وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟ - شادگان چه خبــــــر ؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
بازدید مطرودی مدیریت جهاد کشاورزی شادگان از روند لایروبی نهر عبودی
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  مدیریت محترم  جهاد کشاورزی شادگان از روند کار لایروبی نهر عبودی بازدید کرد .

 وی عنوان کرد ،  کار لایروبی نهر عبودی که مشکلات بیشتر مردم از نگاه کشت زارعت و کمبود آب حل خواهد شد،قرار است تا مدت ۱۵ روز دیگر خاتمه پیدا کند ، گفتنی است که نهر عبودی مهم و حیاتی است که با جاری شدن آب در این نهر زراعت کشاورزان شریف این منطقه آبیاری خواهد شد.

مطرودی امیدوار شد با تکمیل این پروژه آبیاری ۸۰۰ هزار از نخیلات و آبیاری کشتهای بامیه ، خیار چنبر ، خربزه،  اشتغال زایی ، توسعه نخیلات جدید ، اب تالاب از این نهر و همچنین اب احشام و سر سبز شدن علوفه دامی و آب تنی گاومیش ها و غیره تامین می شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
طاهر مقدم نزدیکترین گزینه برای ریاست سال دوم شورای شهر شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  یک سال از ریاست "لطیفه حسینی"  در دوره چهارم شورای اسلامی شهرشادگان می گذرد  ، ایشان با کسب ۵ رای موافق از ۹ نفر اعضای شورای شهر توانستند به مدت یکسال سکان دار شورای شهر شوند .

۹۳/۶/۱۲  بار دیگر نیز باید برای کرسی ریاست یکساله دوم شورای شهر در محل فرمانداری شادگان انتخاباتی صورت گیرد ، شایعه ها از ریاست طاهر مقدم برای کرسی شورای شهر شادگان خبر می دهد.

 

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
افتتاح دبستان "سوم شعبان" در روستای بحاث شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   همزمان با هفته دولت دبستان 3 کلاسه" سوم شعبان" در روستای بحاث به مساحت 750 متر مربع و 221 متر مربع زیربنا با اعتباری معادل ٢٤٠٠٠٠٠٠٠٠ ریال از محل اعتبارات استانی ، با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان ، سید مجید شرفی شرفی امام جمعه ، سیاهپوش معاون اداره کل آموزش پرورش استان ، تمیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ادارات و دستگاهها و جمعی از فرهنگیان ، دهیار ، اعضای شورای اسلامی و اهالی روستای مذکور، با ذكر صلوات بر محمد و ال محمد(ص) افتتاح گردید. 

سنواتی گفت : دبستان مذكور علاوه بر سه كلاس درس ، دارای اتاقهای اداری ، ابدارخانه و سرویس های بهداشتی میباشد.
گفتنی است پس از مراسم افتتاحیه ، فرماندار به اتفاق سایر مسئولین شهرستانی و استانی جهت برسی مسائل و مشكلات روستا بویژه مشكل اب شرب ، با اهالی دیدار و گفتگو نموده و دستورات لازم صادر گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم افتتاحیه منازل مسکونی مددجویان بهزیستی بمناسبت هفته دولت
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  همزمان با هفته دولت ، اولین واحد مسکونی خود مالکی مددجویان بهزیستی به أرزش ١٥٧٠٠٠٠٠٠٠ ریال ، بعنوان نمونه از بین 45 واحد در شهرستان ، با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان ، سید مجید شرفی امام جمعه ،عبدالله تمیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وجمعی از مسؤولین دستگاههای محلی ، بصورت نمادین افتتاح گرید.

گفتنی است اعتبار منازل مذكور توسط اداره كل بهزیستی استان با همكاری اداره بهزیستی شهرستان تامین گردیده است.
سنواتی طی این مراسم خاطرنشان ساخت : انتظار می‌رود که با افتتاح هریک از این منازل بتوان باری از دوش مددجویان برداشت و در جهت تامین رفاه حال آنان کوشید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر: روز موعود شورای شهرشادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛   (انتخاب دومین هیات رییسه) باگذشت تقریبی یک سال ونیم ازانتخابات شورا ویک سال از انتخاب هیات رییسه وتوزیع کمسیونهای مختلف بین اعضای شورا ،سه ماه سرپرستی شهرداری آقای حسن مزبانی پور وشش ماه تولی  شهرداری شادگان توسط مهندس مزرعه،هنوز که هنوز است شهر ما ازنظرخدمات شهری وپروژه های عمرانی نه تنها هیچ پیشرفتی نکرده بلکه بر اثر اختلافات موجود بین اعضای شورا وعدم هماهنگی آنها در برنامه ریزی وسازماندهی ونظارت بر اجرای برنامه ها ومصوبه ها(البته درصورت وجود برنامه) بلکه روزبروز شاهد پسرفت وازدیاد مشکلات وازبین رفتن امکانات وتسهیلات موجود هم بوده ایم.اعضای محترم شورا به هیچ یک از شعارها وبرنامه های تبلیغاتی خود عمل نکردند.شعارهایی رادادند که تحقق آنها حتی درحد توان یک نماینده مجلس هم نبوده است. دراین مدت حتی گام کوچکی هم برای تحقق آن اهداف برداشته نشده است.شعارهایی ازقبیل همه باهم بسوی شادگانی آباد..شفاف سازی..جلسات علنی...که هیچکدام از  آنها به نبود بودجه ی عمرانی واعتبارات مربوط نمی شود. انتظار مردم وقشر جوان از نه نفر عضوشورا اتحاد وهمبستگی بخاطر رونق بخشیدن به این شهر محروم است.عدم احساس مسؤليت برخي مسؤلين انتصابي درشهر ازسويي وعدم داشتن برنامه اي مشخص توسط مسؤلين انتخابي كه توسط مردم انتخاب شده اند مزيد برمشكلات طبيعي وغيرطبيعي ايجاد شده توسط سياستهاي كلان دولت ازقبيل طرح نيشكر وسدهاي غير استاندارد وانتقال آب كارون به اصفهان كه خود نياز به مقاله اي ديكر دارند،عملكرد ضعيف شورا بر اثراختلافات عاملي مهم در عدم پیشرفت شهرما می باشد  .اختلافات درون سازمانی تاحد اختلاف فکر ونظر نه تنها مضر نیست بلکه کارساز وباعث پیشرفت هرسازمان نیزمی شود .این اختلافات موقعی کارساز است که درراستای نحوه عملکرد افرادبرای  رسیدن به اهداف مشترک سازمان است.اما متاسفانه اختلافات شورا نه تنها حرکت چرخ های شورا راکند کرده بلکه به درجا زدن وگاه عقب گرد هم منجر شده است. اختلافات نباید  از روی خودخواهی وخودبزرگ بینی افراد باشد وگرنه اگر اهداف مشترک باشد افراد سازمان خودرابرای حرکت بسوی اهداف سازمانی همسو می سازند. این ماشین باچندچرخ می خواهد به جایی برسد اما هریک ازچرخها مسیر مختلفی را انتخاب کرده است مسلما" به هیج جا نمی رسد.دوستان عزیز درشورا بدانند که نگارنده هیچ دشمنی باهیچ یک ازشما ندارد وبنده برای اکثریت شما تبلیغ کردم ومردم رابرای رای دادن به شما به پای صندوق های رای کشاندم.وقتی می گویم من صحبت از من نوعی نیست بلکه مقصود همه ی مردم است حتی کسانی که به شمارای نداده اند. برای مردم فرق نمی کند که فلانی رییس باشد یابهمان برای مردم آنچه که مهم است کارکرد وعملکرد جمعی یک سازمان ونهاد مردمی بنام شوراست.همه می دانیم تمام تصمیمات ومصوبه ها جهت عملکرد شورا وشهردار بایدباتصویب اکثریت آراء اعضای شورا متخذ گردد.هرچند که مسئوليت رييس شورا وهيأت رييسه كمي فراتر از اعضاي عادي است بخصوص در هدایت سکان شورا وبرنامه ریزی دقیق وایجاد الفت واتحاد مبان اعضای شورا برای رسیدن به اهداف اصلی شورا و براورده کردن انتظارات مردم تبدیل شود.

اما عملكرد ضعيف شورا فقط به هيأت رييسه  نسبت داده نمي شود.همه اعضاء در عملكرد ضعيف ياقوي شورا شريك مي باشند. سؤالي كه هم اكنون بانزديك شدن شمارش معكوس براي انتخاب هيأت رييسه، ذهن همه ي دنبال كنندگان عملكرد شورا را مشغول كرده است اين است كه آيا باتغيير هيأت رييسه شورا عملكرد شورا تغيير خواهد كرد؟ برای همه ی آنها آرزوی موفقیت دارم.

 

علي درفش   -   93/6/8

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
حسین البوغبیش/ درد دلی با شهردار شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛   نمیدانم از کجا شروع کنم،از ابهامات موجود در انتخابتان یا ژست های تام کروزی در نشریه شهروند !

از تمام حرف و حدیث ها در انتخاب شما به عنوان شهردار می گذرم و به مدیریت ضعیفتان اشاره میکنم.شش ماه از روی کار آمدن شما گذشت ولی تاکنون به غیر از حاشیه و تشنج و تبلیغات کاذب چیزی حاصلمان نشد. 

آیا آن اعضای شورایی که همیشه در اطراف شما میپلنکد و رابطه خوبی با شما دارند خیابان های شخم زده شادگان را نمی بینند.آیا نام و آدرس خیابان های این شهر محروم را می شناسند ؟

شما که ادعا میکنید دارای برد سیاسی قوی در استانداری هستید پس چرا از آوردن کمترین اعتبارات عاجزید.همه میدانند که از این برد سیاسی در انتخاب و معارفه خود استفاده کردید پس چرا ماه ها کارگران زحمتکش شهرداری بدون حقوق مانده اند.حتما بوی تعفن و سوختن زباله به مشامتان رسیده است.متاسفانه در اکثر کوچه و خیابان ها مشاهده می شود که مردم از سرناچاری اقدام به آتش زدن زباله و پسماندها می کنند.راستی اگر وقت کردید به همره دوستانتان که در استان و تهران پشتیبان شما هستند به آرامگاه مرحوم ملا فاضل سر بزنید.و آب طغیان کرده اطراف قبر این شاعر که نام و آوازه این شهر است را مشاهده کنید.پس چه شد آن دبیرخانه ساخت آرامگاه که شهر را پر از بنر تبلیغات کردید ؟

با مراجعه به شهرداری و به علت عدم حضور شما در اکثر روزهای هفته،اداره شهرداری به تفریحگاه مبدل شده است.نماینده محترم این بود شهرداری که قول دادید هر مدت آن را به شهرداری تهران ببرید و اعتبارات و خدمات برای شادگان بیاورید.این مدیریت ضعیف و حب کرسی شایسته مردم نیست و چهره زیبایشان را پریشان کرده است.

بنده اطاله کلام نمیکنم ولی مسئولین محترم به خود بیایید تا بعد رفتنان خاطره خوبی از مدیریت شما در ذهن مردم برجای بماند.

یؤتی الملک من یشاء و ینزع الملک ممن یشاء و یعز من یشاء و یذل من یشاء

 

حسین آلبوغبیش  -   93/06/08

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه: قابل توجه اولیا محترم دانش آموزان مقطع ابتدایی شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس برگزیده / پایگاه انتخاب رشته کنکور 93 شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
افتتاح سامانه صدور كارت هوشمند ملی در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ سامانه صدور كارت هوشمند ملی با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان و جمعی از مسئولین دستگاههای محلی با ذكر صلواتی بر محمد و ال محمد در شهرستان شادگان افتتاح گردید .

فرماندار شادگان طی مراسم افتتاحیه، با اشاره به گسترش خدمات الكترونیكی و كاهش زمان و هزینه های خدمات ، خاطر نشان ساخت : با افتتاح این سامانه ، شهروندانی كه هنوز برای صدور كارت ملی اقدام ننموده اند بویژه ان عزیزانی كه به تازگی پا به سن ١٥ سالگی گزارده و برای نخستسن بار قصد دریافت كارت ملی دارند ، می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.ncr.ir ثبت نام و یك روز بعد با مراجعه به همین سامانه وارد قسمت نوبت گیری شده و تاریخ مراجعه خود به اداره ثبت احوال را انتخاب نمایند.
نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: اعتبار تجهیزات سامانه مذكور توسط اداره كل ثبت احوال استان خوزستان تامین گردیده است .

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان بدون آزمون دانشجو می پذیرد
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
کسب رتبه های برتر کشوری در مسابقات قرآن،نماز و عترت توسط دانش آموزان غیور شادگانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   دانش آموزان شادگانی به شرح زیر رتبه های برتر کشوری را در مسابقات قرآن،نماز و عترت کسب نمودند.ضمنا مدیریت آموزش و پرورش شادگان کسب این موفقیتها را به جامعه فرهنگی و اولیاء آنان تبریک عرض مینماید. 1-علی حزبیان رتبه اول کشوری در رشته اذان از دبیرستان شبانه روزی امام خمینی(ره) 2-ولید ساری رتبه دوم کشوری در رشته اذان از دبیرستان یادگار امام 3- سیدعلی موسوی رتبه پنجم در رشته صحیفه سجادیه از دبیرستان شهیدممبینی 4-آمنه آلبوخنفر رتبه اول کشوری در رشته حفظ قرآن از دبیرستان پروین اعتصامی 5-حورا حزبایی رتبه چهارم کشوری در رشته احکام از دبیرستان عترت

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مصرف قلیان دریچه ورود به بحث مواد مخدر است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ معاون فرماندار شادگان از ممنوعیت عرضه قلیان در اماكن عمومی شهرستان خبر داد.

نعمت الله البوغبیش معاون فرماندار شادگان تاكید كرد: با قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌هایی که به‌صورت غیرقانونی اقدام به عرضه قلیان می‌‌کنند به‌شدت برخورد خواهد شد .

وی تصریح كرد: قلیان نوعی وسیله عادی و تفریحی قلمداد می شود ؛ این در حالیست كه مصرف قلیان دریچه ورود به بحث مواد مخدر است و به همین علت در قوانین کشور مصرف قلیان در اماکن عمومی ممنوع شده است .

البوغبیش در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت و توان سازمانهای مردم نهاد و ادارات فرهنگساز بمنظور اگاهی بخشی در زمینه اثرات سوء مصرف قلیان گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر : فرهنگ اصیل شادگان زیر سوال رفته !!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ امروزه شادگان با زیاد شدن وسایل نقلیه و کمبود جایگاه های سوخت رسانی با مشکلاتی در تهیه سوخت مورد نظر برای شهروندان مواجه شده است.

طی مدت اخیر به علت  ازدحام و عدم تامین نیاز مردم از سوخت ،بی نظمی وامنیت این جایگاه ها کم که شاهد حضور نیروی محترم انتظامی در این مکان ها  شده است.

جای تاسف است ، شادگانی که با ان شخصیت هایی چون ابن سکیت یا  "  امیر الشعراء  " ملا فاضل که نام و اوازه ان ها در علم و فرهنگ و شعر و ادب بی مثال بود اکنون شاهد این اوضاعی باشیم که برای دورق چیزی جز زیر سوال بردن ان فرهنگ دیرینه نیست .

ان دسته افرادی که فرهنگ اصیل شادگان وشادگانی را زیر سوال می برند تقاضا داریم این میراث گرانبها را حفظ وان را ارج نهند تا شرمنده ان افرادی که تمام سال های زندگیشان را برای درخشیدن نام شادگان در این عرصه ها  و دراین راه چه رنج هایی که نکشیدند نباشیم.

ان افرادی که با رفتارهای ناهنجاری که از خود نشان می دهند موجب بی نظمی و امنیت دیگر شهروندان را از بین برده و باعث حضور نیروی انتظامی در جایگاه های سوخت رسانی  که در شهرهای دیگر به ندرت چنین وضعی دیده شده که این نشانه ای از بی فرهنگی جامعه موجود است به فکر فرهنگ و تمدن شادگان که در همه تاریخ سربلند بوده باشند !! 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
کسب مقام سوم بین المللی در رشته ورزشی سوکیوکوشین کاراته
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ کسب مقام سوم بین المللی در رشته سوکیوکوشین کاراته توسط دانش آموز «حسین گاموربندری» عضو تیم دانش آموزی آموزش و پرورش شادگان را به جامعه فرهنگی، ورزشکاران و اولیای وی تبریک عرض می نماییم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر :سرقت مکرر کابل های تلفن و محروم ماندن بخش بوزی از اینترنت ADSL
نوشته شده توسط روابط عمومي در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ طی گفتگوهایی که وبگاه خوزستان چه خبر با اهالی این بخش داشته اظهار کردند : بوزی بدون اینترنت ADSL است ودیگر کابل تلفنی وجود ندارد که بخواهد روی ان ADSL نصب شود ،اکثر کابل های تلفن این منطقه به سرقت رفته است.

این روستای شهید پرور و ولایتمدارکه با وجود ان کارنامه درخشان در هشت سال دفاع مقدس و ان جان نثاری هایی که در این راه از خود نشان دادند چرا تاکنون که اکثر بخش ها و روستاهای شادگان از این خدمت بهره می برند محروم است.

رئیس مرکز مخابرات بوزی تا کنون گزارشی از این سرقت های مکرر کابل تلفن ها به نیروی محترم انتظامی رسیده و اگر رسیده چرا پیگیری و عملی نشده است؟

از دهیار ، شورا ، و مسئولین مخابرات این بخش تقاضا می شود که امنیت اهالی روستای بوزی در خصوص سرقت کابل های تلفن را برقرار نمایید.

امید است با پیگیری های مجدانه مسئولین شهرستان در اینده ای نه چندان دور شاهد نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت ADSL دراین روستا  باشیم .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دیدار با آزادگان وتشکر و قدردانی از زحمات و فداکاریهای انان در راستای حفاظت و صییانت از مرزهای ملی
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادی و بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی ، معاون فرماندار شادگان به اتفاق امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین دستگاههای محلی با عده ای از آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی شهرستان دیدار و از زحمات و فداکاریهای انان در راستای حفاظت و صییانت از مرزهای ملی و انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی نمودند .

نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان تصریح کرد: آزادگان چهره های محنت دیده و آزمایش شده این انقلابند و تفقد احوال آنان و رسیدگی به مسائل و مشکلاتشان باید سرلوحه کار مسئولین باشد که به پاس جانفشانی ها و رنجها و محنتهای این عزیزان ،بر کرسی مسئولیت تکیه زده  و در آرامش و امنیت به سر می برند .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رئیس شورای اسلامی شهر خنافره از اجرای 10 پروژه عمرانی در این شهر خبر داد.
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  حسین سالمی در حاشیه بازدید از پروژه‌های در دست اجرا شهرداری خنافره اظهار کرد: با اتخاذ رویکردی جدید شورای شهر و شهرداری، بازدید از طرح‌های نیمه‌کاره و اطلاع دقیق از روند پیشرفت پروژه‌ها را پیگیری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون 10 پروژه عمرانی در شهر خنافره در حال اجرا و تکمیل هستند که این پروژه‌ها شامل احداث ساخت ساختمان‌های آتش‌نشانی و شهرداری، احداث پارک فردوس شهر خنافره، احداث میدان(فلکه) شهدای شهر خنافره، ساخت پل‌های آب‌رو، آغاز به‌کار سنگ‌کاری انهار شهر، راه‌اندازی روشنایی مسیر اصلی شهر، احداث جوب جدول در چند فاز شهر، زیرسازی و تحکیم بستر معابر فرعی شهر، تجهیز و راه‌اندازی دفتر شورای شهر و آغاز بکار احداث و ساخت کتابخانه شهر خنافره که متعلق به کتابخانه عمومی با همکاری شورا و شهرداری خنافره است، هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر خنافره تصریح کرد: محل اعتبارات این پروژه‌ها از اعتبارات استانی و از جاری شهرداری تامین شده است.

سالمی در پایان، آگاهی یافتن و اشراف بر طرح‌های عمرانی سطح شهر و نحوه اجرای هر یک را از عمده اهداف بازدیدهای میدانی عنوان کرد و گفت: شورای شهر وظیفه نظارت بر فعالیت‌های شهرداری در چگونگی اجرای طرح‌های عمرانی را دارد از این‌رو اعضا موظف به بازدید میدانی و اطلاع از روند پیشرفت پروژه‌ها هستند. 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پروژه لایروبی نهرگاهن درشهرستان شادگان افتتاح شد.
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    پروژه لایروبی نهرگاهن بطول 20 کیلومتر ، با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندارشادگان ، فرزادی مهر نماینده سازمان جهاد کشاورزی، جمعی ازمسئولان استانی وشهرستانی ، شورا و دهیاری محل و كشاورزان  روستای مذكور، افتتاح شد.

سنواتی فرمانداری شادگان: با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: احیای زمینهای بایر ، افزایش تولید دربخش کشاورزی و اشتغالزایی درمنطقه از اهداف اجرای پروژه مذکور  می باشد.
 

فرماندارشادگان: درادامه اعتبار پروژه لایروبی نهرگاهن را مبلغی بالغ بر 100 میلیون تومان عنوان نمود.

گفتنی است : بیش از افتتاح پروژه طی نشستی كه کشاورزان ، اعضای شورای اسلامی و دهیاری با فرماندار داشتند ضمن انعکاس مسائل و مشکلات مبتلا به روستا ، ازخدمات ارزنده فرماندار تقدیر و تشکر نمودند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر : خط واحد فقط در یک روز از هفته هم در شادگان نیست!!
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ دین اسلام پنجشنبه را روز زیارت قبورودیدار خانواده ها با رفتگانشان تعیین کرده است.

شهرستان شادگان دارای دو مزار که یکی در بخش بوزی وبا نام مزار شهداو دیگری در روستای عنایتی وبا نام مزارعنایتی که هر دو در بیرون از شهر قرار دارند.

شهروندان شادگانی پنجشنبه ها برای زیات قبور مردگانشان که رفت وامد به این مزار ها با مشکلاتی از قبیل ترافیک .گرانی کرایه ها و بعضی مواقع نبود وسایل نقلیه کافی مواجه است .

فرماندار محترم ، شواری شهر توانایی تامین دو  اتوبوس از چند ارگان یا اداره یا سازمان فقط برای یک روز در هفته ان هم برای چند ساعت در روز برای رفاه حال این مردم محروم که برای رفت وامد با خیالی اسوده و هزینه کم  به دیدار قبور رفتگانشان را ندارید ؟؟

خودتان قضاوت کنید!؟؟

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
جلسه مدیریت بحران شهرستان شادگان برگزار شد.
نوشته شده توسط روابط عمومي در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ آلبوغبیش معاون فرماندار شهرستان دراین جلسه بابیان اینکه پیش بینی حوادث احتمالی واتخاذ تدابیر ویژه و پیشگیرانه، وبررسی نحوه تعامل وهماهنگی وهمکاری بین دستگاها درزمان بروز حوادث و بحرانهای احتمالی ، دستورکاراین نشست می باشد، ازاعضای ستادخواست تاضمن شناسایی نقاط ضعف وچالش های قبل ، حین و بعد از وقوع بحران ، نسبت به تدوین برنامه جامع و بسیج کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت مقابله با هرگونه بحران اقدام نمایند .

معاون فرماندار شادگان در این جلسه که با محوریت بررسی راهکارهای تامین آب شرب وآب اراضی زراعی ونوسانات برق برگزار گردید، برلزوم جایگزین کردن منبع آب موردنیاز شهرستان درزمان وقوع بحران ازطریق احداث خط جدید و اتصال خط لوله 40 اینچ به کانال آبرسانی کوت امیر در محل بندر امام، رفع مشکل فرسایش رودخانه کارون وجراحی ، اتصال خط آب حیات به شبکه اصلی، لایروبی انهار و رودخانه ها در محدوده شهر ها و روستاها، رفع نواقص تمام تاسیسات،پمپاژهای فاضلاب، نصب موتور برق وشناسایی نقاط حادثه خیز ونصب درب منهول در سطح معابر تاکید نمود .

وی همچنین خواستار جابجایی تیرهای برق واقع در وسط خیابانها وتامین برق مناطق شهری وروستایی وبرنامه ریزی جهت تعویض سیمهای برق و استفاده از کابل های خود نگه دار جهت جلوگیری از افت فشار برق گردید

وی درپایان خواستار بررسی و بهسازی راههاومسیرهای شهری و روستایی ورفع نواقص آنها گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دعوت عمومی در اداره ارشاد جهت تجلیل از خبرنگاران شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛ به مناسبت گرامیداشت روز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی   " ایرنا "  توسط عوامل امریکا وطالبان ، طی دعوت عمومی با حضور مسئولین در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  جهت تجلیل از خبرنگاران شهرستان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقای سعید جنامی مسئول برگزاری این مراسم افزود : که زمان و مکان اجرای این مراسم روز جمعه مورخ۲۴/۵/۱۳۹۳ ساعت ۹ شب در سالن این اداره خواهد بود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاص مبلغ 200میلیارد تومان برای تالاب بین المللی شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان از بازدید مشاور اقتصادی استاندار خوزستان بهمراه سرمایه گذار بخش خصوصی فرانسوی از تالاب بین المللی شادگان خبر داد

سنواتی اظهار کرد: با عنایت به پیگیری و عزم جدی استاندار خوزستان در جهت احیای تالاب های استان و اختصاص مبلغ 200میلیارد تومان برای تحقق هدف مذکور" فرانک " سرمایه گذار خصوصی فرانسوی به همراه مهندس بهاری مشاور اقتصادی استاندار ، از تالاب بین المللی شادگان بازدید و نیازمندیها و ظرفیتهای موجود را مورد بررسی قرار دادند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
به‌مناسبت هفته دولت 8 پروژه‌ عمرانی شهرداری شادگان افتتاح شد.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ جاسم مزرعه اظهار کرد: تعامل سازنده دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات احتمالی ضروری است.

شهردار شادگان تصریح کرد: امروز مردم از شهرداری انتظار انجام پروژه‌هایی را دارند که رفاه و آسایش و امنیت را برایشان به ارمغان آورد و خوشبختانه با اهتمام ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری شادگان، پروژه‌ها در زمان‌بندی مناسب و با کیفیت مطلوبی در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های شهرداری در هفته دولت سال‌جاری افتتاح خواهد شد که قطعاً با افتتاح آن‌ها کام شهروندان قدرشناس شیرین‌تر می‌شود، تاکید کرد: شهروندان مطمئن باشند شهرداری و شورای شهر تا آخرین لحظه مسئولیت خود از تلاش برای خدمتگزاری به مردم فروگذار نخواهند کرد و تا آخرین لحظه مسئولیت خود به آن پایبند و متعهد هستند.

وی در پایان از افتتاح هشت پروژه عمرانی در هفته دولت خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رئیس شورای شادگان خواستار رسیدگی به بحران شهرستان است.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ جلسه مدیریت بحران این شهرستان که با حضور جمعی از مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد.

حسین سالمی رئیس شورای اسلامی شهرستان شادگان در خصوص بدهی برق مدارس شهرستان نیز تصریح کرد: بدهی برق مدارس و اداره آموزش و پرورش باید پرداخت شود و در این خصوص نیز فرمانداری می‌تواند با جذب اعتبار ویژه از پس این مشکل برآید.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به قرار داشتن در آستانه سال تحصیلی جدید باید توجه جدی‌تری به مسئله پرداخت بدهی برق مدارس شهرستان داشت.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر :شایعات تغییر فرماندار شادگان این روزها بیشتر شده است!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ با سرکار امدن دولت تدبیر و امید  وزارت کشور تصمیم به تغییرات اساسی وکلی در این وزارت گردد.

طی مدت اخیر وزارت تصمیم به تغییر فرمانداران شهرستان ها گردید،این روزها شایعات تغییر فرماندار در شادگان بیشتر شده است  .

چند سالی از ریاست فرمانداری به دست اقای سنواتی می گذرد. ایشان درزمان فرماندار قبلی سمت معاون فرماندار ، بعد از تغییراتی که پیش امد وی رسما به عنوان فرماندار شهرستان معرفی گردید. 

سوال اینجاست :

استانداری ممکن است  چه کسی را به عنوان فرماندار شادگان معرفی کند؟

نماینده در تغییر و تعیین فرماندار چه اندازه دخالت دارد؟ 

ایا می توان گفت معاون فرماندار فعلی سمت فرماندار ، موضوعی که چند سال پیش رخ داد اکنون اتفاق بیافتد؟

                                                                                           

                                                                                                 منتظر اخبار تکمیلی باشید...  

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی ازخوستان چه خبر:جایگاهCNGشهرداری شادگان به فراموشی سپرده شده/فرمانده سپاه شادگان پیگیرباشید
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مدت زیادی است که جایگاه گاز CNG شهرداری به دست فراموشی سپرده شده است و فقط    "تابلوی تعطیل است"    را هرروزه جلوی ورودی ان می بینیم و امکان ارائه خدمات به شهروندان را ندارد.

جایگاه شهید کاظمی  که جایگاه دوم شهرستان میباشد به گفته کارکنان جایگاه هرمدتی با مشکل فنی مواجه شده و اکثرا تعطیل می شود . 

شهر شادگان  دارای دو جایگاه CNG می باشد که وضعیت ان ها را فوق ذکر کردیم تعداد شهروندان ساکن در این شهرستان رقمی نزدیک به ۲۵۰هزار نفر می رسد از این رقم ذکر شده چه تعداد با وسیله نقلیه خود در سطح شهر امرار معاش می کنند و زندگی روزمره خود را می گذرانند  و چه تعداد افرادی از ماشین خود برای رفت وامدهای روزانه استفاده می کنند؟

ایا انصاف است برای چنین مردمی شریف و ولایتمدار که با این جمعیت کثیر در یک شهرستان زندگی می کنند باید اینگونه وضعیتی داشته باشند؟

اگر بخواهیم شادگان را با دیگر شهرستان های همسایه مقایسه کنیم ،شهرهای ماهشهر وبندر امام دارای چند جایگاه گازCNG می باشند و  وضعیتی همچون جایگاه های شادگان دارند؟

 مسئولین شهرستان  ایا ان ترافیکی که از ماشین های پشت سرهم قرار گرفته که ابتدای ان از جایگاه شهید کاظمی تا میدان ابن سکیت هم بعضی وقت ها می رسد ندیده اید ، نشنیده اید !

 ان شهروندی که برای امرار معاش زندگی روزمره با خودرو از   "سحرگاه تا بوق سگ "   کل شهرستان را می گردد چه مدت باید وقت بگذارد وسر نوبت گاز بایستد یا بهتر است از بنزینی که لیتری هزار تومان است استفاده کند؟

برای مثال ان دانشجویی که با خودرو شخصی به همراه همشهریانش به دانشگاه دیگر که به فرض اهواز باشد باید چه ساعتی حرکت کند؟

نماینده محترم شهرستان  ، جایگاه شهرداری مرض صعب العلاج گرفته که برطرف کردن مشکل ان دیگر مقدور نیست یا زمان زیادی می برد تا برطرف شود؟

فرماندار محترم ، به جای اینکه برای رفع مشکلات مردم با ان ها ملاقات عمومی می گذارید و ادعای برطرف کردن مشکلات ان ها را دارید مگر این مشکل ان مردمی که پیش شما می ایند نیست یا این مشکل مخصوص عده ای خاصی است .اصلا محال است که تا حالا کسی این مشکل را به گوش شما نرسانیده است پس چرا این مشکل را برطرف نکرده اید.

اعضای متحد و متفق شورای شهر ان همه شعار که در زمان انتخابات می دادید که حتی بعضی گفته اند برای رفاه حال مردم رودخانه را هم کاشی می زنند یا شورای شهر باید دارای سایتی باشد که مردم از فعالیت های ان کاملا اگاه باشند پس این همه شعارها کجا رفتند بخدا قسم که مردم این این کاشی واین سایت را نخواستند فقط چیزهایی که هست نابود نشوند و فکری به حال مشکلاتی که برای عموم مردم شهرستان پیش امده بکنید،کافیست شهرستان شادگان رابا شهر کوچک بندرامام مقایسه کرده و قضاوت کنید؟

مسئولینی که در سطح استان که از بعضی ارگان ها با ماشین های پلاک قرمز شبانه روز وحتی برای مسائل شخصی و خانوادگی خود از این ماشین ها استفاده می کنند شده یک بار چند ساعت انتظار سر نوبت گاز را ببینید ایا این وضعیت را از نزدیک لمس کرده اید ، پیشنهاد می کنیم فقط دیدن کنید.

این بار از   "دورقی  فرمانده غیور مردمی سپاه شادگان"  خواهشمندیم که در جلسات ، نماز جمعه یا شورای اداری ، پیگیر این موضوع باشید تا این معضل بوجود امده برطرف گردد شاید رفاهی به حال این مردم محروم باشد. می دانیم که درخواست این وبگاه نامعقول است ودر حیطه کاری شما نمی باشد ، اول اتکای ما به خداوند منان و بعدبه حضرتعالی است .

 از این وبگاه مردمی به تکرار از امام جمعه ، نماینده ، فرماندار ،شورای شهر و دیگر مسئولین در خصوص این موضوع خواسته شده که پیگیر این موضوع باشند اما تاکنون عملی اجرایی دیده نشده است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم تکریم از خبرنگاران در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ سعید جنامی ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد : جنس و نوع کار رسانه‌ها بسیار نزدیک با اهداف اداره ارشاد است و از این جهت این دو حوزه رسالت مشترک بسیاری دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دغدغه مالی خبرنگاران یکی از مهمترین مشکلات خبرنگاران محسوب می‌شود اضافه کرد: هر چند اهالی رسانه از ما تقاضای مالی ندارند اما حمایت اقتصادی از آنان یکی از موارد پیگیری و در اولویت اقدامات اداره ارشاد شادگان است.

وی افزود: حوزه خبری در معادلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و غیره بسیار مهم و تأثیرگذار است و با هدایت و حمایت این حوزه مهم می‌توان موجبات پیشرفت و توسعه را فراهم کرد.

جنامی گفت : به‌مناسبت روز خبرنگار و به منظور تکریم اصحاب رسانه شهرستان، مراسمی جهت تکریم خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شهرستان برگزار شد.  

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت در فرمانداری شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ بمناسبت فرا رسیدن هفته دولت ، جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت كه امسال بمدت دو هفته از تاریخ ٢٤ مرداد لغایت ٨ شهریور با شعار " امید و ارامش " در نظر گرفته شده است، بمنظور برنامه‎ریزی و هماهنگی برگزاری هر چه با شكوهتر و مطلوبتر برنامه‎‌های هفته دولت ، به ریاست نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان و با حضور اعضاء ستاد ، در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارگردید

نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان طی جلسه مذکور ضمن گرمیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت : هفته دولت فرصت مناسبی است برای انعکاس عملکرد دولت به مردم همیشه حاضر در صحنه كه إنصافا همیشه و در همه شرائط در كنار دولتمردان خود با صلابت و استوار ، لبیك گویانه ایستاده اند.
وی حضور حماسه افرین مردم را در راهپیمایی روز جهانی قدس و شركت گسترده و شكوهمند انها در سالروز برگزاری اولین نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامی ، در اخرین جمعه ماه مبارك رمضان را ستودنی و غرور افرین خواند و یاداور شد: این مردم نجیب ، شایسته بهترین خدمتها از جانب مسئولین میباشند و مطلع نمودن انها از اعمال و أفعال دولت ، كمترین كاری است كه در خلال هفته دولت ، میتوان انجام داد.
وی افزود : مسئولین ادارات و دستگاهها با تعامل ،همکاری وهمت و تلاش مضاعف نسبت به تبین سیاست ها و اقدامات دولت یازدهم از طریق تهیه بروشور، نصب بنر ، تراكت ، برگزاری نمایشگاه و همایش و... اقدام نمایند.
نعمت الله البوغبیش در ادامه سخنانش گفت :روز چهارم شهریور بمناسبت روز كارمند مراسم تجلیل از کارکنان نمونه ادارات و روز هشتم شهریور مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را برگزار خواهیم نمود.
وی همچنین به سالروز بازگشت مسرت بخش ازادگان ٨ سال دفاع مقدس به اغوش وطن اسلامی در ٢٦ مرداد و هفته دفاع مقدس اشاره كرده و گفت : ادارات طی این مناسبتها ازازادگان و رزمندگان شاغل در اداره خود تجلیل بعمل أورند و تاکید نمود بر اساس تصمیمات متخذه در استان مدیرانی که در طول 8سال دفاع مقدس در این شهرستان خدمت میکردند وبا ستاد جبهه وجنگ همکاری داشتند میبایست شناسایی و مورد تقدیر وتشکر قرار گیرند
.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اخرین اخبار از دانشگاه های شادگان!!
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 خوزستان چه خبر ؛

دانشگاه پیام نور شادگان // در جهت حفاظت هر چه بیشتر از حریم دانشگاه ،  پروژه حصار کشی این مرکز تکمیل شد.

ساخت و ساز مسجد این مرکز دانشگاهی در حال تکمیل می باشد. از این رو بتن ریزی پی و فونداسیون آن انجام گردید.

دانشگاه ازاد اسلامی شادگان//  سامانه کتابخانه دیجیتال واحد به صورت آزمایشی از مرداد ماه 93 راه اندازی گردید.

پذیرش و چاپ مقالات اعضای هیات علمی واحد شادگان در مجلات و همایش‌های بین‌المللی.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دیدار فرماندار با معاون و کارکنان فرمانداری
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ عبدالزهرا سنواتی فرماندار به مناسبت عید سعید فطر با معاون و کارکنان فرمانداری دیدار و بر ارائه خدمت خالصانه به مردم تاكید نمود.

وی ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریك عید سعید فطر ، اظهار امیدواری كرد كه بهره مندی كافی از بركات ماه مبارك رمضان نصیب همه كارمندان گردیده باشد .
وی أضافه كرد: انشاء الله با سپری کردن ماه مهمانی خدا توانسته باشیم با خود سازی ، توشه ای برای دنیا و آخرت برداشته و امادگی بیشتری برای ارائه خدمات خالصانه به مردم عزیز شادگان كه ولی نعمت همه ما هستند، را كسب نموده باشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به حضور چشمگیر و لبیك گویانه مردم شادگان در نماز جمعه و راهپیمایی روز قدس در اخرین جمعه ماه رمضان، از همه كارمندان خواست تا قدر این مردم را بدانند و از هیچ خدمتی در راستای إحقاق حقوق مسلم انان فرو گزاری ننمایند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر :وقت چیدن محصولات محلی شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

  

 در این ایام از فصل سال هرساله کشاورزان شادگانی به برداشت محصولات خود می پردازند ودرامد روزمره را ازفروش محصول خود بدست می اورند.  

این محصولات به زبان محلی بامیه .بطیخ. ملبان.طرح  نام دارند که در  اکثرزمین ها یا باغهای کشاورزان شادگانی دیده می شود .

بامیه شادگان  از معروفترین محصولات شهرستان می باشد که دراستان بی نظیر است وغذای مورد علاقه اکثر شادگانی ها است .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دستگیری ۴ شکارچی غیرمجاز در تالاب شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از دستگیری چهار شکارچی غیر مجاز در تالاب بین‌المللی شادگان خبر داد.

سید احمد موسوی آزاد شنبه افزود: این افراد در سه کمین توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست آبادان در هنگام شکار غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به کشف ۹ قطعه مرغابی و یک قطعه فلامینگو از شکارچیان اظهار کرد: افراد متخلف شکار، ۱۰ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال جریمه شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان افزود: پرونده قضایی برای این افراد تشکیل و جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: تالاب بین‌المللی و پناهگاه حیات وحش شادگان با وسعت ۳۲۸ هزار و ۹۲۶ هکتار در سال ۱۳۵۱ به عنوان پناهگاه حیات وحش اعلام و در فهرست تالاب‌های بین‌المللی کنوانسیون رامسر ثبت شد.

موسوی آزاد با اشاره به زیست انواع اردک، مرغابی، غاز، قره غاز، پلیکان و فلامینگو در پناهگاه حیات وحش شادگان اضافه کرد: برخی افراد سودجو به صورت غیر قانونی اقدام به شکار این پرندگان می کنند.

هادی جلالی محیط بان آبادانی در تاریخ ۲۳ تیر امسال در حین انجام وظیفه برای حفاظت از محیط زیست در تالاب بین المللی شادگان از سوی شکارچیان متخلف مورد اصابت دو گلوله ساچمه ای قرار گرفت و مصدوم شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دانشگاه ازاد اسلامی شادگان خواهشا بنر را بلند کنید !؟
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

با توجه به اینکه وبگاه مردمی خوزستان چه خبر سعی کرد که گزارش افتادن بنر روز قدس دانشگاه ازاد اسلامی را بصورت تلفنی به ریاست دانشگاه اطلاع رسانی کند با عدم پاسخگویی مواجه شد و مجبور به اطلاع رسانی از این رسانه گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اقامه نماز عید فطر در مقابل مسجد حضرت امیر شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  سیدمجید شرفی امام جمعه شادگان با بیان اینکه عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است، اظهار کرد: پرداخت زکات فطریه در این روز بر مسلمانان واجب است.

وی با بیان اینکه شکوه و عظمت نماز عید فطر دل‌های مؤمنان را جلا می‌بخشد و دشمنان اسلام را خوار و ذلیل می‌سازد، افزود: روز عید فطر روز بسیار مهمی برای مسلمانان است، زیرا پس از یک ماه روزه و عبادت، برای گرفتن پاداش الهی آماده می‌شوند.

امام جمعه شادگان با اشاره به برپایی نماز عید فطر امسال در این شهر عنوان کرد: نماز عید فطر امسال در مقابل مسجد حضرت امیر(ع) این شهر اقامه می‌شود.

وی در پایان، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم شهرستان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: مردم شادگان، در نماز عید فطر امسال نیز همچون سال‌های گذشته شرکت کرده و ماه مبارک رمضان را با سرافرازی به پایان می‌رسانند. 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برخورداری 220 روستای شادگان از تلفن ثابت و GSM
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ عباس سالمی اظهار کرد: تعداد مشترکین تلفن ثابت و GSM شهرستان شادگان 16 هزار و 300 شماره بوده که از این تعداد 9 هزار و 800 شماره در سطح شهر و 6 هزار و 500 شماره در سطح روستاها فعال است.

وی، تعداد شماره تلفن همراه اول اعم از دائمی و اعتباری را در شادگان را 55 هزار شماره اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه همه آبادی‌های سطح شهرستان زیرپوشش نوعی ارتباط اعم از ثابت و همراه هستند شرکت مخابرات در برنامه آینده سعی در بهبود آنتن دهی تلفن همراه و ارتقای تمام خدمات مخابراتی، به‌ویژه ای.دی.اس.ال (ADSL) دارد.

رئیس اداره مخابرات شادگان اضافه کرد: به منظور تسریع و تسهیل در ارائه خدمات توسط سازمان‌های تصدی‌گرا در مخابرات، سه دفتر خدمات ارتباطی و پیشخوان دولت در سطح این شهرستان فعال است.

وی ادامه داد: 17 دفتر ICT نیز در روستاهای شادگان مشغول خدمت رسانی به روستائیان هستند.

رئیس اداره مخابرات شادگان در پایان با بیان اینکه بیش از 30 درصد شهروندان زیرپوشش اینترنت پرسرعت مخابرات هستند، گفت: روستاهای تابع بخش دارخوین، روستاهای تابعه بخش خنافره، مسیر روستاهای آبشار، بدارانی و بوزی این شهرستان نیز زیرپوشش اینترنت ADSL به طور کامل قرار گرفته‌اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رئیس شورای اسلامی شهرستان شادگان از راه اندازی اتاق فکر متشکل از نخبگان خبرداد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

نامه ارسالی حسین سالمی رئیس شورای اسلامی شهرستان شادگان به وبگاه مردمی خوزستان چه خبر به شرح ذیل است :

 

باسمه تعالی

با سلام و تحیت خدمت عزیزان

ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات؛ باستحضار میرساند که همزمان با راه اندازی و مستقر شدن دفتر شورای شهرستان، این شورا در نظر دارد اتاق فکر متشکل از 15 الی 20 نفر از نخبگان شهرستان به منظور پیگیری و نظارت و تشکیل کمیته های مختلف کشاورزی، فرهنگی، عمرانی، بهداشتی،اموزشی ، ورزشی؛ خدمات رسانی و ... راه اندازی نماید.

ضمنا این برنامه به منظور استفاده از افکار عموم و مشورت و مطرح نمودن مشکلات مردم با مسولین شهرستان،استان و فراتر خواهد بود.

 

حسین سالمی رییس شورای اسلامی شهرستان شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برای اولین بار ریاست شورای روستای بوزی،از فرماندار ومدیریت زحمتکش جهادکشاورزی شادگان تشکرنمود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  در چند هفته گذشته حسین البوغبیش ریاست شورای روستای بوزی اعلام کرد که " بدلیل نداشتن خروجی (مصب) به دریا، زهکش  ‌ LPD طغیان  کرده  و موجب خسارت هایی برای کشاوارزان و شوری زمین های کشاورزی شده است"

بعد از پیگیری و نامه نگاری های متعدد  شورای روستای بوزی با مسئولین ذیربط ، خوشبختانه  فرماندار و مدیریت جهاد کشاورزی اقدامی مجدانه از خود نشان دادند  و هم اکنون لایروبی زهکش LPD  شروع شده است.

به همین دلیل البوغبیش ریاست  شورای روستای بوزی (سیف) برای اولین بار از مهندس سنواتی فرماندار محترم و بخصوص  مدیریت زحمتکش جهاد کشاورزی شادگان  در جهت  اقدام و پیگیری های مجدانه برای رفع مشکل زهکش  تشکر و قدردانی نمود.

وی اظهار امیدواری کرد ؛ با تعامل و همکاری با فرمانداری و اداره جهاد کشاورزی ، در آینده نچندان دور بطور کلی مشکل زمین های کشاورزان برطرف خواهد شد.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گفتمان حجاب و عفاف
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   در روز چهارشنبه مورخ 93/4/25 به مناسبت روز حجاب و عفاف با حضور مدیران مدارس دخترانه متوسطه دوره اول و دوم،مدیر آموزش و پرورش،معاون پرورشی،کارشناس مسئول حراست،کارشناس مسئول ارزیابی عملکرد و کارشناس مشاوره در محل سالن جلسات،گفتمان حجاب و عفاف تشکیل گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید فرماندار شادگان از بیمارستان شهید معرفی زاده و تفقد احوال بیماران
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ بمناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) فرماندار شادگان به اتفاق امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات ، نهادها و ارگانها ضمن سرکشی و بازدید از بخشهای مختلف بیمارستان شهید معرفی زاده و دیدار با رئیس ، پرسنل ، پرستاران ، بهیاران و کادر پزشکی ، با بیماران نیز ملاقات و با اهداء لیوان و شیرینی ، احوال آنان را جویا گردیدند .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم جمع خوانی قران کریم در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ بمناسبت ماه مبارک رمضان مراسم با شكوه جمع خوانی قران کریم با مشاركت قاریان برجسته كشوری و بین المللی  ، وبا حضورمسولین وپرسنل ادارات شهرستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، فرهنگیان ، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در حسینیه الزهرا(س) برگزار گردید.

عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان طی این مراسم ضمن تبریک ماه مبارک رمضان خاطرنشان ساخت:قران کتابی اسمانی است که توسط حضرت محمد (ص) برجهانیان عرضه گردیده و بر مسلمانان واجب است ان را خوانده و اموزه های ان را در زندگی خود بكاربندند.
سنواتی افزود:عمل به اموزه های قرانی سبب تعالی بخشیدن به روح و نفس ادمی و نهایتا باعث ایجاد ارامش در زندگی شخصی و اجتماعی انسانها می شود و ما امیدواریم با تاسی از دستورات قرآن کریم و انجام اعمال ماه مبارك رمضان بتوانیم از فیوضات این ماه به نحو احسن استفاده کنیم.
گفتنی است : این مراسم بطور زنده از صداوسیمای مرکز خوزستان پخش گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر : مطلب های ارسالی به وبگاه .
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

با سلام واحترام ،در این ماه مبارک با توجه به اتمام ماموریتم در شهرستان محبوب شادگان ،ضمن طلب حلالیت و خداحافظی برای مردم مومن وفهیم دیار دوست داشتنی شادگان ارزوی موفقیت دارم برادر همیشگی شما

عبدالجبار سواری یکتا فرماندار اغاجاری


بازهم افتخار افرینی شادگان مردان زحمتکش در عرصه خدمت .تبریک مدیر کل مدیریت شهری استان خوزستان به شهرداری وشورای شهر خنافره در کسب رتبه اول کشوری تفریق بودجه سال ۹۲ توسط شهرداری خنافره(شادگان)

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
قابل توجه فروشندگان عمده وسوپرمارکت ها ؛نمایندگی فروش زغال درجه 1 در شادگان با قیمت مناسب
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

فقط یکبار تجربه کنید

فروش انواع زغال درجه ۱ با مناسبت ترین قیمت برای اولین بار در شادگان

نمایندگی رسمی زغال قرمز اصفهان *کشوری* 

 

۱- زغال بلوط درجه ۱ دست چین و بدون خاکه - کیلو ۵۷۰۰ تومان

(بسته بندی در کارتون ۱۲ کیلویی)

۲- زغال لیمو اصل درجه ۱ دست چین و بدون خاکه - کیلو ۶۳۰۰ تومان

(بسته بندی در کارتون ۱۲ کیلویی)

۳- زغال کبابی و چایی بسته بندی یک کیلویی - هر کیلو ۲۱۰۰ تومان

۴- زغال کبابی و چایی فله ای تهیه شده از بهترین چوب های جنگلی وباغ های اصفهان بی بو بدون جرقه و خاموش نشدنی - هر کیلو ۱۹۰۰ تومان

۵- زغال لیمو دانشجویی اصل تهران مخصوص صادرات کشورهای عربی درجه ۱ - بسته بندی ۱۲ کیلویی - هر کیلو ۹۰۰۰ تومان

 

عزیزان خریدار توجه داشته باشید تمامی زغال ها خاموش نشدنی است و در صورت نارضایتی قابل برگشت می باشد.

با تشکر البوغبیش - همراه ۰۹۱۶۷۲۷۸۶۴۰ - انبار مرکزی خوزستان شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
استاد صالح البوغبیش عنوان کرد : شورا ابراز احساس یا ابتذال !؟
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   صالح البوغبیش استاد دانشگاه و از پژوهش گران شادگان عنوان کرد :  ارتباطات همه رامورد خطاب قرار میدهد جه ان ها راکه درگیر انتخابات وجناح بازی وچه انهاراکه فقط تماشاگر هستند جه مردم سرگردان وجه ان ها راکه واتساب ووبلاگ خودراهرروز باز میکنند چون عادت دارند هرروز راس ساعت معینی این کاررابکنند حتی وقتی که چیزی برای دیدن وجودندارد ازطرفی این تراکم تصاویر زباله های جمع اوری نشده ی شهر واطلاعات تکان دهنده ی اختلاف شما که همگی ازاردهنده وحتی گاهی زیرورو کننده به این گرایش داردکه فضای ارتباطی رااشباع ومیزان توجه مردم راتضعیف میکند متاسفانه همه چیز برابروهم ارزش میشود یک قربانی قربانی دیگر راکنارمیزندهیچ وقت شهر تا این حد از زباله انزجارنشده است شماکه ادعای کشف حقایق بودید چگونه گرفتار تالاب شوراشدیدهیچ وقت فراموشی به این سرعت عمل نکرده است اگرازمردم بپرسیم کدامیک از حوادث نه فعالیتهای اخیر شهرداری راتحت تاثیر قرارگرفته اید خیلی چیزهاراخواهیم اموخت همه ی پاسخ ها حکایت ازنارضایتی وغضب مردمی است که انتظارفرج ازشماوشعارهای ایام انتخابات داشته اندلیکن حافطه ی انها فقط حاوی زمان حال است زمان حال ماجمع اوری زباله هاست متاسفانه به عنوان شهروند شمارابه کار وانسجام توصیه میکنم تابه جدال ولج ولج بازی شادگان بازیچه سلیقه های شمانیست .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رییس شورای بخش بوزی شادگان:طغیان زه کش L P D //مسئولین پاسکاری می کنند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ با احداث و فعال شدن زه کش L P D طی چند سال گذشته برای کشاورزان بخش بوزی و روستاهای توابع ان نوعی خدمتی بی نظیر بود.

 اینجا است که باید گفت که این زه کش اگر زمانی برای کشاورزان این منطقه یک نوع خدمت بود به دلیل بی کفایتی بعضی مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان شادگان تبدیل به یک بحران که منجر به نابودی زمین های کشاورزی انان شد. و زمین هایی انان شور و غیر قابل کشت گردیدند.

مشکل اصلی این زه کش (L P D )که از این مناطق  می گذرد به دلیل بسته شدن یا بهتر است بگوییم نداشتن مصب یا همان خروجی که به دریا متصل می شود .موجب تجمع اب موجود در زه کش و در نتیجه طغیان ان است.

طی مدت اخیر طغیان زه کش بیش از حد و اثرات منفی ان زیاد شده است و ان کشاورزان محروم شادگان که روزی با احداث این زه کش ان را نوعی خدمت بی مانند می پنداشتند حال این زه کش ان زمینی را که ان ها با ان امرار معاش می کردند..تبدیل به زمینی که اگر بگوییم کویر،در گفته های خود کوتاهی نکرده ام.

شایان ذکر است که طغیان اب های زه کش نه فقط دامن گیرکشاورزان و زمین های کشاورزی انان شده بلکه این اب بیرون امده در نتیجه طغیان زه کش دیوار خانه هایی که در مسیر خود که از بخش بوزی می گذرد به علت شوری اب تهدید به سقوط کرده ودر نتیجه امان این مردم را از بین برده است. 

طی گفتگویی که وبگاه خوزستان چه خبر با حسین البوغبیش رئیس شورای بخش بوزی شادگان داشته ُ،اظهارکرد: پیگیری هایی در خصوص این موضوع انجام شده که این مشکل را به گوش بعضی مسئولین و به خصوص مسئولین جهاد کشاورزی شهرستان رسانیده و هنوز هیچ اقدام  اساسی نشده است که به گفته وی" جز پاسکاری و سرباز زدن ان ها از مسئولیت ندیده ایم ".و این وضعیت موجود را متوجه جهادکشاورزی  و بعضی مسئولین شهرستان شادگان می کند  و ان ها را به شدت مورد انتقاد قرار می دهد.و مسئولین ذیربط باید جوابگوی این مردم محروم باشند.

لذا از نماینده محترم ، فرمانداری و کلیه مسئولین شهرستان تقاضا داریم به این وضعیت توجه کرده و سروسامانی به شهرستان محروم دهند. شادگان در این دو سال اخیر به سوی پسرفت شتاب گرفته است . 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر ؛ شهدا و اهل قبور گلزار شهدای بوزی . . . شرمنده ایم . . .
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   مزار شهدای شهرستان شادگان که در روستای بوزی واقع است از سال 1359زیر نظر شهرداری شادگان قرار گرفت که زمین ان اهدایی از طرف یکی از خیرین این منطقه بود .

آرمگاه شهیدانی همچون معرفی زاذه. بهبهانی نیا و.... که در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله جان خود را نثار اسلام وکشور خود کردند در این مزار قرار دارند که براستی اگر این شهیدان و دیگر سرداران و ایثارگران در ان زمان فداکاری وخود گذشتگی هایی انها نبود امروزه نمی توانستیم در جهان سربلند حرف بزنیم.

اما متاسفانه هم اکنون ما انچه که باید وشاید برای حفظ ارزشها و افکار ان شهیدان بزرگوار چیز بخصوصی انجام نداده ایم.

وضعیت اسف بار مزار شهدای بوزی به حدی است که هر شخصی که خود را مدیون شهیدان و خود گذشتگی های انها می داند نمی تواند از این مسئله چشم پوشی کند.

نداشتن اسفالت،نداشتن سالن بهداشتی مناسب،نداشتن لوله های اب شرب وهچنین نبودن اب کافی برای شستن قبور، غیر فعال بودن غسالخانه مزار به دلیل کمبود امکانات و خدمات و بعضی چیز های دیگر که در اینجا از گفتن انها چشم پوشی می کنیم .

با اینکه هر مدتی مسئولین استانی وو شهرستانی مراسمی با عنوان یادواره شهدا ویا هر عنوان دیگر در این مزار حضور می یابند و این وضعیت ناگوار بیشتر از هر چیز هر ایرانی دوست را ،آزار می دهد.

سوال:  نماینده محترم مردم شادگان ،فرماندار گرامی، امام جمعه معزز ، مسئولین استان و هر شخصی که بر هر پست ومقامی باشد و خود را دارای مسئولیتی می داند و با چشم پوشی از این وضعیت می گذرد آیا واقعا این شهیدان برای شما مسئولین و کل میهن عزیزمان ایران فداکاری نکردند؟

آری این شهیدان فقط برای عده خاصی جان خود را نثار نکرده اند و خود را مسئول و موظف می خواندند که بهای ان گذشتن از جان خودشان بود .

ایا همچین افرادی که خداوند متعال در موردشان می فرماید "مپندار کسانی که در راه خدا شهید شده اند مرده اند بلکه زنده نزد پروردگارشان روزی می یابند."  شان ومنزلت این افراد نزد خدا اینگونه است ،  آن عزیزانی که می دانند و می توانند کاری کنند وکاری نمی کنند!! با چه وجدانی از این صحنه به راحتی می گذرند.

طی تماس تلفنی با شورای محترم روستای بوزی گفته شده : این مزار در سال 88در زمان شهرداری بنی نعیم اعتباری به مبلغ 55میلیون تومان برای ان تخصیص داده شده بود که از طرف بنیاد شهید به حساب شهرداری واریز گردید اما متاسفانه شهرداری این اعتبار را صرف بدهی های خود کرد همچنین دفعات متعددی شده است که بعضی از وزرای دولت های قبل از این مزار محروم دیدن کرده بودند اما فقط در حد فاتحه خواندن و همین بس.!!

اینجانبان فرزندان شادگان از طریق این رسانه مردمی اعلام می کنیم که تمنا داریم آن دسته از کسانی که توانایی این را دارند ،برای این مزار محروم کاری انجام رهند ، به داد ابروی ما در مقابل ان افرادی که از همه چیزشان گذشتند که ما زندگی کنیم برسند.

حاج آقای تمیمی نماینده محترم، فرماندار ، ریاست بنیاد شهید، امام جمعه گرامی دیگر مسئولین به خود بیاید و خودتان در این باره قضاوت کنید شما قاضی خودتان باشید شاید کاری از دستتان برآید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
شادگان به کدام سوی . . !
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    ازمدتهاپیش طرف های رقیب فهمیده اند که اطلاع رسانی درباره ی فعالیت هایشان به اندازه وحتی معمولا بیشتر ازخود این فعالیتها اهمیت دارد قصوری قابل رویت وعصیان اور دربطن فعالیت که ازهرجهت توجیه شده ،تمام توجیه فعالیت رازیرسوال می برد وبرعکس ،فعالیتی که تبلیغات تزیینی ان راتوجیه کنند وبرای مدت زیادی کراهتهای استیلا را پنهان خواهد کرد به همین دلیل است که رقبا ازهرجناحی باشند خودشان ارتباطات را برقرار می سازند وبه میل خود دران دخل وتصرف میکنند یادخل وتصرف های طرف مقابل را خنثی می سازند هرگروه ازشورا گروه اطلاع رسانی واتساپی ووبلاگی دارد که براساس میل وسلیقه ی خود حوادث وفعالیتهارادریک زمینه عملیاتی نه به میزان جنبه های واقعی درعمل بازنمایی میکند  تبلغیات جز مکمل نیست بلکه شکل بازنمایی حوادث ازدیدگاه شخصی ومتفق الیه میباشددخل وتصرف مردم هم به این دخل وتصرف رقبا(دوگروه شورا)درتبین حقایق اضافه میشود امادخل وتصرف دوگروه شورا به روشی دیگر صورت میگیردچون بجای منافع شهرظاهر منافع دیگری رادنبال میکنند دراین میان اصرار نماینده برماندن شهرداردخل وتصرف چهارمی است که درنوع خود جای سوال وابهام دارد که چرانماینده ی یک شهر درکاری دخالت کند که به هیچ عنوان نباید دخالت می کرد تایک گروه به قدرت ایشان پناه نیاورند وگروه دیگر ان راوسیله ی بیگناهی خود قرارندهند داستان های مضحک جدال های شورا وتصاویر وحشت اور زباله های تلمبار شده درسطح شهرهررهگذری رابه یاد جنگ جهانی اول می اندازد یااین فکر رادرذهن متبلور خواهد ساخت که اینجا محل تجمع سگهای ولکرد وگربه های وحشی وجغدهاو خفاشهاست نه انسان .

 

صالح البوغبیش

تیرماه ۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی ؛ مسئولين پاسخ دهند/ شهر شادگان درحال نابودی است.دوستان شورا به خود بیایند
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  اوضاع شهر ماواقعا اسف بار وبحث برانگیز شده است.باید به فکر چاره باشیم.ازمن معلم ،شمای دانشجو،دانش آموز،مهندس،کارمند ،کارگرساده،رفتگر،دست فروش،بیکار...وهرانسان بدبخت بیچاره ای که حالا یا ازبدشانسی یاخوش شانسی در این بقعه اززمین متولد شده است،همه ی ما به این نتیجه رسیده ایم که وضعیت شهر نه تنها خوشایند نیست بلکه غیرقابل تحمل شده است.وهمه ی مادراینجا مقصریم.علاوه برمشکلات خدادادی مثل گرما مشکلات انسان دادی هم وجود دارد.
مشکلات بزرگی که راه حلهایی بسیار کوچک دارد.وآن هم عبور ازخود وخودخواهی وپیوستن به خدا وخرد جمعی.به قول احمد شاملو:
"قلعه ای سترگ...
 که کلیدآن..
کلام کوچک دوستی بود.."
مشکلاتی مانندفاضلاب ،جمع آوری زباله،آب شرب خیابان های درست وحسابی که حتی شش هفت هزار سال پیش در زمان نبوخذ نصر بابل درباغهای معلق حل شده بود ،هنوز گریبانگیر شهر ما مانده است.
این حرف ها راباید باچه کسی زد؟چه کسی باید پاسخگو باشد؟
به نماینده محترم؟به اعضای موقرشورا؟به جناب فرماندار؟یاچون مملکت امام زمان (عج)است باید باخود امام زمان(عج) صحبت کنیم؟
یکی ازمشکلات بزرگ شهر فعلا اختلافات اعضای شوراست که شهر را به سوی نابودی کشیده است.
آیا در این شهر یک مسئولی،ریش سفیدی،بزرگی پیدا نمی شود تا به این فتنه پایان دهد؟راه حل قانونی یا عرفی برای حل این مشکل وجود ندارد؟.چرا همه ساکت شده اتد ونظاره گر زباله ها ویرانه شدن شهر شده اند. ما نیاز به یک میانجی گری داریم .شخصی که باقدرت کاریزماتیک خود یاقدرت سیاسی ویااجتماعی ویاقانونی بتواند باوساطت اعضای شورا را ازاین مخمصه ای که خود وشهر را درآن انداخته اند خلاص کنند اختلاف بر سر هرچه که باشد به من وبقیه مربوط نیست ما شهری شایسته ی مردم این خطه می خواهیم .ماتحمل این بی نظمی وبی برنامگی را نداریم. مابودیم که شمارا انتخاب کردیم وبا اعتماد به سخنان شما وشعارهایتان وبرنامه هایتان به شما رای اعتماد دادیم و مردم رابرای اتتخاب شما تشویق کردیم.اگر شما دربرابر وظایف خود کوتاهی کنید وخود رابر جمع ومصالح جمعی ترجیح دهید مانیز شریک جرم شماخواهیم بود وعذاب مادرآخرت بیشتر خواهد بود.زیرا به قول امام علی علیه السلام بدترین مردم کسی است که به خاطر دنیای دیگران آخرت خود رابفروشد.وما به خاطر دنیای شما تبلیغ کردیم نگذارید که آخرت ما به خاطر دنیای شما فروخته شود.
من دراینجا به عنوان یک شهروند که ساکن این شهرم وبه نام تمام مردم شهر خواسته مشروع خود راازشما می خواهم.شهر بااختلافات شخصی وخودخواهانه ی شما در حال نابودی است .ازمسئولین محترم تقاضای دخالت سریع جهت حل این مشکل رادارم.
شهردرحال نابودی است.دوستان شورا به خود بیایند.

باتشکر - علی درفش

۱۵ تیر ۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پخش زنده مراسم جمع خوانی قرآن کریم در شادگان/ 18/4/93 درحسینیه الزهرا (س) ساعت 6 بعدازظهر
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   سنواتی فرماندارشادگان طی جلسه مذکور با تبریک ماه مبارک رمضان ، اظهارداشت: باتوجه به هماهنگی بعمل آمده با مدیران صداوسیمای مرکزخوزستان مراسم جمع خوانی قرآن کریم درشهرستان شادگان بطور زنده پخش خواهد شد.

فرماندارشادگان اضافه کرد: این مراسم برای اولین بار درشهرستان بصورت جمعی و با حضورقاریان برجسته کشوری و استانی روز چهارشنبه مورخ 18/4/93 درحسینیه الزهرا (س) ساعت 6 بعدازظهر برگزار می شود.

فرماندارشادگان درپایان ازکلیه شهروندان ، مسئولین و پرسنل ادارات ، دستگاهها و نهادها خواست تا تمام همت و تلاش خود را درجهت هرچه باشکوهتر برگزارنمودن این مراسم بکارگرفته و تمهیدات لازم را جهت تنویرافکار عمومی بویژه نسل جوان و نوجوان به نورقرآن ، بکارگیرند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
زمزمه هایی از استیضاح شهردار شادگان!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    باگذشت  تقریبا چهارماه ازانتخاب متفق الرای مهندس مزرعه  توسط 9 عضو شورای شهر به سمت شهردارشادگان ،اعضای شورا کمافی السابق به اختلافات داخلی مخرب خود ادامه داده اندوهیچ گونه اتفاق نظری به جزآن انتخاب شهردار وقبلا نیز انتخاب ولید آلبوناصر با9 رای به عنوان شورای شهرستان دیگر اتفاق نظری در کارنامه آتان دیده نمی شود تنها اتفاق تظر دیگری که همه اعضای شورا گویی به آن پایبند هستند وبرآن ایستادگی هم می کنند ،اتفاق نظر در لج ولجبازی بایکدیگر وغرق کردن کشتی به گل نشسته شورا ودرنهایت افزودن ناامیدی درمردم ونابودی شهر توسط عناد وخودخواهی آنهاست.درعرض شش ماه نخست تولی امور شهرتوسط شورا شهر یابدون شهرداربود ویا سرپرست شهرداری ،امور شهری را اداره می کرد.همه می دانیم که شورای نه نفره ی شهر شادگان به دوجبهه 5تفره و4 نفره تقسیم شده اند.البته اعضای هریک ازاین دوجبهه درواقع به علت مصالح مشترک باهم متحد شده اند ودر ابتدای تبلیغات انتخابات شورا وحتی درحین وبعدازاتتخابات باهم مشکلات جدی داشتند.اصراریکی از جبهات برانتخاب شهرداری که نه سابقه اجرایی داشته ونه مدرک تحصیلی مرتبط درابتدا خود گواهی بر این لجبازی هابود.این جبهه می  گفتند که ماشهردار را می آوریم وخود به عنوان مشاوروهمچنین بااستفاده ازمشاورین ازشهرهای دیگر امور شهرداری را می گردانیم!!! پس ازشش ماه گرداندن شهر باسرپرست ومشاورینش بلاخره مهلت سرپرستی ایشان به اتمام رسید واستانداری ایشان رابه علت مدرک غیرمرتبط وهمچنین نداشتن سابقه ی اجرایی ازگزینه های شهرداری شادگان خارج کرده واز شورا خواستتد که دراسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند. پس ازمدتی کشمکش و گمانه زنی های فراوان وتعویق وتعلیق جلسات انتخاب شهردار توسط اعضای شورا بلاخره در اواخر سال 92 بودکه مهندس مزرعه  به اتفاق کل آراء اعضت به عنوان شهردار انتخاب شد. پس ازانتخاب شهردار مردم انتظارداشتند که این طوفان آرام شود وکشتی شورا شهررابه سوی ساخل نجات حرکت دهد.اما این آرامش ظاهرا آرامش پیش ازطوفان بود.اندکی پس از انتخاب شهردار اعتصابات کارگران شروع شد.کارگرانی که قبلا چهارماه به چهارماه وحتی بیشتر ازآن هم حقوق دریافت نمی کردند اینک ازتاخیر دوماهه ی حقوق شاکی می شدند ودست از کار می کشیدند البته تاخیر درپرداخت حقوق کارگران به هیچ وجه قابل توجیه نیست وباگفتن اینکه در دیگرشهرهاهم ایچنین است این عمل توجیه نمی شود.لازم به ذکر است که این تاخیر عللی دارد که یکی ازآنها پرداخت حقوق توسط پیمانکار است که الآن جای بحث آن نیست.تبلیغات منفی علیه شهردار جدید باکوچکترین بهانه ها شروع شد.این جبهه که خودرا دردوجا شکست خورده احساس می کرد، یعنی در عدم تصدی هیات رییسه شورا وعدم انتخاب شهردار موردنظرخود،تصمیم گرفتند به هرطریقی که باشد جلوی کار وفعالیت شهردارجدید گرفته شود تاهم بی کفایتی اوراثابت کنند وهم برتری سرپرست منتخب خودرا.همه شاهد بودند که درزمان تصدی سرپرست شهرداری ،پنج عضوشورا دوشادوش او در کوچه پس کوچه های شهر به هنگام انجام کوچکترین فعالیت ،حضور فعال داشتند واز کوچکترین حضور خود عکس می اتداختند وبه تبلیغ گسترده ای درفضاهای مجازی می پرداختند . امادرزمان شهردارفعلی جز تبلیغ منفی ازآنها چیزی سرنزده است. اگر نیت خدمت باشد پس شهردار را کمک کنید ودست اورا بگیرید همانطور که می خواستید دست آن سرپرست پیشین رابگیرید.یکی دوماخ نگذشت که زمزمه ی استیضاح شهردار ازسوی این پنج عضوبه گوش رسید وحتی این زمزمه هارا رسانه ای کردند ودر روزنامه منتشر کردند.آگاهان از قوانین ومقررات شورا می دانتد که برای استیضاح شهردار باید دو سوم اعضاءدرخواست بدهند. جالب است بدانید که این اعضا درخواست خودرا باشروع امضاءکنندگان ازشماره2 تا6 می نوشتند تادر درخواست آنها شش نفرمشاهده شود (شماره 1را خالی می گذاشتند).حالا این عمل ایشان ازعمدباشد یا سهوا خدامی داند.درخواست استیضاح قانونی نبود زیرا آنها پنج نفربودند.لذادرخواست به طرح سوال ازشهردار تبدیل شد. طبق قانون شورا وشهرداری چنانچه شهردار به سوالات مطرح شده پاسخ ندهد ویااستنکاف کند ،استیضاح ایشان با یک سوم اعضانیز قانونی می شود.شهردار  یک بار شفاها" به اعضا پاسخ داده بود که اعضا دوباره پاسخ کتبی درخواست نمودند.اخیرا هم پاسخ های کتبی باحضور شهردار به اعضا داده شده که پنج عضو پاسخ ها راغیر قانع کننده تشخیص داده اند .اما اعضای محترم اگر ازمردم  نمی ترسید ازخدا بترسید همه می دانیم دعوا برسر خدمت به مردم نیست.همه شما دچارنوعی خودفریفتگی وخودخواهی وحس انتقام جویی شده اید.خدا راقاضی اعمال خود قراردهید وکشتی طوفانزده ی شورا را به مسیر واقعی خود برگردانید.

 

نوشته شده توسط شهروند هوشیار

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی: "استاد علی درفش" از شادگان درباره ادبیات/سیاست می گوید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

ادبیات وهنر جوهره ی نهادپاک انسان وتبلور انسانیت در قالب هایی ملموس ومحاسوس برای انسانهاست به گونه ای که بشر همیشه گمشده ی خودرا در جهان ادبیات وهنر می یابند.سیاستمداران ازاینکه می دانند انسانها عاشق ادبیات وهنر هستند همیشه سعی می کنند خود را هنرمند ،ادیب  ویا دوستدار ادبیات وهنر جلوه دهند.در واقع این دومقوله ی ارزشمند رابه عنوان پله یا پل ویا سکوی پرواز به جهان سیاست ودسترسی به مقام وپست استفاده می کنند وسرانجام هم به  سوءاستفاده از این منصب به دست آمده می پردازند.ادیب وهنرمند واقعی هیچ وقت خود را بازیچه ی سیاستمداران مصلحت طلب وفرصت جو قرار نمی دهد.زیرا برای ادیب وهنرمند اصیل مصلحت جمعی وانسانیت وبشریت بالاتر ازمصلحت شخصی ویاگروهی وحزبی است امابرای سیاستمدار عکس قضیه صادق می باشد. ادیب وهنرمندیک  روشنفکر است که جامعه اتتظار دارد درد های مشترک مردم راحس کند وبه دنبال یافتن دوا ودرمان درد جامعه باشد.مردم ادیب وشاعروهنرمند را ازخود می دانند و خوداین افراد نیز خود را ازمردم جدانمی کنند.اما سیاستمدار خود راتافته ای جدا بافته می داند وهمیشه خودرا بالاتر وفهیم تر ودر نتیجه دارای حق تقدم برمردم می داند.تعیین اینکه چه کسی روشنفکرواقعی است توسط خود مردم وبه مرور زمان صورت می گیرد وبا ادعای شخص چیزی ثابت نمی شود.تشخیص سیاستمدار مصلحت جو نیز توسط خود مردم صورت می گیرد اما بااین تفاوت که این تشخیص سریعتر رخ می دهد.کسانی که ادعای روشنفکری می کنند کم نیستند.وکسانی که خودرا به ادیبان وهنرمندان نزدیک می کنتد تا سباستهای پست خود راعلیه مردم اجرا کنند نیز کم نیستند(البته هنر وادبیات جنبه ای ازمقوله ی روشنفکری است) .سیاست به ادبیات وبه طور کل به روشنفکران نیاز دارد اما روشنفکران به سیاستمداران نیازی ندارند.البته منظور ازسیاستمداران دراینجا جویندگان مصالح شخصی وحزبی در برابرمصالح جمعی است.روشنفکر طبیب جامعه است وهمراز آن.زبان متکلم جامعه است.وای به روزی که روشنفکر نمایان یاروشنفکران با سیاستمداران مصلحت طلب همدست شوند وباخودمصلحت طلب شوند.اما دراین میان سوالی مطرح می شود:آیاروشنفکران جامعه ی ما وظیفه ی خودرا درقبال جامعه ی  خودانجام داده اند؟

علی درفش

۱۰ تیر ۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان