وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟ - شادگان چه خبــــــر ؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
مهلت 10 روزه برای استیضاح شهردار شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر ؛ محمد آلبوخنفر از استیضاح شهردار این شهر خبر داد و اظهار کرد: امروز سؤالات را برای پاسخگویی شهردار به وی داده‌ایم تا حداکثر ظرف مدت 10 روز، روند استیضاح مشخص شود.

وی از جمله دلایل این امر را چنین عنوان کرد: مشکلات خدمات شهری، عدم‌ هماهنگی برای پروژه‌های عمرانی، اجرا نکردن بیشتر مصوبات و عدم‌نظارت بر پیمانکاران و مجموعه شهرداری از جمله دلایل طرح استیضاح شهردار این شهر است که توسط پنج عضو شورای شهر مطرح شده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شادگان اضافه کرد: طبق قانون، دو سوم اعضای شورای شهر باید نسبت به طرح استیضاح موافقت داشته باشند که در ارتباط با شورای شهر شادگان این امر صادق نیست و تاکنون پنج عضو موافق استیضاح هستند.

وی خاطر نشان کرد که ضعف مدیریتی مهمترین دلیلی است که ما را بر استیضاح شهردار مصمم کرده است.

شهردار فعلی شادگان جاسم مزرعه است و اعضای شورای اسلامی این شهر متشکل از 9 عضو هستند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بندر تجاری شادگان افتتاح شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛ بندر تجاری شادگان ساعاتی پیش با حضور برخی مسئولان ملی و محلی به بهره برداری رسید.

 بندر جدید شادگان پس از یک وقفه 70 ساله امروز با حضور برخی مسئولان محلی و ملی افتتاح شد. بندر شادگان دارای 55 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس است و این بدین معنی است که بندر شادگان باید در تجارت بین المللی نیز فعال شود.

40 میلیارد تومان برای احداث این بندر هزینه شده ولی آغاز فعالیت آن همواره با اما و اگرهایی همراه بود تا اینکه در نشست های متعدد و پیگیری های مداوم صورت گرفته با وزرای صنعت، معدن و تجارت همچنین وزیر کشور و سایر وزارتخانه ها و متولیان مرتبط سرانجام گروه های کارشناسی مربوطه در چند نوبت به شهرستان سفر کردند و با افتتاح بندر موافقت شد.

عملیات احداث ابنیه و زیرساخت‌های بندر شادگان پارسال به پایان رسید، اما به دلیل نبود صدور مجوز بین‌المللی فعالیت این بندر تاکنون آغاز نشده است.

ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر حدود 100 هزار تن درسال و ظرفیت شناور بندر شادگان پس از لایروبی به 500 تن می‌رسد.

اسکله این بندر از نوع شمع و عرشه بتنی به طول 103 کیلومتر با عرض 12متر است که دو دستگاه پل دسترسی به طول 24 متر و عرض حدود 14متر دارد.

بهروز فرج‌اللهی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از بندر تجاری شادگان در جمع مسئولان شهری و استانی با اشاره به راه‌اندازی این بندر و امید به اشتغالزایی بیشتر در شهرستان اظهار کرد: راه‌اندازی بندر تجاری شادگان و فعال‌سازی لنج‌های مردمی و بازارها و مراکز فروش ته‌لنجی می‌تواند در اقتصاد بازارمحور و توسعه بازار کار نقش مهمی ایفا کند.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی این بندر با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اعتدال، و با پیگیری‌های استاندار خوزستان و مسئولان استانی و شهرستانی عزمی جدی برای توسعه شهرستان ایجاد کرده است.

فرماندار شادگان ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از این بندر شاهد رونق کسب و کار در این خطه از میهن اسلامی و ارتقای سطح معیشت مردم شادگان باشیم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
شناور های خارجی در اسکله بندر شادگان تردد می کنند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت
 
خوزستان چه خبر ؛ استاندار خوزستان گفت: به دلیل ظرفیتهای موجود در بندر شادگان، در مدت زمان اندک شاهد حضور شناورهای خارجی در این اسکله خواهیم بود.

 عبدالحسن مقتدایی عصر دوشنبه در مراسم بهر برداری از بندر شادگان عنوان کرد: رونق اقتصادی در بندر شادگان نیازمند همت و تلاش ساکنین این بندر است.

وی افزود: سرمایه گذاری کلانی در این بندر صورت گرفته و در صورتی که ساکنان این بندر از این فرصت استفاده نکنند به طور حتم افراد سودجو از این فضای به وجود آمده استفاده خواهند کرد.

وی با اشاره به مرز آبی 50 کیلومتری شادگان با خلیج فارس، اظهار کرد: به طور حتم متناسب با سرمایه گذاری در این منطقه، مسئولیت مرزبانی و دریانوردی استان نیز افزایش خواهد یافت.

مقتدایی با تاکید به اینکه آثار سرمایه گذاری در این منطقه باید در نوع زندگی ساکنان نمود داشته باشد، گفت: ساکنان منطقه و سرمایه گذاران باید در قالب تعاونی ها و یا مجموعه های اقتصادی فعالیت خود را آغاز کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: به دلیل ظرفیت های موجود در این بندر در مدت زمان اندک شاهد حضور شناور های خارجی در این اسکله خواهیم بود. هزینه های نگهداری از این اسکله باید از محل درآمدهای آن تامین شود.

وی با اشاره به تدوین برنامه های در زمینه توسعه و رونق اقتصادی در شهرستان هندیجان اظهار کرد: این شهرستان به دلیل دارا بودن مرز های آبی و خشکی از ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه توسعه اقتصادی برخوردار است.

مقتدایی گفت: شرایط زندگی در شهرهای مرزی باید به حدی از پیشرفت و آبادانی برسد که ساکنان سودای مهاجرت به سایر شهر های کشور را نداشته باشند.

استاندار خوزستان با تاکید به اینکه ورود شناور های خارجی منجر به ایجاد یک فرهنگ تجاری در منطقه خواهد شد، عنوان کرد: توسعه شیلاتی این بندر نیز در دستور کار استانداری خوزستان قرار دارد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
کارخانه فولاد شادگان سال آینده وارد مدار تولید می شود
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت
 
خوزستان چه خبر ؛ نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه فولاد شادگان که می تواند بسیاری از معضلات شادگان را کاهش و یا ریشه کن کند سال آینده وارد مدار تولید می شود.

عبدالله تمیمی عصر دوشنبه در آیین افتتاح اسکله و راه اندازی بندر شادگان با بیان اینکه وجود نفت موجب خوشبختی استان خوزستان نشده است، عنوان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر مطرح کردن مباحث اقتصادی در خوزستان با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

وی افزود: در بحث انتقال آب کارون به فلات مرکزی همه مسئولان و مردم استان دست به دست هم دادند و نتیجه این همدلی نیز به خوبی قابل مشاهده است.

تمیمی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم شادگان دو وظیفه مهم از جمله: عمران شهرستانی و حل معضل بیکاری را بر عهده خود می دانم، گفت: طرح احیای بندر شادگان در دولت گذشته مطرح شد. این طرح در ایجاد اشتغال در این منطقه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شادگان به عنوان بزرگترین تولید کننده خرمای کشور سالانه 40 هزار تن خرمای خود را از طریق بندر عباس به خارج از کشور صادر می کند که با راه اندازی این بندر تحول عمده ای در زمینه صادرات خرما که تا 100 هزارتن در سال قابل افزایش است صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: واردات مواد خام همچنین صاردات محصولات فولاد شادگان که اخیرا در مسیر راه اندازی از شتاب بسیار بالایی برخوردار شده است با آغاز به کار بندر شادگان بسیار تسهیل می شود و این مهم می تواند در کنار سایر تولیدات صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی عامل بسیار مهمی در رونق اقتصادی شهرستان باشد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدوار هستیم در سال آینده شرکت فولاد شادگان نیز راه اندازی شود. در سایر استان های کشور راه اندازی شرکت های فولاد به بحثی امنیتی تبدیل شده اما خوشبختانه احداث شرکت فولاد شادگان در حال عملیاتی شدن است.

وی با انتقاد از قانون ارزش افزود عنوان کرد: درآمد هر شهر باید در همان منطقه هزینه شود اما متاسفانه شهرستانهایی مانند شادگان و دشت آزداگان درآمد زیادی ندارند به همین دلیل نمی توانند هزینه های خود را به راحتی پرداخت کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان شادگان
نوشته شده توسط روابط عمومي در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛  بمناسبت هفته ملی پدافند غیرعامل ، مراسم صبحگاه مشترک با حضور بهروز فرج اللهی فرماندارشادگان ، مسئولین دستگاههای محلی ، فرماندهان نظامی و انتظامی درجایگاه صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی شهرستان برگزارگردید. 

گفتنی است درکنار سخنرانی فرماندهان نظامی و انتظامی ، اجرای مانور پدافند غیرعامل ازدیگر برنامه های اجرای شده دراین مراسم بود .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بندر شادگان هفته آينده به بهره برداری می رسد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛  معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی اعلام زمان بهره برداری از نزدیک شدن به پایان مهلت 10  روزه استاندار برای افتتاح این پروژه خبر داد و گفت: وزیر کشور مجوز بهره برداری و افتتاح بندر شادگان را صادر کرده و در حال حاضر باید با امکانات موجود اقدام به راه اندازی این پروژه کرد و برای سایر نیازها متعاقبا منتظر اعلام و تخصیص امکانات بعدی بود.

امید حاجتی افزود:‌ باید در کوتاه مدت سرویس های گمرکی از طریق نیروهای بندر امام انجام شود که البته نیروهای جدید هم باید با دریافت مجوز گمرک ایران تعریف شده باشند و تا زمانی که نیروهای جدید مستقر نشده اند نیروهای بندر امام باید به صورت مستمر حضور داشته باشند زیرا حجم کار آنقدر زیاد نیست که به نیروها فشار وارد شود.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان تصريح كرد: بر اساس تامین اعتبار طرح 550 هزار هکتاری، اعتبار هر ساله ورودی به استان برابر با اعتبارات تملک دارایی کل استان های دیگر است

وي با تأكيد بر بهره برداري از ظرفيت خوب ايجاد شده در بندر شادگان گفت: بايد به صورت بهينه از ظرفيت موجود در بندر شادگان بهره برداري كنيم. اين بندر روز شنبه افتتاح مي شود و دستگاه هاي مربوطه بايد از امروز هماهنگي هاي لازم را با ساير دستگاه هاي مرتبط و غير مرتبط انجام دهند.

معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان در پايان گفت: مسئله مخابرات از اهميت بالايي براي ما برخوردار است بنابراين اداره كل مخابرات بايد تا روز شنبه نيازهاي ارتباطي لازم را برقرار كند.

حميد فيل وان مدير ارتباطات راه دور مخابرات خوزستان نيز در اين جلسه گفت: طبق توافقات به عمل آمده در جلسات قبلي به قول خود عمل كرديم و نصب آنتن و دكل را شروع كرديم. اما متأسفانه تا تأمين برق ساختمان مدنظر نمي توانيم كاري انجام دهيم.

محمد رضا جعفری مدیرکل گمرکات خوزستان نيز در اين جلسه گفت: مجوز استقرار گمرک باید از ستاد اجرایی ما ابلاغ شود که هنوز هم به ما اعلام نشده است .

 فاز اول بندر شادگان دارای بیش از 3 هکتار مساحت است. کل مساحت زمین تملک شده این بندر حدود 30 هکتاربالغ می شود.

بندرشادگان دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود 100 هزار تن درسال است که ظرفیت شناورآن پس از لایروبی به 500 تن می رسد.

همچنین دارای 2 خور متصل به دریا به نام های ابوخضیرو دورق است که قابل کشتیرانی است. شادگان دارای تالاب بین المللی به نام شادگان با 537هزار هکتار وسعت است که به تنهایی یک سوم مساحت تالاب های کشور را شامل می شود.

این شهرستان با داشتن حدود 2 میلیون و 500 هزار اصله نخل خرما، رتبه اول کشور را ازاین حیث داراست و سالانه 60 هزارتن خرما به کشورهای همسایه خلیج فارس ازطریق بندرعباس و دیگربنادر صادر می کند .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری همایش حجاب و عفاف درشهرستان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    به مناسبت هفته امامت و ولایت همایش حجاب و عفاف به همت آموزش و پرورش و دانش آموزان و دست اندرکاران دبیرستان گلستان با حضور فرماندارشادگان و مسئولین دستگاههای محلی درکانون شهید رجایی شهرستان برگزارگردید.

فرج اللهی فرماندارشادگان : طی این مراسم با اشاره به اهمیت حجاب ، عفاف پوشش اسلامی و تأثیر آن برامنیت و سلامت اجتماعی ، خواستار تعمیق و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ازسنین کودکی و بویژه درسطح مدارس گردید.

وی درادامه با بیان اینکه عفت اساس است وحجاب وسیله است برای حفاظت ازعفت ، گفت: عفت و پاکدامنی زنان عفیفه ایرانی ، باعث پرورش جوانمردانی و رزمندگانی گردید که درطی تاریخ جمهوری اسلامی بویژه دوران 8 سال دفاع مقدس ، مرزهای ایران اسلامی را ازگزند دشمنان اسلام و قرآن درامان داشت.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دیدار مسئولین شهرستان با فرج اللهی فرماندار شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدیدفرماندار شادگان از اداره بهزیستی در اولین روز کاری
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛   فرماندار جدید شادگان امروز شنبه مورخ 19/7/93 در اولین   روز کاری خود از اداره بهزیستی شهرستان بازدید و کم و کیف ارائه خدمات به مدد جویان و درماندگان را از نزدیک مورد بررسی و رسیدگی قرار داد .

فرج اللهی فرماندار جدید شهرستان با بیان اینکه اداره بهزیستی یک نهاد حمایتی است که رسالت عظیم و مقدس حمایت و خدمات رسانی به بخش بزرگی از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه را عهده دار می باشد خاطر نشان ساخت : ارتقاء سطح معیشتی و توانمند سازی افراد جامعه هدف باید در دستور کار این مجموعه قرار گیرد .

وی در پایان این بازدید ، از زحمات و تلاشهای خدا پسندانه کلیه دست اندر کاران بهزیستی در جهت پیگیری و رفع مشکلات مددجویان تشکر و قدر دانی نمود .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
نواخته شدن زنگ عاطفه هادرمدارس شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان شادگان زنگ عاطفه هاامروزصبح همزمان باسراسرکشوردردبیرستان دخترانه نرگس نواخته شد.دراین مراسم باشکوه امام جمعه محترم شادگان،حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش ،سیدجوادفاخری معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره،معاونین فرماندار،علیزاده مسئول کمیته امام(ره)وجمعی ازمسئولین شهرستان حضورداشتند.دراین جشن دانش آموزان بااجرای ویژه برنامه های مناسبتی خودازقبیل سرودهمگانی،قرائت مقاله و...شوروحرارتی خاص به این مراسم بخشیدندسپس مسئولین بااهداء کمکهای نقدی خوددریاری رساندن به دانش آموزان نیازمندسهیم شدند.درنهایت دانش آموزان به تربیت کمکهای خودرادرصندوق جشن عاطفه هاریختند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی/ نامه ارسالی شهرداری شادگان به سایت خوزستان چه خبر
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
استاد درفش : درکجای دنیا به جز شادگان جوب های آب سطحی اینچنین تمیز می شود؟!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   این تصاویر امروز از تمیزکردن راه آبهای خیابان مولوی ممتداز حسینیه الزهراء(س)تامزار سید علی شهرستان شادگان گرفته شده است.
درکجای دنیا به جز شادگان جوب های آب سطحی که به فاضلاب خانه های مردم متصل است اینچنین تمیز می شود؟
کارگران شهرداری لجن ها را ازجوب ها خارج کرده ومنتظر می شوند تا بعدازچندروز که خوب خشک شوند تاچناچه یادشان بیایدآنها را از خیابانها جمع کنند.البته اشکال کار ازگارگران زحمتکش شهرداری نیست  وباید به آنهاخسته نباشیدگفت.این کارگرها قطعا به دستور وبانظارت مافوق خود عمل می کنند.ومافوق آنان نیز هم حتما کمبود امکانات وبودجه رابهانه می کنند.


اما دوستان !هیچ چیز مهمتر ازسلامتی شهروندان نیست. لجن ها تاوقتی که خشک شوند بوی عفونت ونجاست فاضلاب را به هوا متصاعد می کنند وساکنین منطقه ورهگذران بااستنشاق آن بوهای متعفن به بیماری های مختلفی دچار می شوند.امامشکل فقط به اینجاختم نمی شود.پس ازخشک شدن این مواد باگذشتن هروسیله ی نقلیه ای ذرات فاضلاب درهوا منتشر می شوند وهوای منطقه  را آلوده می کند.واین آلودگی باعث ایجاد انواع بیماری می گردد.مشکلات روز افزون شادگان یک طرف ومشکلاتی که مسئولين غيرمسئول در شهرما ایجاد می کنند مردم را بسوی مرگی تدریجی ودرد آور سوق می دهد.مردم بیمار می شوند .بیمارستانی بدون امکانات درانتظار آنهاست.نوشیدن آب آلوده واستنشاق هوای خاک آلود وبیماری زا مردم را ازهرطرف محاصره کرده است.
باید باچه کسی صحبت کرد؟
چه کسی پاسخگوست؟شهردار؟فرماندار؟یا اعضای شورا؟
باچه کسی باید حرف زد؟ به قول شاعرنامدار مهدی اخوان ثالث:
"از تهی سرشار
جویبار لحظه ها جاریست
چون سبویی تشنه کاندر خواب بیند آب
واندرآب بیند سنگ
دوستان ودشمنان را می شناسم من
زندگی را دوست می دارم
مرگ رادشمن
وای اما...
باکه باید گفت این؟
من دوستی دارم
که به دشمن خواهم از اوالتجا بردن
جویبار لحظه ها جاریست."


علی درفش

۱۷ مهر ۱۳۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری نشست كاركنان فرمانداری شادگان با فرمانداران اسبق و جدید شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   طی این جلسه عبدالزهرا سنواتی فرماندار اسبق پس از طلب حلالیت از كاركنان خاطر نشان ساخت : مجموعه فرمانداری همچون یك خانواده در كنار یكدیگر فعالیت میكردند و علاوه بر روابط سازمانی ، روابط عاطفی در محیط كار حاكم بود .
وی در ادامه با اشاره به روحیه همكاری و همدلی موجود بین همكاران خدوم و كم توقع ، تصریح كرد: انفصال روابط سازمانی به معنای قطع ارتباط نمی باشد و همچنان و در همه حال ، در خدمت خواهران و برادران خود بوده و انان را فراموش نخواهد كرد.

وی سپس اقدام به معرفی مسئولین و كارشناسان واحدهای مختلف نموده و از زحمات بی شائبه همكاران تقدیر و تشكر نمود.
بهروز فرج اللهی فرماندار جدید نیز در ادامه ، روحیه همكاری و همدلی موجود بین كاركنان و فرماندار و معاون را ستود و إذعان كرد: اعتقادی به پیاده كردن قانون خشك و عریان و بی روح اداری بدون چاشنی عاطفه و صمیمیت و صداقت ندارد و أخلاق نیكو بر همه چیز تفوق داشته و در أذهان ماندگار خواهد بود.
وی با بیان اینكه مسئولیت ، در دین مبین اسلام ، فرصتی برای خدمت رسانی صادقانه می باشد، گفت: رعایت حقوق شهروندی ، حقوق بیت المال، بالا بردن ظرفیت تحمل و سعه صدر و ظرفیت پاسخگویی ، لازمه خدمت بی منت و صادقانه میباشد.
در پایان هریك از كاركنان ضمن تبریك انتصاب فرماندار جدید ، از زحمات شبانه روزی فرماندار سابق كه همچون پدری مهربان و دلسوز در شادی ها و غمها ، یار و یاور انها بوده، تقدیر و تشكر نمودند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ فرج اللهی فرماندار جدید شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرمانداران اسبق و جدید شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    مراسم تودیع و معارفه فرمانداران اسبق و جدید شادگان امروز سه شنبه 93/07/15 با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندارخوزستان ، مدیرکل  سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان ، امام جمعه شهرستان ، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، مسئولین دستگاههای محلی ، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها ، دهیاران و جمع کثیری ازشهروندان ، متنفذان ، روحانیون ، سران و بزرگان عشایر درسالن ابن سکیت دورقی شهرستان برگزارگردید.

سنواتی فرماندار اسبق ضمن ارائه گزارش مختصری ازعملکرد فرمانداری دردوره سکانداری خود ، ازکلیه مسئولین دستگاهها بویژه امام جمعه و مردم نجیب شهرستان که انصافاً یار و یاور ایشان در مدیریت شهرستان بودند ، تشکروقدردانی نمود.
بهروز فرج اللهی فرماندار جدید شهرستان نیز با بیان اینکه طی روزهای گذشته نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار اسبق طی تماسهایی که با وی داشتند مکررا بر تکمیل پروژه های نیمه تمام و ادامه پیگیریهای بعمل امده در راستای عمران و ابادانی شهرستان تاکید می نمودند، در خصوص حسن اجرای مذکور قول مساعد دادند.


فرج الله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان درادامه با بیان اینکه مسئولیت عرصه خدمت می باشد ؛ و تشکر ازخدمات ارزنده فرماندار اسبق و ارتباط تنگاتنگ ایشان با مردم ، انتصاب بهروز فرج الهی را به سمت فرماندارجدید شهرستان تبریک گفت و ازایشان خواست تا بسترلازم جهت مشارکت حداکثری مردم درامور مربوط به عمران و امنیت و ... را فراهم سازد.
درادامه مراسم ، کلیپی تصویری ازعملکرد فرماندار درحوزه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی ، عمرانی ، اشتغالزایی ، گردشگری ، اجرایی و ... به نمایش گزارده شد.
گفتنی است: پایان بخش این مراسم تقدیم لوح تقدیروتشکر به حاج عبدالزهرا سنواتی فرمانداراسبق و تقدیم لوح سکانداری فرمانداری به بهروز فرح الهی فرماندار جدید شادگان ، توسط معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بود.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
صالح البوغبیش درباره خطاها وجهت گیری های رایج درمدیریت مسئولان شادگان می گوید
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

اختصاصی از خوزستان چه خبر - صالح البوغبیش استاد دانشگاه و فعال فرهنگی از خطاها وجهت گیری های رایج درمدیریت مسئولان شهرستان شادگان می گوید.

 

 

خوزستان چه خبر  ؛ مسئولان شادگان علاوه برخردگرایی محدود،درتصمیم گیری قضاوتهایشان براثربرخی ازاشتباهات وجهت گیری های رایج دچارخطای بزرگ شدند ،این اشتباه ها ناشی ازتلاش برای کوتاه کردن فرایند تصمیم گیری اساسی ودرازمدت است که نوعی تخدیرمردم است . اکثرمسئولین شادگان برای کاستن ازتلاش هاواجتناب ازمواجه باشرایط دشوار،بیشتربرتجارب ،خواسته ها واحساسات درونی خود تکیه می کنند.دربسیاری از مواردمشاهده می شودکه این راه حل های میان بر جهت اثبات خودشان مفید است ،گرچه می تواند تصمیم های اساسی وراهبردی را ازمنطق دورکند. از رایج ترین ودرعین حال زیان بارترین این خطاها اعتمادبه نفس  بیش ازحد مشکلی که امروز  شادگان باآن مواجه است اعتمادبه نفس بیش ازحد مسئول به خود، که همیشه درمواجه بامردم ازاین حربه استفاده میکند (من می دانم انچه شما قادربه دانستن آ ن نیستید)!!  این امر باعث گردیده درطول سالهای گذشته کسانی متولی قدرت ومدیریت ادارات شادگان شوند که خود ازچنین ویژگی هایی برخوردارباشند یعنی از قدرت اجرایی وتخصص تهی !!  ازسوی دیگر جهت گیری تکیه گاهی که سبب می شودتمایل به پایبندی به اطلاعات اولیه که کاملا ابتدایی وغیر علمی به عنوان نقطه ی شروع درنظرگرفته شود که مطمننا درچنین حالتی این اتفاق درذهن پیش می آید که اطلاعات اولیه بااهمیت ونیازی به تجدید وهماهنگی بااطلاعات روز ندارد.متاسفانه مسئولان شادگان به فکر تخدیرمردم هستند وبرای کارهای اساسی ودرازمدت برنامه ای ندارند . دغدغه ی آن ها فقط وفقط نگه داشتن خود وتخدیر کسانی است که یقه ی آن هارا می گیرند.

مسئولین محترم شرح وظایف خودراخوب مطالعه کنید وبراساس آن ها عمل کنید.مردم گرفتار زندگی خود هستند بیکار نیستند جهت به دست آوردن حق مشروع خود شماها رامطالبه کنند .  درپایان ازمن به شما نصیحت دعوت ولیمه های ثروتمندان که هدفی جز مصلحت شخصی ندارند رانپذیرید نامه ی امام علی ع به عامل بصره رابه یاد آورید. به همه ی مردم وهمه ی مناطق به یک دید نگاه کنید وبدانید که صندلی شما لق وبی وفاست.

صالح البوغبیش - مهر ۹۳

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
آخرین خبر از فرمانداری شادگان: سنواتی تودیع ، فرج اللهی معارفه می شود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  بعد از گذشت ماه ها شایعه از تغییر یا ماندن سنواتی فرماندار شهرستان شادگان ، بالاخره تصمیم استانداری خوزستان بر آن شد که فرج اللهی به سمت فرماندار جدید شادگان معارفه می شود .

گفته شده مراسم تودیع عبدالزهرا سنواتی و معارفه فرج اللهی سه شنبه مورخ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ با حضور معاون استاندار ، نماینده محترم شهرستان ، حاج اقای شرفی امام جمعه شادگان و دیگر مسئولان برگزار می گردد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ابراز رضایت معاون فرماندار شادگان از عملكرد كارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  نعمت اله البوغبیش معاون فرماندارشادگان در جلسه كارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان ضمن تبریك فرارسیدن دهه مباركه امامت و ولایت ، همكاری و همدلی دستگاههای عضو در راستای صیانت از فرهنگ وهویت اسلامی و اشاعه و ترویج فرهنگ غنی مبتنی بر اصول و اموزه های دین مبین اسلام ، ابراز رضایت نمود و برنامه های اجرا شده فرهنگی را در سطح شهرستان ، چه به لحاظ كیفی و چه به لحاظ كمی ، قابل توجه ارزیابی نمود.

وی در ادامه با اشاره به دهه مباركه امامت و ولایت یكی از بزرگترین مناسبتهای فرهنگی پیش روی امت اسلامی ، خاطر نشان ساخت : تبین رسالت الهی و اسلامی برای نسلهای جوان ونوجوان  كه در معرض انواع هجمه های فرهنگی بیگانه قرار دارند، از مهمترین برنامه هایی است كه باید در دستور كار دستگاههای عضو كارگروه قرار گیرد.
آلبوغبیش برگزاری همایش توجیهی خطبا و روحانیون در راستای اجرای كارهای فرهنگی ، بازسازی گلزار شهدای بوزی ،برگزاری یادواره شهید حسین فهمیده ،برگزاری كارگاه آموزشی رد شبهات در سطح مدارس ، برگزاری مراسم جشن عید قربان و غدیر وهمایش مهدویت و امامت و  ولایت در دانشگاههاو برگزاری كارگاه نقاشی در فضای باز و پرتردد با موضوع ولایت و امامت را از برنامه های مهم فرهنگی تاثیر گذار در حوزه فرهنگ عمومی برای روزهای اتی عنوان نمود.
وی ادامه داد : كمیته امداد امام خمینی نسبت به اعلام آمار خانوار افراد تحت پوشش و خدمات و برنامه های فرهنگی اجرا شده و در دست اجرا برای انان اقدام نماید.
وی همچنین خواستار مشاركت مسئولین كلیه ادارات ونهادها در مراسم جشن عاطفه ها در مدرسه راهنمایی نرگس گردید.معاون فرماندار شادگان در پایان خواستار برگزاری هرچه باشكوهتر برنامه های مربوط به دهه امامت و ولایت شد و محل برگزاری دعای عرفه را ، مزار شهدای گمنام اعلام نمود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تشکیل جلسه ستاد راهیان نوردانش آموزی
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   جلسه ستاد راهیان نوردانش آموزی ناحیه سپاه شادگان امروزدرسالن اجتماعات این مدیریت تشکیل شد.ابتدای جلسه باقرائت آیاتی ازکلام ا...مجیدوپخش سرودملی آغازگردیدسپس حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش شادگان درخصوص موضوع مطالبی رابیان کردندودرادامه هریک ازاعضاء به بیان دیدگاههای خودپرداختند.سیدجوادفاخری معاون پرورشی وتربیت بدنی اداره نیزدرخصوص نحوه اعزام کاروانهای دانش آموزی سخنانی رابیان نمودند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان برگزاری شکوهمند برنامه های دهه امامت و ولایت را خواستار گردید.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  فرماندار شادگان ضمن تبریک فرا رسیدن عیدین سعیدین قربان و غدیر و بزرگداشت دهه امامت و ولایت ، خواستار برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های این دهه مبارک گردید.

سنواتی فرماندار شادگان ، با بیان اینکه اعیاد قربان و غدیر نماد شکوهمند عزت و همبستگی اسلام است ، از همه ارگانها و نهادها بویژه دستگاههای متولی فرهنگ شهرستان خواست تا رسالت خود را به عنوان حافظان و مروجان فرهنگ اسلامی به نحو شایسته ادا نمایند.

وی در ادامه به برخی برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده برای تجلیل و تکریم دهه مذکور به شرح ذیل اشاره نمود.

1-برپایی نمایشگاه کتاب غدیر 2-برگزاری مراسم جشن و سرور در مناطق مختلف شهری و روستایی ، مساجد ، حسینیه ها و پارکها3-    عیادت از بیماران و سالمندان 4-دیدار با جانبازان ، آزادگان و خانواده های معظم شهدا 5- تقدیر و تشکر از بازنشستگان و پیشکسوتان 6-برپایی ایستگاههای صلواتی در مناطق پرتردد شهری و روستایی   7-مزین نمودن فضای شهری ، روستایی و محیط اداری و اماکن عمومی 8-خواندن زیارت امین الله در روزهای قبل و بعد از عید غدیر 9-برگزاری مسابقات کتابخوانی ، حفظ خطبه غدیر ، نقاشی و مقاله نویسی با موضوع نقش غدیر در حیات بشری بین کارکنان دستگاهها و فرزندان آنان ، توزیع شربت و شرینی در درون و برون محیط کاری واداری .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مطلب ارسالی/ نامه سرگشاده صالح آلبوغبیش به جاسم مزرعه شهردار شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

" اختصاصی از وبگاه مردمی خوزستان چه خبر / نامه سرگشاده صالح آلبوغبیش به جاسم مزرعه شهردار شادگان "

 

جناب مهندس مزرعه دل مشغولی های جنابعالی تابه حال عملا" هیچ تأثیری برروند بهبود وضعیت نامطلوب شهر نداشته ،چراکه تمام تأملات وآموزه های شما تأثیری برروند امکانات وشرایط به هم پیوسته ی اجتماعی وفرهنگی شهر نداشته وشهرتاحد غیرقابل تصور همچنان درفقر امکانات وعمران به سرمی برد ،افکارعمومی هم روزبه روز نسبت به مکانی بنام شهرداری بدترشده است  پیشنهاد میکنم که این تشتت آراء وافکارعمومی حال حاضرراکه نوعی کرایش های گروهی که تنها هدف آنها انتخابات آینده است وبه دلسوزی شهرو شهروند تظاهر میکنند ،که درحقیقت آب به آسیاب مردم فریبان فاسدی می ریزد که به افشا کردن فسادها مشغولند راخوب مطالعه کنید . مشکل اساسی دراین است که کاربرعهده ی کسانی گذاشته شده است که سال های طولانی شادگان راملک شخصی خودقلمدادمیکنند،اعتقادی است بس ترسناک  ومخوف وشعارشان اينست كه ((من میدانم ومردم نمیدانند!!))


جناب مهندس مزرعه به راستی جایگاه شما درمیان این دوجریان کجا قراردارد؟ برای آبادی وعمران شهر چه کردید؟

باید به سمع جنابعالی برسانم که عملکرد شما جز اخبار نامطلوب ومأیوس کننده که جسته وگریخته به گوش ما میرسد چیز دیگری نبوده ،به عنوان شهروند شما را نصیحت میکنم که یا اهداف و برنامه های خود را به مردم اعلام وعملی کنید یا ازشادگان منتقل شوید وشادگان رابه آتش خود که با آمدنتان بجای خاموش کردن آن نفت اضافه اش کردید، رها کنید شادگان ما از بی برنامه بودن اکثرادارات نالان است ، نام خود را از نفرین شدگان مردم پاک کنید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
جهت 94 دهیار شهرستان شادگان حکم مدیر بحران روستا توسط فرماندار صادر شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار و سرپرست بخشداری مرکزی در جلسه ای که بمنظور هماهنگی لازم در جهت بازگشایی مدارس و رفع مشکلات فرا روی ، همکاری در راستای اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 و انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی  با حضور کلیه دهیاران و تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی روستایی در محل سالن جلسات فرمانداری سخن می گفت اظهار داشت : به استناد دستور العمل و بخشنامه مدیر کل محترم مدیریت بحران استانداری خوزستان جهت 94 دهیار شهرستان شادگان شامل بخشهای مرکزی ، خنافره و دارخوین حکم مدیر بحران روستا توسط فرماندار شادگان صادر و به آنان ابلاغ گردید .

آقای آلبوغبیش هدف از صدور حکم مدیر بحران روستایی جهت دهیاران را کاهش خسارات احتمالی ناشی از حوادث غیر مترقبه عنوان نمود و تأکید کرد دهیاران و مدیران محترم بحران روستایی مکلفند طبق دستور العمل مربوطه برنامه ریزی و اقدام لازم معمول نمایند .

معاون فرماندار شادگان در این جلسه بر ضرورت همکاری هر چه بیشتر دهیاران محترم با مدیران مدارس و مسئولین خانه های بهداشت روستایی و مأموران سرشماری کشاورزی سال 93 و در اولویت قرار دادن موضوع رفع مشکلات اماکن عمومی روستایی و عضویت دهیاران در کتابخانه های عمومی و تشویق مردم در جهت عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان و افزایش مطالعه و کتابخوانی تأکید نمود .

آقای آلبوغبیش تصریح کرد : اجرای طرحهایی همچون سرشماری عمومی و رسیدگی به بحرانهای احتمالی ناشی از حوادث غیر مترقبه ، طبق مصوبات هیأت دولت و فرمان ریاست جمهوری بر عهده کلیه ادارات ، نهادها ، سازمانها و شرکتهای وابسته به دولت گزارده شده و همگان مکلف به همکاری با متولیان امور هستند .

گفتنی است در پایان این نشست و پس از تشکیل هیأت رئیسه توسط دهیاران ، انتخابات هیأت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی انجام و 3 نفر بعنوان عضو اصلی ، 2 نفر عضو علی البدل هیأت مدیره و یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل انتخاب شدند .
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تشکیل کارگروه بررسی وضعیت پایانه های مسافر بری شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   کارگروه بررسی وضعیت پایانه های مسافر بری شادگان در راستای تأکید استاندار محترم خوزستان و بمنظور بررسی روند فعالیت و وضعیت بهداشتی و امکانات رفاهی و خدماتی و همچنین وضعیت بهداشتی اغذیه فروشان واقع در مجاورت پایانه های مورد نظر به ریاست نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان و با عضویت ریاست اداره راه و شهرسازی ، شهرداری ، شبکه بهداشت و درمان و پلیس راهور تشکیل گردید .

آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان ضمن اشاره با بازگشایی مدارس و اهمیت رسیدگی به وضعیت پایانه های  مسافر بری و امور بهداشتی اغذیه فروشان واقع در مسیر و محوطه پایانه ها ، بر ضرورت بازدید و بازرسی مستمر کار گروه از اماکن مورد نظر تأکید نمود و تسریع در رفع نواقص احتمالی مشاهده شده و رعایت امور بهداشت و سلامت عمومی را خواستار شد .
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
قابل توجه دبیران شادگان : برگزاری دوره تفکروسبک زندگی
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

اطلاعیه:     

به اطلاع دبیران محترم درس تفکروسبک زندگی سال دوم متوسطه اول((پایه هشتم))می رساندمحتوای آموزشی کوتاه مدت دوره فوق در14/7/93روزدوشنبه ساعت30/17درمحل نیروی انسانی بامحتوای 40درصدباتوجه باتوجه به شرایط ذیل برگزارمی گردد:
1-تحویل آخرین ابلاغ تدریس93/94وحکم کارگزینی به نیروی انسانی الزامیست.
2-غیبت بیش ازیک/دهم ازساعات دوره باعث حذف ازدوره وعدم صدورگواهینامه خواهدشد.
3-اولویت باهمکارانی است که دروقت معین شده درکلاس حضوریابند.

همچنین ؛ به اطلاع کلیه دبیران محترم سال دوم متوسطه اول((پایه هشتم))می رساندکهدرصورت نیازبه کتاب درسی مربوطه به نیروی انسانی مراجعه نمائید.
1-علوم تجربی...............پایه هشتم
2-ریاضی....................پایه هشتم
3-پیام های آسمانی
4-آموزش قرآن
5-تفکروسبک زندگی

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عبادت بجزخدمت خلق نیست
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   همزمان باآغازسال تحصیلی جدیدمدیرآموزش وپرورش شهرستان شادگان باحضوردرمدارس شهرستان  اززحمات فرهنگیان تقدیرنمودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان شادگان صبح دیروزوامروزحبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش شهرستان باخلوص نیت درعین سادگی درسایه  توجهات حضرت حق دریک اقدام زیباوبه یادماندنی بهمراه دیگرکارشناسان حوزه تحت امرخود،ضمن حضوردرمدارس مختلف سطح شهر،بااهداء یک شاخه گل ازتلاشها وزحمات فرهنگیان عزیزشادگانی تقدیرکردندوباحضوردرکلاس درس ،سال تحصیلی جدیدرابه دانش آموزان ومعلمان تبریک گفت.ضمناحضورایشان درمدارس واستماع مسائل ومشکلات فرهنگیان ازنزدیک وتصمیم گیری لازم درجهت حل آنها،سبب ایجادانگیزش مضاعف دربین همکاران گرامی گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید فرماندارشادگان ازکلاسهای آموزشی- توجیهی طرح سرشماری عمومی کشاورزی 93
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   فرماندارشادگان درآخرین روز دوره آموزشی آمارگیران طرح سرشماری عمومی کشاورزی 93 که درسالن اجتماعات مرکز فنی و حرفه ای شهرستان برگزارگردید ، ازمحل این کلاسها بازدید و ازآمارگیران خواست تا نهایت دقت و تلاش را درجهت جمع آوری اطلاعات و آمارصحیح مربوط به کشاورزی بعمل آورند.

سنواتی با بیان اینکه توفیق دراجرای طرح نفع عمومی را به دنبال خواهد داشت ، خاطرنشان ساخت درحین انجام مأموریت و در راستای اخذ اطلاعات پایه ای صحیح ، با صبر و بردباری و سعه صدر ، مخاطب خود را توجیه نمایند که دادن اطلاعات صحیح ، بنفع آنان خواهد بود.

وی درپایان ازتمامی دست اندرکاران اجرایی طرح تقدیروتشکر نمود و به سؤالات مطرح شده توسط کارآموزان نیز پاسخ داد.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید فرماندار شادگان از ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   بمناسبت هفته دفاع مقدس فرماندار شادگان به اتفاق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین دستگاههای محلی از ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان بازدید نموده و از عملکرد مناسب ، قاطعانه و بموقع کلیه نیروهای نظامی و انتظامی سطح شهرستان در راستای برقراری امنیت و حراست از حقوق شهروندان و دفاع و حفاظت از مرزهای ملی تقدیر و تشکر نمودند .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح درشادگان برگزارشد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛     مراسم رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح شهرستان بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندارشادگان ، تمیمی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ، شیخ صوفی امام جمعه موقت ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، جمعی ازمسئولین اداری و دستگاهها و نهادها ، بسیجیان و شهروندان درمیدان بسیج برگزار و نیروهای مسلح شهرستان با حمل سلاح و سوار برموتور و خودروی نظامی رژه رفته و اقتدارنظام جمهوری اسلامی را مفتخرانه به نمایش گذاشتند.

گفتنی است دراین مراسم پس ازتلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ، مراسم شکوهمند رژه نیروهای مسلح برگزار و پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

درپایان این مراسم قهرمانان ورزش رزمی شهرستان با اجرای حرکات رزمی نمایشی ، برشکوه و جلال مراسم افزودند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصویر ارسالی/ سعید جنامی ریاست اداره ارشاد وفرهنگ اسلامی شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
حضورنماینده مدیرکل آموزش وپرورش استان خوزستان درشادگان بمناسبت آغازسالتحصیلی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   همزمان باآغازسالتحصیلی جدید،امروزصبح جناب آقای مرتضی ادگی رییس اداره فرهنگی وپرورشی اداره کل به نمایندگی ازمدیرکل محترم آموزش وپرورش استان خوزستان بمنظورشرکت درمراسم بازگشایی مدارس واردشادگان شد.همزمان باورودایشان حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش شهرستان شادگان وجمعی ازمعاونان ودیگرکارشناسان وی ازنماینده مدیرکل استقبال کردندسپس رییس اداره فرهنگی وپرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان بهمراه مسئولین شهرستان اعم ازمهندس سنواتی فرماندارشادگان،بخشدارخنافره،مدیرآموزش و پرورش شهرستان،سرهنگ دورقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شادگان،سعیدی کیاازفرماندهی محترم ناجا ودیگرمسئولین ادارات شهرستان  باحضوردرمدرسه آیت اله قمی(ره)ضمن شرکت درمراسم ،سال جدیدتحصیلی رابه دانش آموزان وجامعه فرهنگی تبریک گفتند.ابتدای مراسم باتلاوتی چندازکلام ا...مجیدوپخش سرودملی آغازگردید.پس ازآن نماینده مدیرکل باحضوردرجایگاه پیام وزیرآموزش وپرورش وهمچنین پیام جناب آقای محمدتقی زاده مدیرکل محترم آموزش وپرورش استان خوزستان راکه بمناسبت بازگشایی مدارس صادرشده بودرابرای دانش آموزان وفرهنگیان حاضردرمراسم قرائت نمودند.درادامه فرماندارشادگان نیزضمن تبریک سال جدیدتحصیلی،بااهداء یک شاخه گل به همگپکاران فرهنگی ازمساعی وتلاش آنان سپاسگزاری کردند.

 

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب .  .  .  .  .  .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
اختصاصی:نشست صمیمی مدیریت جهاد کشاورزی شادگان در روستای جهانگیری برگزار شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   نشست صمیمی مدیر و جمعی از کارکنان جهاد کشاورزی شادگان با حضور بزرگان و جمعی از کشاورزان زحمتکش روستای جهانگیری در مضیف حاج مهدی البوغبیش (دیلمی) برگزار گردید.

در ابتدا مهندس حمید مطرودی مدیریت محترم جهاد کشاورزی شادگان گفت: تامین نهاده های کشاورزی شناسه اصلی است که ازدیر باز بعنوان یکی از نیاز های حیاتی کشاورزان تبیین شده است این مهم از ماموریت های اصلی محسوب می شود که برای رسیدن به این هدف طرح و برنامه هایی تدوین گردید که منجربه تحقق برنا مه ها می شوند و در این مهم، نگاه ما به کار عمیق و واقع بینانه است و تصریح کرد: در کیفی سازی فعالیت ها، برنامه های خوبی با سازو کار کارشناسی، تنظیم برنامه های اجرایی، راه اندازی سیستم جدید ، توزیع مستقیم کود شیمیایی به کشاورزان، ارزیابی پیمانکاران و کارگزاران کود شیمیایی و غیره تعریف  گردید که با حول قوه الهی با برنامه ریزی راهبردی، ساماندهی،کنترل ، نظارت، سلامت و سرعت کار خود را از حیث مسائل فنی و  استاندارد ها به مسیری مناسب هدا یت کنیم.

در ادامه مالک البوغبیش نماینده جمعی از کشاورزان با ارائه مشکلات و کاستی ها و بخصوص کمبود آب در روستا از مسئولین جهاد کشاورزی شادگان خواستار رسیدگی مجدانه و حل مشکلات کشاورزان دهستان بوزی شد .

البوغبیش در ادامه اظهار کرد ؛ روستای جهانگیری از مناطق مهم و حساس کشت و زراعت شهرستان محسوب می شود اما تاکنون اقدام عملی جدی از مسئولین استان و شهرستان ندیده ایم و مسئولین باید پیگیر و توجه ویژه به کشاورزان این منطقه داشته داشته باشند زیرا که معیشت شهروندان این روستا از کشاورزی و دامپروری است ، همچنین از مسئولین شهرستان  تقضامندیم با مکاتبه و پیگیری های متعدد خود سهمیه آب کشاورزان روستای جهانگیری را افزایش دهند تا دچار مشکلات زراعی و خرابی محصولات نشویم.

مدیریت جهاد کشاورزی با تشکر از نماینده کشاورزان امیدوار شد که به همت مسئولان استان ونماینده محترم مشکلات کشاورزان هرچه سریعتر برطرف شده و ما برای خدمتگزاری به کشاورزان شادگانی در اداره جهاد نهاده شدیم.

در آخر با توافق جهاد کشاورزی و پیمانکاری شرکت فرج راه و کشاورزان روستای جهانگیری مقرر گردیده شد پروژه کانال کشی ، زهکشی و لایروبی (طرح ملی) برای زمین های کشاورزی روستای جهانگیری صورتجلسه شود و پیمانکار تا ۲۸/۸/۹۳ باید این پروژه را به اتمام رساند و در غیر این صورت باید متحمل خسارت های مالی کشاورزان شود.

 

عکس های بیشتر در ادامه مطلب . . . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
پیام ارسالی هاشم خنفری پورجعفری به خوزستان چه خبر
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

«طلب ‏العلم فريضة على كل مسلم و مسلمة‏»(رسول أكرم ص)

بهار آموزش ، پرورش و توليد دانش از راه رسيد و نسيم تعقل ، تدبر و معرفت وزيدن گرفت.
اينجانب  ، فرا رسیدن بهار دانش وانديشه و اغاز شكوهمند موسم تعليم و تربيت را به تمامي فرهنگيان ، دانشگاهيان  و دانش آموزان عزیز بويژه نونهالان پيش دبستاني و اول دبستان ، تبریک گفته ، سال تحصيلي سرشار از طراوت ، پويايي و بالندگي علمي را براي همه پويندگان اين مسير ارزومندم .
امید است روحیه دانش أندوزي ، شكوفايي علمي و فرهنگي و اعتماد بنفس ، که طي سنوات اخیر منجر به درخشش ستاره هاي شادگاني در عرصه هاي مختلف آموزشی ، پژوهشی  ، فرهنگي  ، ورزشي ، بويژه قرآني گرديده ، همچنان و با شتاب بيشتر ادامه يابد و شاهد افتخار افريني بيشتري از جانب فرزندان ديار ابن سكيتها و سكراني ها و... باشيم .


- هاشم خنفري -

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم جشن شکوفه هادرمدارس شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   مراسم جشن شکوفه ها صبح ۳۱/۶/۹۳ همزمان باسراسرکشورباحضورمسئولین شهرستان درمدارس شادگان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شادگان مهندس سنواتی فرماندارشادگان بهمراه هیأت همراه ،حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش شهرستان باتفاق دیگر کارشناسان این مدیریت باحضوردردبستان دخترانه هاجردراین جشن باشکوه شرکت کردند.این گزارش می افزاید:دانش آموزان دبستان هاجر نخست باقرائت آیاتی چندازکلام ا...مجیدتوسط گروه حاملان قرآن ،حال وهوایی معنوی درنخستین دقایق آغازین این جشن بوجودآوردندسپس مدیرآموزش وپرورش باحضوردرجایگاه ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان واولیاء دانش آموز،آغازبهارتعلیم وتربیت رابه دانش آموزان ،فرهنگیان وجمع حاضردرمراسم تبریک وتهنیت گفت.شایان ذکراست دانش آموزان بابرگزاری برنامه های جذاب ودیدینی دیگرنظیراجرای سرودوغیره آمادگی خودرابرای شروع سالتحصیلی جدیداعلام کردند.گفتنی است نظیراین جشن درمدارس دیگرشهرستان درحال اجراست.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مطلب ارسالی: جوابیه جوانان "تدبیــر" شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

سلام

در خصوص مقاله هاشم خنفری در عرض 10 دقیقه سرقت علمی آنان کشف شد.

1. مراجعه کنید به مقاله (نظارت همگانی ، چرایی ، چگونگی ) نویسنده ؛ مهندس مصطفی پیرعلی مدرس دانشگاه علوم انتظامی . البته صفحات 5 و 9 .

 

2. مراجعه کنید به مقاله (نظارت همگانی از منظر دین)نویسنده : قدرت صفری مهرماه 1389

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مطلب ارسالی : استاد هاشم خنفری / نظارت همگانی و کارکرد آن
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

فلسفه وجودی نظارت، اصلاح و بهبود اوضاع است، نظارت به طور ساده، مقایسه بین هست‌ها و بایدها و نیز به کارگیری اقدامات اصلاحی پس از نظارت در جهت از بین بردن شکاف وضع موجود یا "هست ها" با وضع مطلوب یا "بایدها" است.

اقدامات اصلاحی در جهت رفع مشکلات و معضلات، تقویت نقاط قوت، تبدیل نقاط ضعف، نارسایی ‌ها و تهدیدات به نقاط قوت به کارگیری شود تا رضایت افراد جامعه حاصل شود نظارت از شیوه های بسیار مؤثر در اداره امور اجتماعی و حکومتی است.

طبیعی است اگر انسان بداند عملکرد او از راه های مختلف مورد کنترل و در نهایت بازخواست قرار می گیرد،درانجام کارها، وظایف و مسئولیت های خود دقت بیشتری می کند. در نظارت مشکلات به طور دقیق شناسایی و کشف و ریشه یابی گردیده، سپس راه حلی صحیح ارائه می گردد.

 

ادامه مطلب . . . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
مطلب ارسالی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

ادامه مطلب . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
استاندار خوزستان : بندرشادگان بزودی راه اندازی می شود
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛     عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان اظهارداشت : بندرشادگان که با صرف 400 میلیارد ریال اعتبار(اعم از ابنیه و راهسازی ) احداث گردیده , بمنظور کمک به رونق اقتصادی منطقه , بزودی راه اندازی می شود.

 گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خوزستان حاکیست  که وی روز سه شنبه درجلسه ای که به  این منظور درسالن جلسات استانداری  با حضور مدیران اقتصادی , نیروهای امنیتی و انتظامی برگزارشد برعملیاتی شدن این بندر با رعایت مقررات قانونی و اخذ مجوزهای مربوطه تاکید کرد.

  گفتنی است عملیات احداث ابنیه و زیرساخت های بندرشادگان سال گذشته به پایان رسید اما تاکنون فعالیت های بندری آن به دلیل عدم صدور مجوز بین المللی آغازنشده است .

  استاندار خوزستان بمنظور برخورداری مردم , حصول رونق اقتصادی و نیز ارتقا ء سطح امنیت مرزی منطقه باتوجه به داشتن 55 کیلومتر مرز دریایی , نسبت به راه اندازی بندرشادگان دراسرع وقت تاکید کرد.

  مقتدایی گفت : مقدمات کار با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان , نیروی انتظامی اعم از مرزبانی و اداره گذرنامه , اداره کل گمرک و سایردستگاهها با بهره گیری ازامکانات موجود اجرایی شود.

   گفتنی است فاز اول بندر شادگان دارای بیش از 3 هکتار مساحت است . کل مساحت زمین تملک شده این بندر حدود  30 هکتاربالغ می شود. .

  بندرشادگان دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود 100 هزار تن درسال است که ظرفیت شناورآن پس از لایروبی به 500 تن می رسد.

  بندر شادگان دارای ابنیه هایی به مساحت کل یکهزارو 890 مترمربع شامل ساختمان اداره بندر، انبار مسقف , ساختمان گمرک و مخابرات ؛ ساختمان گارد و غیره است . اسکله این بندرازنوع شمع و عرشه  بتنی به طول 103 کیلیومترباعرض 12متر است که دارای 2 پل  دسترسی به طول 24 متر و عرض حدود 14 متراست .

  شهرستان شادگان دارای بیش از 300 فروند لنج صیادی و تجاری فعال وبیش از 650قایق صیادی فعال دارد . دو رودخانه عظیم کارون و جراحی ازکنارآن می گذرند . همچنین دارای 2 خور متصل به دریا به نام های ابوخضیرو دورق است که قابل کشتیرانی است . شادگان دارای تالاب بین المللی به نام "شادگان " با 537هزار هکتار وسعت است که به تنهایی یک سوم مساحت تالاب های کشور را شامل می شود.

این شهرستان با داشتن حدود 2 میلیون و 500 هزار اصله نخل خرما  , رتبه اول کشور را ازاین حیث داراست  و سالانه 60 هزارتن خرما به کشورهای همسایه خلیج فارس ازطریق  بندرعباس و دیگربنادر صادر می کند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از عملیاتی شدن بندر تجاری شادگان طی روزهای آینده خبر داد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر ؛   سنواتی فرماندار شهرستان روز چهارشنبه 93/06/26 به‌منظور بررسی آخرین وضعیت بندر تجاری شادگان و راه اندازی آن  به اتفاق مسئولان دستگاه‌های محلی از این بندر  بازدید نموده  و از عملیاتی شدن بندر تجاری شادگان در روزهای آینده خبر داد

وی ضمن بازدید میدانی از بندر تجاری شادگان در جلسه‌ای که در محل این بندر برگزار شد با ابراز خرسندی و تشکر و قدردانی از اهتمام دولت تدبیر و امید و استاندار تلاشگر خوزستان در راستای تحقق آرزوی دیرینه مردم این شهرستان مبنی بر احیای بندر، در خصوص عملیاتی شدن بندر در روزهای آینده، فعال شدن این پروژه عظیم را تحولی مهم در بدنه اشتغال و اقتصاد این شهرستان دانست.
فرماندار شادگان با اشاره به مشخصات فنی بندر گفت: فاز نخست به مساحت بیش از سه هکتار (مساحت کل زمین تملک شده 30 هکتار) احداث شده و ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود 100 هزار تن در سال، ظرفیت شناور 500 تن (پس از لایروبی یک‌هزار تن) حداقل عمق آب موجود در محل اسکله پنج تا هفت متر، اسکله موجود در بندر را از دو نوع شمع و عرشه بتنی به طول 103 متر و عرض 12 متر دارای دو پل دسترسی به طول 24 متر و عرض حدود 14 متر است.عالی‌ترین نماینده دولت در شادگان، ابنیه موجود در بندر شادگان را اداره بندر به مساحت 330 مترمربع، انبار مسقف به مساحت یک‌هزار و 200 مترمربع، ساختمان گمرک و مخابرات به مساحت 230 مترمربع، ساختمان گارد به مساحت 75 مترمربع، ساختمان توزین به همراه تجهیزات مربوطه به مساحت 17 مترمربع، ساختمان پلمب‌ها به همراه تجهیزات مربوطه، مخزن هوایی و زمینی، ساختمان دیزل ژانراتور به مساحت 62 مترمربع، پارکینگ و سرویس بهداشتی ذکر که جمع مساحت ساختمانها را یک‌هزار و 890 مترمربع عنوان کرد.

سنواتی با اشاره به ظرفیت 2 میلیون تنی فولاد تولیدی در شهرستان و سایر تولیدات صنعتی، کشاورزی، صنایع دستی و... افزود: آغاز به کار بندر، نقش اساسی در به حرکت افتادن چرخ توسعه ایفا می‌کند.

وی همچنین ظرفیت صادرات و ترانزیت کالا در بندر تجاری شادگان را 5 هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: در صورت آغاز به کار بندر، تحول بزرگی در بخش اقتصاد، تجارت، بازار و اشتغال شهرستان و به طور کلی کشور رخ خواهد داد.

فرماندار شادگان تصریح کرد: با آغاز فعالیت رسمی، علاوه بر شناورهای صیادی، شناورهایی با ظرفیت بالای 5 هزار تن در بندر پهلو خواهند گرفت و این بندر همچون سایر بنادر استان می‌تواند کانالی برای ارتباط تجاری با کشورهای حوزه خلیج‌فارس باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مطرودی خبرداد : نرخ خرید خرما در خوزستان اعلام شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مطرودی ریاست جهاد کشاورزی شادگان اعلام کرد با پیگیری های مجدانه مسولان بر اساس مصوبه ای، با توجه به پیشنهادات سازمان جهاد کشاورزی و اتحادیه صادرکنندگان خرما، قیمت هر کیلو خرید توافقی خرما یک‌هزار و 400 تومان، مصوب و اعلام شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی: نامه ارسالی مهندس سالمی ریاست اداره مخابرات شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

باسمه تعالی

حال که به حول و قوه الهی توفیق حضور در سرزمین وحی و انجام اعمال و مناسک حج ابراهیمی شامل حال بنده شده ، ضمن خداحافظی از کلیه همکاران ، دوستان و سروران گرامی طلب حلالیت می نمایم انشالله بتوانم نایب الزیاره همه عزیزان باشم.

 

عباس سالمی ریاست اداره مخابرات شهرستان شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دریس خبرداد: تشکیل پرونده برای صدور 6 هزار سند مالکیت واحد روستایی در شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   سالم دریس خبرداد : با پیگیری‌های انجام شده در سطح استان توسط بنیاد مسکن 4 هزار و 980 فقره تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی پرداخت شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شادگان خاطرنشان کرد: این تسهیلات از 50 تا 125 میلیون ریال بوده که قرار است سقف تسهیلات افزایش پیدا کند.

با بیان اینکه سعی بر این است در سریع‌ترین زمان ممکن برای مراجعه کننده‌های متقاضی تشکیل پرونده انجام شود، تصریح کرد: متقاضیانی که به ساخت مسکن تحت نظارت این بنیاد تمایل دارند می‌توانند برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

دریس ضمن تقدیر از همکاری بانک‌های عامل شادگان، در زمینه پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی تقدیر و تشکر کرد.

وی در پایان متذکر شد: همچنین پرداخت 131 واحد مسکونی از طریق تسهیلات مسکن مهر خودمالک در شهر دارخوین انجام شده است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معاون فرماندار شادگان خواستار همکاری کشاورزان با آمارگیران طرح سرشماری عمومی کشاورزی گردید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   دکتر آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه هماهنگی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان که با حضور داوطلبان اجرای طرح برگزار گردید ، با بیان اینکه در کل جهان طرح سرشماری هر 5 یا 10 سال یکبار انجام می شود ، اظهار داشت : با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه در دست تدوین می باشد ، اخذ اطلاعات پایه ای صحیح و دقیق جهت برنامه ریزی و سیاستگذاری در بخش کشاورزی لازم و ضروری است .

وی تصریح کرد : در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، انتظار می رود تمام توان خود را در جهت رقم زدن حماسه اقتصادی بکار گیریم .

آلبوغبیش افزود : با توجه به اینکه شهرستان شادگان یکی از قطبهای تولید کشاورزی کشور می باشد انجام سرشماری صحیح و دقیق در جهت اعتلای این حوزه و توسعه و پیشرفت اقتصاد مبتنی بر تولید کشاورزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

وی ادامه داد : این طرح از تاریخ 5 مهر لغایت 18 آبان ، بمدت40 روز ، بصورت همزمان در سراسر کشور اجرا می شود و ضروری است کشاورزان نهایت همکاری را با مأموران طرح داشته باشند .

وی در خصوص آموزشهای لازم نیز خاطر نشان ساخت : ارائه آموزشهای مربوطه طی سه مرحله انجام می شود که مرحله اول در مرکز و مرحله دوم در استان انجام پذیرفت و مرحله سوم درسطح شهرستان از تاریخ 24/6/93 لغایت 30/6/93 صورت می گیرد .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری همایش تجلیل از دانش اموزان برتر رقابت های كشوری قران و معارف اسلامی در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   همایش تجلیل از دانش اموزان برتر رقابت های كشوری قران و معارف اسلامی شهرستان با حضور ، نماینده منتخب مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، معاون فرماندار ،مسئولین دستگاهها ، فرهنگیان ، روحانیون و جمعی از شهروندان ، در كانون فرهنگی تربیتی امام خمینی(ره) شهرستان برگزار گردید سخنرانی رئیس اموزش و پرورش و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، قرائت قران ، أذان و نقل أحادیثی از صحیفه سجادیه توسط دانش اموزان برتر كشوری در رشته های مذكور ، اجرای سرود ، خواندن مولودی و اهدای لوح تقدیر و هدایا به مربیان دار القران و مربیان افتخاری و دانش اموزان حائز رتبه كشوری ،از مهمترین برنامه های ارائه شده در این مراسم بود.
گفتنی است طی سنوات اخیر بطور مکرر شاهد کسب رتبه های اول تا پنجم کشوری توسط دانش آموزان شادگانی در رشته های مختلف بویژه علوم قرانی هستیم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
افتتاح ساختمان جدید حوزه علمیه ریحانه النبی خواهران در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    صبح پنچ شنبه 93/06/20 ساختمان جدید حوزه علمیه ریحانه النبی  خواهران شهرستان شادگان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلطانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان خوزستان و هیات همراه ، حاج عبدالله تمیمی نماینده محترم مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان ، جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان ، موسس ، مدیر و اساتید و طلبه های حوزه علمیه ریحانه النبی خواهران شادگان افتتاح گردید.

مشخصات ساختمان حوزه علمیه خواهران بشرح زیر عنوان شد:
کل مساحت 2400متر مربع
 زیر بنا 1100متر مربع
 تعداد طبقات:  3 طبقه
میزان اعتبار هزینه شده 12/500میلیون ریال
 محل تامین اعتبار:اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استانی و اعتبارات داخلی حوزه علمیه
تعداد کلاسها : 8 کلاس 40 متری و یک سالن جهت کتابخانه و یک سالن چند منظوره .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اولین سالگرد مرحوم حاج توفیق آلبوناصر
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

مرگ موهبتی است الهی،  که به قامت هر موجود زنده ای می‌نشیند بشریت از این قاعده مستثنی نیست و ما نیز از آن غافل هستیم چه سخت است باورش، تحملش، جدا شدنش و ندیدنش ولی چه می‌شود کرد، باید در برابر مشیت الهی سر تسلیم فرود آورد و فقط یاد و خاطرات او جاودانه در دل دوستدارانش باقی خواهد ماند امید که در جوار رحمت پروردگار آسوده و آرام بیارامد و از آمرزش حضرت حق بهره‌مند شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری جلسه بررسی مشكلات دهستان های بوزی و ابشار
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   در ادامه بازدید دوره ای مسئولین شهرستان شادگان از روستاهای تابعه و دیدار چهره به چهره با اهالی و بررسی مسائل و مشكلات از نزدیك ،روز گذشته جلسه بررسی مشكلات دهستان های بوزی و ابشار به ریاست معاون فرماندار و سرپرست بخشداری بخش مركزی شهرستان ، با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از مسئولین دستگاههای محلی ، دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی و اهالی روستاهای تابعه در مسجد امام خمینی(ره) روستای بوزی سیف برگزار گردید.

 معاون فرماندار و سرپرست بخشداری بخش مركزی خاطرنشان كرد: با توجه به قدمت تاریخی ، فرهنگی ، علمی ، تجاری و اقتصادی منطقه كه روزی زبانزد خاص وعام بود ، مشاهده محرومیت بر چهره آن ، ما را بر آن می دارد تا در راستای كاهش محرومیت ها و مشكلات و قدم نهادن در مسیر توسعه و آبادانی ، سعی و تلاش بیشتر نماییم.
وی بر ضرورت پیگیری مجدّانه و تامین و جذب اعتبارات عمرانی ماده١٨٠، تملك دارایی ، شناسایی روستاهای دارای شرایط گازرسانی و توسعه گاز درنقاط پراکنده روستاهای دارای گاز با توجه به در پیش بودن فصل سرما ، نصب دكل مخابرات جهت تقویت اینترنت وخطوط تلفن همراه و پیگیری تهیه نقشه مجدد روستاهای دهستان بوزی جهت صدور إسناد مالكیت ،تاكید نمود.
البوغبیش همچنین خواستار ادامه عملیات لایروبی خور دورق و پیگیری تمدید مهلت دستگاها و رفع مشکل زهکش مسیر حدبه بوزی گردید.
معاون فرماندار شادگان در ادامه از اداره برق خواست تا نسبت به تقویت ولتاژ برق روستاهای تابعه ، نصب ترانس و پایه مورد نیاز دهستان بوزی ، پیگیری أخذ مجوز اتفاقات برق ، همكاری با دهیاران ، جهت نصب و تعویض چراغ خیابان ها و استمهال مدارس جهت پرداخت قبوض برق مصرفی ،اقدام نماید.
وی ، پیگیری احداث خانه های بهداشت مورد نیاز و تجهیز خانه های بهداشت موجود جهت دسترسی بیماران به پزشک و دارو و تزریقات و پانسمان و خدمات بهداشتی و درمانی أولیه را مورد تاكید قرار داد.
وی در جهت رفع مشكل ابرسانی نیز از تشكیل جلسه مدیریت اب ، با حضورنماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیران امور اب دارخوین ، اب و فاضلاب شهری و روستایی در روزهای أتی خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری جلسه تقدیر از كاركنان نمونه فرمانداری شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  جلسه انتخاب و تقدیر از كارمندان نمونه فرمانداری ، به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاون و كلیه پرسنل مجموعه فرمانداری تشكیل گردید.

سنواتی فرماندار شادگان طی این جلسه ضمن تقدیر و تشكر از تلاش كلیه همكاران در راستای پیگیری و پاسخگویی مناسب به مردم نجیب شادگان ، گفت : از افتخارات بنده این است كه در مجموعه ای فعالیت مینمایم كه دارای نیروی إنسانی متعهد ، مسئولیت پذیر و كاردان است و صادقانه و با اخلاص در حال خدمت رسانی است.
در ادامه نعمت الله البوغبیش معاون فرماندار ضمن تقدیر وتشکر از فرماندار و کلیه همکاران خاطرنشان ساخت : همه همكاران به لحاظ تعهد أخلاقی و حرفه ای نمونه هستند ولی با عنایت به محدودیتی كه در فرایند انتخاب كارمند نمونه وجود دارد ، بر ان شدیم تا دارندگان رتبه های استانی را مستقیما" و سایر همكاران را كه فرایند ارزیابی انها در استان صورت نمیگیرد ، به روش دیگری ، مورد ارزیابی قرار داده و انتخاب نماییم.
پس از ان ، سنواتی با بیان اینكه انتخاب كارمند نمونه در راستای خدمت رسانی بیشتر و تكریم بهتر أرباب رجوع و ارتقا ءسطح كآرایی مفید پرسنل صورت می پذیرد ، گفت : انتخاب شدن بعنوان کارمند نمونه ، رسالت و مسئولیت این افراد را بیشتر خواهد نمود.
در پایان جلسه و پس از انتخاب و معرفی كاركنان نمونه ، از انان با اهدای لوح تقدیر تشكر و قدر دانی گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
استقبال پر شور مردم و مسئولین شادگان از خادمان وحاملان پرچم متبرك حرم مقدس امام رضا (ع) .
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوزستان چه خبر  ؛  مناسبت سالروز میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناك ولایت و إمامت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و وخجسته میلاد كریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و دهه كرامت، امروز چهارشنبه مورخ ٩٣/٦/١٢ مردم ولائی شهرستان شادگان به اتفاق مسئولین و پرسنل ادارات و دستگاهها با اغوش باز از خادمان و حاملان پرچم متبرك حرم مقدس رضوی استقبال نمودند.

حجة الاسلام والمسلمین سید مجید شرفی امام جمعه شهرستان و نعمت الله البوغبیش معاون فرماندار شادگان كه در این مراسم معنوی مردم و مسئولین را همراهی میكردند ، ضمن خوشامد گویی به خادمان و حاملان پرچم بارگاه قدس رضوی و ادای احترام به انان ، حضور تاریخی انان را مایه خیر و بركت شهرستان ولایتمدار شادگان عنوان نموده و ورود انان را به شهر حسینیه ها و محبان اهل بیت علیهم السلام نقطه عطفی در تاریخ این دیار ذكر نمودند.
گفتنی است : در ادامه این مراسم معنوی خادمان و حاملان پرچم قدسی به همراه شهروندان و مسئولین شهرستان از بخش های مختلف بیمارستان دیدن كرده و با بیماران ملاقات نمودند. انان همچنین دیداری با خانواده های معزز شهدا ، جانبازان و ایثارگران داشتند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
آخرین خبر شادگان: طاهر مقدم رئیس شورای اسلامی شهر شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛  نشست تعیین اعضای هیئت رئیسه شورای شهر شادگان صبح امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این نشست، ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شادگان مشخص شد.

در این نشست طاهرمقدم با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید شورای شهر شادگان انتخاب شد.

همچنین محمد آلبوخنفر نایب رئیس، محمود حسونی‌زاده خزانه‌دار، ولید آلبوناصر سخنگو و عبدالامام به عنوان منشی شورای شهر شادگان تعیین شدند.

این اعضاء به‌مدت یکسال به عنوان هیئت رئیسه جدید شورای شهر شادگان تعیین شدند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید مطرودی مدیریت جهاد کشاورزی شادگان از روند لایروبی نهر عبودی
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  مدیریت محترم  جهاد کشاورزی شادگان از روند کار لایروبی نهر عبودی بازدید کرد .

 وی عنوان کرد ،  کار لایروبی نهر عبودی که مشکلات بیشتر مردم از نگاه کشت زارعت و کمبود آب حل خواهد شد،قرار است تا مدت ۱۵ روز دیگر خاتمه پیدا کند ، گفتنی است که نهر عبودی مهم و حیاتی است که با جاری شدن آب در این نهر زراعت کشاورزان شریف این منطقه آبیاری خواهد شد.

مطرودی امیدوار شد با تکمیل این پروژه آبیاری ۸۰۰ هزار از نخیلات و آبیاری کشتهای بامیه ، خیار چنبر ، خربزه،  اشتغال زایی ، توسعه نخیلات جدید ، اب تالاب از این نهر و همچنین اب احشام و سر سبز شدن علوفه دامی و آب تنی گاومیش ها و غیره تامین می شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان