وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟ - شادگان چه خبــــــر ؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛      مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان از ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال‌جاری خبر داد.


جلیل علیزاده از ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این، تعمیر و تکمیل و بازسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویی زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان در دستور کار است.

وی افزود: برای ساخت و تکمیل این واحدها بیش از 267 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان تصریح کرد: در حال حاضر یکی از نیازهای اساسی و ضروری مددجویان کمیته امداد داشتن سرپناه مقاوم و منزل مسکونی است.

علیزاده در پایان بیان کرد: با توجه به توان مالی و اعتباری محدود کمیته امداد از خیرین و مردم نوع‌دوست انتظار می‌رود تا کمیته امداد را در امر خانه دار کردن محرومان یاری کنند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصویب 2 طرح اقتصادی و دانش‌بنیان واحد شادگان در هیات امنای استان خوزستان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛     اجرای طرح اقتصادی تولید فرآورده‌های خرما و طرح دانش‌بنیان تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج با پیگیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به تصویب رسید.

دکتر عبدالکریم البوغبیش در تشریح طرح اقتصادی آموزشگاه آزاد علمی و کاربردی بیان کرد: این طرح می‌تواند موجب پیشرفت و رونق علمی در زمینه آموزش زبان و برنامه‌های رایانه‌ای و سایر دوره‌های تخصصی دیگر در برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت با استفاده از دانش و متدهای روز با بهره‌گیری از استادان مجرب واحد برای عموم مردم و دانشجویان خواهد شد.

البوغبیش بیان کرد: طرح فرآورده‌های درخت خرما که در استان از نوع خود منحصر به فرد است، به زودی اجرایی خواهد شد و با توجه به وجود منابع سرشار خرما در منطقه و داشتن نیروی متخصص لازم، می‌تواند موجب اشتغال‌زایی مناسب و درآمدزایی مطلوب برای واحد شود. این طرح قابلیت تولید 50 محصول گوناگون از درخت خرما برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی را دارد.

وی افزود: محصول تولیدی دانش‌بنیان از طرح تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج را که از طرح‌های مهندس محمدامین رشیدی فر از استادان و نخبگان بومی منطقه است را از لحاظ قیمت تمام شده پایین‌تر از مشابه خارجی آن و از لحاظ کیفیت بالاتر از سایر محصولات مشابه دانست و از ساخت این محصول در آینده نزدیک خبر داد.

این محصول در کشور برای نخستین بار تولید می‌شود که امید است بتوانیم با ارائه چنین محصولاتی وابستگی به محصولات خارجی را کاهش دهیم.

البوغبیش با خاطرنشان کردن اهمیت طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان،از برنامه مدون حوزه پژوهش واحد برای تصویب و اجرایی کردن طرح‌های مختلف اقتصادی و دانش‌بنیان با استفاده از تمام ظرفیت واحد در آینده نزدیک خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تحصیل 3 هزار دانشجو در دانشگاه‌ پیام‌نور شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   رئیس دانشگاه پیام‌نور شادگان از تحصیل 3 هزار دانشجو در این دانشگاه‌ خبر داد.

کامیار کاظمی اظهار کرد: در حال حاضر 3 هزار دانشجو در دانشگاه‌ پیام‌نور مرکز شادگان تحصیل می‌کنند.

وی اضافه کرد: این تعداد دانشجوی دختر و پسر در 32 رشته کارشناسی این مرکز آموزشی به تحصیل اشتغال دارند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور شادگان افزود: تاسیس دانشگاه پیام‌نور یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که بیش از ربع قرن تلاش توانسته بسیاری از افتخارات علمی و فرهنگی کشور را رقم بزند.

کاظمی ادامه داد: دانشگاه محل بروز استعدادها و شکوفایی توانمندی‌های دانشجو است و دانشجویان باید از این فرصت مناسب به بهترین نحو استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون دانشگاه پیام نور یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور است، گفت: دانشگاه پیام نور دارای شیوه آموزشی خاص و منحصر به فردی است که همین امر هم موجب افزایش ارتقای سطح علمی دانشجویان آن شده است.

کاظمی در پایان، با بیان اینکه علم و تقوا دو بال یک پرنده هستند که به پرواز در می‌آیند، گفت: فلسفه دانشگاه پیام نور برپایی عدالت آموزشی است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
13 طلبه شادگانی به لباس روحانیت ملبس شدند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛    13 طلبه علوم دینی شهرستان شادگان در آیینی به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

این آیین سه شنبه با حضور آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، حجت الاسلام محمود محمدزاده مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، حجت اسلام بهرامپور مدیر حوزه های علمیه خوزستان، جمعی از مسئولان محلی، فرماندهان لشکری و نیروی انتظامی، شیوخ قبایل و جمعی از مردم ولایتمدار شهرستان شادگان حضور داشتند.

آیت الله سیدمحمدعلی جزایری موسوی در این مراسم در حوزه علمیه امام موسی کاظم علیه السلام، یکی از شاخصه های مردم شهرستان شادگان را ولایتمداری و مهمان نوازی آنان عنوان کرد.

وی با تبین خصوصیات یکی از علمای شاخص این شهرستان ابراز داشت:ابن سکیت یکی از علمای این شهرستان به فرزندان خلیفه عباسی تعلیم داد و این شهرستان نیز با داشتن علمای ولایت مدار می تواند مهد علمای شیعه باشد.

در این مراسم تواشیح، مولودی خوانی و قرائت اشعار عربی با محوریت غدیر خوانده شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برپایی مجلس بزرگداشت جان‌باختگان منا در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    امام جمعه شادگان از برپایی مجلس بزرگداشت جان‌باختگان حادثه منا در این شهر خبر داد.

حجت‌الاسلام سید مجید شرفی اظهار کرد: حادثه دردناک و غم انگیز منا، امت اسلامی، ملت ایران و به‌ویژه مردم شادگان را عزادار کرده و چشم اشک بار و چهره غم زده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می‌کند.

وی افزود: در پی فاجعه مصیبت‌ بار سرزمین منا از سوی مقام معظم رهبری روز یکشنبه در سراسر کشور مراسم عمومی جهت بزرگداشت جان باختگان این فاجعه اعلام شد.

امام جمعه شادگان، ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به تمام مردم ایران و خانواده‌های داغدار اضافه کرد: به‌ منظور همدلی با مصیبت دیدگان جانباختگان سرزمین منا، مجلس بزرگداشت جان‌ باختگان این حادثه در مسجد حضرت امیر(ع) این شهر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: یقینا حضور مردم در این مراسم، نشان از همدردی آنها با خانواده‌های داغ دیده این فاجعه عظیم است و موجب تسلای خاطر بازماندگان خواهد شد.

شرفی در پایان گفت: امید است عموم مومنان با شرکت در این مجلس موجبات خوشنودی پروردگار و رسول اعظم(ص) و امام زمان(عج) را فراهم آورند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛     مراسم صبحگاه مشترک با حضور فرماندارشادگان ، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،مسئولین دستگاههای محلی ، فرماندهان نظامی و انتظامی در محل ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان (94/7/12)  برگزار شد.

گفتنی است : سخنرانی امام جمعه شهرستان ، فرمانده انتظامی شادگان و تجلیل و تقدیر از کارکنان و سربازان نمونه نیروهای انتظامی از برنامه های این مراسم بود.

 

 

 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پیام درگذشت / حاتم البوغبیش به دیار باقی شتافت
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

خانواده محترم البوغبیش  (البوخاطــر)  :

 

همسفر در راه ماند . . زندگی سخت است  … لیک . . در سفر باید بود … همراهتان از سفر ماند سیلی سهمگین باور شاید نه . . سختی راه را مینماید که بایستی تنها رفت صبری باید تا آرامشی زاید . .

در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان  تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم

خداوند شما را اجر صابرین دهد که حضرتش فرمود : و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون.

 

عرض تسلیت وبگاه مردمی خوزستان چه خبر را بپذیرید.

 


 

تشییع آن مرحوم روز پنجشنبه مورخ 2 مهر 94 ساعت 16 بعد از ظهر در شهرستان شادگان ، دهستان بوزی ، روستای حدبه البوغبیش می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان خب
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛      فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان  از  توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در بین دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت  این شهرستان خبر داد .


در آستانه بازگشایی مدارس ، جلسه ی  شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار شادگان و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایراعضای  شورا  با هدف هماهنگی بازگشایی مدارس در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش  تشکیل برگزار شد.

بهروز فرج اللهی در این جلسه با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و  با اشاره به اینکه باید تمامی دستگاه ها و نهادهای اجرایی شهرستان در خصوص بازگشایی مدارس مشارکت نمایند،اظهار داشت : در راستای اجرای مطلوب پروژه مهر، مشارکت و فعالیت تمام ادارات و  دستگاهها و ارگان ها در سطح شهرها و روستاها باید احساس شود و انتظار می رود هر یک از مسئولین در حوزه فعالیت خود فعالیت نمایند.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان در ادامه جلسه از توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان بین دانش آموزان  نیازمند این شهرستان خبر داد و گفت : با توجه به نزدیک شدن اول مهرماه و بازگشایی مدارس اداره آموزش و پرورش شادگان تعداد 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان بین دانش آموزان نیازمند و کم بضاعت توزیع خواهد کرد.

وی افزود : هدف از اجرای این طرح را حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و جلوگیری از ترک تحصیل   به علت مشکلات مالی عنوان کرد.

مهندس فرج اللهی در پایان خاطر نشان کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس ، دستگاههای متولی به منظور ایجاد نشاط و تلطیف روحیه ی دانش آموزان با هدف صیانت و بهسازی فضاهای آموزشی مدارس در سطح شهرها و روستاهای تابعه شهرستان اقدام نمایند.

گفتنی است؛ در این جلسه مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان و دیگر اعضای شورا ، برنامه های ستاد بازگشایی مدارس را تشریح نمودند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید مدیر کل امور روستایی استاندری خوزستان از روستاهای شادگان و دیدار چهره به چهره با مردم
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    حسینی مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان به منظور مشاهده عینی مشکلات روستاهای شادگان و دیدار با مردم از چهار دهستان بخش مرکزی شادگان بازدید کرد.


نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان که در معیت بخشدار مرکزی ، مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان را همراهی میکرد گفت: این مدیر کل علیرغم وسعت زیاد حوزه فعالیت خود در استان خوزستان ، در مدت بسیار کوتاهی که به این سمت منصوب شد برای بار دوم از این شهرستان بازدید میکند و این اقدام ارزنده وی بیانگر توجه خاص دولت تدبیر و امید به مناطق محروم بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.

آلبوغبیش افزود: حسینی مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان از روستاهای دهستانهای حسینی ، بوزی، آبشار و جفال بخش مرکزی بازدید و با تعدادی از اهالی ، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها از جمله : صفانی ، مزرعاوی ، آلبونعیم ، بوزی علیا ، جهانگیری علیا ، حسین بگی ، مسیر شمالی و جنوبی و شاولی بصورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد و موارد و مشکلات مطرح شده ی آنان را مورد بررسی قرار داد.

معاون فرماندار شادگان خاطرنشان ساخت: موضوعی که در سفر این مدیرکل متمایز و جالب توجه بود ، عنایت ویژه وی به روستاهای فاقد دهیار و شورا بوده که بدلیل نداشتن دهیار، فعالیت بهسازی و عمرانی در آنها صورت نگرفته و محرومیتشان بیش از سایر روستاهای دارای دهیاری ، نمایان است.

گفتنی است مهمترین درخواست مشترک اهالی روستاهای یاد شده ، برقراری روشنایی و بهسازی معابر و مسیرهای تردد بوده که مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان قول مساعد دادند در اسرع وقت ممکن ، خواسته آنان را تامین و نسبت به رفع مشکلات مطرح شده اقدام نماید.
 
 
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار خواستار شد؛ اسکله بندر شادگان توسعه یابد
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  فرماندار شادگان گفت: اسکله بندر شادگان با توجه به حجم بالای تردد شناورها در این بندر باید توسعه پیدا کند.

بهروز فرج‌اللهی اظهار کرد: بندر شادگان به دلیل وجود بیش از 160 شناور کوچک و متوسط نیاز به یک اسکله بزرگتر و با گنجایش بیشتر دارد که باید به این مساله رسیدگی شود.

وی افزود: احداث انبارها و سوله‌های مختلف جهت نگهداری کالاها و امکاناتی نظیر پارکینگ برای سرویس دهی به کارکنان یکی دیگر از نیازهای مدنظر برای ارتقاء وضعیت بندر شادگان است.

فرج اللهی با بیان اینکه تخصیص بودجه از سوی سازمان بنادر برای ایجاد شبکه برق مورد نیاز بندر شادگان یکی دیگر از نیازهای اساسی این بندر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: صدور هر چه سریعتر مجوز صادرات کالاهای تجاری از این بندر موجب می‌شود که فرصت‌های شغلی بسیار خوبی در این شهرستان ایجاد شود و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده این مساله محقق شود.

فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: با توجه حجم بالای کار باید هر چه سریعتر چارت نیروی انسانی بندر و گمرک شهرستان تکمیل و ارتقا یابد تا شاهد فعالیت‌های بهتری در این بندر باشیم.

وی درباره مزیت‌های بندر شادگان عنوان کرد: ایجاد بیش 500 فرصت شغلی به صورت مستقیم، ایجاد پوشش امنیت مردمی در بندر با توجه به فعالیت‌های زیاد، رونق بخشی به بازار شادگان، کاهش چشمگیر قاچاق سوخت در منطقه و بهره‌مندی اعضای تعاونی مرزنشینان از سهمیه‌ای که دولت به آن‌ها اختصاص داده است از دیگر مزیت‌های فعال شدن بندر شادگان به شمار می‌رود.

فرج اللهی افزود: راه اندازی بندر شادگان مهمترین اقدام در جهت پدافند غیرعامل و ایجاد رضایت مندی مردم از دولت است و همچنین ورود و حضور جمعیت شناور به این منطقه موجب ایجاد تعامل مناسبی بین تجار و شهروندان شده است.

فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: این بندر در حال حاضر در زمینه صادرات دام سبک و سنگین، مواد صنعتی و خوراک دام فعال است که در 4 ماه نخست امسال حدود 150 هزار راس دام و حدود 2 هزار تن مواد معدنی از این بندر صادر شد.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پذیرش مقالات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شادگان در هند و فرانسه
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  مقاله مهندس محمد امین رشیدی فر در ژورنال Advances in Mechanical Engineering با نمایه isi چاپ شده و دو مقاله سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان هم با ارائه در کشور هند و فرانسه مورد پذیرش قرار گرفت.

دکتر عبدالکریم آلبوغبیش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان بیان کرد: مقاله «نظرة تحلیلیه الی حقوق المراة فی قرآن الکریم» که در مورد نگاه تفسیری در مورد حقوق بانوان از نظر قرآن کریم می‌پردازد، برای ارائه در کنفرانس «Department Of Arabic» دانشگاه KERALA کشور هندوستان در ماه April و مقاله «دور الوسائل و التقنیات الحدیثه فی تعلیم اللغة العربیه للناطقین بغیر‌ها» که در مورد نقش رسانه‌ها و فن آوری‌های جدید در آموزش زبان عربی می‌پردازد برای ارائه در کنفرانس «institute avicenne des sciences humaines» کشور فرانسه (شهر لیل) در ماه July پذیرفته شدند.

همچنین مقاله محمد امین رشیدی فر استاد گروه برق و کامپیو‌تر واحد شادگان با عنوان Vibration Analysis of Randomly Oriented Carbon Nanotube Based on FGM Beam Using Timoshenko Theory که در مورد تحلیل سیستم‌های ارتعاشی نانو ساختار است، در ژورنال Advances in Mechanical Engineering با نمایه isi به چاپ رسید.

آلبوغبیش با بیان اینکه ارائه مقالات و چاپ آن‌ها در کنفرانس‌های معتبر می‌تواند گام مهمی برای پیشرفت و شکوفایی باشد، اظهارکرد: از اعضای هیئت علمی و استادان باید توجه بیشتری به مسائل پژوهشی و علمی کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس فرج اللهی تاکید کرد : لزوم حذف سوءآداب در مراسم‌های شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛   فرماندار شادگان بر لزوم حذف سوءآداب از جمله تیراندازی‌ در مراسم‌های شادی و سوگواری توسط دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان تاکید کرد.

جلسه بررسی و رفع مشکلات روستاهای بخش خنافره به ریاست فرماندار شادگان و با حضور اعضای شورای تامین شهرستان، بخشدار خنافره، مدیران ادارات خدمات رسان، رؤسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها در محل آموزشگاه ملاصدرا خنافره برگزار شد.

فرماندار شادگان در این جلسه با اشاره به اینکه اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران اشراف کامل به مشکلات روستاهای خود دارند، اظهار کرد: دهیاران و اعضای شوراهای روستا باید با تعامل و همکاری همه جانبه با مسئولان شهرستان، مسائل و مشکلات روستاها را شناسایی و اولویت بندی کرده و با تمام توان و امکانات موجود برای برنامه ریزی در رفع مشکلات تلاش کنند.

بهروز فرج‌اللهی با اشاره به اهمیت همکاری و تعامل دهیاران و شوراهای اسلامی روستا برای توسعه و آبادانی، خاطرنشان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی در مدیریت روستایی نقش بسزایی دارند و برای برطرف شدن مشکلات مردم باید با وحدت، تعامل و همکاری متقابل گام بردارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شادگان در بسیاری از سنن و آداب در بین شهرستان‌های استان نمونه است افزود: در راستای تقویت سنن و آداب مثبت و تبیین آثار سوءآداب از جمله تیراندازی در مراسم‌های شادی و سوگواری و... ضروری است زمینه حذف این آداب در سطح روستاها توسط دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در روستاهای تابعه شهرستان فراهم شود.

در ادامه نیز، بخشدار خنافره، فرمانده انتظامی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند، سپس تعدادی از روسای شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها نیز به بیان مشکلات روستاها پرداخته و همچنین مدیران ادارات خدمات رسان، گزارشی از عملکرد خود در روستاهای بخش خنافره را ارائه کردند.

علاوه بر این، مشکلاتی چون توسعه شبکه‌های آبرسانی، گازرسانی روستاها، مشکلات آب کشاورزی، مشکلات بهداشتی، درمانی و... در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان نیز به تعدادی از دهیاران و شورائیان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به‌عمل آمد.

تعداد 14 دهیاری در بخش خنافره شهرستان شادگان مشغول فعالیت هستند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس حمید مطرودی خبرداد: بهره‌برداری از 4 طرح کشاورزی در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  مدیر جهاد کشاورزی شادگان از بهره‌برداری از چهار طرح کشاورزی به‌مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

حمید مطرودی از بهره‌برداری از چهار طرح کشاورزی به‌مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح‌های کشاورزی شامل لایروبی و احیای انهار روستاهای خروسی، نهر مسلم، نهر مظیف و نهر جراح است.

وی افزود: هزینه این پروژه‌ها بالغ بر 2 میلیارد و 330 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان تصریح کرد: این طرح‌ها در راستای توسعه بخش کشاورزی و به‌عنوان بستری مناسب برای رشد و توسعه اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت افتتاح طرح‌های کشاورزی در شهرستان شادگان خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی تأمین‌کننده مواد غذایی و نیاز مردم بوده و باید بیش از سایر بخش‌ها از نظر اهمیت مورد توجه قرار گیرد.

مطرودی در پایان با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار اقتصاد کشور است، گفت: از همه توان و ظرفیت‌ها در راستای توسعه کشاورزی و اقتصادی استفاده خواهد شد.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان : کاهش پرداختی بیماران از 37.5 درصد به 6 درصد،
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 خوزستان چه خبر ؛ حجت‌الله جانبی امروز در شادگان،با اشاره به کاهش پرداختی بیماران از 37.5 درصد به 6 درصد، افزود: زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت که از اردیبهشت‌ماه 93 آغاز شده در بیمارستان شادگان به صورت رایگان انجام می‌شود. 

وی از وجود 69 پزشک عمومی و متخصص در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این پزشکان هم اکنون در رشته‌های مختلف در سطح شهر، مراکز روستایی، بیمارستان شهید معرفی‌زاده و مراکز بهداشتی درمانی شادگان در حال انجام خدمت رسانی به مردم هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان خاطرنشان کرد: بر این اساس، طرح‌های بسیار خوبی مانند تجهیز بخش‌ها و اتاق‌ها، تعمیر تأسیسات برقی و مکانیکی و تعویض تمام تخت‌های بیمارستان این شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان شادگان گفت: همه خدمات در این طرح به نفع مردم است و وزارت بهداشت از خود مایه می‌گذارد.

جانبی اضافه کرد: در این طرح از بیماران بستری با دفترچه روستایی فقط 3 درصد و مابقی 6 درصد هزینه دریافت می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: یکی از مزایای طرح تحول نظام سلامت این است که اگر بیماری بستری شود و دفترچه خدمات درمانی نداشته باشد به محض بستری شدن پرونده بیمار به خدمات درمانی ارجاع و دفترچه درمانی برایش صادر خواهد شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
50 واحدمرغداری فعال که سالیانه حدود 3 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می شود
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ رضا حفیظی امروز درشادگان، از وجود 55 واحد مرغداری در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد مرغداری‌ها 50 واحد فعال و پنج واحد غیرفعال هستند که در این مرغداری‌ها سالیانه حدود 3 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شود.

وی افزود: وظیفه دامپزشکی در قبال این سرمایه عظیم تامین بهداشت دام و فرآورده‌های دامی و پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است.

رئیس اداره دامپزشکی شادگان تاکید کرد: تمام مراحل جوجه ریزی از زمان حمل آن از محل مبدا تا ورود به مرغداری و تا رسیدن به دست مصرف کننده در سیستم‌های نرم افزاری خاصی ثبت شده و تحت نظارت و بازرسی‌های مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرد.

حفیظی در پایان، تامین بهداشت دام و فرآورده‌های دامی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دام، مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و بازرسی از کشتارگاه و فرآورده‌های خام دامی در محل عرضه در قصابی‌ها و مرغ فروشی‌ها را از وظایف شبکه دامپزشکی شهرستان شادگان دانست.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معین :بهزیستی شادگان به معتادان بهبودیافته در قالب طرح‌های مختلف خدمات‌رسانی می‌کند.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ جمشید معین در بازدید از کمپ‌های ترک اعتیاد این شهرستان، با اشاره به لزوم کمک به معتادان برای ترک مصرف مواد مخدر اظهار کرد: هم‌اکنون سه واحد کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، در شهرستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: بهزیستی شادگان به این معتادان بهبودیافته در قالب طرح‌های مختلف خدمات‌رسانی می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی شادگان عنوان کرد: معرفی معتادان بهبودیافته به مراکز فنی و حرفه‌ای جهت فراگرفتن آموزش‌های فنی و مهارتی جهت ورود به بازار کار از جمله خدماتی بوده که بهزیستی به این افراد ارائه می‌دهد.

معین تصریح کرد: اعتیاد یکی از چالش‌های اصلی در حوزه آسیب‌شناسی اجتماعی است و کمپ‌های ترک اعتیاد نیز بر اساس نیاز و خواسته اجتماع جهت ترک افراد معتاد شکل گرفته‌اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
در دهه کرامت شاهدحضور خادمین امام رضا(ع) درشهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ جلسه ستاد برگزاری مراسم دهه کرامت شهرستان شادگان در سال 94 با حضور امام جمعه، معاون فرماندار و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری به منظور برنامه ریزی و تمهیدات لازم جهت اجرای هر چه باشکوه تر این دهه تشکیل گردید 

نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان با اشاره به ضرورت حفظ مردمی بودن جشن های دهه کرامت و لزوم نگاه بین المللی به این دهه گفت: با بهره گیری از نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری، شعار سال جاری دهه کرامت «ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام با همدلی و همزبانی» تعیین شده است. 

معاون فرماندار شادگان افزود در دهه کرامت امسال که از روز یکشنبه اول ذیقعده مصادف با 25 مرداد سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه کریمه اهل بیت(س) آغاز می شود و تا روز چهارشنبه یازدهم ذیقعده مصادف با 4 شهریور ماه روز ولادت حضرت امام رضا (ع) ادامه دارد، برنامه های متنوعی در شهرها و روستاهای تابعه بر اساس نام های تعیین شده جهت روزهای دهه کرامت برگزار و اجرا می شود. 

آلبوغبیش اجرای جشن های مردمی و استقبال از کاروان زیر سایه خورشید ((خدام امام رضا (ع) )) به عنوان برنامه شاخص عنوان کرد و گفت: تزیین و چراغانی معابر و میادین، نصب بنر تبلیغاتی، بازدید از بیمارستان و عیادت از بیماران، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان و نخبگان ،غباروئی مزار شهدا ، تفقد ایتام وخانواده های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد، راه اندازی ایستگاه های صلواتی و نمایشگاه، برگزاری همایش ویژه دختران، همایش نماز، جشن و سرور، تقدیر و تشکر از افراد نخبه و حافظان قرآن و دارندگان رتبه های برتر استانی و کشوری، برگزاری مسابقات و اعطای هدایا و جوایز، از دیگر برنامه های دهه کرامت در شهرها و روستاهای تابعه است که طبق برنامه ریزی های انجام شده اجرا می شود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: موضوعی که دهه کرامت امسال را نسبت به سال های گذشته متمایز می سازد اعلام آمادگی اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها است که جهت اجرای مراسم دهه کرامت در سطح روستاها عزم خود را جزم کرده اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
غیرفعال بودن خودپرداز بانک های شادگان موجب سرگردانی شهروندان درایام تعطیل شده است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 گازرسانی به کلیه روستاهای شادگان در دستور کار اداره گاز شهرستان قرار گرفته است

 

خوزستان چه خبر ؛  نعمت‌الله آلبوغبیش در حاشیه برگزاری جلسه شورای هماهنگی بانک‌های شادگان در این شهرستان، بر ضرورت فعال نگه داشتن خودپردازها به‌ویژه در ایام تعطیل تأکید کرد و اظهار داشت: بعضا مشاهده می‌شود، در تعطیلات بیش از یک یا دو روز اکثر خودپردازهای شادگان غیرفعال شده و سرگردانی شهروندان در کنار خودپردازها نارضایتی ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: در این زمینه علاوه بر اینکه امکان رصد همه خودپردازهای کشور توسط مرکز نظارت و کنترل بانک مرکزی وجود دارد، بازرسان فرمانداری نیز در ایام تعطیل از خودپردازها بازدید می‌کنند و خودپردازهایی که به‌طور غیرمتعارف دچار نقص در خدمت‌رسانی باشند و غیرفعال هستند را طبق ضوابط بانک مرکزی جریمه می‌کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معاون فرماندار شادگان : وجود صنایع و مشاغل مزاحم در سطح شهرها باعث مشکلاتی برای شهروندان شده است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

گازرسانی به کلیه روستاهای شادگان در دستور کار اداره گاز شهرستان قرار گرفته است

 

خوزستان چه خبر ؛ نعمت‌الله آلبوغبیش در حاشیه جلسه کارگروه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری، امروز در اهواز اظهار کرد: وجود صنایع و مشاغل مزاحم در سطح شهرها باعث مشکلاتی برای شهروندان شده و باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شوند.

وی در ادامه از ساماندهی 150 واحد از مشاغل آلاینده صوتی در این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر مشاغل مزاحم و آلاینده‌های صوتی از دغدغه‌های همه مردم و مسئولان است اما با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط این ساماندهی انجام شود.

معاون فرماندار شادگان، هدف از ساماندهی مشاغل پر سر و صدای داخل شهر را حفظ محیط زیست عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت محیط زیست به عنوان یک امر مهم و حیاتی در شهرستان، ساماندهی این مشاغل  آلاینده صوتی به ویژه واحدهای آهنگری، جوشکاری و... بر اساس اولویت بندی و در کنار داشتن نگاهی حمایتی از بخش تولید صورت می‌گیرد.

آلبوغبیش همچنین تشکیل انجمن صنفی برای مشاغل مزاحم شهری را خواستار شد و گفت: فعالان این بخش باید خودشان بر فعالیت‌ها نظارت و کنترل داشته باشند و با اعضای متخلف نیز برخورد کنند.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی کارگاه‌های فاقد پروانه فعالیت، خاطرنشان کرد: اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان نسبت به شناسایی و اخذ مجوز  این کارگاه‌ها اقدام کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پیام تبریک فرماندار شادگان بمناسبت روز خبرنگار
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

فرماندار شادگان : فاز نخست ساحل‌سازی تالاب شادگان اجرایی شد

 

خوزستان چه خبر ؛ بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان با صدور پیامی روز خبرنگار را به همه مجاهدان عرصه اطلاع رساني كشور و خصوصا خبرنگاران پر تلاش استان خوزستان و بالاخص خبرنگاران شادگانی تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

خبرنگاران حلقه وصل کارگزارن و مردم  هستند. چرا که آنان می توانند مسائل و مشکلات طبقات گوناگون اجتماعی را که بعضا از چشم مسولان پنهان می ماند به درستی در جهت مرتفع نمودن و خدمت رسانی بیشتر به مردم که ولی نعمتان ما هستند انتقال دهند.

۱۷ مرداد روز شهادت شهيد صارمي بهانه ای است تا به جامعه خبری کشورمان خدا قوت بگوییم. این روز را گرامی می دارم و برای همه مجاهدان عرصه خبر و اطلاع رسانی توفیق روز افزون را در انتشار اخبار صحیح و واقعی را از درگاه ایزد منان خواستارم...

۱۷ مرداد ماه در واقع روز پاسداشت کوشش های صادقانه خبرنگاران آزاده ای است که برای دسترسی ، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند .

بنابراین اینجانب، روز خبرنگار، روز حق گویی و حق جویی را به همه روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و مجاهدان عرصه اطلاع رساني كشور و خصوصا خبرنگاران پر تلاش استان خوزستان و بالاخص خبرنگاران شادگانی تبریک گفته و برای این مجاهدان بي ادعا، آرزوی سرافرازی و تداوم فعالیت و توفیق دارم .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فاز نخست ساحل‌سازی تالاب شادگان اجرایی شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

فرماندار شادگان : فاز نخست ساحل‌سازی تالاب شادگان اجرایی شد

 

خوزستان چه خبر ؛ بهروز فرج‌اللهی فرماندار شادگان اظهار داشت: فاز نخست ساحل‌سازی تالاب به وسیله سنگ‌فرش کردن ساحل اجرایی شد. 

وی افزود: از طریق ساحل‌سازی تالاب شادگان جذب سرمایه به شهرستان شادگان افزایش پیدا می‌کند.
 

فرماندار شادگان گفت: هرساله صدها نفر برای بازدید از تالاب شادگان به این شهرستان آمده که با افزایش ظرفیت زیرساختی شهرستان شادگان می‌توان به جذب بیشتر گردشگران نسبت به گذشته امیدوار بود.
وی عنوان کرد: شهرستان شادگان توان جذب سرمایه از طریق منابع طبیعی که در رأس آن تالاب این شهرستان است دارد که باید مسئولان استانی و شهری به منظور تحقق این امر اهتمام ویژه داشته باشند
.
فرج‌الهی اظهار داشت: این تالاب نقش بسیار مهمی در امرارمعاش ساکنان شهرستان شادگان دارد که بدون شک با جذب سرمایه از طریق گردشگری نیز وضعیت اشتغال جوانان مطلوب‌تر می‌شود
.
 

وی افزود: تعدادی قایق به منظور گردش در این تالاب مستقر شده که با استقبال خوب گردشگران مواجه شده است و دیگر طرح‌های جذاب در حوزه گردشگری به زودی اجرایی می‌شود. 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
صالح البوغبیش : باز هم ناکامی آموزش و پرورش شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

ارسالی به خوزستان چه خبر  ؛    با اعلام نتایج نهایی پایه های سوم دبیرستان باز هم شهرستان شادگان در رتبه های آخر قرار گرفت تا در جا زدن اداره ی آ.پ شادگان باز هم تکرار شود .

دراین مقاله ی کوتاه به برخی ازعوامل اشاره ای کوتاه می نمایم .

هر برنامه ی درسی ازحیطه هایی تشکیل میشود، به این صورت که هرحیطه برنامه ی درسی شامل مجموعه فرصتهای یادگیری است که برای رسیدن به یک هدف کلی و خرده هدف های مربوط به آن پیش بینی وطرح ریزی شده است ، بنابراین درهر برنامه ی درسی متناسب با تعداد اهداف کلی حیطه ی برنامه ی درسی خواهیم داشت.

اگر بنا را بر چهار گروه هدف کلی یعنی هدفهای مربوط به:

1-رشد شخصی :
آیا ما به عنوان نیروی آموزش و پرورش دراین زمینه برنامه ای کوتاه مدت داریم؟

با توجه به تجربه ی شخصی خود اکثر معلمان، دانش آموز منزوی و ساکت را مودب و با انضباط و دانش آموز پر جنب وجوش را بی تربیت و بی انضباط تلقی می کنند، یا عوامل دیگر را دخیل دانسته و به هیچ عنوان خود رادخیل نمی دانند ؛

کادر اداری مدرسه نیز بدون مطالعه زمینه یابی و میدانی، کاری جز تایید انجام نمی دهد . درحالی که امروزه سیستم آموزشی دنیا برای تک تک دانش آموزان در بدو ثبت نام لیست وپرونده ای مفصل ارکودکی تا آن مرحله تدارک دیده میشود ،همچنین مشاورین مدارس را موظف می کنند که رفتار روزانه ی دانش آموزان را ثبت و بصورت ماهانه تجزیه و تحلیل کنند؛ سپس به مدرسه ارائه داده و مدرسه به اولیا گزارش دهند که آیا فرزند آنها می تواند مسائل خود را حل کند ؟ آیا می تواند با محیط خود سازگار باشد؟ آیا از خویشتن خویش مفهوم مثبتی دارد ؟

2-مفهوم روابط انسانی:

ایراد وارد بر آموزش و پرورش شادگان این است که آیا انتخاب مدیران دبیرستان ها براساس تخصص صورت می گیرد یا عوامل دیگر؟

آنچه مبرهن است اکثرا" بر اساس آیتم های دیگر مطمنا" یک مدیر با تخصص و کارشناس می تواند به راحتی تشخیص دهد که دانش اموز می تواند وظایف شهروندی خودرا انجام دهد.

آیامی تواند به انسانیت انسان وحقوق انسانی احترام بگذارد ؟

راتشخیص دهد ،می تواند سواد اجتماعی دانش اموز راپیش بینی کند هم چنین فعالیتهای اجتماعی که دانش اموز می تواند دران سهم داشته باشد را تشخیص می دهد .که درصورت ناکام بودن باید به مشاوره ارجاع داده شود خانواده را اطلاع رسانی کرده وحدالمقدور خانواده رانیز به کلاس مشاوره دعوت شوند

۳-یادگیری دایمی:

می بایست معاون آموزشی اداره و هسته ی مشاوره آن ، سخت پیگیر موضوع یادگیری باشند و برنامه ای مدون و برنامه ریزی شده را قبل از آغاز سال تحصیلی زمان بندی کرده و در اختیار نیروهای خود قرار دهند .

آیا هسته ی مشاوره ومعاونت اموزشی از پرورش مهارتهای مورد نیاز دانش آموزان برای یادگیری موثر و مداوم درخارج و بعد از مدرسه هم کاری انجام داده اند .

براداران من در هسته ی مشاوره: کار شما فقط درایام انتخاب رشته نمایان میشود که آن هم به خاطر حق الزحمه ی آن است. کارتان به جایی رسیده که حتی انتخاب رشته توسط مشاورین مدارس را وتو کرده و انحصاری عمل میکنید.

هنر آن است که از مشاورین خود بخواهید که هر دانش اموز را مشاور بسازند .

آیا از خودتان نپرسیدید که چندین دانش اموز به علت نداشتن هزینه بدون هدایت و راهنمایی می مانند .

به خودتان بیایید که مشاوره ی تحصیلی را با سایر مشاوره ها تلف کردید .

کار شما می بایست شامل دستورالعمل ها ،برنامه ها و کسب مهارت در بدست اوردن اطلاعات از طریق مطالعه ،مشاهده ،مصاحبه وایجاد مهارت در دانش اموزان با استفاده از اطلاعات و مهارتها و تمرکز بر ایجاد قدرت تحلیل توسط دانش آموزان باشد.

4-کسب تخصص:
این مورد منوط به تحقق اهداف ذکرشده است و نیازمند یک کار اساسی و هماهنگی تمام قسمتهای آ.پ می باشد .

به امید خدا درمقاله ای تحت عنوان "دلایل انزوای معلمان نخبه" به آن خواهم پرداخت همچنین به ناگفته های فراوان دیگر اشاره خواهم کرد.صالح البوغبیش - کارشناس ارشد علوم تربیتی

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان آغاز شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان از آغاز شد و این عملیات تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حمید مطرودی مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: 75 رقم خارک و رطب در این شهرستان کشت شده است و تاکنون پنج هزار تن خارک از نخلستان های شادگان برداشت شده است و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه سال جاری 26 هزار تن انواع خارک و رطب از نخیلات شهرستان برداشت شود.

وی ادامه داد: 13 هزار و 500 هکتار نخلستان در این شهرستان وجود دارد که از این میزان 10 هزار و 350 هکتار بارور و یک هزار هکتار نابارور و یک هزار هکتار آن نیز نهال است.

مطرودی با بیان اینکه برداشت خارک و رطب امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است، افزود: خشکسالی و بی آبی، تاثیرات منفی بر تولید محصولات گذاشته و این مسائل خسارت سنگینی به کشاورزی وارد کرده است.

شهرستان شادگان دارای بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی قابل کشت است، ولی تنها نیمی از این اراضی کشت می شود. همچنین بیش از ۱۲ هزار هکتار نخیلات با دو میلیون اصله در این شهرستان وجود دارد.

برداشت خارک به لحاظ شرایط منطقه ای در نقاط مختلف شهرستان تا اواسط مردادماه و برداشت رطب تا اواسط شهریورماه ادامه دارد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
طرح هادی در 15 روستای شادگان در دست اجراست
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شادگان گفت: امسال در 15 روستای این شهرستان طرح هادی در دست اجراست.

سید محمد موسوی در حاشیه جلسه بررسی اجرای طرح‌های هادی در روستاهای شادگان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به عمران روستاها به عنوان مراکز تولید و تامین مواد غذایی مردم دارد که این امر باعث توسعه و پیشرفت روستاها و عدالت اجتماعی شده است.

وی افزود: برای اجرا و تکمیل طرح‌های هادی روستاهای شادگان، 6 میلیارد و 214 میلیون ریال از محل اعبتارات ملی ـ استانی و ماده 180 تامین شده که این میزان اعتبارات برای اجرای طرح هادی در 15 روستای شهرستان است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شادگان ادامه داد: تخصیص خوب اعتبارات عمرانی در سال جاری باعث رشد و توسعه پروژه‌های عمرانی به‌ ویژه سرعت در اجرای طرح‌های هادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد جمعیت 160 هزار نفری شادگان در روستاها زندگی می‌کنند که اجرای طرح هادی باعث توسعه پایدار، ماندگاری بیشتر ساکنان روستاها و بهبود وضعیت فضای عمومی، بهداشتی و رفاهی در مناطق روستایی خواهد شد.

موسوی در پایان گفت: تهیه و اجرای طرح هادی با هدف توسعه اصولی و پایدار در روستاهای بالای 20 خانوار انجام می‌شود از این‌رو ارائه خدمات عمرانی بنیاد مسکن در بخش روستاها، چهره روستاها را دگرگون کرده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
انتصاب : امید قنواتی رئیس اداره پست شادگان شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛    با حضور مسئولان شهری و استانی، جلسه تودیع و معارفه روسای اداره پست شهرستان شادگان برگزار و «امید قنواتی» به‌عنوان رئیس جدید این اداره منصوب شد.

جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید اداره پست شهرستان با حضور نعمت‌الله آلبوغبیش معاون فرماندار، معاون اداری مالی اداره کل پست استان خوزستان و هئیت همراه در محل دفتر فرماندار شادگان برگزار شد.

معاون فرماندار شادگان در این جلسه، با اشاره به لزوم غنیمت شمردن فرصت مسئولیت در نظام اسلامی اظهار کرد: این دوران فرصت مناسبی برای نیل به رضایت الهی و جلب الطاف خداوندی است.

نعمت‌الله آلبوغبیش در ادامه، با اشاره به اهمیت ارائه خدمات با کیفیت پستی در این شهرستان گفت: خدمات گسترده پستی تنها راهبرد و راهکار پیش رو جهت دست یافتن به اهدافی از جمله کاهش سفرهای درون و برون شهری، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی و صرفه جویی در وقت شهروندان است.

وی در پایان این نشست، از زحمات و همکاری‌های «حمید داودی» رئیس اداره پست شهرستان تقدیر و تشکر کرد و برای «امید قنواتی» که طی حکمی از سوی اداره کل پست استان خوزستان به‌عنوان رئیس جدید معرفی شده، آرزوی موفقیت کرد.

داودی به‌مدت چهار سال ریاست اداره پست شادگان را برعهده داشت.
 
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه : آگهی مناقصه عمومی یک مرحله ای فولاد شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دستگیری سارقان دکل های برق در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   با پیگیری دفتر حقوقی و همکاری مدیریت حراست و امور محرمانه و معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان و نیز حمایت و پشتیبانی مسوولان قضایی و انتظامی شهرستان شادگان ، سارقان نبشی دکل و خطوط فشار قوی برق شناسایی و دستگیر شدند.

بهروز ارجمندی مدیر دفتر حقوقی این شرکت با اعلام این مطلب افزود: اشخاصی اقدام به سرقت نبشی دکل‌های خطوط برق فشار قوی (400کیلوولت) مسیر اهواز – آبادان نمودند که باعث خسارات به شبکه برق و اختلال در امر خدمت رسانی به مردم شریف منطقه گردید.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع و آثار و تبعات ناشی از این اقدام ، کارشناسان دفتر حقوقی و مدیریت حراست این شرکت جلساتی را با مسوولان قضایی و انتظامی شهرستان شادگان برگزار کردند که در نهایت منجر به شناسایی و دستگیری سارقان به‌ نام های ( ع – ح ) و ( ن – س ) گردید.

مدیردفتر حقوقی شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: با اعتراف این متهمان سابقه دار مبنی بر این سرقت ، دادگاه جزایی شهرستان شادگان پس از طی مراحل قانونی آنان را به اتهام سرقت و تخریب دکل برق به یک سال حبس و رد مال در حق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان محکوم کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی : یک‌هزار اصله نخل در خنافره شادگان در آتش سوخت
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    معاون فرماندار شادگان گفت: آتش یک‌هزار اصله نخل با محصول آماده برداشت را در شهر خنافره شادگان به خاکستر تبدیل کرد.


دیروز آتش مهیبی نخلستان‌ها شهر خنافره را فرا گرفت که این حادثه باعث تلف شدن بیش از یک‌هزار اصله نخل شد.

نعمت‌الله آلبوغبیش عصر امروز به همراه شهرداران شادگان و خنافره در محل آتش‌سوزی حاضر شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تمام کسانی که در مهار آتش‌سوزی همکاری کرده بودند بویژه مردم بخش خنافره و شهرداران شادگان و خنافره و همچنین شهرداری دارخوین و ادارات آبفار و راه و شهرسازی اظهار داشت: اقدام به موقع همه نیروها باعث مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از گسترش آن در سطح وسیع‌تر شد.

وی افزود: اگر همت نخل‌داران و اقدام به موقع این عزیزان نبود چه بسا عمده نخیلات شادگان که در بخش خنافره متمرکز شده است با فاجعه جبران‌ناپذیر مواجه می‌شد.

معاون فرماندار شادگان، خشکسالی را یکی از عوامل بسیار موثر در فراهم شدن زمینه آتش‌سوزی نخیلات بخش خنافره عنوان کرد و گفت: موضوع آتش‌سوزی به مدیر‌کل مدیریت بحران استان منعکس شد و بر ضرورت تامین به موقع آب مورد نیاز کشت‌های مستمر بویژه نخیلات و افزایش سهمیه تعیین شده تاکید شد.

آلبوغبیش گفت: قول مساعد پیگیری و اقدام لازم توسط مدیر‌کل محترم مدیریت بحران استان داده شد که امیدواریم با وجود کم آبی شدید، این خواسته به حق نخلداران محقق شود.

وی، در رابطه با چگونگی جبران خسارات وارده خاطر‌نشان کرد: متاسفانه فقط محصول خرما یعنی ثمره نخیلات بیمه شده و تنه نخل بیمه نبوده و از این جهت غرامتی به نخلداران پرداخت نمی‌شود که نیاز است در این زمینه به طریقی توسط متولیان امور چاره‌اندیشی و جبران خسارت شود.

آلبوغبیش در پایان گفت: برای مهار آتش‌سوزی تعداد چهار دستگاه آتش‌نشانی، دو دستگاه تانکر آبرسانی، یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر بکار گرفته شده است.

در شهرستان شادگان حدود 2 میلیون و 500 هزار اصله (نفر) نخل خرما وجود دارد که عمده آنها در بخش خنافره واقع شده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه کالای همراه ملوان در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری /اقامه نماز عید سعید فطر در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ميليون‌ها بچه ماهي در تالاب شادگان رها شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان جه خبر  ؛  عبدالرحيم مغينمي افزود: اين ماهيان بومي از نوع بيارزم، شيربت، گطان و بني است که طي امسال در تالاب شادگان رهاسازي شده است.

 
مدير کل شيلات خوزستان از رهاسازي 6.8 ميليون بچه ماهي بومي در تالاب شادگان در جنوب خوزستان خبر داد.
وي هدف از رهاسازي بچه ماهي توسط شيلات خوزستان را حفظ و تکثير آبزيان اين تالاب با ارزش بيان کرد و گفت: با صيانت از ذخاير آبزيان اين تالاب امکان حفظ اشتغال ساکنان اطراف و روستاهاي داخل تالاب که حيات آنان به ماهيگيري و صيادي است فراهم شده و به نوعي سبب ايجاد رونق اقتصادي خواهد شد.

مدير کل شيلات خوزستان در ادامه از برنامه اين اداره کل براي رهاسازي بيش از 10 ميليون قطعه بچه ماهي بومي ديگر تا پايان امسال خبر داد و افزود: در سال‌هاي اخير تلاش‌هاي زيادي براي حفظ ذخاير آبزيان اين تالاب انجام شده است که اميد است با تأمين حق آبه اين تالاب شاهد احياي کامل اين پهنه آبي کشور باشيم.

به گفته عبدالرحيم مغينمي در شرايط مناسب سالانه حدود 15 هزار تن ماهي از تالاب شادگان صيد مي‌شود.

ماهيان تالاب شادگان نزد مردم خوزستان خواستاران زيادي دارد.

مساحت تالاب شادگان حدود 450 هزار هکتار است که به دليل خشک‌سالي‌هاي پياپي در سال هاي اخير وسعت آن به يک سوم کاهش يافته است.

بخش‌هاي خشکيده تالاب‌هاي شادگان و هورالعظيم از کانون‌هاي مهم گردوخاک در استان خوزستان و مناطق هم‌جوار بوده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معاون فرماندار شادگان برضرورت جلوگیری از تخلیه هرگونه پساب های کشاورزی ،صنعتی و خانگی در رودخانه کار
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    سومین جلسه کارگروه حفاظت کیفی رودخانه کارون با هدف بررسی آخرین مصوبات کارگروه به ریاست نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان و با حضور کلیه اعضاء در سالن اجتماعات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تشکیل گردید .
نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان در این جلسه  با اشاره به اهمیت رودخانه کارون ، آنرا پرآب ترین رودخانه کشور دانست و اظهار داشت : با تشکیل منظم جلسات کارگروه جهت اجرایی شدن مصوبات ، از ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط و عضو  انتظار می رود مشارکت و همکاری مطلوب  داشته باشند.
البوغبیش  معاون فرماندار شادگان:  بمنظور جلوگیری از فرسایش رودخانه کارون در دو نقطه روستای  ام الحجار و شهر دارخوین از  امورآب منطقه  جنوب خواست اقدامات و برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
معاون فرماندار شادگان همچنین در ادامه جلسه بر ضرورت جلوگیری از تخلیه هرگونه پساب های کشاورزی ،صنعتی و خانگی در رودخانه کارون تاکید کردو افزود:دستگاههای مرتبط ، باید نسبت به شناسایی و بررسی  نقاط تخلیه زهاب در اسرع وقت ممکن  اقدام  و در جلسات آتی کارگروه مطرح نمایند.
معاون فرماندار شادگان در پایان خاطر نشان ساخت: احداث جاده ساحلی  در حاشیه رودخانه کارون  در حوزه شهرستان را در راستای حفاظت از رودخانه کارون امری ضروری دانست.
یاد آور می شود: کارگروهی در واحد نیشکر فارابی بمنظور کاهش مصرف آب و جلوگیری از وضعیت پساب آب های صنعتی و... تشکیل شده است.
گفتنی است : جلوگیری از برداشت های غیر مجاز آب کارون در حوزه شهرستان ، اجرای طرح آبیاری قطره ای به جای غرقابی ،از جمله مواردی است که موردتاکید اعضای جلسه قرار گرفت.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصاویر/ راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در شهرستان شادگان برگزار شد.
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ محفل انس با قرآن در مسجد حضرت امام خمینی (ره) - 15/4/94
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی / صالح البوغبیش عنوان کرد : اصول اخلاقی در هاله ای از ابهام در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 خوزستان چه خبر  ؛   موضوع متکدیان (گدایان) به عنوان یک اسیب اجتماعی مشهود درجامعه ی شادگان است اگریکبار به خیابان اصلی شادگان قدم بگذاریم این اسیب رامی توانیم به خوبی لمس کنیم برای جلوگیری از این پدیده که چهره ی جامعه را مخدوش می کند متاسفانه تاکنون برنامه های اساسی ومدون پیش بینی نشده است درسال های اخیر شاهد سیرطیف بزرگی از متکدیان که اکثرا خانم بچه دار است هستیم که تاساعات اخرشب درخیابان ها پرسه می زنند چرا شادگان را انتخاب کردند وکجامستقر میشوند خدا داند.

این درحالی است که طبق امارهاتعداد زیادی از جمعیت شادگان زیر پوشش بهزیستی وکمیته ی امداد است که خودبشارت دهنده ی فقرومحرومیت ازجانب دیکر وجود چندین نفر ازهمشهریان خودمان که درکوچه وخیابان به زندگی خود ادامه می دهند که دل هر صاحب وجدان وانسانیت رابه لرزه می اندازد دلیل دیگری بر انچه اشاره کردم اگر به مواردبالا اشتغال کودکان شادگان به شغل های کاذب سیگارفروشی وبنزین فروشی و...اضافه کنم شایدباب دیگری از آسیب های اجتماعی راباز خواهم کرد .سوال درشهری که عده ی زیادی جمعیتش تحت پوشش سازمانهای حمایتی وعده ای باز زیادبه اشغال کاذب مشغول باشند چگونه انتظار شکوفایی علمی وبالاامدسطح مطالعه وفرهنگ جهانی داشته باشیم ؟ پس انچه امروز به ان نیاز مبرم وجود دارد نیازسنجی وبرنامه ریزی درست ومدون درکوتاه مدت وبلندمدت است تابتوانیم چنین اسیب های اجتماعی را سازماندهی کنیم .

شعرزیبای سعدی که می فرماید بنی ادم اعضای یکدیگرند . . . این واقعیت راداردکه در زمان گذشته درایران اسلامی نسبت به این فرهنگ پایبندی وجودداشته است اگربه گذشته ی نچندان دورشادگان برگردیم مشاهده خواهیم کرد که همه ی مردم ازاین فرهنگ به شکل عمیقی پیروی میکردند درنسل های قبلی هرگاه خانواده ای محتاج می شد تمام همسایه ها بدون دریغ به کمک ان می شتافتند لیکن امروزه اکثرخانواده ها داشته های خودرابه رخ دیگران می کشند ودوست دار تجمل و فخرفروشی هستند به نوعی می توان گفت مردم امروزی دوست دارند به دیگران ازبالا روبه پایین نگاه کنند طرزفکری بدوراز انسانیت...دوست دارند داشته باشند وبقیه نداشته باشند حسد حسد بیماری روحی  . . . مصیبت بزرگ حتی کودکان به تبعیت از فرهنگ نادرست جامعه لباس واسباب بازی مجلل خود را به رخ کودکان خانواده های ندار می کشند وحتی گاهی وقتها میوهای درشت وابدار راهم به رخ ندارها می کشند محو اخلاق وانسانیت ...امروزه شکاف طبقاتی یکی ازدلایل مهمی که باعث بی تفاوتی به همنوع شده است . . .

بیایید به فرزندان خود دگرخواهی را اموزش دهیم تابتوانیم انسانیت این الماس گرانبها رابه نسل اینده به ارث بگذاریم .

 

(16 تیر ماه 94)

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر : بیانیه سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت
 

 

بسمه تعالی


بیانیه :

بدینوسیله اینجانب سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان اعتقاد کامل وراسخ خویش را به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اصل مترقی ولایت فقیه آماده جانفشانی و گذشت از تمامی هستی ومایملک خود می باشم ، چرا که جمهوری اسلامی را حاصل خون پاک شهدا گرانقدر این سرزمین مقدس می دانم. بنابراین بر همه از جمله بنابراین بر همه از جمله بنده فرض شرعی وقانونی میدانم که از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی واصل ولایت مطلقه فقیه که استمرار حرکت انبیاست حفاظت و صیانت نمایم.
بر این مبنا بدینوسیله قاطعانه مراتب تبری، بیزاری و تنفر شدید را از تمامی وسایل سمعی و بصری بدخواه ایران اسلامی از جمله رادیوهای بیگانه ، سایت ها و وبلاگ ها معاند نظظام مقدس جمهوری اسلامی که تلاش داشتند با حمایت های دروغین و مسموم از بنده نسبت به ایجاد بدبینی و تفرقه در میان آحاد مردم شریف شهرستان شادگان اقدام نمایند ، اعلام تبری ،بیزاری و تنفر و برائت تام و تمام می نمایم.
ضمنا اعلام می دارم پیگیری احقاق حقوق حقه و قانونی خویش در شورای شهر شادگان که همانا حقوق مردم است را فقط و فقط بر مبادی قانونی دنبال خواهم نمود.
در پایان از همه شهروندان شریف شادگان استدعا دارم تا به هیچ کس یا گروهی مجال سواستفاده و اقدامی که نافی امنیت شهر ، وحدت ،مودت، برادری و دوستی میان آنان باشد را ندهند.


سنا سالمی
عضو شورای شهر شادگان
14 تیرماه 1394

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
لایروبی همه نهرهای شادگان هم نتوانست معضل بی آبی شهرستان را مرتفع کند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در حاشیه جلسه بررسی مشکلات روستاهای عنابتی بالا و عنایتی پایین دهستان آبشار بخش مرکزی که طی بازدیدهای دوره ای با حضور نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و اهالی روستاهای مذکور تشکیل شده بود اظهار داشت: علیرغم کمبود اعتبارات در سال زراعی جاری تقریبا" همه انهار فرعی شادگان لایروبی شده یا در حال لایروبی است اما بدلیل کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب در سد مارون ، لایروبی همه نهرهای شادگان هم نتوانست معضل بی آبی شهرستان را مرتفع کند.

معاون فرماندار شادگان افزود: در حال حاضر به همت دولت تدبیر و امید و با پیگیری نماینده و دیگر مسئولین استان و شهرستان همزمان تعداد 10 دستگاه بیل میکانیکی در حال تکمیل عملبات لایروبی انهار فرعی شادگان هستند اما با این وجود معضل بی آبی خسارات هنگفتی به محصولات کشاورزی و نخیلات منطقه وارد ساخته و روستائیان عزیز را بشدت نگران کرده است.
وی خاطر نشان ساخت در این راستا جلسات متعددی در سطح شهرستان و استان تشکیل شده و استانداری خوزستان بطور جد پیگیر موضوع است و تصمیمات لازم جهت کاهش کم آبی و معضل بی آبی و جبران خسارات وارده به کشاورزان اتخاذ و توسط استانداری و سازمانهای آب و برق و جهاد کشاورزی به وزارتخانه های مربوطه جهت رسیدگی لازم منعکس شده و در حال پیگیری است.
آلبوغبیش ضمن تاکید بر ضرورت تامین آب مورد نیاز کشتهای مستمر بویژه باغات و نخیلات شادگان و صرفه جویی در مصرف آب و اصلاح الگوی مصرف توسط کشاورزان و متولیان امور آب و کشاورزی ، بر لزوم مدیریت بهینه برداشت آب در شهرستانهای بالادست شادگان و رعایت سهمیه بندی تعیین شده و توزیع عادلانه آب موجود و خودداری و جلوگیری از تخلیه زه آبها در رودخانه جراحی توسط متولیان امور را خواستار شد و افزود این امر تنها با همکاری همه جانبه آحاد کشاورزان و مسئولین کلیه شهرستانهایی که از آب ذخیره شده سد مارون استفاده میکنند ، محقق میشود.
معاون فرماندار شادگان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و ادامه خشکسالیها ، تنها راه برون رفت از معضل بی آبی را انتقال آب بین حوزه ای از کارون به جراحی دانست و گفت: این طرح قبلا پیشنهاد شده و مطالعات اولیه آن توسط سازمان آب و برق استان انجام و از بین چهار گزینه پیشنهادی گزینه مناسب نیز انتخاب شده که در صورت اجرا معضل بی آبی شادگان در بخشهای مرکزی و خنافره مرتفع خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد نهر عنایتی توسط جهاد کشاورزی با همکاری دهیاران روستاهای عنایتی بالا و عنایتی پایین لایروبی شود و بهسازی معابر و جاده های آنتنی عنایتی بالا توسط بنیاد مسکن و اداره راه و شهرسازی شهرستان در سالجاری مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
واکنش و حمایت جمعی از اهالی شادگان در برابر خبر سلب عضویت سنا سالمی از شورای شهر - 12 تیر 94
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

عکس های بیشتر در ادامه مطلب . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
دومین جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماریهای روده ای با اولویت التور به ریاست فرماندار شادگان برگزار شد
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   دومین جلسه ستاد  پیشگیری و کنترل بیماریهای روده ای با اولویت  التور در شهرستان به ریاست بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان و با حضور سایر اعضا  در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان در این جلسه بر ضرورت ساماندهی توزیع کنندگان آب شرب در سطح شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت : دستگاه‌های متولی این شهرستان باید با برگزاری جلسات مشترک با توزیع کنندگان آب شیرین و مسئول کارخانه یخ شهرستان  با کنترل و نظارت دقیق‌تری بر آنها به ‌منظور حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از بیماری‌های شایع در جامعه داشته باشند.
فرماندار شادگان با اشاره به رفاه حال شهروندان و سلامت و امنیت غذایی آنها  دستگاههای مرتبط نسبت آهک پاشی در سطح شهرها  با مدیریت شبکه بهداشت و درمان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه، اطلاع‌رسانی وسیع و گسترده و به‌طور مستمر را تا اعلام رفع خط بروز التور در شهرستان متذکر شد و افزود: رعایت نکات بهداشتی و افزایش آگاهی و اطلاعات مردم در به‌کارگیری راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری به‌منظور کنترل بیماری‌ها بسیار تاثیرگذار است. 

وی در پایان همکاری و تعامل کلیه اعضای کمیته التور در راستای اجرای دقیق مصوبات و نکات مطروحه در جلسات بمنظور گرفتن نتیجه بهتر تاکید کرد.
یادآور می شود:در این جلسه مقرر گردید فرماندهی انتظامی نسبت به اطلاع رسانی مناسب و گسترده به کلیه سه چرخه داران موجود در سطح شهرستان که فاقد پلاک می باشند اقدام لازم را در جهت ساماندهی آنها داشته باشند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی دفتر رهبر معظم انقلاب ممکن شد‎
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    سیستم پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی بر روی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسولی محلاتی مسئول دفتر وجوهات و امور شرعیه رهبر معظم انقلاب افتتاح شد.

در این سیستم پرداخت اینترنتی که بنا به درخواست های مردمی راه اندازی شده است، امکان پرداخت غیر حضوری وجوهات شرعی بابت خمس، زکات، فطریه، صدقه، رد مظالم، کفارات، نماز و روزه، تبرعات و امور خیریه و ختم قرآن فراهم شده است.


در صفحه راهنمای پرداخت وجوهات شرعی نیز جدول و توضیحات تکمیلی درباره محاسبه و پرداخت وجوه درج شده است. 

(آدرس صفحه راهنما: http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=monies&mode=h)

در صفحه راهنما خاطرنشان شده است که کاربران در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل با شماره تلفن 64412424-021 تماس حاصل کنند.

صفحه پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی دفتر مقام معظم رهبری به آدرس زیر از امروز فعال خواهد بود:

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=monies

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر / آیا با عزل سنا سالمی از شورای شهر ، مشکلات شادگان برطرف می شوند ؟!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

اختصاصی از خوزستان چه خبر  ؛  آیا با عزل سنا سالمی از شورای شهر ، مشکلات شادگان برطرف می شوند؟

 

در هفته های اخیر بعضی افراد شایعه ای مبنی بر سلب عضویت خانم سنا سالمی از شورای شهر شادگان ، منتشر کرده اند که موجب اما و اگر هایی شده است.

خبری که با عنوان عزل سنا سالمی از شورای شهر شادگان ، چند روز پیش در بعضی خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر شده است آیا واقعیت دارد؟

اگر جلساتی مبنی بر موضوع سلب عضویت سنا سالمی تشکیل شده باشد ، دلیل بر حکم نهایی عزل نیست چرا که ایشان تا این لحظه عضو شورای شهر هستند وهنوز جلسه رسمی و حکمی دستی و جانشینی علی البدل تاکنون تعیین نشده است.

چرا بعضی مسولین و اصحاب رسانه اصرار بر عزل این عضو شورا دارند و خود به صورت عجولانه و نادیده گرفتن متولیان امر در شادگان ، خبر عزل خانم سالمی را به صورت وسیعی در سطح استان و شهرستان منتشر می کنند .

 

حال به اصل موضوع بپردازیم - سخنی با فرماندار ، امام جمعه و مدعی عموم محترم شادگان :

تعداد اعضای شورای شهر شادگان 9 نفر می باشند ، اما اکثر مسئولین و شهروندان می دانند که از نظر رای دهی در جلسات این اعضا ، آرا به صورت دو گروه تقسیم شده است ، حال که گروه مقابل زمام امور شورا ، کمسیون ها ، شهردار و امور شهر را در دست دارد ، و خانم سالمی به گفته بعضی ها  یکسال است که غیبت دارند ، غیبت سنا سالمی سبب عدم پیشرفت کارهای عمرانی - فرهنگی - اجتماعی و یا جلسات و مصوبه های شما اعضای محترم شده است ، یا اینکه اگر طرف مقابل مخالف رای در جلسات شما گروه اعضا متحد غیبت کند و حضور نداشته باشد موجب بهتر شدن کارها و دور بودن از حاشیه هاست .

اعضای محترم شورای شهر شادگان شما که در گروه خود اکثریت آراء  را دارید و  مهندس مزبانی پور به انتخاب رای شما از حکم سرپرستی به  حکم شهردار شادگان منصوب شده است  و امور شهر وشهرداری ،جلسات و مصوبات شورا ، روال خود را دارند ،  دلیل شما برای عزل سنا سالمی چیست؟

شما خدمتگزار و نماینده ما مردم شادگان هستید ، توضیح دهید که آیا غیبت سنا سالمی جلوی پیشرفت شادگان را گرفته است ؟

شهر شادگان و آبروی این شهر محروم در استان خوزستان و بخصوص در شهرهای مجاور از  وقایع اخیر شورای عبودی و شهرداری خنافره و دیگر وقایع پیش آمده ، کم آسیب ندیده است که با روشن کردن آتش فتنه گری دوباره  و انتشار شایعه ها و عمل صورت نگرفته  موجب ایجاد درگیری ها و اختلاف داخلی می شود.

کلام آخر خطاب به کسانی که می خواهند سبب ایجاد تفرقه و اختلافات در شادگان شوند :

بدانید تا این لحظه خانم سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان است و منتخب بیش از 6000 هزار رای مردم هستند ،  و  اگر سلب عضویتی می خواهد صورت بگیرد با احترام و روال قانونی و طی جلسه ای با حضور متولیان امر و با اکثریت آرا مسئولین ذیربط ، حکم عزل خانم سالمی به وی ابلاغ می شود و حکم جانشینی  به عضو علی البدل به عنوان عضو شورای شهر داده می شود.

 

والسلام علی من اتبع ال هدی - 10 تیر ماه 94


 

پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شادگان خبر خوزستان چه خبر را تایید و خبری که اخیرا بر سلب عضویت سنا سالمی منتشر شده را تکذیب کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرج اللهی فرماندار شادگان خبر سلب عضویت سنا سالمی از شورای شهر را تکذیب کرد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختصاصی از خوزستان چه خبر  ؛   فرج اللهی فرماندار شادگان عنوان کرد :  کسانی که خبر سلب عضویت خانم سالمی را منتشر کرده اند کذب بوده است ، سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان است و هنوز جلسه مبنی بر سلب عضویت ایشان هنوز تشکیل نشده است.

وی افزود : فرمانداری شادگان تاکنون حکمی برای عزل این عضو شورای شهر ابلاغ نکرده است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در شهرستان شادگان برگزار شد.
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزسان چه خبر  ؛   همزمان با دهه دوم ماه مبارک رمضان مراسم با شكوه جمع خوانی قرآن کریم با مشاركت قاریان برجسته كشوری و بین المللی و با حضورمسولین و کارکنان ادارات و دستگاهها اجرائی شهرستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، فرهنگیان ، بسیجیان و سایر اقشار مختلف مردم در حسینیه الزهرا(س) برگزارگردید.
بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان طی این مراسم با اشاره به اينكه ماه مبارک رمضان فرصتي بسيار مغتنم براي دستيابي به بركات قرآن كريم بعنوان كلام نوراني خداوند است گفت: مراسم جمع خواني قران كريم در شهرستان تجلي حضور عاشقانه و اوج بندگي است.
فرج اللهی  با تاکید بر اینکه با نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در نهاد خانواده ها بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می شود اظهارداشت: ماه مبارک رمضان یکی از توفیقات است که خداوند متعال بر ما عطا کرده است .
گفتنی است : مراسم جمع خوانی قرآن کریم که با استقبال پرشور مردم ولایی و روزه دار  شهرستان شادگان  همراه شده بصورت زنده از شبکه استانی خوزستان پخش شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
توزیع 500 سبد غذایی به مددجویان کمیته امداد شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان از توزیع 500 سبد غذایی به مددجویان کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

علیزاده اظهار کرد: توزیع 500 سبد غذایی در طرح اطعام نیازمندان طی ماه مبارک رمضان، بین خانواده‌های مددجوی کمیته امداد این شهرستان آغاز شد.

وی افزود: توزیع این سبد کالا بین افراد زیرپوشش این کمیته که ارزش سبد کالای اهدایی 320 میلیون ریال و شامل ارزاق عمومی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان تصریح کرد: توزیع سبد کالا در میان خانواده‎های نیازمند یک سنت حسنه و سیره ائمه ‌اطهار(ع) است و خیرین و نیکوکاران همه ساله در این امر خداپسندانه قدم برمی‎دارند.

علیزاده ادامه داد: هدف از تهیه و اهدای این سبد کالا حمایت و دستگیری از خانواده‌های نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق در جامعه است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی به عنوان بزرگترین مرکز حمایتی از نیازمندان، بر اساس اهداف عالیه خود یعنی ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، صدقه، ایثار، گذشت و کمک به دیگران، برای شناسایی نیازمندان و تلاش برای رفع نیاز آنان با استفاده از کمک های دولتی و مردمی تلاش می‌کند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فوری : سنا سالمی خبر داد/ تاکنون حکمی مبنی بر سلب عضویت برایم ابلاغ نشده است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛ طی تماس تلفنی  سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان با وبگاه خوزستان چه خبر عنوان کرد تاکنون حکمی مبنی بر سلب عضویت اینجانب در شورای شهر بدستم نرسیده است.

در هفته های اخیر بعضی افراد صاحب رسانه از چند هفته پیش شروع به گرم کردن خبر سلب عضویت خانم سنا سالمی از شورای شهر کرده اند ، این درحالی است که ایشان هنوز حکمی در باب سلب عضویت خود از شورا دریافت نکرده اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ارسالی به خوزستان چه خبر / پیام تسلیت مهندس مزرعه شهردار سابق شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

بسم رب الشهداء و الصديقين


"خوزستان پايتخت و دروازه تشيع است"
مذهب بزرگ شیعه با خون شهیدان پایبند است.
شهادات مظلومانه دوست و برادر عزیزمان حاج محمد مطرودی (ابو ماجد)
در اثر انفجار انتحاری دشمنان اسلام داعشیان پلید را به ساحت مقدس رهبر انقلاب اسلامی ، مردم شریف و ولایت مدار شادگان ، بازماندگان ،خانواده محترم شهید مطرودی و طایفه بزرگ مطرودی تهنیت و تسلیت عرض می نمایم.


ما را در غم خود شریک بدانید.
جاسم مزرعه / شهردار و خادم سابق مردم شریف شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصاویر / آسفالت خیابان های فرعی روستای چومه سید علوان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

(فروردین 94)

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
"مصطفی دورقی" برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم اعلام آمادگی کرد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوزستان چه خبر  ؛   مصطفی دورقی در گفتگوی تلفنی با این پایگاه خبری تحلیلی برای  حضور در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شادگان اعلام آمادگی کرد.

وی افزود ؛ در ماه های گذشته تعدادی از همشهریان تماسی که با بنده داشته اند درخواست کرده اند که با توجه به شرایط منطقه در انتخابات این دوره مجلس شرکت کنم.

حضور بنده در این دوره انتخابات مجلس منوط به حمایت مردم شادگان است اگرچه من قدر دان این مردم هستم و آنها شایسته خدمت هستند.

استاد مصطفی دورقی سال ها سابقه تدریس در دانشگاه ها و به عنوان مدرس نیز در برنامه های مختلف حضور داشته است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه : زمان ثبت نام انتخابات مجلس دهم + کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد : ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس دهم ۲۸ آذرماه تا ۴ دی‌ماه سال جاری انجام می‌شود.

ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد دستور شروع انتخابات مجلس دهم و دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری به وسیله وزارت کشور و ثبت‌نام از داوطلبان و کاندیداها از ۲۸ آذر ماه ۹۴ تا ۴ دی ماه ۹۴ انجام می‌شود.

وی افزود: بررسی سوابق داوطلبان در مراجع ۴گانه و صلاحیت آنها از ۲۹ آذر ماه ۹۴ تا ۹ دی ماه ۹۴ (ظرف ۵ روز از هر استعلام) انجام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین تاکید کرد : فرصت داوطلبان رد صلاحیت شده برای شکایت نیز از ۱۶ دی ماه ۹۴ تا ۱۹ دی ماه ۹۴ خواهد بود. یعنی داوطلبان رد صلاحیت‌شده و کاندیداها در این مدت زمان تعیین شده می‌توانند شکایت کنند.

ابراهیمیان همچنین گفت: فرصت رسیدگی به شکایات داوطلبان توسط شورای نگهبان ۲۰ بهمن ۹۴ تا ۲۶ بهمن ۹۴ خواهد بود همچنین داوطلبان انتخابات مجلس دهم و دوره پنجم خبرگان رهبری می‌توانند از ۲۹ بهمن ۹۴ تا ۵ اسفند ۹۴ تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس دهم و طرفداران آنها ۶ اسفند ۹۴ خواهد بود.

 

کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه شادگان :

 

مصطفی دورقی

شیخ مجید ناصری نژاد

سید محسن موسوی

هاشم خنفری

عبدالله تمیمی

سعید جنامی

عیسی مقدمی زاد

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ کاربران/ وضعیت مرکز شهر شادگان!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

"عکس از رفیعی"

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان