين استعدادها تاسيس كند زيرا بنابر آيات قرآن و متون روایی به خصوص در سوره مبارکه بقرة آیه ۱۴۳(وَكَذٰلِكَ جَعَلناكُم أُمَّةً وَسَطًا لِتَكونوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ ...﴿۱۴۳﴾؛ امت میانه و معتدل را معرفی می کند. ودور از اعتدال وانصاف است كه اين افراد به خاطر دور بودن ازشهرهاي بزرگ ابقيه افراد عقب بمانند وفراموش شوند.

موضوع :
چرا شما از رهبر انقلاب انتقاد نمی کنید؟
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

رهبر انقلاب خوشتیپ نیست که هست ...

شجاع نیست که هست ...

حکیم نیست که هست ...

25 ساله که دشمن رو بعد دفاع مقدس پشت در های این مملکت نگه نداشته که داشته

پدرِ ایران نوین نیست که هست ...

جوری سالم زندگی کرده که هیچ انتقادی بر او نیست ...

جوری سالم زندگی کرده که یک نقطه مثلا خاصی در زنگیش باشد که کسی بتواند بگوید که پسرش برد دخترش برد دامادش برد ... کاملا مثل یک طلبه ساده زندگی کرده ...

از رهبری نکته ای از اختیاراتی که قانون اساسی داده ؛ اگر در انجا شما یک خللی دیدید بیایید ما انتقاد کنیم

تو محیطی به شدت ناامن ؛ کشور را حفظ کرده ...

افقهایی که گذاشته مانند ؛ تحول در علوم انسانی ؛ مهندسی فرهنگی ؛ اقتصاد مقاوتی ؛ و ده ها مورد دیگر ؛ مملکت به سرعت دارد تو علم جلو میرود ؛ مملکت از 150 هزار دانشجو رسیده به 4 میلیون و پانصد هزار دانشجو ؛ مملکتی که جامعه علمی نداشت الان هفتاد هزار استاد دانشگاه دارد ...

مملکتی که سیستم زیر ساختی اش مانند جاده هاش ؛ سد هاش ؛ پل هاش ؛ راه آهن هاش و زیر ساخت های مختلفی که انجام شده و صنایع گوناگونش ؛ مملکتی که به فضا رفت در تحریم ؛ مملکتی که به قوه بالای انرژی اتمی رسید. به علم بالای سلول های بنیادی رسید.

این مملکتی رو با مدیریت خودش به اینجا رسانده ...

خوب شما یک جا پیدا کنید ؛ پسرش دامادش ؛ دخترش ؛ عروسش یک جا دیدید اینها یک جا مسئولیتی داشته باشند ...

طوری زندگی کرده که دوست و دشمن اعتراف کرده اند که هیچ مورد مسئله دار در زندگی او وجود ندارد ...

موضوع : پیاله ای در دست من
مناطق آزاد به اعضای ستادهای انتخاباتی روحانی سپرده شده است
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  اگر نتوان اسم جنجالی ترین حوزه اقتصادی طی چندسال اخیر را بر روی آن گذاشت، می توان آن را بدلیل حواشی خاصش یکی از جنجالی ترین ها دانست. «شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» زمانی با حضور بقایی و البته دستگیری برخی مدیران آن بدلیل تخلف مالی خبرساز شد و  زمانی نیز نامش به دلیل انتقادات اکبر ترکان- دبیر جدید این شورا در دولت یازدهم- از چیزی که آن را «تاراج مناطق آزاد»  نامید، بر سر زبان ها افتاد.

حاشیه هایی که در دولت قبل گاهی پایش به رسانه ها نیز کشیده شد، ظاهرا در دولت جدید هم  کمرنگ نیست؛ حاشیه هایی که برخی انتصابات در مناطق آزاد می تواند آن را به شدت تقویت کند.

یک دبیرخانه و هزاران حاشیه!

از همان روزهای نخست اردیبهشت ماه 89، انتصاب حمید بقایی به ریاست این شورا با حکم رئیس جمهور وقت، جنجالی شد.

 

ادامه مطلب . . . . .

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور | ادامه مطلب...
اختصاصی: نمایندگان مردم خوزستان تعطیلات نوروز کجا می روند؟
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرارسیدن تعطیلات نوروز هر کسی برنامه خاص برای پر کردن این ایام دارد در همین رابطه در مصاحبه‌هایی جداگانه از برخی نمایندگان خوزستان در خصوص برنامه‌هایشان برای تعطیلات نوروز سوال کردیم که پاسخ‌ آن‌ها به شرح ذیل است:

 **به خانوداه شهدا سر می زنم

حبیب آقاجری نماینده مردم ماهشهر در مجلس پاسخ داد:عمدتا در حوزه انتخابیه هستم  و سعی می کنم به چند خانواده شهید و چند خانواده فقیری که تحت پوشش کمیته امداد هستند سرکشی می کنم حالا ممکن است چهار پنج روزی جایی برم که خارج از حوزه انتخابیه باشد.

 

 **راهیان نور می روم /تعطیلات نداریم

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول گفت: قصد دارم امسال هم مثل هر سال در راهیان نور شرکت کنم البته پارسال امکان رفتن پیش نیامد. در حوزه انتخابیه برنامه دیدوبازدید از خانوداه شهدا را خواهم داشت و پیگیر مشکلات مردم خواهم بود فرصت مناسبی است صله رحم را به جا بیاوریم تقریبا می شود گفت تعطیلات نداریم

 

**یقه ما دست مردم خواهم بود

جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا  در این رابطه اظهار داشت: تعطیلات را در حوزه انتخابیه ام خواهم بود و دو یقه ما دست مردم است ان شالله.

 

**هنوز برنامه ریزی خاصی نکرده ام

سید شریف حسینی عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم اهواز در همین خصوص عنوان کرد: البته من هنوز برنامه ریزی خاصی نکرده ام ولی قطعا در برنامه هایم موضوع سفر وجود ندارد و در حوزه انتخابیه حضور خواهم داشت.

 

 **به مشکلات مردم رسیدگی می کنم/خانواده کربلا می رود

سیدراضی نوری نماینده مردم شوش گفت: فرصتی است تا بتوانیم به مشکلات مردم بپردازیم خصوصا کسانی که به شوش سفر می کنند کم و کاستی ها را بیشتر می ببیند و می شود جمع بندی داشت خانواده هم حقی دارند شاید آنها کربلا بروند ولی من در حوزه انتخابیه خواهم ماند

 

**مانند دیگر تعطیلی ها در حوزه انتخابیه‌ام

سید محمد سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر هم گفت: برنامه من در نوروز همانند دیگر تعطیلی ها حضور در حوزه انتخابیه است و در برنامه نوروزی هم همین است مگر اینکه در وزارت خانه جلسه‌ای باشد که در تهران می‌مانیم.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اختصاصی: خرید و فروش جانوران وحشی در آبادان ممنوع شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  سید احمد موسوی آزا اظهار داشت: طبق قانون، خرید و فروش جانوران وحشی مانند مار، لاک پشت، مارمولک، سمندر و پرندگان توسط افراد سود جو و فرصت طلب بویژه در ایام پایانی سال ممنوع است. 

وی افزود: در صورت مشاهده فروش حیوانات وحشی توسط این قبیل افراد علاوه بر جمع آوری حیوانات وحشی، مراتب از طریف مراجع قضایی پیگیری خواهد شد. 
رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از شهروندان خواست در صورت مشاهد فروش این جانوران با شماره تلفن شبانه روزی 3336090 تماس بگیرند.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
چه کنیم تا ویندوز سنگین نشود +آموزش در ادامه مطلب
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   همیشه کاربران بعد از اینکه ویندوز خود را تعویض می نمایند با کاهش سرعت سیستم روبرو می شوند که این موضوع منجر به تعویض مجدد ویندوز می گردد و این امر بسیار آزار دهنده است.اما آیا راهی وجود دارد که سرعت سیستم را افزایش دهیم و یا این که مانع از کاهش سرعت شویم؟

اما کار هایی که باید انجام دهیم تا با این امر مواجه نشویم

اولین قدمبرای این کار استفاده از یک بهینه ساز مطمئن و کامل مانندTune UP Utilities و CCleaner است که در این زمینه بی نظیر هستند.البته نرم افزار های دیگری هم مانند Auslogics Boost Speedدر این زمینه عملکرد عالی دارند و شما می توانید از آن نیز استفاده نمایید.

 

ادامه مطلب . . . . .

موضوع : دانستنی ها | ادامه مطلب...
اساس ایستادگی و حرکت نظام اسلامی مبتنی بر حفظ فرهنگ اسلامی و انقلابی است
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  حضرت آیت الله خامنه ای صبح پنجشنبه 15/12/92 در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، در سخنان مهمی ضمن برشمردن برخی از واقعیات جهانی به تبیین «وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی» در شرایط حساس و پیچیده کنونی پرداختند و تأکید کردند: «واقع بینی و دیدن نقاط مثبت فراوان در کنار برخی نقاط ضعف»، «افتخار به نسل جوان مؤمن و انقلابی»، «استفاده از ظرفیت های بی شمار داخلی و ملی»، «غفلت نکردن از دشمنی دشمنان»، «مرزبندی صریح و شفاف با جبهه استکبار»، «نترسیدن از دشمن»، «تکیه به مردم و تقویت حرکت جهادی»، «حفظ و تقویت وحدت ملی»، «توجه به فرهنگ دینی و انقلابی»، و «گفتمان سازی»، از وظایف خطیر مسئولان نظام در سطوح مختلف است.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به جایگاه ویژه مجلس خبرگان در مجموعه ارکان نظام، گفتند: اجتماع علماء، بزرگان و مجتهدان ملت ایران در نشست های مجلس خبرگان همواره دارای اهمیت است اما این اهمیت در برخی شرایط و دورانها مضاعف می شود که شرایط کنونی از جمله ی این مقاطع است
.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تحولات مهم و پیچیده ی امروز در دنیا و منطقه، «خودنگری و بازیابی

 

ادامه مطلب . . . . . . . .

موضوع : بیانات رهبر معظم انقلاب | ادامه مطلب...
انتصاب/ استانداری خوزستان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛  به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان با حکم استاندار ،سیدرسول موسوی به عنوان مشاور استاندار در امور فرهنگ عمومی استان منصوب شد.همچنین امیرعباس بهاری نیز به عنوان مشاور اجرائی در امور عمران سواحل،رودخانه ها و تالاب های استان منصوب گردید.

همچنین طی احکامی جداگانه آقایان جواد دغلاوی،عبدالرضاسعیدی نیا و عبدالرحیم ناطقی را به ترتیب به عنوان سرپرست فرمانداریهای حمیدیه،هویزه و دشت آزادگان منصوب کرد

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
6 کاری که خواب را به شما حرام می کند
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  کسانی که کمبود خواب دارند، سلامتی خود را به خطر می اندازند. کسانی که شب ها کمتر از 6 ساعت می خوابند، طول عمر کوتاه‌تری نسبت به کسانی دارند که 8 ساعت در شب می خوابند. بنابراین خواب کافی و با کیفیت، تاثیر زیادی بر سلامت روحی، عاطفی و جسمی دارد.

 قبل از خوابیدن همیشه باید به نکاتی دقت داشته باشید که از میان آن ها می توانیم به نکات زیر اشاره کنیم:

*ورزش کردن در همه حال به مردم توصیه می شود اما در یک حالت این ورزش کردن می تواند بر ضرر شما باشد. ورزش کردن قبل از خواب باعث می شود تا دمای بدن شما بالا رود و خواب راحت را از چشمان شما می گیرد و در صورت خواب نمی توانید به حد اصلی ارامش برسید.

*قبل از اینکه بخوابید حتما تمام وسایل برقی و چراغ ها را خاموش کنید. بسیار مشاهده می شود که افراد دوست دارند در مقابل تلویزیون بخوابند. نور باعث می شود تا هورمون متالونین در بدن شما ترشح نشود و به حد ارامش اصلی در خواب نمی رسید.

*شاید یکی از تفریحات شما و کارهایی که به شما ارامش می دهد دوش گرفتن قبل از خواب باشد اما دوش گرفتن با آب گرم قبل از خواب مانند ورزش کردن می ماند و دمای بدن شما را افزایش می دهد. بهتر است تا هر چه می توانید قبل از خواب تدمای بدنتان را کاهش دهید.

*قبل از خواب می توانید آب بنوشید اما سعی کنید به مقدار زیاد از مایعات استفاده نکنید چرا که این کار باعث می شود در میانه خواب نیاز به دستشویی پیدا کنید و خوابتان خراب می شود.

*یکی از بدترین کارهایی که می توان قبل از خوابیدن انجام داد کار کردن است. کار کردن قبل از خواب، ذهن شما را درگیر مسائل کاری می کند و همچنین استرس را در شما افزایش می دهد. این خود به تنهایی خوب خوش را از چشمان شما می گیرد.

*کتاب خواندن یکی از راه های خوب برای خوابیدن است اما در این مورد نیز باید نکاتی را رعایت کنید. اول اینکه از خواندن کتاب ها درسی اجتناب کنید. نکته دم اینکه سعی کنید خیلی مجذوب کتاب نشوید چرا که هر جور هست دوست دارید به پایان آن برسید و آن وقت کلی از وقت خوابتان می گذرد.

موضوع : دانستنی ها
عکس/ ناصرحجازی در عروسی علی دایی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : عکسها
تغییر بدون تدبیر / باید به مجلس بروم؟!!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : صرفا جهت استبصار !
صمیمی نماینده شادمان: "اذا جاء نصرالله و الحق!!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت
موضوع : صرفا جهت استبصار !
« جلسه پرسش و پاسخ فرماندارشادگان با اهالی روستای گیداری »
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   در راستای اجرای طرح احیای امر به معروف و نهی ازمنکر و بازدید از روستاهای تابعه و بررسی مشکلات منطقه آقای سنواتی فرماندارشادگان درمعیت آقای ابوالحسنی رئیس محترم دادگستری شادگان ، سرهنگ دورقی فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج ، آلبوغبیش معاون فرماندار و مهندس مطرودی مدیرجهاد کشاورزی شادگان طی نشستی با حضورجمع کثیری ازاهالی و دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای گیداری ضمن تشریح اوضاع اجتماعی ، فرهنگی ، عمرانی و امنیتی شهرستان به سئوالات مطرح شده ازسوی اهالی روستا پاسخ گفت: آقای سنواتی دراین نشست طی سخنرانی مبسوطی ضمن مقایسه وضعیت شهرستان شادگان درقبل و بعدازانقلاب ازتمام جوانب با ذکر آمار و ارقام مستند ، خدما دولت جمهوری اسلامی ایران دربعدازانقلاب را تشریح نمود.

فرماندارشادگان با اشاره به آیه 96 سوره اعراف اظهارداشت: علیرغم فعالیتها و اقدامات زیادی که طی سالهای گذشته صورت گرفته هنوز نواقص و مشکلات زیادی درسطح روستاها و شهرها وجود دارد که انشاءالله این مشکلات به همت مردم و مسئولین یکی پس ازدیگری مرتفع شوند.

طی این نشست آقای ابوالحسنی رئیس محترم دادگستری نیز طی سخنانی به موضوع امنیت شهرستان پرداخت  اظهارداشت: علیرغم وجود برخی مشکلات امنیتی درسطح شهرستان خوشبختانه شهرستان شادگان به نسبت جمعیت آن یکی ازشهرستانهای امن استان محسوب می شود. وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم می توان این شهرستان را به یکی ازامن ترین شهرستان های استان تبدیل نمود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دیدارمدیرآموزش وپرورش شادگان وهیأت همراه باشهردار جدید جاسم مزرعه
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش درصدرهیأتی جهت تبریک انتصاب مهندس مزرعه بعنوان شهردارشهرستان دردولت اعتدال تدبیروامیدوبمنظورهمکاری بیش ازپیش این دونهادباهم باحضوردرمحل کارایشان مراتب تبریک خودوجامعه فرهنگی منطقه رابه ایشان ابلاغ نمودندوتوفیقات ایشان رادردولت اعتدال تدبیروامیدازخداوندمنان مسئلت نمود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم تقدیرازدانش آموزان برتردرمدارس شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
شباهت امام‌عصر(عج) به حضرت خضر و عیسی(ع)
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

حضرت عیسی علیه السلام, به اذن خداوند متعال مرده را زنده می کرد, حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف) نیز مردگان را به اذن خدای تعالی زنده می کند.

(مانند: اصحاب کهف, سلمان فارسی, ابودجانه انصاری و …..)

موضوع : پیاله ای در دست من
سبد کالا، جوک سال!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

باز به احمدی نژاد، اگه اون بنده خدا مافیا نداشت و اگه آمار و ارقامش پرت و پلا بود حداقل می دونست کی داراست کی ندار!

دم و دستگاه روحانی که واسه دادن چند قلم کالا با این همه سر و صدا نتونسته فرق یه کارخونه دار را از یه کارگر بیچاره تشخیص بده!!!

به نظرم این کار دولت روحانی استحقاق معرفی به عنوان "جوک سال دنیا" را داره.

حتما جوک سال آینده هم این میشه که دولت آقای روحانی در یک زمان خیلی کم و بدون اطلاع رسانی کافی قبلی میگه هرکی یارانه میخواد بیاد دوباره ثبت نام کنه! و اون عده ی کمی که تونستند اتفاقی بفهمند حالا وقت ثبت نامه ، نصفشون با مشکل کند بودن اینترنت و شلوغ بودن سایت و کم بودن پهنای باند سایت مواجه میشن!!

آخر سر هم دولت محترم! از همکاری صمیمانه ی مردم فهیم ایران! و عدم درخواست یارانه ها! و کمک به دولت! صمیمانه! تشکر خواهند نمود!!!

موضوع : صرفا جهت استبصار !
بازدید فرماندارشادگان ازایستگاه جدید تصفیه خانه شهرشادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  سنواتی فرماندارشادگان صبح امروز (14/12/92) به همراه مهندس اژدری مدیرطرح آبرسانی شهرستان شادگان ، مدیر و معاونت بهره برداری آب و فاضلاب شهری ازمحل تأسیسات جدید آب شهری بازدید  و از روند پیشرفت فیزیکی پروژه اطلاع حاصل نمود.

عبدالزهرا سنواتی طی این بازدید اظهارداشت: مخزن 5000 مترمکعبی دوم طرح آبرسانی که فنداسیون آن درحال اجراست تا پایان خرداد 93 درمدار بهره برداری قرار خواهد گرفت که با افتتاح این مخزن و راه اندازی ایستگاه جدید تصفیه خانه کمبود فشار درمناطق مختلف شهرشادگان مرتفع خواهد شد.

وی افزود: همچنین 5 پمپ با ظرفیت 132 کیلووات نصب گردیده که دورنمای افق طرح تا سال 1413 می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
حداکثر افزایش "تعرفه آب" به طور میانگین 750 تومان است
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  حميد جانباز با بيان اينکه قدر مطلق افزايش تعرفه اب از اول بهمن ماه خيلي ناچيز است ، گفت :ايران کشوري کم آب است که در منطقه  خشک و گرم با اقليم عمدتاَ بياباني قرار دارد و زهينه تامين اب شرب هم بالاست.

وي افزود: اين افزايش به استناد تبصره هاي قانون بودجه سال جاري بوده است که تا 35 درصد هم اجازه  افزايش تعرفه هاي اب را مي داد.

جانباز اعلام کرد از اول ماه يازدهم اين  تعرفه ها در سامانه هاي مشترکين قابل اجراست و اين افزايش را در قبض فروردين (قبض دوماهه) خواهيم داشت.

وي گفت: ميزان افزايش تعرفه به شيوه اي است که مشترکين  کم مصرف افزايش اندکي داشته باشند.

مديرعامل شرکت مهندسي اب وفاضلاب کشور با بيان اينکه 72 و نيم درصد مشترکين اب تا 20 مترمکعب در ماه  آب مصرف مي کنند که به حدود 12 ميليون  خانوار و مشترک مي رسد. 

وي افزود: کساني که  تا 5 متر مکعب در ماه اب مصرف مي کنند قبض آنها  به طور ميانگين  100 تومان بيشتر مي شود  و مشترکاني که تا 10 متر مکعب مصرف مي کنند  269 تومان بيشتر پرداخت خواهند کرد.

جانباز گفت : کساني که  در ماه تا 15 مترمکعب مصرف اب دارند  482 تومان بيشتر پول آب مي دهند و مشترکيني که تا 20 متر مکعب آب مصرف مي کنند  به طور متوسط 750 تومان به قبض آنها اضافه مي شود.

جانباز تاکيد کرد : اين رقم ها  بسيار اندک است هر چند عبارت " افزايش20 درصدي به آب بها" فريبنده  و شايد براي برخي ها آزار دهنده است اما رقم اندکي را  شامل مي شود و ميانگين مصرف آب در کشور حدود 17 و نيم مترمکعب است.

وي هشدار داد به صورت کلي کمبود  بارش داريم و ميانگين  بارش در کشور کمتر از ميانگين جهاني است و اين بارش هم به صورت  موزون نيست و حجم زيادي از بارش ها  در نوار ساحلي است.
جانباز گفت : در بيشتر مناطق کشور و فلات  مرکزي کمبود بارش داريم که موجب کاهش منابع  آب قابل استحصال شده  و اين منابع محدود هم با رشد فزاينده جمعيت و تقاضا  و به ويژه در کلانشهرها همراه است.

وي تاکيد کرد : افزايش تقاضا و کاهش منابع  ما را مجبور مي کند آب را از فاصله هاي زياد منتقل کنيم که هزينه ها را بالاتر مي برد واجراي طرح هاي انتقال آب زياد است و هر روز طول اين طرح ها بيشتر مي شود
.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
پیام تبریک فرماندار شادگان به مناسبت کسب 3 مقام قهرمانی در مسابقات کیک بوکسینگ کشور
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان جه خبر   ؛   سنواتی فرماندار شادگان در پیامی ، کسب 3 مقام قهرمانی مسابقات کیک بوکسینگ توسط آقایان عدنان امیری در وزن 90 - کیلو گرم ، محمد مقدم در وزنه 60 – کیلو گرم و علی عبرتاوی 75 – کیلو گرم ، که به ترتیب موفق به کسب مدالهای طلا – طلا – برنز گردیدند تبریک گفت .  


متن پیام به شرح ذیل است :
بار دیگر فرزندان و پیشکسوتان شهرستان شادگان شگفتی آفریدند تا برگ زرین دیگری بر افتخارات شهرستان شادگان افزوده شود .
کسب 3 مقام قهرمانی ( 2 طلا و یک برنز ) در مسابقات قهرمانی کیک بوکسینگ کشور توسط افتخارآفرینان شادگان در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را به مردم شریف شادگان بویژه ورزش دوستان و ورزشکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده ، آرزوی موفقیت روز افزون و چشمگیر آنها را در تمامی عرصه ها از   خداوند منان خواستارم  .
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
حضورنماینده مردم شادگان دردبستان بنت الهدی 2
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   صبح ۱۳ اسفند ۹۲ نماینده مردم شادگان درمجلس شورای اسلامی بهمراه حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش وهیأت همراه ازدبستان بنت الهدی(2)بازدیدنمودند.دراین بازدیدنماینده شادگان باحضوردربین دانش آموزان ومعلمان ازآنان دلجویی کردودرجریان مسائل وبرنامه های مربوط به این واحدآموزشی قرارگرفت.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گاهی وقت‌ها سکوت جایز نیست
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

دنیا پر از پلیدی است

نه فقط به خاطر وجود آدم های بد

بلکه بیشتر به خاطر سکوت آدم های خوب

 

 

در یابیم واجب فراموش شده را...

موضوع : پیاله ای در دست من
کرسی شهرداری شادگان: حسن مزبانی پور تودیع، جاسم مزرعه معارفه شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  بعد از مدت ها اختلاف نظر اعضای شورای شهر شادگان بالاخره جاسم مزرعه با ۹ رای موافق به صورت رسمی به سمت شهردار شادگان منصوب شد.

مراسم تودیع حسن مزبانی پور و معارفه جاسم مزرعه با حضور مسئولین و اعضای محترم شورای شهر در سالن ارشاد اسلامی شادگان برگزار شد.

"در تقدم ملاکها ، هیچ ارزش و ملاکی مهمتر از تقوی و جهاد در راه خدا نیست."

امام خمینی (ره)

برادر عزیز و ارزشمند جناب آقاي مهندس جاسم مزرعه

انتصاب به جا و شایسته جنابعالی به عنوان شهردار محترم شادگان كه بيانگر تعهد ، كارآمدي،لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته شما برادر  گرامی  در صحنه‌ها، خدمت صادقانه به نظام و میهن اسلامی  است تبریک عرض نموده ، موفقیت و سربلندی شما را از درگاه خداوند منان مسئلت داریم.

وبگاه مردمی خوزستان چه خبر

۱۲/۱۲/۹۲

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ماشالله بدجور داره می چرخه!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

رسانه ها: افزایش چشم گیر وارادات کالاهای لوکس و لوازم آرایشی از اروپا پس از توافقنامه ژنو

موضوع : صرفا جهت استبصار !
سرکه، معجزه ای برای خانه تکانی نوروزی (امتحان کتید)
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   سرکه یکی از مواد خوراکی است که از در تهیه ترشی و ... استفاده می کنیم. سرکه با حالت اسیدی که دارد به یکی از تمیز کننده های خوب در خانه تکانی تبدیل شده است.

** برای از بین بردن لکه ی خون روی فرش میتوان از مخلوط سرکه و صابون و کمی نمک به همراه آب استفاده کرد. این ترکیب به راحتی لکه های خون را پاک می کند و آسیبی به فرش نمی رساند.

** سرکه برای شستشوی شیشه های شما بهترین گزینه است و به راحتی شیشه ها را برق می اندازد. مقداری سرکه را با آب ترکیب کنید و با یک پارچه نرم مشغول تمیز کردن پنجره ها شوید.

** برای از بین بردن گرد خاک موجود در خانه میتوان از سرکه استفاده کرد و خانه را از وجود میکروب ها پاک کرد. در این مورد باید دقت داشته باشید که به مقدار خیلی کمی از سرکه استفاده کنید.

** سرکه در آشپزخانه کاربرد فراوان دارد و میتواند در تمیز کردن و براق کردن وسایل آشپزخانه به شما کمک کند. از سرکه می توانید برای براق کردن گاز نیز استفاده کنید.

** اضافه کردن نمک به سرکه کارایی آن را دو چندان میکند و میتوان از آن جهت از بین بردن لکه های چربی از سطوح متفاوت استفاده کرد.

** سرکه در تمیز کردن دیوارهای رنگ شده ی شما نیز موثر است و میتوان آن را با آمونیاک مخلوط کرد و به طور کاربردی تر از آن استفاده کرد.

موضوع : دانستنی ها
اعلان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
کسب 31مقام برتر استانی شادگان درجشنواره مسابقات قرآن ومعرف اسلامی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   دانش آموزان شادگانی توانستندمقام اول دریازدهمین جشنواره مسابقات قرآن ومعرف اسلامی منطقه یک استان خوزستان بامجموع31مقام برتربه خوداختصاص دهند.کسب این عناوین برتربه ملت غیورشادگان ،فرهنگیان ودانش آموزان عزیزتبریک عرض می نماییم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بهترین کاریکاتور سال
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

کودک یهودی : پدر من به من گفته شما شرور ، تروریست و حیوان صفت هستید .
کودک فلسطینی : ولی پدر من چیزی بهم نگفته ، آخه پدر تو اون رو کشته .

موضوع : صرفا جهت استبصار !
افزایش" قیمت آب" در قبوض اسفند اعمال می‌شود/ افزایش قیمت‌ها به صورت پلکانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛   حمید رضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزایش 20 درصدی قیمت آب را که مصوبه بهمن ماه هیئت دولت است منوط به ابلاغ تعرفه‌ها عنوان کرد و افزود: مصوبه هیئت دولت به طور حتم اجرا می‌شود.
 
وی ادامه داد: شیب افزایش قیمت آب متفاوت است و این افزایش تعرفه‌ها به صورت پلکانی خواهد بود.
 
جانباز تصریح کرد: تا پایان این هفته تعرفه‌های قیمت آب ابلاغ خواهد شد و افزایش قیمت آب بر اساس تعرفه‌ةای ابلاغی است.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب کشور در پاسخ به این سوال که اولین قبضی که افزایش 20 درصدی قیمت آب را خواهد داشت کی به دست مصرف کنندگان می‌رسد گفت: در کشور قرائت کنتور آب در بازه‌های زمانی 45 تا 60 روزه انجام می‌شود  که با توجه به در نظر گرفتن زمان ابلاغ تعرفه‌ها و قرائت کنتر قبوض فروردین‌ماه با اعمال مصوبه هیئت دولت به دست مشترکان خواهد رسید.
 
وی افزود: با توجه به اینکه قیمت آب در کشور بسیار پایین است و تنها 5 دهم درصد سبد خانوار را تشکیل می‌دهد بنابراین با اعمال تعرفه‌‌های مناسب جهت کنترل مصرف آب باید اقدام شود.
 
وی تصریح کرد: افزایش قیمت آب برای مشترکینی که مصرفشان کمتر از الگوی مصرف است با شیب ملایم‌تر و برای مشترکین پر مصرف با شیب تندتر خواهد بود.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
حضورنماینده مردم شادگان دردبستان دخترانه هدف
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   حاج عبداله تمیمی نماینده مردم شادگان درمجلس شورای اسلامی بمنظورافتتاح جشنواره صبحانه سالم دبستان هدف بهمراه حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش درقالب هیأتی ازاین مکان دیدن نمود.ایشان دراین جشنواره ضمن تشکرازفرهنگیان ودانش آموزان ازنزدیک درجریان مسائل ومشکلات معلمان قرارگرفت.دراین جشنواره دانش آموزان باارائه انواع غذاهای بومی ومحلی باتغذیه سالم وصحیح آشناشدندوبانماینده محبوب خودعکس یادگاری گرفتند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
طنز/تفاوت صِفر با صِفر
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 
 
اول برج بود که رفتم فیش حقوقی مو ازامور مالی اداره دریافت کنم فیش های حقوقی کارمندا روی میزکنفرانس بزرگی تلنبار شده بود ، باهزار زحمت فیش خودم را پیدا کردم برحسب اتفاق فیش رئیس کل هم کنارفیش من قاطی بقیه فیش هابود گویا حسابداراداره برخلاف روال فیش رئیس روفراموش کرده بود که قبل از دیگران به دفترش تحویل دهد.
 
چشمم به اعداد وارقام دریافتی رئیس افتاد واقعاً جای تعجب بود رئیس کل هم باچندماه اضافه کار وماموریت دریافتی اش اندازه من بود ، تعجب کردم مجدداً نگاه کردم دیدم تمام رقمهای دریافتی من واو یکی است ۴۹۸۷۹۹ تومان دریافتی من بود ازرئیس هم دقیقاً همین عددبود باتفاوت یک عدد صفر ناقابل که جلوی اعداد قرارداشت .
 
روی صندلی کنارمیز فیش هانشستم و به ارزش صفراضافی حقوق رئیس  و ارزش صفرهایی که من دردوران مدرسه بخاطرآنها کتک می خوردم فرو رفتم ، در یک لحظه متوجه شدم معلم ریاضی ام یک کارتن پرازصفر دردست داره واومد پیشم ، اون کارتن رابه من داد وگفت هرچه صفرلازمداری بردارجلوی فیش حقوق ات اضافه کن که اینقدر به دیگران حسادت نکنی.
 
من مشغول دیدن صفرهای کله گنده داخل کارتن وانتخاب آنها برای اعداد حقوق ناچیزم بودم که باتکان خوردن شانه ام متوجه شدم کسی به من میگه بلند شو اداره تعطیل شده نمی خوای بری خونه ات.
موضوع : صرفا جهت استبصار !
عفو محکومان و اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت سال جدید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در پنجاه‌ونهمین نشست خبری قوه قضاییه که ظهر امروز دوشنبه(12 اسفندماه) برگزار شد، درباره اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ریاست قوه قضاییه بر لحاظ اهمیت موضوع و همچنین عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی(در حد شعار باقی نماند) تاکید بسیار کردند و علاوه بر ابلاغ این موضوع به بنده کارگروهی نیز برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه پنجاه و نهمین نشست خبری با اشاره به عفو زندانیان برای سال جدید گفت: به لحاظ کمک به خانواده زندانیان و همچنین عفو زندانی ریاست قوه قضاییه این امر را به سازمان زندان‌ها ابلاغ کردند که زندانیانی که واجد شرایط هستند بتوانند در تعطیلات سال جدید از مرخصی استفاده کنند.

وی افزود: لیست عفوی به مناسبت 12 فروردین 93 و براساس قانون اساسی به مقام معظم رهبری داده‌ایم تا کسانی که واجد شرایط‌ هستند از عفو برخوردار شوند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: به زندانیان توصیه می‌کنم که در ایام مرخصی کار خلاف قانونی را انجام ندهند چرا که این امر در آزادی آنها موثر است.
 
دادستان کل کشور ادامه داد: در سال 92 یک اقدام فوق‌العاده و بسیار خوب از سوی قوه قضاییه صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اکثر قریب به اتفاق کسانی که محکوم به قصاص بودند در یک اقدام خداپسندانه از ناحیه اولیای دم مورد عفو قرار گرفتند و اولیای دم از حق قصاص خود گذشتند و براساس آمار در ماه‌های اخیر بیش از 80 مورد حکم قصاص اولیای دم مورد عفو قرار گرفت.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور
اختصاصی از خوزستان چه خبر : وضعیت زندگی اسف بار قشر مستضعف شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   در حالی که یکی از مهمترین تاکیدات مقام معظم رهبری رسیدگی به قشر محروم و مستضعف جامعه است ، وضعیت فلاکت بار و نابسامان قشر مستضعف درون شهر شادگان در کنار کاخ های مسئولین و آپارتمان های سر به فلک کشیده این شهرستان ،هیچ گونه توجیهی ندارد .

راستی جایگاه این حدیث گهربار از پیغمبر بزرگوار اسلام (ص) که فرمودند:به من ایمان نیاورده است آن کس که شب سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد ، به من ایمان نیاورده است آنکس که شب پوشیده بخوابد و همسایه اش برهنه باشد، در کجای این شهرستان قراردارد، چه کسان یا مسئولانی به آن عمل می کنند.

بر اساس این تصویر تکان دهنده ؛ امیدواریم مسئولان مربوط در جهت حمایت از تمام خانواده های محروم و مستضعف برآمده و هر چه سریعتر مشکل این شهروندان را برطرف کنند.

 

"بازهم باید منتظر بود و دید"

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس ارسالی/ حضور تمیمی نماینده شادگان در مراسم 22 بهمن92!!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از راه اندازی قریب الوقوع دهكده گردشگری روستای رگبه در أیام نوروز خبر داد.
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛   سنواتی فرماندار شادگان روز پنجشنبه با حضور در روستای صراخیه واقع در تالاب بین المللی شادگان، محلی كه برای ساخت فیلم مستند "صراخیه" توسط صدا وسیمای مركز ابادان در نظرگرفته شده، ضمن دیدار با علی شهابی تولید كننده فیلم و دیگر عوامل دست اندر كار تولید ، و تقدیر وتشكر از انان ،از راه اندازی قریب الوقوع دهكده گردشگری رگبه بر أساس معماری روستایی كاملاً سنتی و بومی بااستفاده از مصالحی كه تالاب در اختیار میگزارد(خشت و گل ونی) خبر داد.

وی افزود: دراین دهكده أنواع محصولات ، غذاها ، پوشاك سنتی ومحلی مانند نان تنوری، عیش اصفر( نان زرد)، عیش طابگ ( نان برنجی)، كعك ، لگیمات ،نان خرمایی، أنواع لبنیات از قبیل شیر ، ماست، سرشیر، كره ، پنیر محلی ، دوغ،روغن حیوانی ( دهن حر)، لبی ، ریان و... وانواع ماهی محلی، أنواع خرما،معسل، شعث، هیس ... ، صنایع دستی محلی بافت برگ نخل ونی، از قبیل جارو، حصیر یا بلّه ، سفره، زنبیل یا زبیل،هندال یا سبد، سینی یا طبگ، كلاه، بادبزن یا محفه و.... ، أنواع لباسهای محلی مثل دشداشه ، بشت، چفیه ، عگال ، شیله ، عبا ، ماكسی، ثوب و... به نمایش گزارده میشود.
وی ادامه داد: أنواع غذاهای محلی مانند قلیه ماهی ، تثخانه، إمگشّت، مصموطه ، مچبوس ، امفطح....ونان گرم وتازه، پخت در محل، توسط زنان روستایی نیز در أیام نوروز به گردشگران وبازدید كنندگان عرضه خواهد شد.
وی همچنین بر تدارك دیدن غرفه هایی جهت معرفی فرهنگ وأدب ، وآداب و رسوم وسنن مردم شادگان در این دهكده اشاره نمود.
وی در پایان ، ارائه سرویسهای قایق سواری به گردشگران تالاب ومعرفی ونشان دادن نقاط مختلف توسط قایقرانان را از تسهیلات در نظر گرفته شده در أیام نوروز عنوان نمود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بنای وزارت اطلاعات حمایت از سرمایه گذاری سالم و مولد است
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت


 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات عصر شنبه سوم اسفند 92در جلسه شورای اداری استان فارس شرکت کرده و در بیاناتی گفت: موهبت امنیت، موهبتی ارزشمند و کار در حوزه امنیت متفاوت با دیگر فعالیت هاست. وی افزود: امنیت مبتنی بر فرهنگ و باور ایمانی یک امنیت پایدار خواهد بود که شکوفایی اقتصادی را هم به همراه خواهد داشت.

وزیر اطلاعات ضمن تاکید بر ضرورت پرداختن وزارت اطلاعات به ماموریت های ذاتی خود گفت: مسائل فرهنگی را نمی توان و نباید با راهکارهای امنیتی و انتظامی حل و فصل کرد چرا که در نظام ما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تعریف و این گونه مسائل از طریق این وزارتخانه دنبال می شود.

حجت الاسلام و المسلمین علوی اضافه کرد: مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هم به همین ترتیب باید با راهکارهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بررسی شود.

دکتر علوی، تامین امنیت سرمایه گذاری را یکی از وظایف وزارت اطلاعات دانست و گفت: اگر می خواهیم شرایط اقتصادی کشور متحول شود، باید از سرمایه گذاری داخلی و خارجی حمایت کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: بنای وزارت اطلاعات حمایت از سرمایه گذاری سالم و مولد است و هر سرمایه گذاری که به ایجاد اشتغال کمک کند، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین علوی ، سرمایه گذاری خارجی را در کنار سرمایه گذاری داخلی در تامین امنیت موثر دانست و اضافه کرد: حمایت از سرمایه گذاری به این معنا نیست که برای پویایی اقتصادی چشم خود را بر روی فساد ببندیم، بلکه جلو فساد را می بندیم تا پویایی اقتصادی هم داشته باشیم.

دکتر علوی اظهار کرد: این وزارتخانه از تولید کنندگان حمایت می کند و اگر در مسیر شکل گیری سرمایه گذاری هایی که به تولید و اشتغال ختم شود کسی بخواهد اشکال تراشی کند، با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

وزیر اطلاعات در ادامه گفت: اقتدار و پنجه پولادین وزارت اطلاعات برای چنگ انداختن به گلوی دشمنان است، اما در مقابل، دست نوازش و حمایت خود را نصیب ملت بزرگ ایران خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به حساست کار در این وزارتخانه گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در عمل به وظایف خود با مقوله مهم حق الناس مواجه هستند و در این راه تلاش خواهند کرد که کوچکترین حقی از کسی ضایع و پایمال نشود.

دکتر علوی، مدیران را سرمایه های نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: وزارت اطلاعات صیانت و حمایت از مدیران را همواره مد نظر خواهد داشت و تلاش می کند ضمن عمل به وظایف خود شرایط و فضایی آرام برای فعالیت و تلاش خدمتگزاران به نظام، مردم و انقلاب فراهم کند.

در این آیین ، مدیر کل جدید اداره کل اطلاعات استان فارس معرفی و از خدمات مدیرکل پیشین این اداره تقدیر شد.
در این روز وزیر اطلاعات ضمن بازدید از یک خانواده شهید و یکی از جانبازان عرصه گمنامی ،جلسه ای با نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی و جلسه جداگانه با آیت الله دستغیب نماینده مجلس خبرگان رهبری داشت که در باره مسائل مختلف منطقه و کشور به تبادل نظر پرداختند.

موضوع : اخبار روز استان خوزستان و کشور


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان