وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟ - شادگان چه خبــــــر ؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
معاون فرماندار شادگان تاکید کرد : ضرورت رعایت موارد بهداشتی جهت رفاه حال زائران قدمگاه حضرت ابوالفضل
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    سومین جلسه ستاد اربعین حسینی به ریاست نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار و با حضور کلیه اعضاء در محل سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.
نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان در این جلسه ضمن بیان آخرین وضعیت از عملی شدن مصوبات جلسات قبل و با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در جهت برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین اظهار داشت : با توجه به حساسیت موضوع ، مسئولیت ستاد اربعین بمنظور برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین حسینی به وزارت کشور محول شده است و همه مسئولین دستگاههای اجرائی و نهادهای محلی موظفند بمنظور ارائه خدمات به زوار قدمگاه حضرت ابوالفضل (ع) هماهنگی و همکاری مطلوبی داشته باشند.
معاون فرماندار شادگان به بیان اهمیت عاشورا و اربعین حسینی پرداخت و گفت : مهمترین فرهنگی که در حال حاضر در دنیا وجود  دارد فرهنگ عاشورایی است و ما موظفیم این فرهنگ را برای نسل حاضر گسترش دهیم و برای نسل آینده منتقل نماییم.
البوغبیش طی جلسه ذکر شده بر ضرورت رعایت موارد بهداشتی جهت رفاه حال زائران قدمگاه حضرت ابوالفضل (ع) تاکید نمود و گفت : مصوبات جلسه قبلی ستاد اربعین لازم الاجرا بوده و کلیه دستگاههای اجرائی موظفند در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
وی در پایان از اقدامات بعمل آمده توسط دستگاههای اجرائی تقدیر و تشکر نمود و افزود : مسئولین کمیته ها ضمن تشکیل جلسات مورد نیاز می بایست وظایف محوله را انجام دهند.

 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید مسئولین شهرستان شادگان از نمایشگاه پاییزه - 94/9/2
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری / بازدید فرماندار شادگان از مدیریت و کارکنان مرکز فنی و حرفه ای شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

94/9/2

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری اردوی راهیان نوردانش آموزی درشادگان ویژه خواهران - 94/9/3
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر    ؛      اردوی راهیان نوردانش آموزی درشادگان ویژه خواهران بسیجی باحضورمسئولان محلی وشهرستانی ازمحل درب کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی(ره) آغازشد.دراین اردوکه دانش آموزان درقالب چندکاروان به مناطق عملیاتی دوران8سال دفاع مقدس عزیمت نمودندموردبدرقه مسئولان این شهرستان قرارگرفتند.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصویب 2 طرح اقتصادی و دانش‌بنیان واحد شادگان در هیات امنای استان خوزستان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛    جرای طرح اقتصادی تولید فرآورده‌های خرما و طرح دانش‌بنیان تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج با پیگیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر عبدالکریم البوغبیش در تشریح طرح اقتصادی آموزشگاه آزاد علمی و کاربردی بیان کرد: این طرح می‌تواند موجب پیشرفت و رونق علمی در زمینه آموزش زبان و برنامه‌های رایانه‌ای و سایر دوره‌های تخصصی دیگر در برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت با استفاده از دانش و متدهای روز با بهره‌گیری از استادان مجرب واحد برای عموم مردم و دانشجویان خواهد شد.

البوغبیش بیان کرد: طرح فرآورده‌های درخت خرما که در استان از نوع خود منحصر به فرد است، به زودی اجرایی خواهد شد و با توجه به وجود منابع سرشار خرما در منطقه و داشتن نیروی متخصص لازم، می‌تواند موجب اشتغال‌زایی مناسب و درآمدزایی مطلوب برای واحد شود. این طرح قابلیت تولید 50 محصول گوناگون از درخت خرما برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی را دارد.

وی افزود: محصول تولیدی دانش‌بنیان از طرح تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج را که از طرح‌های مهندس محمدامین رشیدی فر از استادان و نخبگان بومی منطقه است را از لحاظ قیمت تمام شده پایین‌تر از مشابه خارجی آن و از لحاظ کیفیت بالاتر از سایر محصولات مشابه دانست و از ساخت این محصول در آینده نزدیک خبر داد.

این محصول در کشور برای نخستین بار تولید می‌شود که امید است بتوانیم با ارائه چنین محصولاتی وابستگی به محصولات خارجی را کاهش دهیم.

البوغبیش با خاطرنشان کردن اهمیت طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان،از برنامه مدون حوزه پژوهش واحد برای تصویب و اجرایی کردن طرح‌های مختلف اقتصادی و دانش‌بنیان با استفاده از تمام ظرفیت واحد در آینده نزدیک خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
شهردار شادگان/ اجرای طرح اتلاف سگ‌های ولگرد در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛     شهردار شادگان از اجرای طرح اتلاف سگ‌های ولگرد درشادگان خبرداد.

حسن مزبانی‌پور  94/9/2 اظهارکرد: این عملیات بصورت هر دو شب یکبار به صورت مستمر و روتین اجرای طرح اتلاف سگ‌های ولگرد توسط اکیپ ویژه با نظارت ارگان‌های مرتبط انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به ازدیاد سگ‌های ولگرد در سطح شهر و مشکلات ناشی از آن، شهرداری شادگان توسط اکیپی با همراهی نمایندگان شبکه بهداشت و نیروی انتظامی، اقدام به اتلاف آن‌ها خواهد کرد.

شهردار شادگان با تاکید بر اینکه با اتلاف سگ‌های ولگرد می‌توان بیماری‌های ناقل انتقال بین حیوان و انسان را کنترل کرد، گفت: با اتلاف سگ‌های ولگرد در شهر و حریم شهر می‌توان از بیماری‌ها جلوگیری کرد و این مهم از اهداف مجموعه مدیریت شهری شادگان است.

وی در ادامه، افزایش نواحی منفصل شهر و اتصال شهر به روستاهای مجاور را از مهم‌ترین عوامل افزایش سگ‌های ولگرد در سطح شهر نام برد.

مزبانی‌پور در پایان، با توجه به اینکه تردد سگ‌های ولگرد باعث تهدید سلامت جامعه و شهروندان است ابراز امیدواری کرد شهروندان با عوامل اجرایی این طرح همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری جلسه معارفه سرپرست بسیج دانشجویی واحد شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر     ؛      جلسه معارفه سرپرست بسیج دانشجویی واحد شادگان با حضور سرپرست واحد، معاونان ،مسئول دفتر فرهنگ اسلامی و مدیر ارشد بسیج دانشجویی استان خوزستان و مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان شادگان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان برگزار شد.

این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید دکتر عبدالکریم آلبوغبیش سرپرست واحد شادگان با عرض خیرمقدم به حاضرین در این جلسه بیان نمود: بسیج دانشجویی یکی از ارکان دانشگاه برای تقویت بنیه فرهنگی و اسلامی دانشجویان است و بسیج دانشجویی باید با برنامه مدون نسبت به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی با همت و تلاش لازم اقدام نماید.

آلبوغبیش افزود:دانشجویان امانتی نزد دانشگاه می باشند،لذا می بایست از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت رشد فکری و دینی آنها استفاده کرد و از آمادگی کامل واحد جهت همکاری و مشارکت در برنامه های مختلف بسیج دانشجویی خبر داد.

در ادامه مراسم آقای موسوی زاده مدیر ارشد بسیج دانشجویی استان خوزستان با بیان اینکه جایگاه بسیج مشخص و معلوم است،به لزوم التزام جدی به اصول و تعلیمات دینی با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) اشاره کرد.وی همچنین بر لزوم ممتاز بودن بسیجیان در عرصه آموزشی در کنار عرصه فرهنگی تاکید کرد و با برشمردن جایگاه ارزشمند بسیج و بسیجی از آمادگی بسیج استان جهت فراهم آوردن امکانات و مجوزهای لازم خبر داد.

در پایان آقای هاشم نسیمیان پس از بیان نکاتی حکم سرپرستی بسیج دانشجویی واحد شادگان را از آقای دکتر عبدالکریم آلبوغبیش دریافت نمود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان خبر داد :جذب نیروهای حق التدریس و مربی پیش دبستانی در اداره آموزش و پروش شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛   جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست بهروز فرج اللهی فرماندار و سایراعضای  شورا  94/8/30  بمنظور اجرایی نمودن مصوبات جلسه قبل  در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش برگزارگردید.
بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان در این جلسه از جذب نیروهای حق التدریس و مربی پیش دبستانی در اداره آموزش و پروش این شهرستان خبر داد و افزود : مدیریت اداره آموزش و پرورش شادگان در مهرماه سالجاری تعداد 86 نیروی حق التدریس و 50 مربی پیش دبستانی جذب نموده است.
وی همچنین در ادامه جلسه  از برگزاری جشنواره استانی قرآن و معارف اسلامی  ویژه پسران و خواهران در اسفندماه سالجاری در این شهرستان خبر داد و گفت : جشنواره استانی  قرآن و معارف اسلامی در روزهای 21 و 22 اسفند ویژه پسران ‎ و در روزهای24 و 25 اسفند ماه سالجاری  ویژه خواهران  به میزبانی شهرستان  شادگان برگزار می‎شود.
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان  بر استفاده از ظرفيت ادارات ودستگاههای اجرائی شهرستان در راستاي رفع نواقص و مشكلات مدارس تأكيدکرد و افزود : اداره آموزش و پرورش شهرستان شادگان  در زمینه‌های تجهیز و مرتفع نمودن نواقص مدارس  با کمبودهایی روبرو است که نیاز است این مشکلات و نواقص  با همکاری و تعامل ادارات و دستگاههای اجرائی شهرستان برطرف و رفع شود.
فرج اللهی هوشمند سازی کلاس های درس را برای ارتقا سطح آموزشی دانش آموزان ضروری دانست و گفت : هوشمند سازی کلاس های درس از نظر کمی و کیفی بر روند فرآیند یادگیری دانش آموزان  در مطالب درسی و بالا بردن درصد قبولی آنان تاثیر گذار است.
گفتنی است : پیش از 32 هزار و 500  نفر دانش آموز  در شهرستان شادگان مشغول به تحصیل هستند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پیام تسلیت به مهندس فرج اللهی فرماندار شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

فرماندار شهرستان شادگان عزادار شد/ پیام تسلیت

 

 

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

 

جناب آقای بهروز فرج اللهی


فرماندار محترم شهرستان شادگان


بدینوسیله مصیبت درگذشت    دایی گرامیتان    را خدمت شما تسلیت عرض نموده ،  از درگاه خداوند منان برای بازماندگان طلب صبر و برای روح آن مرحوم  طلب رحمت و مغفرت می نماییم.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان تاکید کرد:استفاده از امکانات اداری برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    هرگونه استفاده از امکانات اداری و عمومی این شهرستان برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است.
مهندس بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان گفت: استفاده از اموال دولتی برای تبلیغات علیه یا به نفع کاندیداها در ادارات دولتی ممنوع بوده و با افراد متخلف برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات ادارات، شرکت‌های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات دولتی ممنوع بوده و مرتکب مجرم شناخته خواهد شد.
فرماندار شادگان اضافه کرد: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخابات در مرحله نخست ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه است.
فرج‌اللهی در پایان با تاکید بر بی‌طرفی کامل مسئولان در انتخابات گفت: با هر یک از مسئولان ادارات که از کاندیدایی طرفداری کند یا از امکانات دولتی له یا علیه کاندیدایی استفاده کند، طبق ضوابط قانونی و با شدت برخورد خواهیم کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس عبدالجلیل خباری : نمایشگاه فروش پاییزه در شادگان برپا شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛   ئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شادگان از برپایی نمایشگاه فروش پاییزه در این شهرستان خبر داد.

عبدالجلیل خباری از برپایی نمایشگاه فروش پاییزه در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه با 90 غرفه در راستای تنظیم بازار با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد برپا می‌شود و ما تلاش می‌کنیم که به اصناف و بازار نیز آسیب نرسد.  

وی افزود: این نمایشگاه متشکل از 90 غرفه و در فضای آن انواع پوشاک دوخته، لوازم خرازی، تریکو، پارچه و منسوجات، کیف و کفش، لوازم‌التحریر، مواد غذایی و بهداشتی، سلولزی، پلاستیک و ملامین عرضه شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شادگان ادامه داد: هدف از برگزاری نمایشگاه جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و خدمات رسانی بهتر به شهروندان بوده که در این نمایشگاه مایحتاج ضروری مردم عرضه خواهد شد.

خباری در پایان گفت: این نمایشگاه از 25 آبان‌ماه جاری به مدت 10 روز دایر بوده و امیدواریم شهروندان ضمن رضایتمندی و خرید کالای مورد نیاز زمینه رقابت سالم در بازار این شهر فراهم کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری کارگاه دانش افزایی مسابقات قرآن دردارالقرآن حضرت قائم(عج)
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   کارگاه دانش افزایی مسابقات قرآن ،نمازوعترت دانش آموزان وفرهنگیان باحضورمربیان ومعاونین پرورشی  دردارالقرآن حضرت قائم(عج)برگزارشد.درپایان به شرکت کنندگان گواهی دانش افزایی اعطاگردید.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم بدرقه و اعزام کاروان 760 نفری راهیان نور شهرستان شادگان 94/8/24
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس فرج اللهی: ساخت دومین اسکله بندر تجاری شادگان در انتظار مجوز
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    فرماندار شادگان با بیان ضرورت ساخت اسکله دوم و پارکینگ شناور بندر تجاری شادگان، گفت: اجرای این طرح، در انتظار صدور مجوز از سوی مراجع ذیصلاح است.

بندر شادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری استان خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار و با هزینه ای افزون بر ٤٠٠ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تکمیل شد.

این بندر تجاری مشتمل بر دو پست اسکله از نوع شمع و عرشه بتنی به طول ١٠٣ متر و عرض ١٢ متر و دو پل دسترسی می باشد.

این بندر محلی با عمق اسکله حداقل 5.5 متر در شرایط جزر و ظرفیت پذیرش شناورهای زیر ٥٠٠ تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود ١٠٠ هزار تن در سال را دارد و رونق کسب و کار و تجارت در شهرستان شادگان از اهم اهداف بهره برداری از آن به شمار می آید.

برخورداری از 10 هزار مترمربع بارانداز ،٣٣٠ متر مربع سایت اداری، هزار و 200 مترمربع انبار مسقف ، ٢٣٠ متر مربع ساختمان گمرک و مخابرات، ٧٥ متر مربع ساختمان گارد، ٦٢ مترمربع ساختمان دیزل ژنراتور، ١١٥ متر مربع ساختمان آتش نشانی و اورژانس و ١٧ متر مربع ساختمان توزین به همراه تجهیزات مربوطه و ٣٥ متر مربع ساختمان پمپ ها همچنین مخزن هوایی و زمینی، از ویژگی های فیزیکی و فنی این بندر به شمار می آید.

بندر شادگان در حاشیه خور ابوخضیر که ٢٧ کیلومتر تا دهانه خورموسی فاصله دارد، واقع شده که از طریق یک جاده دسترسی به طول ١٤ کیلومتر به اتوبان بندر امام خمینی (ره) – آبادان متصل می شود.

بهروز فرج اللهی با بیان ظرفیت های ویژه اقتصادی بندر شادگان و کاربری بندر شادگان در اقتصاد شهر و بهبود معیشت مردم شادگان، گفت: با توجه به حجم بالای فعالیت بندر تجاری شادگان و محدودیت پهلوگیری شناورها در این بندر، به منظور تسهیل در رفت و آمد لنج های تجاری ، سکله ای جدید در این بندر احداث می شود.

فرج اللهی فرماندار شادگان نیز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان روند افزایشی تردد لنج های تجاری و صیادی از بندر تجاری شهرستان، گفت:تردد 670 فروند لنج تجاری در این بندر سبب شد که رد خصوص افزایش ظرفیت اسکله و پارکینگ بندر تصمیم گیری شود.

وی با بیان نقش صادرات در رونق اقتصادی این شهرستان تصریح کرد:صادرات کالاهای غیر نفتی و ورود کالاهای وارداتی به این شهرستان، رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و بهبود معیشت شهروندان را به همراه داشت.

فرج اللهی گفت:با توجه به اشتغال 400 کارگر در بندر شادگان و فعالیت هشت شرکت خدماتی، به محض دریافت مجوز، ساخت اسکله جدید در این بندر آغاز می شود.

فرماندرا شادگان گفت:اجرای اسکله دوم بندر شادگان به منظور سرعت بخشی و آسان شدن صادرات و توسعه بندر با هماهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی انجام می شود و با کمک بخش خصوصی ساخت می شود.

فرج اللهی تاکید کرد:تا پایان آبانماه سال جاری نیز، پارگینگ و لنگرگاه شناورها با گنجایش 50 فروند شناور مورد بهره برداری قرار می گیرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از بندر تجاری این شهرستان بازدید بعمل آورد/ گزارش تصویری
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مهندس بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان بمنظور رفع مشکلات لنج داران و شرکت های تخلیه بارگیری بندر تجاری شادگان در معیت عبدالله تمیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین ادارات این شهرستان از بندر بازدید نمود و در جلسه ای مشکلات موجود را رفع نمودند.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تنور انتخابات مجلس دهم شادگان در حال گرم شدن
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اولین جلسه هماهنگی ستاد انتخابات شهرستان شادگان برگزار شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    اولین جلسه هماهنگی ستاد انتخابات شهرستان شادگان  به منظور اتخاذ تدابیر لاز م جهت برگزاری با شکوه انتخابات در سطح شهرستان  برگزار شد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات فرمانداری شادگان ، جلسه هماهنگی ستاد انتخابات شهرستان شادگان به ریاست بهروزفرج اللهی فرماندار شادگان با هدف  برنامه ریزی و ایجاد تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه  باشکوهتر انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در محل سالن اجتماعات فرمانداری  برگزارگردید.
بهروز فرج اللهی فرماندارشادگان در این جلسه ضمن تقدیر از حضور مردم ولایت مدار شهرستان شادگان  در راهپیمایی دشمن شکن 13 آبان  اظهار داشت: در کشور ما همه انتخابات از جمله این انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز است و تلاش های ویژه ای برای برگزاری انتخابات خوب برای حضور حداکثری مردم باید انجام شود.
فرج اللهی  در ادامه جلسه بر لزوم بی طرفی اعضای ستاد انتخابات شهرستان تاکید کرد و گفت: ما به عنوان پرسنل  فرمانداری موظف هستیم ضروریات زیادی منجلمه عدم تبلیغ به نفع یا علیه کاندیدای خاص ، رعایت بیشتر انضباط اداری به ویژه درزمان نزدیک به انتخابات ، رازداری وحفظ اسرارومراقبت ازنامه های مربوطه رعایت نمائیم.
وی اضافه کرد: نباید به یک فرد یا کاندیدای خاصی گرایش داشته باشیم و دقت در برگزاری انتخاباتی سالم و حفاظت از آراء مردم باید سر لوحه کار قرار گیرد .
فرماندار شادگان در پایان خاطر نشان کرد: تمامی کمیته های مرتبط با امر انتخابات وظیفه خطیری را بر عهده دارند و بدون جانبداری و طرفداری از یک فرد  در زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و توام با آرامش تلاش کنند .
 گفتنی است : در ادامه جلسه هادی حریفی کارشناس مسئول  امورسیاسی و اجتماعی فرمانداری شادگان  به شرح مختصری ازفعالیت ستاد انتخابات ، ابلاغ کمیته ها و وظایف مربوطه پرداخته وبه انتظاراتی که ازهرکدام ازهمکاران مسئول وعضو کمیته ها داشته بیاناتی مطرح نمودند.             

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری بازدید مدیرکل شیلات استان خوزستان از پروژه در حال احداث اسکله صیادی خور بوخضیر شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
رزمایش مدافعان حرم - شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عبدالله تمیمی نماینده شادگان در مجلس - آبان 1394
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
وضعیت اب شرب دانشجویان دانشگاه پیام نور شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
خط جدید انتقال آب دارخوین به شادگان بزودی اجرا می شود
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛   نعمت الله آلبوغبیش  با بیان مشکلات شبکه آبرسانی شهری و روستایی شادگان، گفت:بهبودی وضعیت آب شرب مردم شهر، مستلزم اجرا و تکمیل طرح آبرسانی الغدیر است که آب را به شادگان منتقل می کند.
وی اضافه کرد:فاز نخست طرح آبرسانی الغدیر به طول 27 کیلومتر از خط آبرسانی الغدیر آبادن و خرمشهر تا دارخوین، پیش از این با حضور وزیر نیرو بهره برداری شد و لازم است فاز دوم این طرح، با سرعت بیشتری اجرایی شود.
آلبوغبیش گفت:طرح آبرسانی الغدیر، از سد دز تا آخرین نقطه آن حدود 430 کیلومتر است و در مقیاس بین المللی از طرح های بزرگ محسوب می شود و با توجه به اجرای آن با سیستم لوله کشی قابل توجه می باشد.
معاون فرماندار شادگان ادامه داد:بر اساس گفته های نماینده سازمان آب و برق استان خوزستان، لوله های خط مورد نظر با قطر هزار و 300 میلی متر تهیه شده و پس از مهیا شدن زمینه اجرایی، به محل منتقل می شود.
طرح آبرسانی الغدیر از طرح های بزرگی است که با اجرای آن 25 شهر استان خوزستان و بیش از هزار و 600 روستای خوزستان منتفع می شود.
پروژه خط انتقال آب به شادگان بخشی از طرح غدیر است که با اعتباری بالغ بر 550 میلیارد ریال و با احداث 27 کیلومتر خط انتقال آب (از کیلومتر 70 خط انتقال آب به شهرهای آبادان و خرمشهر از طرح غدیر)، آب رودخانه کرخه را برای تامین آب شرب شادگان به تاسیسات واقع در شهر دارخوین منتقل می کند.
با افتتاح این پروژه ضمن بهبود وضعیت کیفی آب شرب مردم این مناطق، نیاز آب شرب شهرستان شادگان و روستاهای مسیر با جمعیتی در حدود 170 هزار نفر تامین خواهد شد. این خط انتقال آب در بلند مدت آب مورد نیاز شهرهای دارخوین، شادگان و روستاهای مجاور از منبع دز برای افق 1415 تامین می شود.
در پروژه آبرسانی به شادگان، 22 هزار متر طول لوله گذاری GPR به قطر هزار و 200 میلی متر، چهار هزار متر لوله گذاری فولادی به قطر هزار و 200 میلی متر و هزار و 500 مترطول لوله گذاری فولادی به قطر هزار میلی متر انجام شده است.
بر اساس محاسبات کارشناسان در افق سال 1415 شهرستان شادگان با جمعیتی حدود 206 هزار نفر، هزار و 115لیتر در ثانیه، شهرستان آبادان با جمعیت 280 هزار نفر، هزار و 500 لیتر در ثانیه، شهرستان خرمشهر با جمعیت 170 هزار نفر، 960 لیتر در ثانیه آب نیاز دارد.
هچنین پروژه افزایش ظرفیت انتقال آب به شهرهای آبادان و خرمشهر بخشی از این طرح آبرسانی است که با هزینه ای حدود یک هزار و 450 میلیارد ریال و با هدف افزایش ظرفیت و پایدارسازی سیستم تامین و انتقال آب به شهرهای مذکور انجام و افتتاح شده است.
عملیات اجرایی این پروژه از سال 1391 آغاز و در سال 1394 با اجرای 68 کیلومتر خطوط انتقال آب و توسعه ایستگاه پمپاژ قیصریه تکمیل شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تودیع و معارفه مجریان طرح آبرسانی شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛     طی نشستی با حضور نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان ، مهندس کامران اژدری مجری سابق طرح آبرسانی شادگان تودیع و مهندس مجتبی  اورک بعنوان نماینده  سازمان آب و برق استان و مجری طرح آبرسانی شادگان معارفه شد.


معاون فرماندار شادگان در این نشست ضمن تقدیر وتشکر فروان از مدیریت خوب چند ساله آقای مهندس اژدری که بعنوان نماینده سازمان آب و برق استان و مجری طرح آبرسانی شادگان در این شهرستان فعالیت میکرد،  مشکلات عدیده کمی و کیفی شبکه آبرسانی شهری و روستایی شادگان را جهت اطلاع نماینده سازمان آب و برق خوزستان و مجری جدید طرح آبرسانی شادگان بیان و بر لزوم پیگیری در جهت تسریع در شروع عملیات اجرایی احداث خط انتقال آب طرح آبرسانی الغدیر شادگان تاکید کرد و گفت: بهبودی وضعیت آب شرب شادگان مستلزم اجرا و تکمیل طرح آبرسانی الغدیر به شادگان است .

آلبوغبیش یاد آور شد فاز نخست طرح آبرسانی الغدیر بطول 27 کیلومتر از خط آبرسانی الغدیر آبادن و خرمشهر تا دارخوین قبلا انجام و توسط وزیر محترم نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید و در مراسم افتتاح وزیر محترم نیرو از احداث خط انتقال آب  جدید دارخوین به شادگان خبر داد که ان شاالله عملیات اجرایی بزودی آغاز گردد. 

گفتنی است طبق اظهار نماینده سازمان آب و برق استان لوله های خط مورد نظر با قطر 1300م م تهیه شده و پس از مهیا شدن زمینه اجرایی به محل منتقل خواهند شد.
 
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری از مراسم عزاداری شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

 

ادامه مطلب . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
تصویب 1 رشته كارشناسی ارشد و 1 رشته كارشناسی و 5 رشته كاردانی در واحد شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   با پیگیری های مستقیم دکتر عبدالکریم البوغبیش سرپرست واحد شادگان برای نخستین بار رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد تصویب و در تکمیل ظرفیت مهرماه سال 94 پذیرش دانشجو داشته است.

به گزارش خبرگزاری آنا،دکترعبدالکریم البوغبیش نیز از تصویب 5 رشته در مقطع کاردانی ( تربیت بدنی ،مکانیک،کودک یاری،جوشکاری ومدیریت خانواده) و 1 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته ( مکانیک)در گسترش رشته دانشگاه آزاد  اسلامی استان خوزستان خبر داد.البوغبیش افزود با توکل به خدا سعی خواهد شد در بهمن سال 94 در رشته های مذکور جذب دانشجو داشته باشیم.وی تاکید کرد با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان و موقعیت خاص جغرافیایی روند پذیرش دانشجو صعودی و مطلوب بوده به طوری که با توجه به عدم تعدد رشته در واحد نزدیک به 500 نفر در سایت سنجش و پذیرش سازمان مرکزی ثبت نام و بیش از 370 نفر به صورت حضوری ثبت نام حضوری داشته اند.

در پایان سرپرست واحد شادگان بیان کرد که رشته های دایر در واحد عبارت اند از : رشته دینی و عربی در مقطع کاردانی ناپیوسته ،آموزش ابتدایی در مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته،حسابداری،کامپیوتر،برق، در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ، متالورژی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و آموزش زبان انگلیسی در مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ارشد (به تازگی) می باشد و واحد آمادگی پذیرش و ثبت نام دانشجو را در این رشته ها دارد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دومین جلسه ستاد اربعین شادگان به ریاست فرماندار در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) برگزار شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   دومین جلسه ستاد اربعین شهرستان به ریاست فرج اللهی فرماندار شادگان و با حضور مسئولان ادارات و دستگاه‌ها، فرماندهان نظامی و انتظامی و دهیاران روستاهای همجوار مسیر قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) به‌منظور برنامه‌ریزی 94/7/28  جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش پیاده‌روی اربعین برگزار شد.

فرماندار شادگان در این جلسه ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) به اهمیت روز اربعین اشاره و اظهار کرد: گرامی‌داشت اربعین حسینی به نمایش گذاشتن فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی به همه جهانیان است.

بهروز فرج‌اللهی با بیان اینکه همایش پیاده‌روی اربعین حسینی همه‌ساله در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) برگزار می‌شود  خاطرنشان کرد: همه‌ساله مردم ولایت‌مدار شهرستان شادگان و شهرستان‌های هم‌جوار با پای پیاده و چند روز قبل از اربعین راهی منطقه شده و با برگزاری مراسم نوحه‌خوانی، سینه‌زنی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پخش نذورات عشق و علاقه و وفاداری خود را به اهل بیت و ائمه اطهار ابراز می کنند.

وی هدف از برگزاری این جلسه در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) را هماهنگی، برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر لازم جهت  برگزاری  همایش پیاده‌روی اربعین حسینی در این شهرستان عنوان کرد و افزود: تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید هماهنگی و برنامه‌ریزی، هم‌فکری و همکاری لازم را برای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن همایش پیاده روی اربعین در این شهرستان به‌عمل آورند.

فرج‌اللهی به تامین رفاه زوار این شهرستان و شهرستان‌های مجاور که راهی قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس  (ع) می‌شوند اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های متولی باید مسیر و محوطه قدمگاه را خاک‌ریزی و نسبت به تامین روشنایی محوطه قدمگاه و ایجاد یک جاده خروجی جهت کاهش ترافیکی در روز اربعین اقدام کنند.

وی بر لزوم رعایت نکات و موازین بهداشتی در تهیه و توزیع نذورات توسط هیات‌های مذهبی و تکایا تاکید کرد و افزود : شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به نظارت مستمر بر تهیه و توزیع نذورات هیئت‌ها و تکایا جهت حفظ جان و سلامت زوار در قالب اکیپ‌های مختلف، اقدام کنند.

یاد آور میشود: قبل از تشکیل جلسه ستاد اربعین شهرستان شادگان مراسم پر فیض زیارت عاشورا همراه با روضه خوانی و مداحی در قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع)  برگزار شد .
گفتنی است؛در این جلسه اعضا ستاد اربعین شهرستان شادگان نیز پیشنهادات وراهکارهای مختلف برای برگزاری بهتر این مراسم پیشنهاد کردند.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
68 میلیارد ریال غرامت به گندمکاران خسارت دیده شادگان پرداخت می شود.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندارشادگان از پرداخت مبلغ 67 میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون و هشتصد و سی و یکهزار ریال غرامت به گندمکاران خسارت دیده شادگان خبرداد و گفت: کلیه مراحل اولیه اعم ازبازدید کارشناسان بیمه ازمزارع خسارات دیده ، تعیین میزان خسارات و تأمین اعتبارلازم انجام شده و در روزهای آتی به کشاورزان خسارت دیده پرداخت خواهد شد.
معاون فرماندارشادگان: با اعلام اینکه مبالغ تعیین شده به 1688 نفر کشاورزان خسارت دیده پرداخت    می شود ، افزود: خسارات وارده مربوط به سال زراعی 94- 93 بوده و سطح خسارات تأیید شده 45% می باشد.
نعمت اله آلبوغبیش خاطرنشان ساخت: علاوه بر پرداخت غرامت به گندمکاران خسارت دیده ، مبلغ 191 میلیون و ششصد و هفت هزارریال غرامت خسارت وارده به مزارع کلزا به 10 نفر کشاورز متضرر با 70% سطح خسارت تأیید شده ، درآبانماه سالجاری پرداخت خواهد شد.
آلبوغبیش یادآور شد: درسال زراعی 94-93 محصول تعداد 1/989/974 اصله نخل خرما متعلق به 10556 نفر نخلدار شادگانی توسط شرکتهای بیمه گر بیمه شده و باتوجه به خسارت وارده به این محصول بویژه خسارات ناشی ازکم آبی و بی آبی ، کارشناسان بازدید کامل انجام داده و غرامت تعیین شده که انشاءالله از آبان ماه سالجاری به خسارت دیدگان پرداخت می شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
نعمت الله البوغبیش : ضرورت ساماندهی پسماند در شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛    معاون فرماندار شادگان بر ضرورت ساماندهی پسماند در این شهرستان تاکید کرد.

نعمت اله آلبوغبیش در حاشیه جلسه کمیته پسماند این شهرستان بر ضرورت ساماندهی پسماند در این شهرستان تاکید کرد و اظهارکرد: جمع‌آوری و دفن زباله‌های خانگی و دامی و امحاء پسماند عفونی این شهرستان باید ساماندهی و مدیریت شود و این خواسته جز با مشارکت و همکاری سازمانهای مردم نهاد و آحاد شهروندان محقق نمی‌شود.

آلبوغبیش در ادامه با اشاره به اینکه فعال کردن سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت دادن آن‌ها در زمینه سالم سازی محیط زیست بسیار حایز اهمیت است، گفت: سازمان‌های مردم نهاد با همکاری و همراهی دستگاههای متولی و با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع می‌توانند از مضرات پسماند‌ها و زباله‌های عفونی کاسته ومحیطی تمیز و سالم برای زندگی فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی و اساسی شهرداران و دهیاران، مدیریت پسماند است، اظهار کرد: تمامی ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان باید با همکاری و هماهنگی بیشتر، زمینه و بستر مناسب را برای مشارکت حداکثری مردم جهت اجرای صحیح طرح تفکیک زباله از مبداء در شهرستان فراهم کنند.

معاون فرماندار شادگان لزوم مدیریت پسماندهای عفونی و عادی و جمع آوری آن‌ها به‌صورت جداگانه رامورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها، مطب‌های پزشکی و بیمارستان باید زباله‌ها و پسماند عفونی خود را امحا و بی‌خطر کنند و کار‌شناسان بهداشت محیط ضمن الزام آن‌ها به رعایت اصول بهداشتی دفع پسماند عفونی، نظارت مستمر و کنترل دقیق داشته باشند.

در این جلسه نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد آمادگی خود را جهت فرهنگ سازی و همکاری برای مدیریت پسماند اعلام نمودند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بدرقه کاروان 760 نفری دانش‌آموزان بسیجی راهیان نور در شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر    ؛    همزمان با آغاز ماه محرم و ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ،آیین بدرقه و اعزام اولین کاروان اردویی  راهیان نور دانش آموزان بسیجی به مناطق جنگی و عملیاتی هشت سال دفاع مقدس با حضور فرماندار شادگان ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،فرماندهان نظامی و انتظامی و  سایر مسئولین و مدیران دستگاههای اجرایی و جمعی از فرهنگیان در محل دبیرستان شهید ممبینی  شهر شادگان برگزار گردید .

بهروز فرج اللهی در این مراسم اظهار کرد: در این کاروان 760 نفر از دانش‌آموزان بسیجی شهرستان شادگان به دو منطقه عملیاتی شلمچه، پادگان شهید غلامپور و یادمان شهدای هویزه اعزام شدند. 

بهروز فرج‌الهی افزود: هدف از اعزام این کاروان‌ها زنده نگاه داشتن ارزش‌های والای هشت سال دفاع مقدس، اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه کردن آن بین نسل جوان است. 

وی یاد آور شد: در این کاروان علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی و جنگی برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، مذهبی و ... برگزار می‌شود.

گفتنی است :کاروان راهیان نور دانش‌آموزان بسیجی شهرستان شادگان با همراهی 9 راوی هشت سال دفاع مقدس، 18 دستگاه اتوبوس و دو دستگاه آمبولانس برای مدت دو روز به مناطق عملیاتی شملچه و هویزه اعزام شدند.

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
جاده شادگان - جفال افتتاح و به بهره‌برداری رسید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر    ؛    مراسم افتتاح و  بهره برداری از جاده شادگان-جفال  با حضور  بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان ، عبدالله تمیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مهندس مهری معاون مدیریت توسعه اداره کل راه و شهرسازی ،میرعزیزی مشاور ارشد مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان ، فرماندهان نظامی وانتظامی و مسئولین ادارات ودستگاهها در محل روستای بدرانی از توابع بخش مرکزی بر گزار گردید.
بهروز فرج اللهی در آیین افتتاح جاده جفال به شادگان ، گفت:این محور ارتباطی طی شش ماه فعالیت به بهره برداری رسید.
فرماندار شادگان با بیان محل تامین اعتبار این طرح عنوان کرد:طرح جاده جفال شادگان به طول سه کیلومتر، با تامین اعتبار وزارت نفت بهره برداری شد.
فرج اللهی  زمین جاده جفال را اهدایی اهالی منطقه عنوان کرد و گفت:این جاده به منظور دسترسی آسان و مردم روستای جفال به شهر می باشد و با احداث این جاده، مسیر جفال – شادگان 10 کیلومتر کوتاه تر می شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان:رونق بندر، میزان جرم و جنایت در شهرستان را کاهش داد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛    فرماندار شادگان با بیان ظرفیت های اشتغال در بندر تجاری شهرستان، گفت:آمار جرم و جنایت در این شهرستان طی فعالیت 10 ماهه بندر تجاری کاهش چشمگیری یافته و این مهم به تامین امنیت پایدار کمک کرده است.
مهندس  بهروز فرج اللهی در خصوص رونق بندر شادگان و ایجاد فرصت های اشتغال در این شهرستان بیان داشت:اگر مجوز تجاری کالا از بندر شادگان نیز از سوی دست اندرکاران صادر شود، فرصت های اشتغال موجود تا چهار برابر میزان فعلی افزایش می یابد.
وی با بیان اشتغال بومیان شهرستان در این بندر، گفت:فعالیت بندر، برای مردم شهرستان، تعلق خاطر ایجاد کرد و برای آنکه شهروندان نسبت به شهر و قوانین آن، تعلق خاطر داشته باشند، باید در آن شهر اشتغال داشته باشند.
فرج الهی همچنین با بیان توانمندی بندر شادگان در رونق کسب و کار مردم به عنوان یکی از ظرفیت های اشتغال، افزود:هم اکنون بیش از 250 لنج در این بندر فعالیت می کند.
فرماندار شادگان در ادامه سخنانش با تشریح تاثیر اشتغال شهروندان در تامین امنیت اجتماعی و استحکام کانون خانواده، افزود:کاهش بزه و کاهش 28 درصدی آمار سرقت در شهرستان از دستاوردهای رونق این بندر در شهرستان است.
وی همچنین با بیان تاثیر رونق بندر در ایجاد فرصت های شغلی شهرستان، ادامه داد:با فعالیت بندر، حدود 170 دستگاه کامیون باربری در این منطقه فعالیت کرده و حداقل30 دستگاه وانت به ناوگان حمل و نقل محدوده بندر شادگان افزوده شد.
بندر تجاری شادگان که سال گذشته به همت استاندار خوزستان راه اندازی شد، اکنون به قلب تپنده رونق اقتصاد و اشتغال شهرستان شادگان و نیز استان خوزستان تبدیل شده است.
بندر شادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری استان خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار و با هزینه ای افزون بر ٤٠٠ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تکمیل شد.
این بندر تجاری مشتمل بر دو پست اسکله از نوع شمع و عرشه بتنی به طول ١٠٣ متر و عرض ١٢ متر و دو پل دسترسی می باشد.
این بندر محلی با عمق اسکله حداقل 5.5 متر در شرایط جزر و ظرفیت پذیرش شناورهای زیر ٥٠٠ تن، ظرفیت تخلیه و بارگیری حدود ١٠٠ هزار تن در سال را دارد و رونق کسب و کار و تجارت در شهرستان شادگان از اهم اهداف بهره برداری از آن به شمار می آید.
برخورداری از 10 هزار مترمربع بارانداز ،٣٣٠ متر مربع سایت اداری، هزار و 200 مترمربع انبار مسقف ، ٢٣٠ متر مربع ساختمان گمرک و مخابرات، ٧٥ متر مربع ساختمان گارد، ٦٢ مترمربع ساختمان دیزل ژنراتور، ١١٥ متر مربع ساختمان آتش نشانی و اورژانس و ١٧ متر مربع ساختمان توزین به همراه تجهیزات مربوطه و ٣٥ متر مربع ساختمان پمپ ها همچنین مخزن هوایی و زمینی، از ویژگی های فیزیکی و فنی این بندر به شمار می آید.
بندر شادگان در حاشیه خور ابوخضیر که ٢٧ کیلومتر تا دهانه خورموسی فاصله دارد، واقع شده که از طریق یک جاده دسترسی به طول ١٤ کیلومتر به اتوبان بندر امام خمینی (ره) – آبادان متصل می شود.
بندر شادگان دارای 55 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس است و این بدین معنی است که بندر شادگان باید در تجارت بین المللی نیز فعال شود.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
توزیع 4 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در میان دانش‌آموزان شادگانی
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    مراسم توزیع بسته های لوازم تحریر رایگان در میان دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد ، بهزیستی با حضور فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان ، امام جمعه شهرستان و سایر مسئولین دستگاههای محلی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مهندس بهروز فرج‌اللهی در این مراسم توزیع 4 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در میان دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی در این شهرستان خبر داد و گفت : دفترهای توزیع شده با نماد سرداران شهید شهرستان، تالاب بین‌المللی، بندر شادگان و عید غدیر خم و همچنین به همراه لوازم التحریر از جمله خودکار، مداد رنگی، مداد تراش، پاک‌کن و خط‌کش به دانش‌آموزان اهدا شد.

وی افزود: هدف از این طرح، حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و زیر پوشش و آشنایی آنان با شهدای شهرستان، فرهنگ جهاد و ایثار و پروژه‌های ملی اقتصادی شهرستان است.

فرماندار شادگان با اشاره به اهمیت ایجاد شرایط مساعد برای تحصیل دانش‌آموزان تصریح کرد: حمایت مادی و معنوی کودکان فقر در آینده را کاهش داده و استعدادهای آنان را هر چه بیشتر شکوفا خواهد کرد.

فرج‌اللهی در پایان از اهتمام و حمایت استاندار خوزستان و خیرین منطقه در راستای تامین اعتبار مربوطه تقدیر و تشکر کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛      مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان از ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال‌جاری خبر داد.


جلیل علیزاده از ساخت 23 واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این، تعمیر و تکمیل و بازسازی و مقاوم‌سازی منازل مددجویی زیرپوشش کمیته امداد این شهرستان در دستور کار است.

وی افزود: برای ساخت و تکمیل این واحدها بیش از 267 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان تصریح کرد: در حال حاضر یکی از نیازهای اساسی و ضروری مددجویان کمیته امداد داشتن سرپناه مقاوم و منزل مسکونی است.

علیزاده در پایان بیان کرد: با توجه به توان مالی و اعتباری محدود کمیته امداد از خیرین و مردم نوع‌دوست انتظار می‌رود تا کمیته امداد را در امر خانه دار کردن محرومان یاری کنند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصویب 2 طرح اقتصادی و دانش‌بنیان واحد شادگان در هیات امنای استان خوزستان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛     اجرای طرح اقتصادی تولید فرآورده‌های خرما و طرح دانش‌بنیان تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج با پیگیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به تصویب رسید.

دکتر عبدالکریم البوغبیش در تشریح طرح اقتصادی آموزشگاه آزاد علمی و کاربردی بیان کرد: این طرح می‌تواند موجب پیشرفت و رونق علمی در زمینه آموزش زبان و برنامه‌های رایانه‌ای و سایر دوره‌های تخصصی دیگر در برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت با استفاده از دانش و متدهای روز با بهره‌گیری از استادان مجرب واحد برای عموم مردم و دانشجویان خواهد شد.

البوغبیش بیان کرد: طرح فرآورده‌های درخت خرما که در استان از نوع خود منحصر به فرد است، به زودی اجرایی خواهد شد و با توجه به وجود منابع سرشار خرما در منطقه و داشتن نیروی متخصص لازم، می‌تواند موجب اشتغال‌زایی مناسب و درآمدزایی مطلوب برای واحد شود. این طرح قابلیت تولید 50 محصول گوناگون از درخت خرما برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی را دارد.

وی افزود: محصول تولیدی دانش‌بنیان از طرح تولید شارژر موبایل و لب‌تاپ از طریق امواج را که از طرح‌های مهندس محمدامین رشیدی فر از استادان و نخبگان بومی منطقه است را از لحاظ قیمت تمام شده پایین‌تر از مشابه خارجی آن و از لحاظ کیفیت بالاتر از سایر محصولات مشابه دانست و از ساخت این محصول در آینده نزدیک خبر داد.

این محصول در کشور برای نخستین بار تولید می‌شود که امید است بتوانیم با ارائه چنین محصولاتی وابستگی به محصولات خارجی را کاهش دهیم.

البوغبیش با خاطرنشان کردن اهمیت طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان،از برنامه مدون حوزه پژوهش واحد برای تصویب و اجرایی کردن طرح‌های مختلف اقتصادی و دانش‌بنیان با استفاده از تمام ظرفیت واحد در آینده نزدیک خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تحصیل 3 هزار دانشجو در دانشگاه‌ پیام‌نور شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   رئیس دانشگاه پیام‌نور شادگان از تحصیل 3 هزار دانشجو در این دانشگاه‌ خبر داد.

کامیار کاظمی اظهار کرد: در حال حاضر 3 هزار دانشجو در دانشگاه‌ پیام‌نور مرکز شادگان تحصیل می‌کنند.

وی اضافه کرد: این تعداد دانشجوی دختر و پسر در 32 رشته کارشناسی این مرکز آموزشی به تحصیل اشتغال دارند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور شادگان افزود: تاسیس دانشگاه پیام‌نور یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که بیش از ربع قرن تلاش توانسته بسیاری از افتخارات علمی و فرهنگی کشور را رقم بزند.

کاظمی ادامه داد: دانشگاه محل بروز استعدادها و شکوفایی توانمندی‌های دانشجو است و دانشجویان باید از این فرصت مناسب به بهترین نحو استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون دانشگاه پیام نور یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور است، گفت: دانشگاه پیام نور دارای شیوه آموزشی خاص و منحصر به فردی است که همین امر هم موجب افزایش ارتقای سطح علمی دانشجویان آن شده است.

کاظمی در پایان، با بیان اینکه علم و تقوا دو بال یک پرنده هستند که به پرواز در می‌آیند، گفت: فلسفه دانشگاه پیام نور برپایی عدالت آموزشی است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
13 طلبه شادگانی به لباس روحانیت ملبس شدند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛    13 طلبه علوم دینی شهرستان شادگان در آیینی به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

این آیین سه شنبه با حضور آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز، حجت الاسلام محمود محمدزاده مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، حجت اسلام بهرامپور مدیر حوزه های علمیه خوزستان، جمعی از مسئولان محلی، فرماندهان لشکری و نیروی انتظامی، شیوخ قبایل و جمعی از مردم ولایتمدار شهرستان شادگان حضور داشتند.

آیت الله سیدمحمدعلی جزایری موسوی در این مراسم در حوزه علمیه امام موسی کاظم علیه السلام، یکی از شاخصه های مردم شهرستان شادگان را ولایتمداری و مهمان نوازی آنان عنوان کرد.

وی با تبین خصوصیات یکی از علمای شاخص این شهرستان ابراز داشت:ابن سکیت یکی از علمای این شهرستان به فرزندان خلیفه عباسی تعلیم داد و این شهرستان نیز با داشتن علمای ولایت مدار می تواند مهد علمای شیعه باشد.

در این مراسم تواشیح، مولودی خوانی و قرائت اشعار عربی با محوریت غدیر خوانده شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برپایی مجلس بزرگداشت جان‌باختگان منا در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    امام جمعه شادگان از برپایی مجلس بزرگداشت جان‌باختگان حادثه منا در این شهر خبر داد.

حجت‌الاسلام سید مجید شرفی اظهار کرد: حادثه دردناک و غم انگیز منا، امت اسلامی، ملت ایران و به‌ویژه مردم شادگان را عزادار کرده و چشم اشک بار و چهره غم زده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می‌کند.

وی افزود: در پی فاجعه مصیبت‌ بار سرزمین منا از سوی مقام معظم رهبری روز یکشنبه در سراسر کشور مراسم عمومی جهت بزرگداشت جان باختگان این فاجعه اعلام شد.

امام جمعه شادگان، ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به تمام مردم ایران و خانواده‌های داغدار اضافه کرد: به‌ منظور همدلی با مصیبت دیدگان جانباختگان سرزمین منا، مجلس بزرگداشت جان‌ باختگان این حادثه در مسجد حضرت امیر(ع) این شهر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: یقینا حضور مردم در این مراسم، نشان از همدردی آنها با خانواده‌های داغ دیده این فاجعه عظیم است و موجب تسلای خاطر بازماندگان خواهد شد.

شرفی در پایان گفت: امید است عموم مومنان با شرکت در این مجلس موجبات خوشنودی پروردگار و رسول اعظم(ص) و امام زمان(عج) را فراهم آورند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛     مراسم صبحگاه مشترک با حضور فرماندارشادگان ، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،مسئولین دستگاههای محلی ، فرماندهان نظامی و انتظامی در محل ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان شادگان (94/7/12)  برگزار شد.

گفتنی است : سخنرانی امام جمعه شهرستان ، فرمانده انتظامی شادگان و تجلیل و تقدیر از کارکنان و سربازان نمونه نیروهای انتظامی از برنامه های این مراسم بود.

 

 

 

 

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پیام درگذشت / حاتم البوغبیش به دیار باقی شتافت
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

خانواده محترم البوغبیش  (البوخاطــر)  :

 

همسفر در راه ماند . . زندگی سخت است  … لیک . . در سفر باید بود … همراهتان از سفر ماند سیلی سهمگین باور شاید نه . . سختی راه را مینماید که بایستی تنها رفت صبری باید تا آرامشی زاید . .

در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان  تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم

خداوند شما را اجر صابرین دهد که حضرتش فرمود : و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون.

 

عرض تسلیت وبگاه مردمی خوزستان چه خبر را بپذیرید.

 


 

تشییع آن مرحوم روز پنجشنبه مورخ 2 مهر 94 ساعت 16 بعد از ظهر در شهرستان شادگان ، دهستان بوزی ، روستای حدبه البوغبیش می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان خب
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛      فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان  از  توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان در بین دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت  این شهرستان خبر داد .


در آستانه بازگشایی مدارس ، جلسه ی  شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست فرماندار شادگان و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایراعضای  شورا  با هدف هماهنگی بازگشایی مدارس در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش  تشکیل برگزار شد.

بهروز فرج اللهی در این جلسه با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و  با اشاره به اینکه باید تمامی دستگاه ها و نهادهای اجرایی شهرستان در خصوص بازگشایی مدارس مشارکت نمایند،اظهار داشت : در راستای اجرای مطلوب پروژه مهر، مشارکت و فعالیت تمام ادارات و  دستگاهها و ارگان ها در سطح شهرها و روستاها باید احساس شود و انتظار می رود هر یک از مسئولین در حوزه فعالیت خود فعالیت نمایند.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شادگان در ادامه جلسه از توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان بین دانش آموزان  نیازمند این شهرستان خبر داد و گفت : با توجه به نزدیک شدن اول مهرماه و بازگشایی مدارس اداره آموزش و پرورش شادگان تعداد 3 هزار بسته لوازم التحریر رایگان بین دانش آموزان نیازمند و کم بضاعت توزیع خواهد کرد.

وی افزود : هدف از اجرای این طرح را حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و جلوگیری از ترک تحصیل   به علت مشکلات مالی عنوان کرد.

مهندس فرج اللهی در پایان خاطر نشان کرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس ، دستگاههای متولی به منظور ایجاد نشاط و تلطیف روحیه ی دانش آموزان با هدف صیانت و بهسازی فضاهای آموزشی مدارس در سطح شهرها و روستاهای تابعه شهرستان اقدام نمایند.

گفتنی است؛ در این جلسه مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان و دیگر اعضای شورا ، برنامه های ستاد بازگشایی مدارس را تشریح نمودند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
بازدید مدیر کل امور روستایی استاندری خوزستان از روستاهای شادگان و دیدار چهره به چهره با مردم
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    حسینی مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان به منظور مشاهده عینی مشکلات روستاهای شادگان و دیدار با مردم از چهار دهستان بخش مرکزی شادگان بازدید کرد.


نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان که در معیت بخشدار مرکزی ، مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان را همراهی میکرد گفت: این مدیر کل علیرغم وسعت زیاد حوزه فعالیت خود در استان خوزستان ، در مدت بسیار کوتاهی که به این سمت منصوب شد برای بار دوم از این شهرستان بازدید میکند و این اقدام ارزنده وی بیانگر توجه خاص دولت تدبیر و امید به مناطق محروم بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.

آلبوغبیش افزود: حسینی مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان از روستاهای دهستانهای حسینی ، بوزی، آبشار و جفال بخش مرکزی بازدید و با تعدادی از اهالی ، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها از جمله : صفانی ، مزرعاوی ، آلبونعیم ، بوزی علیا ، جهانگیری علیا ، حسین بگی ، مسیر شمالی و جنوبی و شاولی بصورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد و موارد و مشکلات مطرح شده ی آنان را مورد بررسی قرار داد.

معاون فرماندار شادگان خاطرنشان ساخت: موضوعی که در سفر این مدیرکل متمایز و جالب توجه بود ، عنایت ویژه وی به روستاهای فاقد دهیار و شورا بوده که بدلیل نداشتن دهیار، فعالیت بهسازی و عمرانی در آنها صورت نگرفته و محرومیتشان بیش از سایر روستاهای دارای دهیاری ، نمایان است.

گفتنی است مهمترین درخواست مشترک اهالی روستاهای یاد شده ، برقراری روشنایی و بهسازی معابر و مسیرهای تردد بوده که مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان قول مساعد دادند در اسرع وقت ممکن ، خواسته آنان را تامین و نسبت به رفع مشکلات مطرح شده اقدام نماید.
 
 
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار خواستار شد؛ اسکله بندر شادگان توسعه یابد
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  فرماندار شادگان گفت: اسکله بندر شادگان با توجه به حجم بالای تردد شناورها در این بندر باید توسعه پیدا کند.

بهروز فرج‌اللهی اظهار کرد: بندر شادگان به دلیل وجود بیش از 160 شناور کوچک و متوسط نیاز به یک اسکله بزرگتر و با گنجایش بیشتر دارد که باید به این مساله رسیدگی شود.

وی افزود: احداث انبارها و سوله‌های مختلف جهت نگهداری کالاها و امکاناتی نظیر پارکینگ برای سرویس دهی به کارکنان یکی دیگر از نیازهای مدنظر برای ارتقاء وضعیت بندر شادگان است.

فرج اللهی با بیان اینکه تخصیص بودجه از سوی سازمان بنادر برای ایجاد شبکه برق مورد نیاز بندر شادگان یکی دیگر از نیازهای اساسی این بندر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: صدور هر چه سریعتر مجوز صادرات کالاهای تجاری از این بندر موجب می‌شود که فرصت‌های شغلی بسیار خوبی در این شهرستان ایجاد شود و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده این مساله محقق شود.

فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: با توجه حجم بالای کار باید هر چه سریعتر چارت نیروی انسانی بندر و گمرک شهرستان تکمیل و ارتقا یابد تا شاهد فعالیت‌های بهتری در این بندر باشیم.

وی درباره مزیت‌های بندر شادگان عنوان کرد: ایجاد بیش 500 فرصت شغلی به صورت مستقیم، ایجاد پوشش امنیت مردمی در بندر با توجه به فعالیت‌های زیاد، رونق بخشی به بازار شادگان، کاهش چشمگیر قاچاق سوخت در منطقه و بهره‌مندی اعضای تعاونی مرزنشینان از سهمیه‌ای که دولت به آن‌ها اختصاص داده است از دیگر مزیت‌های فعال شدن بندر شادگان به شمار می‌رود.

فرج اللهی افزود: راه اندازی بندر شادگان مهمترین اقدام در جهت پدافند غیرعامل و ایجاد رضایت مندی مردم از دولت است و همچنین ورود و حضور جمعیت شناور به این منطقه موجب ایجاد تعامل مناسبی بین تجار و شهروندان شده است.

فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: این بندر در حال حاضر در زمینه صادرات دام سبک و سنگین، مواد صنعتی و خوراک دام فعال است که در 4 ماه نخست امسال حدود 150 هزار راس دام و حدود 2 هزار تن مواد معدنی از این بندر صادر شد.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پذیرش مقالات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شادگان در هند و فرانسه
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  مقاله مهندس محمد امین رشیدی فر در ژورنال Advances in Mechanical Engineering با نمایه isi چاپ شده و دو مقاله سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان هم با ارائه در کشور هند و فرانسه مورد پذیرش قرار گرفت.

دکتر عبدالکریم آلبوغبیش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان بیان کرد: مقاله «نظرة تحلیلیه الی حقوق المراة فی قرآن الکریم» که در مورد نگاه تفسیری در مورد حقوق بانوان از نظر قرآن کریم می‌پردازد، برای ارائه در کنفرانس «Department Of Arabic» دانشگاه KERALA کشور هندوستان در ماه April و مقاله «دور الوسائل و التقنیات الحدیثه فی تعلیم اللغة العربیه للناطقین بغیر‌ها» که در مورد نقش رسانه‌ها و فن آوری‌های جدید در آموزش زبان عربی می‌پردازد برای ارائه در کنفرانس «institute avicenne des sciences humaines» کشور فرانسه (شهر لیل) در ماه July پذیرفته شدند.

همچنین مقاله محمد امین رشیدی فر استاد گروه برق و کامپیو‌تر واحد شادگان با عنوان Vibration Analysis of Randomly Oriented Carbon Nanotube Based on FGM Beam Using Timoshenko Theory که در مورد تحلیل سیستم‌های ارتعاشی نانو ساختار است، در ژورنال Advances in Mechanical Engineering با نمایه isi به چاپ رسید.

آلبوغبیش با بیان اینکه ارائه مقالات و چاپ آن‌ها در کنفرانس‌های معتبر می‌تواند گام مهمی برای پیشرفت و شکوفایی باشد، اظهارکرد: از اعضای هیئت علمی و استادان باید توجه بیشتری به مسائل پژوهشی و علمی کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس فرج اللهی تاکید کرد : لزوم حذف سوءآداب در مراسم‌های شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر    ؛   فرماندار شادگان بر لزوم حذف سوءآداب از جمله تیراندازی‌ در مراسم‌های شادی و سوگواری توسط دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان تاکید کرد.

جلسه بررسی و رفع مشکلات روستاهای بخش خنافره به ریاست فرماندار شادگان و با حضور اعضای شورای تامین شهرستان، بخشدار خنافره، مدیران ادارات خدمات رسان، رؤسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات روستاها در محل آموزشگاه ملاصدرا خنافره برگزار شد.

فرماندار شادگان در این جلسه با اشاره به اینکه اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران اشراف کامل به مشکلات روستاهای خود دارند، اظهار کرد: دهیاران و اعضای شوراهای روستا باید با تعامل و همکاری همه جانبه با مسئولان شهرستان، مسائل و مشکلات روستاها را شناسایی و اولویت بندی کرده و با تمام توان و امکانات موجود برای برنامه ریزی در رفع مشکلات تلاش کنند.

بهروز فرج‌اللهی با اشاره به اهمیت همکاری و تعامل دهیاران و شوراهای اسلامی روستا برای توسعه و آبادانی، خاطرنشان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی در مدیریت روستایی نقش بسزایی دارند و برای برطرف شدن مشکلات مردم باید با وحدت، تعامل و همکاری متقابل گام بردارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شادگان در بسیاری از سنن و آداب در بین شهرستان‌های استان نمونه است افزود: در راستای تقویت سنن و آداب مثبت و تبیین آثار سوءآداب از جمله تیراندازی در مراسم‌های شادی و سوگواری و... ضروری است زمینه حذف این آداب در سطح روستاها توسط دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در روستاهای تابعه شهرستان فراهم شود.

در ادامه نیز، بخشدار خنافره، فرمانده انتظامی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند، سپس تعدادی از روسای شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها نیز به بیان مشکلات روستاها پرداخته و همچنین مدیران ادارات خدمات رسان، گزارشی از عملکرد خود در روستاهای بخش خنافره را ارائه کردند.

علاوه بر این، مشکلاتی چون توسعه شبکه‌های آبرسانی، گازرسانی روستاها، مشکلات آب کشاورزی، مشکلات بهداشتی، درمانی و... در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان نیز به تعدادی از دهیاران و شورائیان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به‌عمل آمد.

تعداد 14 دهیاری در بخش خنافره شهرستان شادگان مشغول فعالیت هستند.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مهندس حمید مطرودی خبرداد: بهره‌برداری از 4 طرح کشاورزی در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  مدیر جهاد کشاورزی شادگان از بهره‌برداری از چهار طرح کشاورزی به‌مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

حمید مطرودی از بهره‌برداری از چهار طرح کشاورزی به‌مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح‌های کشاورزی شامل لایروبی و احیای انهار روستاهای خروسی، نهر مسلم، نهر مظیف و نهر جراح است.

وی افزود: هزینه این پروژه‌ها بالغ بر 2 میلیارد و 330 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان تصریح کرد: این طرح‌ها در راستای توسعه بخش کشاورزی و به‌عنوان بستری مناسب برای رشد و توسعه اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت افتتاح طرح‌های کشاورزی در شهرستان شادگان خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی تأمین‌کننده مواد غذایی و نیاز مردم بوده و باید بیش از سایر بخش‌ها از نظر اهمیت مورد توجه قرار گیرد.

مطرودی در پایان با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار اقتصاد کشور است، گفت: از همه توان و ظرفیت‌ها در راستای توسعه کشاورزی و اقتصادی استفاده خواهد شد.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان : کاهش پرداختی بیماران از 37.5 درصد به 6 درصد،
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 خوزستان چه خبر ؛ حجت‌الله جانبی امروز در شادگان،با اشاره به کاهش پرداختی بیماران از 37.5 درصد به 6 درصد، افزود: زایمان طبیعی در طرح تحول سلامت که از اردیبهشت‌ماه 93 آغاز شده در بیمارستان شادگان به صورت رایگان انجام می‌شود. 

وی از وجود 69 پزشک عمومی و متخصص در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این پزشکان هم اکنون در رشته‌های مختلف در سطح شهر، مراکز روستایی، بیمارستان شهید معرفی‌زاده و مراکز بهداشتی درمانی شادگان در حال انجام خدمت رسانی به مردم هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان خاطرنشان کرد: بر این اساس، طرح‌های بسیار خوبی مانند تجهیز بخش‌ها و اتاق‌ها، تعمیر تأسیسات برقی و مکانیکی و تعویض تمام تخت‌های بیمارستان این شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان شادگان گفت: همه خدمات در این طرح به نفع مردم است و وزارت بهداشت از خود مایه می‌گذارد.

جانبی اضافه کرد: در این طرح از بیماران بستری با دفترچه روستایی فقط 3 درصد و مابقی 6 درصد هزینه دریافت می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: یکی از مزایای طرح تحول نظام سلامت این است که اگر بیماری بستری شود و دفترچه خدمات درمانی نداشته باشد به محض بستری شدن پرونده بیمار به خدمات درمانی ارجاع و دفترچه درمانی برایش صادر خواهد شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
50 واحدمرغداری فعال که سالیانه حدود 3 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می شود
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ رضا حفیظی امروز درشادگان، از وجود 55 واحد مرغداری در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد مرغداری‌ها 50 واحد فعال و پنج واحد غیرفعال هستند که در این مرغداری‌ها سالیانه حدود 3 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شود.

وی افزود: وظیفه دامپزشکی در قبال این سرمایه عظیم تامین بهداشت دام و فرآورده‌های دامی و پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است.

رئیس اداره دامپزشکی شادگان تاکید کرد: تمام مراحل جوجه ریزی از زمان حمل آن از محل مبدا تا ورود به مرغداری و تا رسیدن به دست مصرف کننده در سیستم‌های نرم افزاری خاصی ثبت شده و تحت نظارت و بازرسی‌های مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرد.

حفیظی در پایان، تامین بهداشت دام و فرآورده‌های دامی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دام، مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و بازرسی از کشتارگاه و فرآورده‌های خام دامی در محل عرضه در قصابی‌ها و مرغ فروشی‌ها را از وظایف شبکه دامپزشکی شهرستان شادگان دانست.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معین :بهزیستی شادگان به معتادان بهبودیافته در قالب طرح‌های مختلف خدمات‌رسانی می‌کند.
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ جمشید معین در بازدید از کمپ‌های ترک اعتیاد این شهرستان، با اشاره به لزوم کمک به معتادان برای ترک مصرف مواد مخدر اظهار کرد: هم‌اکنون سه واحد کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، در شهرستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: بهزیستی شادگان به این معتادان بهبودیافته در قالب طرح‌های مختلف خدمات‌رسانی می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی شادگان عنوان کرد: معرفی معتادان بهبودیافته به مراکز فنی و حرفه‌ای جهت فراگرفتن آموزش‌های فنی و مهارتی جهت ورود به بازار کار از جمله خدماتی بوده که بهزیستی به این افراد ارائه می‌دهد.

معین تصریح کرد: اعتیاد یکی از چالش‌های اصلی در حوزه آسیب‌شناسی اجتماعی است و کمپ‌های ترک اعتیاد نیز بر اساس نیاز و خواسته اجتماع جهت ترک افراد معتاد شکل گرفته‌اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
در دهه کرامت شاهدحضور خادمین امام رضا(ع) درشهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر ؛ جلسه ستاد برگزاری مراسم دهه کرامت شهرستان شادگان در سال 94 با حضور امام جمعه، معاون فرماندار و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری به منظور برنامه ریزی و تمهیدات لازم جهت اجرای هر چه باشکوه تر این دهه تشکیل گردید 

نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان با اشاره به ضرورت حفظ مردمی بودن جشن های دهه کرامت و لزوم نگاه بین المللی به این دهه گفت: با بهره گیری از نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری، شعار سال جاری دهه کرامت «ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام با همدلی و همزبانی» تعیین شده است. 

معاون فرماندار شادگان افزود در دهه کرامت امسال که از روز یکشنبه اول ذیقعده مصادف با 25 مرداد سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه کریمه اهل بیت(س) آغاز می شود و تا روز چهارشنبه یازدهم ذیقعده مصادف با 4 شهریور ماه روز ولادت حضرت امام رضا (ع) ادامه دارد، برنامه های متنوعی در شهرها و روستاهای تابعه بر اساس نام های تعیین شده جهت روزهای دهه کرامت برگزار و اجرا می شود. 

آلبوغبیش اجرای جشن های مردمی و استقبال از کاروان زیر سایه خورشید ((خدام امام رضا (ع) )) به عنوان برنامه شاخص عنوان کرد و گفت: تزیین و چراغانی معابر و میادین، نصب بنر تبلیغاتی، بازدید از بیمارستان و عیادت از بیماران، دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان و نخبگان ،غباروئی مزار شهدا ، تفقد ایتام وخانواده های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد، راه اندازی ایستگاه های صلواتی و نمایشگاه، برگزاری همایش ویژه دختران، همایش نماز، جشن و سرور، تقدیر و تشکر از افراد نخبه و حافظان قرآن و دارندگان رتبه های برتر استانی و کشوری، برگزاری مسابقات و اعطای هدایا و جوایز، از دیگر برنامه های دهه کرامت در شهرها و روستاهای تابعه است که طبق برنامه ریزی های انجام شده اجرا می شود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: موضوعی که دهه کرامت امسال را نسبت به سال های گذشته متمایز می سازد اعلام آمادگی اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها است که جهت اجرای مراسم دهه کرامت در سطح روستاها عزم خود را جزم کرده اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
غیرفعال بودن خودپرداز بانک های شادگان موجب سرگردانی شهروندان درایام تعطیل شده است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 گازرسانی به کلیه روستاهای شادگان در دستور کار اداره گاز شهرستان قرار گرفته است

 

خوزستان چه خبر ؛  نعمت‌الله آلبوغبیش در حاشیه برگزاری جلسه شورای هماهنگی بانک‌های شادگان در این شهرستان، بر ضرورت فعال نگه داشتن خودپردازها به‌ویژه در ایام تعطیل تأکید کرد و اظهار داشت: بعضا مشاهده می‌شود، در تعطیلات بیش از یک یا دو روز اکثر خودپردازهای شادگان غیرفعال شده و سرگردانی شهروندان در کنار خودپردازها نارضایتی ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: در این زمینه علاوه بر اینکه امکان رصد همه خودپردازهای کشور توسط مرکز نظارت و کنترل بانک مرکزی وجود دارد، بازرسان فرمانداری نیز در ایام تعطیل از خودپردازها بازدید می‌کنند و خودپردازهایی که به‌طور غیرمتعارف دچار نقص در خدمت‌رسانی باشند و غیرفعال هستند را طبق ضوابط بانک مرکزی جریمه می‌کنند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان