وبلاگicon
خوزستان چه خبر؟ - شادگان چه خبــــــر ؟
" وبگاه خوزستان چه خبر حامـــی و امیــــن مردم شریف شادگان "
برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان آغاز شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان از آغاز شد و این عملیات تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حمید مطرودی مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: 75 رقم خارک و رطب در این شهرستان کشت شده است و تاکنون پنج هزار تن خارک از نخلستان های شادگان برداشت شده است و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه سال جاری 26 هزار تن انواع خارک و رطب از نخیلات شهرستان برداشت شود.

وی ادامه داد: 13 هزار و 500 هکتار نخلستان در این شهرستان وجود دارد که از این میزان 10 هزار و 350 هکتار بارور و یک هزار هکتار نابارور و یک هزار هکتار آن نیز نهال است.

مطرودی با بیان اینکه برداشت خارک و رطب امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است، افزود: خشکسالی و بی آبی، تاثیرات منفی بر تولید محصولات گذاشته و این مسائل خسارت سنگینی به کشاورزی وارد کرده است.

شهرستان شادگان دارای بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی قابل کشت است، ولی تنها نیمی از این اراضی کشت می شود. همچنین بیش از ۱۲ هزار هکتار نخیلات با دو میلیون اصله در این شهرستان وجود دارد.

برداشت خارک به لحاظ شرایط منطقه ای در نقاط مختلف شهرستان تا اواسط مردادماه و برداشت رطب تا اواسط شهریورماه ادامه دارد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
طرح هادی در 15 روستای شادگان در دست اجراست
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛  سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شادگان گفت: امسال در 15 روستای این شهرستان طرح هادی در دست اجراست.

سید محمد موسوی در حاشیه جلسه بررسی اجرای طرح‌های هادی در روستاهای شادگان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به عمران روستاها به عنوان مراکز تولید و تامین مواد غذایی مردم دارد که این امر باعث توسعه و پیشرفت روستاها و عدالت اجتماعی شده است.

وی افزود: برای اجرا و تکمیل طرح‌های هادی روستاهای شادگان، 6 میلیارد و 214 میلیون ریال از محل اعبتارات ملی ـ استانی و ماده 180 تامین شده که این میزان اعتبارات برای اجرای طرح هادی در 15 روستای شهرستان است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شادگان ادامه داد: تخصیص خوب اعتبارات عمرانی در سال جاری باعث رشد و توسعه پروژه‌های عمرانی به‌ ویژه سرعت در اجرای طرح‌های هادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد جمعیت 160 هزار نفری شادگان در روستاها زندگی می‌کنند که اجرای طرح هادی باعث توسعه پایدار، ماندگاری بیشتر ساکنان روستاها و بهبود وضعیت فضای عمومی، بهداشتی و رفاهی در مناطق روستایی خواهد شد.

موسوی در پایان گفت: تهیه و اجرای طرح هادی با هدف توسعه اصولی و پایدار در روستاهای بالای 20 خانوار انجام می‌شود از این‌رو ارائه خدمات عمرانی بنیاد مسکن در بخش روستاها، چهره روستاها را دگرگون کرده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
انتصاب : امید قنواتی رئیس اداره پست شادگان شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

خوزستان چه خبر   ؛    با حضور مسئولان شهری و استانی، جلسه تودیع و معارفه روسای اداره پست شهرستان شادگان برگزار و «امید قنواتی» به‌عنوان رئیس جدید این اداره منصوب شد.

جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید اداره پست شهرستان با حضور نعمت‌الله آلبوغبیش معاون فرماندار، معاون اداری مالی اداره کل پست استان خوزستان و هئیت همراه در محل دفتر فرماندار شادگان برگزار شد.

معاون فرماندار شادگان در این جلسه، با اشاره به لزوم غنیمت شمردن فرصت مسئولیت در نظام اسلامی اظهار کرد: این دوران فرصت مناسبی برای نیل به رضایت الهی و جلب الطاف خداوندی است.

نعمت‌الله آلبوغبیش در ادامه، با اشاره به اهمیت ارائه خدمات با کیفیت پستی در این شهرستان گفت: خدمات گسترده پستی تنها راهبرد و راهکار پیش رو جهت دست یافتن به اهدافی از جمله کاهش سفرهای درون و برون شهری، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی و صرفه جویی در وقت شهروندان است.

وی در پایان این نشست، از زحمات و همکاری‌های «حمید داودی» رئیس اداره پست شهرستان تقدیر و تشکر کرد و برای «امید قنواتی» که طی حکمی از سوی اداره کل پست استان خوزستان به‌عنوان رئیس جدید معرفی شده، آرزوی موفقیت کرد.

داودی به‌مدت چهار سال ریاست اداره پست شادگان را برعهده داشت.
 
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه : آگهی مناقصه عمومی یک مرحله ای فولاد شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دستگیری سارقان دکل های برق در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   با پیگیری دفتر حقوقی و همکاری مدیریت حراست و امور محرمانه و معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان و نیز حمایت و پشتیبانی مسوولان قضایی و انتظامی شهرستان شادگان ، سارقان نبشی دکل و خطوط فشار قوی برق شناسایی و دستگیر شدند.

بهروز ارجمندی مدیر دفتر حقوقی این شرکت با اعلام این مطلب افزود: اشخاصی اقدام به سرقت نبشی دکل‌های خطوط برق فشار قوی (400کیلوولت) مسیر اهواز – آبادان نمودند که باعث خسارات به شبکه برق و اختلال در امر خدمت رسانی به مردم شریف منطقه گردید.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع و آثار و تبعات ناشی از این اقدام ، کارشناسان دفتر حقوقی و مدیریت حراست این شرکت جلساتی را با مسوولان قضایی و انتظامی شهرستان شادگان برگزار کردند که در نهایت منجر به شناسایی و دستگیری سارقان به‌ نام های ( ع – ح ) و ( ن – س ) گردید.

مدیردفتر حقوقی شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: با اعتراف این متهمان سابقه دار مبنی بر این سرقت ، دادگاه جزایی شهرستان شادگان پس از طی مراحل قانونی آنان را به اتهام سرقت و تخریب دکل برق به یک سال حبس و رد مال در حق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان محکوم کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی : یک‌هزار اصله نخل در خنافره شادگان در آتش سوخت
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    معاون فرماندار شادگان گفت: آتش یک‌هزار اصله نخل با محصول آماده برداشت را در شهر خنافره شادگان به خاکستر تبدیل کرد.


دیروز آتش مهیبی نخلستان‌ها شهر خنافره را فرا گرفت که این حادثه باعث تلف شدن بیش از یک‌هزار اصله نخل شد.

نعمت‌الله آلبوغبیش عصر امروز به همراه شهرداران شادگان و خنافره در محل آتش‌سوزی حاضر شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تمام کسانی که در مهار آتش‌سوزی همکاری کرده بودند بویژه مردم بخش خنافره و شهرداران شادگان و خنافره و همچنین شهرداری دارخوین و ادارات آبفار و راه و شهرسازی اظهار داشت: اقدام به موقع همه نیروها باعث مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از گسترش آن در سطح وسیع‌تر شد.

وی افزود: اگر همت نخل‌داران و اقدام به موقع این عزیزان نبود چه بسا عمده نخیلات شادگان که در بخش خنافره متمرکز شده است با فاجعه جبران‌ناپذیر مواجه می‌شد.

معاون فرماندار شادگان، خشکسالی را یکی از عوامل بسیار موثر در فراهم شدن زمینه آتش‌سوزی نخیلات بخش خنافره عنوان کرد و گفت: موضوع آتش‌سوزی به مدیر‌کل مدیریت بحران استان منعکس شد و بر ضرورت تامین به موقع آب مورد نیاز کشت‌های مستمر بویژه نخیلات و افزایش سهمیه تعیین شده تاکید شد.

آلبوغبیش گفت: قول مساعد پیگیری و اقدام لازم توسط مدیر‌کل محترم مدیریت بحران استان داده شد که امیدواریم با وجود کم آبی شدید، این خواسته به حق نخلداران محقق شود.

وی، در رابطه با چگونگی جبران خسارات وارده خاطر‌نشان کرد: متاسفانه فقط محصول خرما یعنی ثمره نخیلات بیمه شده و تنه نخل بیمه نبوده و از این جهت غرامتی به نخلداران پرداخت نمی‌شود که نیاز است در این زمینه به طریقی توسط متولیان امور چاره‌اندیشی و جبران خسارت شود.

آلبوغبیش در پایان گفت: برای مهار آتش‌سوزی تعداد چهار دستگاه آتش‌نشانی، دو دستگاه تانکر آبرسانی، یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر بکار گرفته شده است.

در شهرستان شادگان حدود 2 میلیون و 500 هزار اصله (نفر) نخل خرما وجود دارد که عمده آنها در بخش خنافره واقع شده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه کالای همراه ملوان در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
گزارش تصویری /اقامه نماز عید سعید فطر در شهرستان شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ميليون‌ها بچه ماهي در تالاب شادگان رها شد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان جه خبر  ؛  عبدالرحيم مغينمي افزود: اين ماهيان بومي از نوع بيارزم، شيربت، گطان و بني است که طي امسال در تالاب شادگان رهاسازي شده است.

 
مدير کل شيلات خوزستان از رهاسازي 6.8 ميليون بچه ماهي بومي در تالاب شادگان در جنوب خوزستان خبر داد.
وي هدف از رهاسازي بچه ماهي توسط شيلات خوزستان را حفظ و تکثير آبزيان اين تالاب با ارزش بيان کرد و گفت: با صيانت از ذخاير آبزيان اين تالاب امکان حفظ اشتغال ساکنان اطراف و روستاهاي داخل تالاب که حيات آنان به ماهيگيري و صيادي است فراهم شده و به نوعي سبب ايجاد رونق اقتصادي خواهد شد.

مدير کل شيلات خوزستان در ادامه از برنامه اين اداره کل براي رهاسازي بيش از 10 ميليون قطعه بچه ماهي بومي ديگر تا پايان امسال خبر داد و افزود: در سال‌هاي اخير تلاش‌هاي زيادي براي حفظ ذخاير آبزيان اين تالاب انجام شده است که اميد است با تأمين حق آبه اين تالاب شاهد احياي کامل اين پهنه آبي کشور باشيم.

به گفته عبدالرحيم مغينمي در شرايط مناسب سالانه حدود 15 هزار تن ماهي از تالاب شادگان صيد مي‌شود.

ماهيان تالاب شادگان نزد مردم خوزستان خواستاران زيادي دارد.

مساحت تالاب شادگان حدود 450 هزار هکتار است که به دليل خشک‌سالي‌هاي پياپي در سال هاي اخير وسعت آن به يک سوم کاهش يافته است.

بخش‌هاي خشکيده تالاب‌هاي شادگان و هورالعظيم از کانون‌هاي مهم گردوخاک در استان خوزستان و مناطق هم‌جوار بوده است.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معاون فرماندار شادگان برضرورت جلوگیری از تخلیه هرگونه پساب های کشاورزی ،صنعتی و خانگی در رودخانه کار
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    سومین جلسه کارگروه حفاظت کیفی رودخانه کارون با هدف بررسی آخرین مصوبات کارگروه به ریاست نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان و با حضور کلیه اعضاء در سالن اجتماعات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تشکیل گردید .
نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان در این جلسه  با اشاره به اهمیت رودخانه کارون ، آنرا پرآب ترین رودخانه کشور دانست و اظهار داشت : با تشکیل منظم جلسات کارگروه جهت اجرایی شدن مصوبات ، از ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط و عضو  انتظار می رود مشارکت و همکاری مطلوب  داشته باشند.
البوغبیش  معاون فرماندار شادگان:  بمنظور جلوگیری از فرسایش رودخانه کارون در دو نقطه روستای  ام الحجار و شهر دارخوین از  امورآب منطقه  جنوب خواست اقدامات و برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
معاون فرماندار شادگان همچنین در ادامه جلسه بر ضرورت جلوگیری از تخلیه هرگونه پساب های کشاورزی ،صنعتی و خانگی در رودخانه کارون تاکید کردو افزود:دستگاههای مرتبط ، باید نسبت به شناسایی و بررسی  نقاط تخلیه زهاب در اسرع وقت ممکن  اقدام  و در جلسات آتی کارگروه مطرح نمایند.
معاون فرماندار شادگان در پایان خاطر نشان ساخت: احداث جاده ساحلی  در حاشیه رودخانه کارون  در حوزه شهرستان را در راستای حفاظت از رودخانه کارون امری ضروری دانست.
یاد آور می شود: کارگروهی در واحد نیشکر فارابی بمنظور کاهش مصرف آب و جلوگیری از وضعیت پساب آب های صنعتی و... تشکیل شده است.
گفتنی است : جلوگیری از برداشت های غیر مجاز آب کارون در حوزه شهرستان ، اجرای طرح آبیاری قطره ای به جای غرقابی ،از جمله مواردی است که موردتاکید اعضای جلسه قرار گرفت.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصاویر/ راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در شهرستان شادگان برگزار شد.
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ محفل انس با قرآن در مسجد حضرت امام خمینی (ره) - 15/4/94
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی / صالح البوغبیش عنوان کرد : اصول اخلاقی در هاله ای از ابهام در شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 خوزستان چه خبر  ؛   موضوع متکدیان (گدایان) به عنوان یک اسیب اجتماعی مشهود درجامعه ی شادگان است اگریکبار به خیابان اصلی شادگان قدم بگذاریم این اسیب رامی توانیم به خوبی لمس کنیم برای جلوگیری از این پدیده که چهره ی جامعه را مخدوش می کند متاسفانه تاکنون برنامه های اساسی ومدون پیش بینی نشده است درسال های اخیر شاهد سیرطیف بزرگی از متکدیان که اکثرا خانم بچه دار است هستیم که تاساعات اخرشب درخیابان ها پرسه می زنند چرا شادگان را انتخاب کردند وکجامستقر میشوند خدا داند.

این درحالی است که طبق امارهاتعداد زیادی از جمعیت شادگان زیر پوشش بهزیستی وکمیته ی امداد است که خودبشارت دهنده ی فقرومحرومیت ازجانب دیکر وجود چندین نفر ازهمشهریان خودمان که درکوچه وخیابان به زندگی خود ادامه می دهند که دل هر صاحب وجدان وانسانیت رابه لرزه می اندازد دلیل دیگری بر انچه اشاره کردم اگر به مواردبالا اشتغال کودکان شادگان به شغل های کاذب سیگارفروشی وبنزین فروشی و...اضافه کنم شایدباب دیگری از آسیب های اجتماعی راباز خواهم کرد .سوال درشهری که عده ی زیادی جمعیتش تحت پوشش سازمانهای حمایتی وعده ای باز زیادبه اشغال کاذب مشغول باشند چگونه انتظار شکوفایی علمی وبالاامدسطح مطالعه وفرهنگ جهانی داشته باشیم ؟ پس انچه امروز به ان نیاز مبرم وجود دارد نیازسنجی وبرنامه ریزی درست ومدون درکوتاه مدت وبلندمدت است تابتوانیم چنین اسیب های اجتماعی را سازماندهی کنیم .

شعرزیبای سعدی که می فرماید بنی ادم اعضای یکدیگرند . . . این واقعیت راداردکه در زمان گذشته درایران اسلامی نسبت به این فرهنگ پایبندی وجودداشته است اگربه گذشته ی نچندان دورشادگان برگردیم مشاهده خواهیم کرد که همه ی مردم ازاین فرهنگ به شکل عمیقی پیروی میکردند درنسل های قبلی هرگاه خانواده ای محتاج می شد تمام همسایه ها بدون دریغ به کمک ان می شتافتند لیکن امروزه اکثرخانواده ها داشته های خودرابه رخ دیگران می کشند ودوست دار تجمل و فخرفروشی هستند به نوعی می توان گفت مردم امروزی دوست دارند به دیگران ازبالا روبه پایین نگاه کنند طرزفکری بدوراز انسانیت...دوست دارند داشته باشند وبقیه نداشته باشند حسد حسد بیماری روحی  . . . مصیبت بزرگ حتی کودکان به تبعیت از فرهنگ نادرست جامعه لباس واسباب بازی مجلل خود را به رخ کودکان خانواده های ندار می کشند وحتی گاهی وقتها میوهای درشت وابدار راهم به رخ ندارها می کشند محو اخلاق وانسانیت ...امروزه شکاف طبقاتی یکی ازدلایل مهمی که باعث بی تفاوتی به همنوع شده است . . .

بیایید به فرزندان خود دگرخواهی را اموزش دهیم تابتوانیم انسانیت این الماس گرانبها رابه نسل اینده به ارث بگذاریم .

 

(16 تیر ماه 94)

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر : بیانیه سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت
 

 

بسمه تعالی


بیانیه :

بدینوسیله اینجانب سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان اعتقاد کامل وراسخ خویش را به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اصل مترقی ولایت فقیه آماده جانفشانی و گذشت از تمامی هستی ومایملک خود می باشم ، چرا که جمهوری اسلامی را حاصل خون پاک شهدا گرانقدر این سرزمین مقدس می دانم. بنابراین بر همه از جمله بنابراین بر همه از جمله بنده فرض شرعی وقانونی میدانم که از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی واصل ولایت مطلقه فقیه که استمرار حرکت انبیاست حفاظت و صیانت نمایم.
بر این مبنا بدینوسیله قاطعانه مراتب تبری، بیزاری و تنفر شدید را از تمامی وسایل سمعی و بصری بدخواه ایران اسلامی از جمله رادیوهای بیگانه ، سایت ها و وبلاگ ها معاند نظظام مقدس جمهوری اسلامی که تلاش داشتند با حمایت های دروغین و مسموم از بنده نسبت به ایجاد بدبینی و تفرقه در میان آحاد مردم شریف شهرستان شادگان اقدام نمایند ، اعلام تبری ،بیزاری و تنفر و برائت تام و تمام می نمایم.
ضمنا اعلام می دارم پیگیری احقاق حقوق حقه و قانونی خویش در شورای شهر شادگان که همانا حقوق مردم است را فقط و فقط بر مبادی قانونی دنبال خواهم نمود.
در پایان از همه شهروندان شریف شادگان استدعا دارم تا به هیچ کس یا گروهی مجال سواستفاده و اقدامی که نافی امنیت شهر ، وحدت ،مودت، برادری و دوستی میان آنان باشد را ندهند.


سنا سالمی
عضو شورای شهر شادگان
14 تیرماه 1394

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
لایروبی همه نهرهای شادگان هم نتوانست معضل بی آبی شهرستان را مرتفع کند
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛    نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در حاشیه جلسه بررسی مشکلات روستاهای عنابتی بالا و عنایتی پایین دهستان آبشار بخش مرکزی که طی بازدیدهای دوره ای با حضور نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و اهالی روستاهای مذکور تشکیل شده بود اظهار داشت: علیرغم کمبود اعتبارات در سال زراعی جاری تقریبا" همه انهار فرعی شادگان لایروبی شده یا در حال لایروبی است اما بدلیل کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب در سد مارون ، لایروبی همه نهرهای شادگان هم نتوانست معضل بی آبی شهرستان را مرتفع کند.

معاون فرماندار شادگان افزود: در حال حاضر به همت دولت تدبیر و امید و با پیگیری نماینده و دیگر مسئولین استان و شهرستان همزمان تعداد 10 دستگاه بیل میکانیکی در حال تکمیل عملبات لایروبی انهار فرعی شادگان هستند اما با این وجود معضل بی آبی خسارات هنگفتی به محصولات کشاورزی و نخیلات منطقه وارد ساخته و روستائیان عزیز را بشدت نگران کرده است.
وی خاطر نشان ساخت در این راستا جلسات متعددی در سطح شهرستان و استان تشکیل شده و استانداری خوزستان بطور جد پیگیر موضوع است و تصمیمات لازم جهت کاهش کم آبی و معضل بی آبی و جبران خسارات وارده به کشاورزان اتخاذ و توسط استانداری و سازمانهای آب و برق و جهاد کشاورزی به وزارتخانه های مربوطه جهت رسیدگی لازم منعکس شده و در حال پیگیری است.
آلبوغبیش ضمن تاکید بر ضرورت تامین آب مورد نیاز کشتهای مستمر بویژه باغات و نخیلات شادگان و صرفه جویی در مصرف آب و اصلاح الگوی مصرف توسط کشاورزان و متولیان امور آب و کشاورزی ، بر لزوم مدیریت بهینه برداشت آب در شهرستانهای بالادست شادگان و رعایت سهمیه بندی تعیین شده و توزیع عادلانه آب موجود و خودداری و جلوگیری از تخلیه زه آبها در رودخانه جراحی توسط متولیان امور را خواستار شد و افزود این امر تنها با همکاری همه جانبه آحاد کشاورزان و مسئولین کلیه شهرستانهایی که از آب ذخیره شده سد مارون استفاده میکنند ، محقق میشود.
معاون فرماندار شادگان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و ادامه خشکسالیها ، تنها راه برون رفت از معضل بی آبی را انتقال آب بین حوزه ای از کارون به جراحی دانست و گفت: این طرح قبلا پیشنهاد شده و مطالعات اولیه آن توسط سازمان آب و برق استان انجام و از بین چهار گزینه پیشنهادی گزینه مناسب نیز انتخاب شده که در صورت اجرا معضل بی آبی شادگان در بخشهای مرکزی و خنافره مرتفع خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد نهر عنایتی توسط جهاد کشاورزی با همکاری دهیاران روستاهای عنایتی بالا و عنایتی پایین لایروبی شود و بهسازی معابر و جاده های آنتنی عنایتی بالا توسط بنیاد مسکن و اداره راه و شهرسازی شهرستان در سالجاری مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.
 
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
واکنش و حمایت جمعی از اهالی شادگان در برابر خبر سلب عضویت سنا سالمی از شورای شهر - 12 تیر 94
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

عکس های بیشتر در ادامه مطلب . . . .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
دومین جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماریهای روده ای با اولویت التور به ریاست فرماندار شادگان برگزار شد
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛   دومین جلسه ستاد  پیشگیری و کنترل بیماریهای روده ای با اولویت  التور در شهرستان به ریاست بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان و با حضور سایر اعضا  در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان در این جلسه بر ضرورت ساماندهی توزیع کنندگان آب شرب در سطح شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت : دستگاه‌های متولی این شهرستان باید با برگزاری جلسات مشترک با توزیع کنندگان آب شیرین و مسئول کارخانه یخ شهرستان  با کنترل و نظارت دقیق‌تری بر آنها به ‌منظور حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از بیماری‌های شایع در جامعه داشته باشند.
فرماندار شادگان با اشاره به رفاه حال شهروندان و سلامت و امنیت غذایی آنها  دستگاههای مرتبط نسبت آهک پاشی در سطح شهرها  با مدیریت شبکه بهداشت و درمان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه، اطلاع‌رسانی وسیع و گسترده و به‌طور مستمر را تا اعلام رفع خط بروز التور در شهرستان متذکر شد و افزود: رعایت نکات بهداشتی و افزایش آگاهی و اطلاعات مردم در به‌کارگیری راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری به‌منظور کنترل بیماری‌ها بسیار تاثیرگذار است. 

وی در پایان همکاری و تعامل کلیه اعضای کمیته التور در راستای اجرای دقیق مصوبات و نکات مطروحه در جلسات بمنظور گرفتن نتیجه بهتر تاکید کرد.
یادآور می شود:در این جلسه مقرر گردید فرماندهی انتظامی نسبت به اطلاع رسانی مناسب و گسترده به کلیه سه چرخه داران موجود در سطح شهرستان که فاقد پلاک می باشند اقدام لازم را در جهت ساماندهی آنها داشته باشند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی دفتر رهبر معظم انقلاب ممکن شد‎
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

 

 

خوزستان چه خبر  ؛    سیستم پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی بر روی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسولی محلاتی مسئول دفتر وجوهات و امور شرعیه رهبر معظم انقلاب افتتاح شد.

در این سیستم پرداخت اینترنتی که بنا به درخواست های مردمی راه اندازی شده است، امکان پرداخت غیر حضوری وجوهات شرعی بابت خمس، زکات، فطریه، صدقه، رد مظالم، کفارات، نماز و روزه، تبرعات و امور خیریه و ختم قرآن فراهم شده است.


در صفحه راهنمای پرداخت وجوهات شرعی نیز جدول و توضیحات تکمیلی درباره محاسبه و پرداخت وجوه درج شده است. 

(آدرس صفحه راهنما: http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=monies&mode=h)

در صفحه راهنما خاطرنشان شده است که کاربران در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل با شماره تلفن 64412424-021 تماس حاصل کنند.

صفحه پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی دفتر مقام معظم رهبری به آدرس زیر از امروز فعال خواهد بود:

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=monies

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر / آیا با عزل سنا سالمی از شورای شهر ، مشکلات شادگان برطرف می شوند ؟!
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

 

اختصاصی از خوزستان چه خبر  ؛  آیا با عزل سنا سالمی از شورای شهر ، مشکلات شادگان برطرف می شوند؟

 

در هفته های اخیر بعضی افراد شایعه ای مبنی بر سلب عضویت خانم سنا سالمی از شورای شهر شادگان ، منتشر کرده اند که موجب اما و اگر هایی شده است.

خبری که با عنوان عزل سنا سالمی از شورای شهر شادگان ، چند روز پیش در بعضی خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر شده است آیا واقعیت دارد؟

اگر جلساتی مبنی بر موضوع سلب عضویت سنا سالمی تشکیل شده باشد ، دلیل بر حکم نهایی عزل نیست چرا که ایشان تا این لحظه عضو شورای شهر هستند وهنوز جلسه رسمی و حکمی دستی و جانشینی علی البدل تاکنون تعیین نشده است.

چرا بعضی مسولین و اصحاب رسانه اصرار بر عزل این عضو شورا دارند و خود به صورت عجولانه و نادیده گرفتن متولیان امر در شادگان ، خبر عزل خانم سالمی را به صورت وسیعی در سطح استان و شهرستان منتشر می کنند .

 

حال به اصل موضوع بپردازیم - سخنی با فرماندار ، امام جمعه و مدعی عموم محترم شادگان :

تعداد اعضای شورای شهر شادگان 9 نفر می باشند ، اما اکثر مسئولین و شهروندان می دانند که از نظر رای دهی در جلسات این اعضا ، آرا به صورت دو گروه تقسیم شده است ، حال که گروه مقابل زمام امور شورا ، کمسیون ها ، شهردار و امور شهر را در دست دارد ، و خانم سالمی به گفته بعضی ها  یکسال است که غیبت دارند ، غیبت سنا سالمی سبب عدم پیشرفت کارهای عمرانی - فرهنگی - اجتماعی و یا جلسات و مصوبه های شما اعضای محترم شده است ، یا اینکه اگر طرف مقابل مخالف رای در جلسات شما گروه اعضا متحد غیبت کند و حضور نداشته باشد موجب بهتر شدن کارها و دور بودن از حاشیه هاست .

اعضای محترم شورای شهر شادگان شما که در گروه خود اکثریت آراء  را دارید و  مهندس مزبانی پور به انتخاب رای شما از حکم سرپرستی به  حکم شهردار شادگان منصوب شده است  و امور شهر وشهرداری ،جلسات و مصوبات شورا ، روال خود را دارند ،  دلیل شما برای عزل سنا سالمی چیست؟

شما خدمتگزار و نماینده ما مردم شادگان هستید ، توضیح دهید که آیا غیبت سنا سالمی جلوی پیشرفت شادگان را گرفته است ؟

شهر شادگان و آبروی این شهر محروم در استان خوزستان و بخصوص در شهرهای مجاور از  وقایع اخیر شورای عبودی و شهرداری خنافره و دیگر وقایع پیش آمده ، کم آسیب ندیده است که با روشن کردن آتش فتنه گری دوباره  و انتشار شایعه ها و عمل صورت نگرفته  موجب ایجاد درگیری ها و اختلاف داخلی می شود.

کلام آخر خطاب به کسانی که می خواهند سبب ایجاد تفرقه و اختلافات در شادگان شوند :

بدانید تا این لحظه خانم سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان است و منتخب بیش از 6000 هزار رای مردم هستند ،  و  اگر سلب عضویتی می خواهد صورت بگیرد با احترام و روال قانونی و طی جلسه ای با حضور متولیان امر و با اکثریت آرا مسئولین ذیربط ، حکم عزل خانم سالمی به وی ابلاغ می شود و حکم جانشینی  به عضو علی البدل به عنوان عضو شورای شهر داده می شود.

 

والسلام علی من اتبع ال هدی - 10 تیر ماه 94


 

پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شادگان خبر خوزستان چه خبر را تایید و خبری که اخیرا بر سلب عضویت سنا سالمی منتشر شده را تکذیب کرد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرج اللهی فرماندار شادگان خبر سلب عضویت سنا سالمی از شورای شهر را تکذیب کرد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختصاصی از خوزستان چه خبر  ؛   فرج اللهی فرماندار شادگان عنوان کرد :  کسانی که خبر سلب عضویت خانم سالمی را منتشر کرده اند کذب بوده است ، سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان است و هنوز جلسه مبنی بر سلب عضویت ایشان هنوز تشکیل نشده است.

وی افزود : فرمانداری شادگان تاکنون حکمی برای عزل این عضو شورای شهر ابلاغ نکرده است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در شهرستان شادگان برگزار شد.
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

خوزسان چه خبر  ؛   همزمان با دهه دوم ماه مبارک رمضان مراسم با شكوه جمع خوانی قرآن کریم با مشاركت قاریان برجسته كشوری و بین المللی و با حضورمسولین و کارکنان ادارات و دستگاهها اجرائی شهرستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، فرهنگیان ، بسیجیان و سایر اقشار مختلف مردم در حسینیه الزهرا(س) برگزارگردید.
بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان طی این مراسم با اشاره به اينكه ماه مبارک رمضان فرصتي بسيار مغتنم براي دستيابي به بركات قرآن كريم بعنوان كلام نوراني خداوند است گفت: مراسم جمع خواني قران كريم در شهرستان تجلي حضور عاشقانه و اوج بندگي است.
فرج اللهی  با تاکید بر اینکه با نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در نهاد خانواده ها بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می شود اظهارداشت: ماه مبارک رمضان یکی از توفیقات است که خداوند متعال بر ما عطا کرده است .
گفتنی است : مراسم جمع خوانی قرآن کریم که با استقبال پرشور مردم ولایی و روزه دار  شهرستان شادگان  همراه شده بصورت زنده از شبکه استانی خوزستان پخش شد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
توزیع 500 سبد غذایی به مددجویان کمیته امداد شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان از توزیع 500 سبد غذایی به مددجویان کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

علیزاده اظهار کرد: توزیع 500 سبد غذایی در طرح اطعام نیازمندان طی ماه مبارک رمضان، بین خانواده‌های مددجوی کمیته امداد این شهرستان آغاز شد.

وی افزود: توزیع این سبد کالا بین افراد زیرپوشش این کمیته که ارزش سبد کالای اهدایی 320 میلیون ریال و شامل ارزاق عمومی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شادگان تصریح کرد: توزیع سبد کالا در میان خانواده‎های نیازمند یک سنت حسنه و سیره ائمه ‌اطهار(ع) است و خیرین و نیکوکاران همه ساله در این امر خداپسندانه قدم برمی‎دارند.

علیزاده ادامه داد: هدف از تهیه و اهدای این سبد کالا حمایت و دستگیری از خانواده‌های نیازمند و گسترش فرهنگ انفاق در جامعه است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی به عنوان بزرگترین مرکز حمایتی از نیازمندان، بر اساس اهداف عالیه خود یعنی ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، صدقه، ایثار، گذشت و کمک به دیگران، برای شناسایی نیازمندان و تلاش برای رفع نیاز آنان با استفاده از کمک های دولتی و مردمی تلاش می‌کند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فوری : سنا سالمی خبر داد/ تاکنون حکمی مبنی بر سلب عضویت برایم ابلاغ نشده است
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛ طی تماس تلفنی  سنا سالمی عضو شورای شهر شادگان با وبگاه خوزستان چه خبر عنوان کرد تاکنون حکمی مبنی بر سلب عضویت اینجانب در شورای شهر بدستم نرسیده است.

در هفته های اخیر بعضی افراد صاحب رسانه از چند هفته پیش شروع به گرم کردن خبر سلب عضویت خانم سنا سالمی از شورای شهر کرده اند ، این درحالی است که ایشان هنوز حکمی در باب سلب عضویت خود از شورا دریافت نکرده اند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ارسالی به خوزستان چه خبر / پیام تسلیت مهندس مزرعه شهردار سابق شادگان
نوشته شده توسط مشاور انجمن (نویسنده1) در ساعت

 

بسم رب الشهداء و الصديقين


"خوزستان پايتخت و دروازه تشيع است"
مذهب بزرگ شیعه با خون شهیدان پایبند است.
شهادات مظلومانه دوست و برادر عزیزمان حاج محمد مطرودی (ابو ماجد)
در اثر انفجار انتحاری دشمنان اسلام داعشیان پلید را به ساحت مقدس رهبر انقلاب اسلامی ، مردم شریف و ولایت مدار شادگان ، بازماندگان ،خانواده محترم شهید مطرودی و طایفه بزرگ مطرودی تهنیت و تسلیت عرض می نمایم.


ما را در غم خود شریک بدانید.
جاسم مزرعه / شهردار و خادم سابق مردم شریف شادگان

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصاویر / آسفالت خیابان های فرعی روستای چومه سید علوان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

(فروردین 94)

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
"مصطفی دورقی" برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم اعلام آمادگی کرد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوزستان چه خبر  ؛   مصطفی دورقی در گفتگوی تلفنی با این پایگاه خبری تحلیلی برای  حضور در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شادگان اعلام آمادگی کرد.

وی افزود ؛ در ماه های گذشته تعدادی از همشهریان تماسی که با بنده داشته اند درخواست کرده اند که با توجه به شرایط منطقه در انتخابات این دوره مجلس شرکت کنم.

حضور بنده در این دوره انتخابات مجلس منوط به حمایت مردم شادگان است اگرچه من قدر دان این مردم هستم و آنها شایسته خدمت هستند.

استاد مصطفی دورقی سال ها سابقه تدریس در دانشگاه ها و به عنوان مدرس نیز در برنامه های مختلف حضور داشته است.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اطلاعیه : زمان ثبت نام انتخابات مجلس دهم + کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه شادگان
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 

خوزستان چه خبر   ؛    سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد : ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس دهم ۲۸ آذرماه تا ۴ دی‌ماه سال جاری انجام می‌شود.

ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد دستور شروع انتخابات مجلس دهم و دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری به وسیله وزارت کشور و ثبت‌نام از داوطلبان و کاندیداها از ۲۸ آذر ماه ۹۴ تا ۴ دی ماه ۹۴ انجام می‌شود.

وی افزود: بررسی سوابق داوطلبان در مراجع ۴گانه و صلاحیت آنها از ۲۹ آذر ماه ۹۴ تا ۹ دی ماه ۹۴ (ظرف ۵ روز از هر استعلام) انجام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین تاکید کرد : فرصت داوطلبان رد صلاحیت شده برای شکایت نیز از ۱۶ دی ماه ۹۴ تا ۱۹ دی ماه ۹۴ خواهد بود. یعنی داوطلبان رد صلاحیت‌شده و کاندیداها در این مدت زمان تعیین شده می‌توانند شکایت کنند.

ابراهیمیان همچنین گفت: فرصت رسیدگی به شکایات داوطلبان توسط شورای نگهبان ۲۰ بهمن ۹۴ تا ۲۶ بهمن ۹۴ خواهد بود همچنین داوطلبان انتخابات مجلس دهم و دوره پنجم خبرگان رهبری می‌توانند از ۲۹ بهمن ۹۴ تا ۵ اسفند ۹۴ تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس دهم و طرفداران آنها ۶ اسفند ۹۴ خواهد بود.

 

کاندیداهای احتمالی حوزه انتخابیه شادگان :

 

مصطفی دورقی

شیخ مجید ناصری نژاد

سید محسن موسوی

هاشم خنفری

عبدالله تمیمی

سعید جنامی

عیسی مقدمی زاد

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ کاربران/ وضعیت مرکز شهر شادگان!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

"عکس از رفیعی"

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
جلسه توديع و معارفه بخشداران بخش مرکزي و دارخوین شهرستان شادگان برگزار شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت
 

 

 

 خوزستان چه خبر  ؛    جلسه توديع و معارفه بخشداران بخش مرکزي و دارخوین به ریاست فرج اللهی فرماندار شادگان و با حضور جهانگیری معاون مديرکل سياسي ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداري خوزستان ، روسا و مدیران ادارات و دستگاههای محلی ،فرماندهان نظامی و انتظامی و کارکنان فرمانداری شادگان ظهر روزچهارشنبه مورخ 03/04/94 در سالن اجتماعات  برگزار شد.

فرج اللهی فرماندار شادگان با اشاره به جایگاه بخشداران در شهرستانها و اهمیت توسعه روستاهای شهرستان به این دلیل که بالا دو سوم جمعیت شهرستان را جمعیت روستایی تشکیل میدهد اشاره کرد و بر لزوم تکریم روستاییان شهرستان تاکید نمود. 

 بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان با بیان اینکه بخشدار به عنوان نماینده عالی دولت در بخش وظایف مهمی بر عهده دارد ، تصریح کرد :در سالجاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و مسئولین باید با رعایت قانون و اصل بی طرفی و امانت داری آرای مردم ، زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم آورند.

فرماندار شادگان در ادامه جلسه از بخشداران جدید  خواست در جهت رفع مشکلات روستاها تلاش نمایند و  در زمینه های مختلف وبرای ارتقای خدمات در بخش ها برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

 گفتنی است درپایان  این جلسه ضمن تقدیر از فعاليتها و خدمات بخشداران سابق بخشداریهای مرکزی و دارخوین ،احکام انتصاب بخشداران جدید که از سوی استاندار محترم خوزستان صادر شده بود قرائت شد .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
فرماندار شادگان از اعزام 150 مبلغ دینی به‌ مناسبت ماه رمضان به نقاط مختلف این شهرستان خبر داد
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

 فرماندار شادگان از اعزام 150 مبلغ دینی به‌ مناسبت ماه رمضان به نقاط مختلف این شهرستان خبر داد

 

خوزستان چه خبر ؛ بهروز فرج الهی در همایش طلایه داران تبلیغ در این شهرستان اظهار کرد: مناسبت‌‌های اسلامی به‌ویژه ماه مبارک رمضان از ظرفیت ارزشمندی برای تبلیغ و تبین احکام معارف اسلامی است.

وی در ادامه از اعزام 150 مبلغ دینی به نقاط مختلف شهرستان به‌ مناسبت ماه رمضان خبر داد و افزود: این تعداد خطبا، روحانیون و مبلغین دینی برای تمام مساجد شهری و روستایی، تکایا و حسینه‌ها که زمینه تبلیغ در آنها وجود داشته باشد اعزام شده که در زمینه‌های مختلف دینی و قرآنی، برنامه‌های تبلیغی فعالیت خواهند کرد.

وی با اشاره به ابزارهای مختلف دسیسه‌های دشمنان اسلام عنوان کرد: نهادینه‌سازی فرهنگ دینی، مهمترین راه مقابله با دسیسه‌های فرهنگی دشمنان است.

فرماندار شادگان تصریح کرد: خطبا و مبلغان باید خود نیز به مسائل روز آگاه باشند تا بتوانند جامعه و به‌ویژه جوانان به در راه اسلام و دین ناب محمدی(ص) و سیره اهل بیت(ع) هدایت کنند.

فرج‌اللهی در پایان، پرداختن روحانیون، خطبا و مبلغان به ضرورت‌های تبلیغی مسائل روز جهان اسلام را مورد تاکید قرار داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
ناصری نژاد: باوجود درخواست های مکرر هنوز تصمیم قطعی برای انتخابات آینده مجلس نگرفته ام
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  طی خبرهای رسیده از شیخ مجید ناصری نژاد نماینده سابق مردم در دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفته شده وی باوجود درخواست های مکرر شهروندان و فرهیختگان برای حضور در انتخابات آبنده مجلس شورای اسلامی هنوز تصمیم قطعی برای ورود به انتخابات نگرفته است و هرگونه تبلیغ یا شایعات برای انتخابات آینده برای حضور یاعدم حضور وی کذب محض می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
از تمیمی نماینده شادگان چه خبر ؟!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

منتظر خبرهای تکمیلی باشید..!!

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی از خوزستان چه خبر ؛ آیا تغییرات مقتدایی استاندار خوزستان دامن شادگان را می گیرد؟!
نوشته شده توسط رهگذر شادگان در ساعت

خوزستان چه خبر   ؛  بعد از تغییرات متعدد مقتدایی استاندار خوزستان در اکثرشهرستان های استان شنیدها از تغییرات در شادگان خبر میدهد.

از آنجایی که استاندار خوزستان از بیرون رفتن نیروهای غیر وزرات کشور تاکید بسیاری داشتند و سنواتی فرماندار شادگان جز نیروی منابع طبیعی بشمار می رود منتظر تغییرات در شادگان هستیم .

بعد از روی کار آمدن آقای تمیمی نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی با تغییر فیوضی فرماندار سابق شادگان ، سنواتی معاون وقت با پیگیری های مجدانه تمیمی به سمت فرماندار شادگان در آمد و نعیم البوغبیش مسئول برنامه ریزی فرمانداری از طرف سنواتی به سمت معاونت منصوب گردیده شد .

جالب اینجاست گفته شده نام آقای سورای بخشدار شادگان نیز در لیست تغییرات وزرات کشور دیده می شود ، با این حال منتظر گزینه های احتمالی یا قطعی استاندار خوزستان می باشیم.

اما سوال اینجاست:

1- آیا تغییرات متعدد منصب فرمانداری در چندسال اخیر به نفع یا ضرر شادگان بوده است؟

2- با وجود این که فرمانداری جز وزرات کشور (قوه مجریه) بشمار می آید ، تمیمی نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی (قوه مقننه) تا چه اندازه در این تغییرات دخالت دارد؟

3- آیا دولت تدبیر و امید با توجه به شرایط شادگان ملاک انتخاب فرماندار باید از وزرات کشور (قوه مجریه) باشد، به نفع یا ضرر شهرستان است ؟! و سوال مبهم اینجاست که مقتدایی چه گزینه ای را برای منصب فرمانداری و بخشداری شادگان در نظر دارد؟

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
دومین یادواره شهدای شادگان دردبیرستان عفاف
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  دومین یادواره شهدای شادگان دردبیرستان  عفاف باحضورمسئولین شهرستان برگزارشد.دراین یادواره دانش آموزان بااجرای سرودگروهی وقرائت مقاله دروصف شهیدان وپخش کلپ های دوران دفاع مقدس ،نام ویادشهیدان 8سال دفاع مقدس راگرامی داشتند.این گزارش می افزاید:دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین شرفی امام جمعه شادگان ضمن تشکرازدست اندرکاران این یادواره،درخصوص شهیدان ولزوم زنده نگه داشتن نام ویادآنان مطالبی رابیان نمودند.سپس سرهنگ دورقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شادگان به بیان خاطرات حضورخوددردوران 8سال دفاع مقدس پرداختنددرادامه حبیب حاجی زاده مدیرآموزش وپرورش شادگان ازحاضرین دریادواره تشکرکردند.ایشان رشادتها ی رزمندگان دردوران جنگ تحمیلی رابرای دانش آموزان بازگوکردند.این گزارش می افزاید:دراین یادواره ازآزادگان فرهنگی شهرستان شادگان بااهداء لوح سپاس تقدیرشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
معاون فرماندار شادگان: انشعاب گاز به همه واحدهای مسکن مهر شادگان رسید
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  آلبوغبیش خبرداد: زیرساخت‌های پروژه مسکن مهر این شهرستان به نحوی مطلوب در حال انجام بوده و انشعابات فرعی گاز مستلزم احداث دیوار حیاط منازل است.

وی افزود: این انشعابات تاکنون انجام نشده است و اداره گاز اعلام کرده که به محض مهیا شدن زمینه، اقدام خواهد کرد.

معاون فرماندار شادگان تصریح کرد: شبکه برق اصلی نیز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: طبق اعلام اداره برق شهرستان، برای واگذاری اشتراک به متقاضیان واحدهای تکمیل شده و واحدهایی که تکمیل خواهند شد هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

آلبوغبیش در خصوص آبرسانی به این واحدها توضیح داد: شبکه اصلی آب مسکن مهر، بالای 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و فقط انشعابات منازل باقیمانده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت‌های سازنده از آب شبکه مذکور بهره می‌برند و خوشبختانه مشکلی در این زمینه پیش روی این پروژه قرار ندارد.

معاون فرماندار شادگان ادامه داد: شبکه فاضلاب مسکن مهر شادگان نیز به طور 100 درصد اجرایی شده است و تلمبه‌خانه شماره 15 مسکن مهر حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته وی، فقط انشعابات منازل باقیمانده است که قابل اجراست و با تمام تلاش در این زمینه کار می‌شود.

آلبوغبیش در پایان، از گازرسانی 100 درصدی در واحدهای پروژه مسکن مهر این شهرستان خبر داد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم جشن انقلاب دردبستان عدل شادگان همراه بابرپایی جشنواره غذاهای سنتی باحضورمسئولین؟!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
مراسم رونمایی ازکتاب دیوان الشویکی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  درهشتمین روز ازایام الله دهه فجر ، بمناسبت پاسداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای تقدیرو تجلیل ازمؤلفان ، آیین رونمایی ازکتاب دیوان الشویکی تألیف استاد عبدالأمیر حسوندی زاده (الشویکی) و تجلیل ازمقام شامخ شاعر گرانقدر ملافاضل سکرانی درکانون امام خمینی (ره) با حضور امام جمعه و فرماندارشهرستان ، بخشداران ، مسئولین ادارات اساتید دانشگاهها ، دانشجویان و جمعی ازشهروندان برگزارگردید.

گفتنی است: کتاب دیوان الشویکی ، مجموعه ای است ازاشعارمرحوم ملامهدی الشویکی که توسط عبدالأمیر حسونی زاده جمع آوری و شرح داده شده است. این کتاب مشتمل بر 4 فصل (1- «المدیح» 2- «الرثاء» ، 3- «الغزل» و 4- «اشعارمتفرقه» ) و یک «ملحق» که مجموعه ای است ازاشعار الشیخ محمد بن عبدالله الشویکی و الشیخ عبدالله ابومحمد الشویکی شاعران اهل بیت علیهم السلام . قسمت پایانی کتاب مجموعه قصائد خطی ملامهدی است که توسط مؤلف کتاب گردآوری شده است.

درپایان این مراسم که به همت دانشگاه پیام نور برگزارگردیده است ، مجموعه از کتابهای استاد عبدالأمیر حسونی زاده بین شرکت کنندگان دراین مراسم توزیع گردید.
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
افتتاح پروژه احداث راه روستایی منصوره عاصی شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   در نهمین روز از ایام ا... دهه فجر ( 21/11/92 ) و در راستای پاسداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، پروژه احداث راه روستایی منصوره عاصی از توابع دهستان حسینی با « اعتباری » بالغ بر 000/000/600/8 ریال ، « خاکریزی » به طول 4 کیلو متر ، به عرض 6 متر و به ضخامت 40 سانتی متر -  « اساس » به طول 8 کیلومتر ، به عرض 80/5 متر و به ضخامت 10 سانتی متر - « آسفالت » به طول 8 کیلومتر ، به عرض 5 متر و به ضخامت 6 سانتی متر – 3 دستگاه آبرو لوله ای ، از محل اعتبارات ملی و استانی ، به منظور راه دسترسی مطلوب اهالی روستا به شهر شادگان ، با حضور فرماندار ، مسئولین ادارات و اهالی وروستا افتتاح گردید.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی : جاسم مزرعه با 9 رای موافق شهردار شادگان شد
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛  بعد از مدتها تشکیل جلسه و کشمکش ها اعضای شورای شهرشادگان بالاخره در ۲۴ بهمن ۹۲ آقای مزرعه طی جلسه ای با ۹ رای موافق به عنوان شهردار شادگان انتخاب شد.

گفتنی است وی هنوز به استانداری معرفی نگردیده و حکمی از سوی استاندار امضا نشده است  اما طبق اخبار موثق وی مورد تایید استانداری می باشد همچنین ۲۱ سال سابقه کار در شهرداری را در کارنامه خود به همراه دارد.

منتظر خبرهای تکمیلی باشید/

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تمیمی وضعیت مخابرات و شهرداری شادگان را پیگیری کند
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  مدتی می گذرد اما تا به امروز ۲۴ بهمن ۹۲ وضعیت ریاست مخابرات شهرستان شادگان و شهردار شادگان بلاتکلیف مانده و گویا مسئولین ذیربط توجه خاصی به این موضوع نکرده اند.

اکثر شهرهای خوزستان دارای شهردار هستندو تاکنون شورای شهر شادگان شهرداری ثابت و مقتدر برای این شهر بی در و پیکر انتخاب نکرده است و مزبانی سرپرست شهرداری شادگان می باشد و علت بی تکلیفی این امر مهم از چشم مردم پنهان مانده است.

در اداره مخابرات شهرستان شادگان بعد از ۸ سال ریاست محمدرضا قنواتی ، منصور قنواتی با پیگیری های مجدانه تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی به سمت ریاست اداره مخابرات انتصاب گردیده شد ، اما بدلایلی نامعلوم نزدیک دوهفته است که آقای منصور قنواتی ریاست جدید اداره مخابرات استعفای خود را به استان تقدیم کرده و موجب نابسامانی اوضاع شهرستان شده است.

و شواهد نشان می دهد عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیر این قضایا نمی باشد که اگر همتی مضاعفی برای رفع مشکلات انجام داده بود تا به این لحظه وضعیت شهرستان اینگونه نبود؟!!

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
افتتاح پروژه روشنایی معابر روستای منصوره علیا شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر ؛  به مناسبت پاسداشت سی و پنجمین سالگرد ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن عزیز اسلامی و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ،در نهمین روز از ایام ا... دهه مبارکه فجر ، پروژه «روشنایی معابر روستایی منصوره علیا » با اعتباری بالغ بر 200/000/000 ریال ، با هدف تأمین روشنایی معابر و بالا بردن ضریب امنیتی روستا در شب ، در مدرسه راهنمایی روستا و با حضور فرماندار شهرستان ، بخشدار مرکزی و مسئولین و پرسنل ادارات ، اعضای شورای اسلامی ، دهیار و اهالی افتتاح گردید .

عبدالزهرا سنواتی طی این مراسم اظهار داشت : این مردم ولی نعمت ما هستند و خدمت بی منت کمترین حق آنهاست . دولت باید خدمتگزار این ملت همیشه حاضر در صحنه باشد . وی در پایان خواستار حضور و مشارکت بیشتر و بهتر مردم در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن امسال گردید .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
شیخ عادل سالمی خنافره از بزرگان عشایر بنی کعب در برنامه مراحب شبکه خوزستان از شادگان سخن گفت
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛   شیخ عادل سالمی (خنافره) از بزرگان عشایر بنی کعب ساعت ۱۳ ظهر ۲۳ بهمن ۹۲ از حضور مردم شریف شادگان در یوم الله ۲۲ یهمن در برنامه مراحب شبکه خوزستان سخن گفت.

وی نیز از رسومات و فرهنگ  مردم همیشه در صحنه شادگان (فلاحیه) توضیح داد و افزود مردم و عشایر غیور شادگان پا به پای جمهوری اسلامی و گوش به فرمان بیانات مقام معظم رهبری می باشند.

گفتنی است شیخ عادل سالمی فرزند مرحوم شیخ ناصر سالمی شیخ عشایر خنافره بنی کعب می باشد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس/ امیر الشعرا مرحوم ملا فاضل سکرانی و شاعر اهل بیت محسن البوسلیمی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی : همزمان و همگام با سراسر میهن اسلامی ، راهپیمایی پر شور وشكوه ٢٢ بهمن در شادگان برگزار گردی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

خوزستان چه خبر  ؛  مردم ولایتمدار وحماسه افرین شهرستان شادگان با مشت های گره كرده و سر دادن شعارهای مرگ بر امریكا ، مرگ بر إسرائیل و ٢٢ بهمن یوم الله یوم الله ، بار دیگر با ارمانهای انقلاب ، امام راحل( ره) ، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، تجدید بیعت كردند.
ائمه جمعه وجماعات، فرماندار شهرستان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولین وپرسنل ادارات وسازمانها، فرماندهان نظامی وانتظامی، سران عشائر و طوایف، روحانیون وطلاب حوزه های علمیه، ورزشكاران، هنرمندان، معمان، فرهنگیان، دانشگاهیان و دانش اموزان، همگام با مردم همیشه حاضر در صحنه شادگان، در راهپیمایی پر شكوه و عظمت وجلال امروز، حماسه ای بی نظیر خلق نمودند.
بیش از ٣٠ عكاس وخبر نگار و نماینده رسانه جمعی ، مراسم راهپیمایی امروز را پوشش دادند.
ازنكات جالب توجه این مراسم، رژه تراكتورها، ورزشكاران، گروه ورزش رزمی نیمجا و اجرای نمایش كیوكشین كاراته فدائیان رهبر، جلوی جایگاه بود.
عبدالزهرا سنواتی فرماندار شهرستان در. حاشیه این مراسم اظهار داشت:عظمت وشكوه حضور پر شور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن، معادلات دشمن را به هم ریخته ، برگ برنده ایران در مذاكرات هسته ای محسوب می شود
گفتنی است: راهپیمایان با تجمع در یادمان شهدای گمنام ، مسیرهای خیابان باهنر- خیابان امام خمینی( ره) را پیموده، در میدان امام خمینی( ره) راهپیمایی خود را به پایان ر ساندند.

همچنین مراسم راهپیمایی یوم الله22بهمن امروزباحضورخیل عظیم وگسترده ی فرهنگیان ودانش آموزان مدارس شادگان برگزارشد.دراین راهپیمایی فرهنگیان ودانش آموزان بادستهای گره خورده ومشتهای آهنین خودباردیگربردهان یاوه گویان ومستکبرانی چون آمریکای جنایتکارواسرائیل غاصب زدند.دراین مراسم جامعه ی فرهنگی ودانش آموزان شادگان،ازپیروجوان گرفته تاکوچک وبزرگ،همه وهمه آمده بودندتاباردیگرباآرمانهای انقلاب شکوهمنداسلامی وامام شهیدان(ره)ورهبری عظیم الشأن حضرت آیت ا...امام خامنه ای(مدظله العالی)بیعت ومیثاقی دوباره ببندند.این گزارش می افزاید:حاضران باحمل پلاکاردهاوآدمکهایی برضداستکبارجهانی،خشم وانزجارخودراعلیه طاغوتیان نشان دادند.حاضران باصفوفی بهم پیوسته بافریادهای مرگ برآمریکا،مرگ براسرائیل خشم خودرابه رخ جهانیان نمایان کردند.امروزخیابانهای شادگان مملوازجمعیت بودوهمه آمدندتابه جهانیان ثابت کنندکه این انقلاب پشتوانه ای مردمی داردومردم ولایتمدارشادگان همچون گذشته تاآخرین قطره ی خون خودگوش به فرمان نائب برحق امام زمان(عج)امام خامنه ای(مدظله العالی)ایستاده اند.مردم شادگان امروزحماسه آفریدند.امروزبراستی مردم لبیک گویان بافریادهای طنین اندازخودحماسه ای وصف ناپذیردرسال حماسه سیاسی واقتصادی دردولت تدبیروامیدخلق کردند.دانش آموزان بااجرای سرود۳۱۳نفری خودشوروحرارتی خاص به مراسم بخشیدند.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
22 بهمن در مدارس شهرستان شادگان به روایت تصویر
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
اختصاصی: تشکر جمعی از شهروندان از اعضای خانم شورای شهرشادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

هنوز مدتی از روی کار امدن شورای شهر نمی گذرد اما در همین شروع کار مشخص می باشد که اعضای خانم محترم شورای شهر خانم حسینی و خانم سالمی کمر همت را برای توسعه و ابادانی هر چه بیشتر شهر شادگان بسته اند و در همین مدت کوتاه زمینه ساز اقدامات بسیار مثبتی بوده اند اما ما شهروندان نیز نباید این مسئله را فراموش نمائیم که مسئولین ما برای خدمت گذاری بهتر نیاز به همراهی و سعه صدر ما دارند چون یک شبه ره صد ساله را نمی توان پیمود و باید به این این عزیزان و سایر مسئولان فرصت کافی برای اجرای برنامه هایشان داده شود بخاطر اینکه ما بر این مسئله واقفیم که این عزیزان برای درست کردن شهری زیبا با خدمات شهری تلاش می نمایند ما جمعی از شهروندان شهرستان شادگان قدردان زحمات این خدمتگذاران هستیم و ارزوی موفقیت و سربلندی همه مسئولین خدوم شهرستان شادگان را از ایزد منان خواستاریم .

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
تصاویر/ این هم از بازار ماهی شادگان!!
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟
عکس هایی از مراسم تشیع امیرشعرای خوزستان ملافاضل سکرانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

 

ادامه مطلب . . . . . . .


برچسب‌ها: صور ملافاضل سکرانی فلاحیه
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
عکسهای کمتر دیده شده از امیر شعرای خوزستان ملافاضل سکرانی
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

عکس گرفته شده از مرحوم ملافاضل سکرانی و یکی از شعرای جوان شادگانی ۵ روز قبل از وفات. 

ادامه مطلب . . . . . .


برچسب‌ها: ملافاضل سکرانی شادگان فلاحیه
موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟ | ادامه مطلب...
افتتاح فاز اول پروژه جاده های روستای خروسی شمالی از توابع بخش خنافره شهرستان شادگان
نوشته شده توسط مدیر انجمن وب گاه در ساعت

خوزستان چه خبر  ؛   فاز اول پروژه جاده روستای خروسی شمالی از توابع بخش خنافره با اعتباری بالغ بر5/400/000 ، و به طول 8 کیلو متر (زیر اساس) و 3/5کیلومتر  (اساس و زیر اساس" روکش آسفالت ")

ز محل اعتبارات استانی و بمنظور ایجاد راه دسترسی مطلوب اهالی و روستاهای خروسی شمالی و آلبوجنام  به شهرشادگان ، با حضور عبدالزهرا سنواتی فرماندار شهرستان ، مهدی طبری بخشدار خنافره ، جمعی از مسئولین ادارات و اهالی روستا افتتاح گردید.

همچنین در چهارمین روز از دهه مبارکه فجر ، مراسم یادواره شهدای بخش خنافره با هدف زنده نگهداشتن یاد شهدا و تجلیل از خانواده های آنان در روستای عبودی از توابع بخش خنافره با حضور نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار ، مهدی طبری بخشدار خنافره ، لطف اله دورقی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، جمعی از مسئولین ادارات ، دانش آموزان مدارس روستای عبودی و جمعی از اهالی برگزار گردید.

عبدالزهرا سنواتی اعلام کرد : دراستای پاسداشت سی و پنجمین سال به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ، دومین یادواره شهدای بخش خنافره ، باهمکاری حوزه مقاومت بسیج خیبر و با حضور شعراء و مداحان اهل بیت و خانواده های معظم شهدا و باهدف تجدید عهد با آرمانهای شهیدان والا مقام و رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی (ره) در محل بلوار شهدای بخش خنافره - روبروی بخشداری -سالن ورزشی حوزه خیبر ،روز چهارشنبه امروز راس ساعت 15برگزار میگردد.

موضوع : شادگان چه خبــــــر ؟


 
 

قالب وب

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

اورژانس رایانه پشتیبان وب سایتها

طراحي شده توسط کاربر شادگان